Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

 

chcialbym zakupic dysk 80GB (moze byc wiekszy) pod USB, lecz nie wiem jaki model i jakiego producenta :), wolal bym ustrzegac sie produktow marki NONAME ;) chcialbym aby dysk byl zasilany z portu USB, bez dodatkowych zasilaczy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie ma a czegoś takiego jak dysk USB, są dysku zewnętrzne pod USB, a dysków noname w polsce kupić się nie da są tylko WD, Samsung, Seagate, Maxtor, itd... z tego zewnętrzne produkuje jedynie WD i Maxtor

 

wyłącznie z portu USB mogą być zasilane jedynie dyski 2,5", dyski 3,5" nie

 

przeczytaj np: recenzje zewnętrznych dysków WD

 

można tez kupić obudowę 3,5"/2,5" i dysk 80GB i je połączyć, obudowa może być noname a dysk np: WD

Edytowane przez Zawadaki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

 

 

http://allegro.pl/item144833753_100gb_sams...0_3_kolory.html

 

 

kupilem ten dysk, wszystko jest super, zapis na dobrym poziomie, ale odczyt jest straszny, jest wszystko dobrze az nagle sie "zacina" i tak co chwile :| 35GB chce kopiowac 13h :/ nie wiem o co chodzi moze to byc wada fabryczna ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

http://allegro.pl/item144833753_100gb_sams...0_3_kolory.html

kupilem ten dysk, wszystko jest super, zapis na dobrym poziomie, ale odczyt jest straszny, jest wszystko dobrze az nagle sie "zacina" i tak co chwile :| 35GB chce kