Skocz do zawartości
wilk100

Athlon 1700+ Vs Celeron Tualatin 1000

Rekomendowane odpowiedzi

witam

 

 

mam taki problem czy oplaca sie zaminic athlona 1700+ z plyta (nie wiem jaka) plus 512 ramu z Celerona tualatin 1000

 

tez 512 ramu na plycie ECs 815

 

Czy bedzie jakis znaczny wzrost wydajnosci ? Powiedzmy doloze do tego karte Gf 6600 . Podpowiedzcie prosze bo raczej ciezko znalezsc testy porownojace oba te procesory akurat

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ciężko zrozumieć co masz i na co chcesz zamienić. Axp 1700+ na Celerona 1000 nie opłaca się, odwrotnie oczywiście, że tak.

 

edit: kain - bez wątpienia tak :mur:

Edytowane przez Klaus

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja się przesiadłemz Tualatina 1.2@1.6Ghz na Semprona 2500 (1.75Ghz) bez kręcenia ten Semp zostawia mojego Super kręcącego Się Tulipana daleko z tyłu a ktoś mógłby powiedzieć że to raptem różnica 150Mhz.

 

W SuperPI miałem

na Celinie jakieś 1.44Sec (jako 1600Mhz),

na Sempie mam 0.46sec (po o/c na 2100Mhz).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W dawnych czasach

AMD:

ATHLON XP - full wypas

DURON - okrojony procek

 

INTEL:

Pentium 4 - full wypas

Celeron - okrojony procek

 

Porównanie:

Athlon1700+ vs Pentium 4 1.7GHz

Duron1000 vs Celeron1000

 

Czyli przesiadka z Celerona na Athlona XP jest opłacalna i będzie widaczna poprawa wydajności.

Aczkolwiek grafika typu GF6600 i tak bedzię chodziła na tym procku na pół gwizdka....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

podczepię się.

celek tualatin1,1@1,5 na epoxie czy duron 1,4@1,6 na asrocku

reszta sprzetu taka sama (no w tualatinku pamiątki sa duzo wolniejsze bo 512 ale sdr a w duronku sa ddry pc400 ale chodzą na 333).

co zostawic sobie???? ma byc wydajniejsze i bezkonfliktowe

zastanawiam sie czy nie kupic dobrego uzywaneo mobo pod socket A i zostawic tego duronka bo zdaje mi sie ze wydajniejszy - jeszcze go nie testowalem.

 

co o tym myslicie??

pelna modernizacja kompa za 2 lata - teraz nie mam kasy

 

 

pzdrwm Nikita_Bennet

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W dawnych czasach

AMD:

ATHLON XP - full wypas

DURON - okrojony procek

 

INTEL:

Pentium 4 - full wypas

Celeron - okrojony procek

 

Porównanie:

Athlon1700+ vs Pentium 4 1.7GHz

Duron1000 vs Celeron1000

 

Czyli przesiadka z Celerona na Athlona XP jest opłacalna i będzie widaczna poprawa wydajności.

Aczkolwiek grafika typu GF6600 i tak bedzię chodziła na tym procku na pół gwizdka....

Wiesz co?? w sumię to tylko jedna rzecz mi się w tym nie podoba. Bo nijak porównywać Celine Tualatina do P4. Inna podstawka, inna technologia (tutaj Celeron ma nawet przewagę). W sumie to akurat jedyne co mają wspólnego te proce to firmę która je wyprodukowała.

Ogólnie zaś w pełni się z tobą zgadzam. Athlon XP 1700+ (T-bred oczywiście) zostawi tego Cielaka daaaaaaaaleko w tyle.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Nikita_Bennet:

Ja bym zostawił sobie tego durona, ale zmienił bym płytę na coś lepszego. Durony z tej serii bardzo dobrze się kręciły, a po drobnej modyfikacji wiele z nich działało jako Athlony XP, czyli z L2 256KB.

 

@Qroń:

Co do tego że Athlon będzie lepszy, nie ma żadnych wątpliwości. Tylko pytanie na jakim jądrze ten Athlonik.

Edytowane przez YogiCK

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Nikita_Bennet:

Ja bym zostawił sobie tego durona, ale zmienił bym płytę na coś lepszego. Durony z tej serii bardzo dobrze się kręciły, a po drobnej modyfikacji wiele z nich działało jako Athlony XP, czyli z L2 256KB.

oba kompy zostają tylko nie wiem co zostanie jako serwerek do trzymania danych a co jako komp do uzytkowania.

duronik jako athlon nie poszedl bo kiedys się tym bawilem, max jaki poszedl na tym asrocku co obecnie mam to 1,8 stabilnie ale balem sie go tak podkreconego zostawic dla sister i biegal jako 1,6.

 

jakie mobo bys polecil do tego duronka????

 

pozostaly sprzet jaki wsadzę na niego to:

512MB DDR PC400 twinmosa

procek wiadomo jaki

grafę to r9100by hercules

wifi od msi

audigy

htp by nmc

zasilka to chieftec 360

 

rozwazam jeszcze wymianę grafy ale na jaką??? radek 9500pro???

 

a i jaki wentyl pod tego duronka bycie polecili - tanie a ciche.

 

plyta i grafa bedą kupione jako uzywki - jak juz pisalem nie chce pchac duzo kasy w tego kompa bo za 2 latka i tak calosc do wymiany.

chcialbym jednak miec kompa w ktorym da się pograc np w tombraidera legende, c&c the first decade

 

powiedzmy ze max to trzy stowki na mobo, grafę i coler

 

pzdrwm Nikita_Bennet

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dzieki za rady

 

widzial ktos porownanie/zestawienie tych plyt???

 

przyglądam sie nastepującym plytkom

asusa - a7n8x i a7x8x i im roznym typom

abita NF7 - tez bylo kilka wersji

no i epoxom z serii 8rda+/3/pro

 

co nieco widzialem na in.4.pl

na benchamrk.pl za wiele znalezc teraz nie mogę jakos choc wiem ze tam bylo cos.

wiem ze nie potrzebuje dobrego dzwięku na takiej plycie. natomiast bede uzywal na niej kontrolerek raid na hpt370 i nie wiem jak będzie z kompatybilnoscią. wiecie, polącznie sb + hpt + np abit nie zawsze chcialo dzialac poprawnie (czasy be6-2 chyba)

 

 

pzdrwm Nikita_Bennet

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem nic o takim zestawieniu. Z mojego doświadczenia wynika ze Asusy były najstabilniejsze, zaś na Abitach można było najwięcej podkręcić. O Epoxach nie mam zdania. Poszukaj sobie trochę opini o płytach w topicach na ich temat.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dzieki za rady

 

widzial ktos porownanie/zestawienie tych plyt???

 

przyglądam sie nastepującym plytkom

asusa - a7n8x i a7x8x i im roznym typom

abita NF7 - tez bylo kilka wersji

no i epoxom z serii 8rda+/3/pro

 

co nieco widzialem na in.4.pl

na benchamrk.pl za wiele znalezc teraz nie mogę jakos choc wiem ze tam bylo cos.

wiem ze nie potrzebuje dobrego dzwięku na takiej plycie. natomiast bede uzywal na niej kontrolerek raid na hpt370 i nie wiem jak będzie z kompatybilnoscią. wiecie, polącznie sb + hpt + np abit nie zawsze chcialo dzialac poprawnie (czasy be6-2 chyba)

pzdrwm Nikita_Bennet

 

Z tych co podałeś to NF7 (oczywście rev2.0) najlepiej w wersji S (posiada SATA i przejściówkę Serrilel) będzie najlepszym wyborem. Jak rozumiem HPT potrzebujesz do RAIDa. Nie powinno być problemów ale polecał bym inne rozwiązanie. Kupić wersję NF7-S i dokupić drugą przejściówkę Serrilel (czy jak to się pisze), i postawić RAID na SATA. Mam tak i jestem bardzo zadowolony.

Wystrzegaj się NF7-S2 to czarna owca rodziny NF7:)

 

Pozdrawiam!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tych co podałeś to NF7 (oczywście rev2.0) najlepiej w wersji S (posiada SATA i przejściówkę Serrilel) będzie najlepszym wyborem. Jak rozumiem HPT potrzebujesz do RAIDa. Nie powinno być problemów ale polecał bym inne rozwiązanie. Kupić wersję NF7-S i dokupić drugą przejściówkę Serrilel (czy jak to się pisze), i postawić RAID na SATA. Mam tak i jestem bardzo zadowolony.

Wystrzegaj się NF7-S2 to czarna owca rodziny NF7:)

 

Pozdrawiam!

hpt jest dla frajdy - raid bedzie jak bede mial na to czas.

po prostu mam teraz tak:

mobo

- primary master - cdrw

- secondawy master - cdrw

hpt

- primary master systemowy

- secondary - kieszen

 

bardzo mi ten konfig odpowiada i nie kryję ze mysle postawic raid

 

thx za info.

na razie przejrzalem cos nie cos o a7n8x-x i szukam info tym abiciku o ktorym piszesz (widziales w czym rev2.0 jest lepszy od pozostalych) i epox 8rda3+pro tylko musze poszukac info o ich wersjach (rev) zeby sie nie wpakowac w jakies gowno.

ogolnie widziaelm tego asusa u kumpla i nie powalil mnie jakos ale odpowiada mi jego prostota - unikam zintegrowanych rozwiązan.

 

poza tym mobo bedzie dzialac z durniem 1,4@ ile pojdzie ale liczę ze do fsb 200 dociągnę i moze w maju/czerwcu przyszlego roku wstawie tam 3200+ bo kumpel bedzie go wymienial na cos lepszego a go odda za grosze.

 

stad tez pozostaje sprawa wyboru grafy.

mobo jak widzialem to jest 150 zl i wyzej jesli popatrzec na abita lub epoxa.

 

wszelkie sugestie mile widziale i thx panowie za rady.

 

jakby ktos mial info o rev w wymienionych plytkach (o asusie juz znalalzem chyba) to byloby super ;)

 

 

 

pzdrwm Nikita_Bennet

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja tylko zauwaze, ze jakos tak duzo inwestujesz w socket A co jest pozbawione wiekszego sensu. Za 150 zl to juz sie da dobra plyte na S754 kupic, a procesory sa w porownywalnych cenach do tych z SA, a jednak sporo wydajniejsze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Asus A7N8X-X był akurat najgorszą płytką tej serii Asusa. Szukaj A7N8X bez -X lub wersji Deluxe/-E Deluxe.

czemu??? w FAQ'u jest tylko wzmianka ze:

A7N8X-X wersja bazująca na podstawowej, ale pozbawiona Dual Channel

i nic wiecej

a ja mam akurat jedną kostkę 512 twinmosa pc400 i 1 GB pchac nie będę

 

deluxe odpada ze względu na cene

 

A ja tylko zauwaze, ze jakos tak duzo inwestujesz w socket A co jest pozbawione wiekszego sensu. Za 150 zl to juz sie da dobra plyte na S754 kupic, a procesory sa w porownywalnych cenach do tych z SA, a jednak sporo wydajniejsze.

 

wlasnie tez zauwazylem ze za 300 zl mam i mobo i procka semprona 2800-3000 - kumpel wlasnie teraz sprzedaje.

ale wtedy zostanę z tą grafą co mam. a tak poszukac lepszego mobo na socket A bo procka mam i jakiegos radeonka 9500pro modowlanego na 9700 i mi styknie.

 

poza tym - mam asrocka i jakos w tym kompie wolę miec dobrą plyte czyli nie asrocka bo nie jest zla ale pare rzeczy wkurza

szczegolnie ze do tej pory byl epox z ktorego jestem bardzo zadowolony.

 

 

thx

 

pzdrwm Nikita_Bennet

Edytowane przez Nikita_Bennet

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

... jakiegos radeonka 9500pro modowlanego na 9700 i mi styknie.

9500PRO na 9700 nie zmodujesz, no chyba że dodatkowe wyprowadzenia dla pamięci zrobisz :D. 9500 tego Ci trzeba.

Do tego Abit'a NF7-S i procki to można tanie wyrawać dosyć Powiedzmy Athlona 2000+ na rdzeniu Thorton i kolejny modzik na Bartona. Niektóre dają naprawdę nieźle radę. Sam szukam teraz właśnie 2000+ Thorton (tylko żeby miał odblokowany mnożnik).

Yhh chyba na giełdzie muszę poszukać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiesz Quroń szynę 256bit w 9500 podobno można odblokować. Tu masz opis http://www.overclockers.pl/txt.php?id=9500_up

YogiCK wiesz że Cię lubię, bo nieraz mi już pomogłeś, ale tu akurat się z tobą nie zgodzę. Nie ma bata żeby odblokować te 128 bit, przyczyna jest natury technicznej bo 9500PRO jest na innym PCB i nie ma tylu wyprowadzeń, a ten opis jest właśnie jak hardwareowo przerobić 9500 (non-pro) na 9700. Sam z niego korzystałem i poszedłem krok dalej przerabiając grafę na FireGL X1.

Mam teraz pełną swobodę w wgrywaniu biosów od 9500 i własnoręcznie przerobionych opartych na tym właśnie od 9500, które zapewniają mi poprawne działanie karty jako zarówno 9700 jak i FireGL.

 

W tym artykule jest błąd, nie ma takiej opcji. Są radeony 9500(non-pro) z 128bitową szyną ale tylko 64MB i właśnie z powodu braku 4 kości szyna jest o połowę mniejsza, ale nijak nie da rady jej odblokować, bo fizycznie nic nie jest zablokowane.

Edytowane przez Qroń

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

YogiCK wiesz że Cię lubię, bo nieraz mi już pomogłeś, ale tu akurat się z tobą nie zgodzę. Nie ma bata żeby odblokować te 128 bit, przyczyna jest natury technicznej bo 9500PRO jest na innym PCB i nie ma tylu wyprowadzeń, a ten opis jest właśnie jak hardwareowo przerobić 9500 (non-pro) na 9700. Sam z niego korzystałem i poszedłem krok dalej przerabiając grafę na FireGL X1.

Mam teraz pełną swobodę w wgrywaniu biosów od 9500 i własnoręcznie przerobionych opartych na tym właśnie od 9500, które zapewniają mi poprawne działanie karty jako zarówno 9700 jak i FireGL.

 

W tym artykule jest błąd, nie ma takiej opcji. Są radeony 9500(non-pro) z 128bitową szyną ale tylko 64MB i właśnie z powodu braku 4 kości szyna jest o połowę mniejsza, ale nijak nie da rady jej odblokować, bo fizycznie nic nie jest zablokowane.

 

musze cie zmartwic byly R9500 nonPro z 128MB i te mozna bylo przereobic na 9700pro sam takiego mialem

 

potwierdzenie :

 

Dołączona grafika

 

http://www.benchmark.pl/r.php?file=http://...a/strona-3.html

http://sklep.benchmark.pl/pelny_7692.html

 

przepros teraz YogiCK'a :P

 

a co do mobo to szukaj NF7 rev 2.0 lub wersji z "S", Asusy tez dobre ale nie wersje z literka "X' na koncu, sa to okrojone wersje wyzszych modeli

Edytowane przez Speedzik

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

musze cie zmartwic byly R9500 nonPro z 128MB i te mozna bylo przereobic na 9700pro sam takiego mialem

 

przepros teraz YogiCK'a :P

 

a co do mobo to szukaj NF7 rev 2.0 lub wersji z "S", Asusy tez dobre ale nie wersje z literka "X' na koncu, sa to okrojone wersje wyzszych modeli

 

Boże ludzie bo zaczynam wątpić w poziom tego forum. Co ja niby niewyraźnie piszę??

 

9500 da się przerobić na 9700, ale nie 9500PRO bo nie da rady przerobić pamięci 128bit na 256bit. Kuurwa no bardzo przepraszam ale ja nie widzę takiej możliwości. Chodzi mi o to że jedyne 9500(non-pro) ze 128bitowymi pamięciami to te z 64MB, ale w tych też nic nie wskóramy żeby uzyskać 256bitową szynę.

 

Wiem Speedzik że 9500 można przerabiać na 9700 bo sam mam takiego przerobionego hardwareowo żeby nie bawić się ze sterami, ale jak ktoś myśli że z 9500PRO zrobi 9700 to jest w dużym błędzie.

 

Acha ten artykuł z benchmark to jedna wielka ściema.

Było tak:

9700/PRO - 128MB 256bit 8pp

9500 - 128MB 256bit 4pp

9500 - 64MB 128bit 4pp

9500PRO - 128MB 128bit 8pp

 

I żadnych innych. Daj mi link z czegoś co do mnie przemówi a nie z portalu który takie ściemy wciska żeby sprzedać przerobione 9500 i to jeszcze robi to nieudolnie bo wyżej podaje w tabelce że zastosowane pamięci są 256bit.

 

Wykonując moda na 9500 odblokowywało się tylko i wyłącznie potoki renderujące.

 

Proszę was nie róbcie ze mnie wariata.

 

EDIT:

 

Sorka zapomniałem jeszcze o tym:

9500 - 128MB 128bit 4pp

ale to jest na 128bit dlatego ze na PCB od 9500PRO i tą można przerobić właśnie na 9500PRO ale na 9700 to se możecie, chyba robiąc nowe ścieżki. :D

Edytowane przez Qroń

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach



×
×
  • Dodaj nową pozycję...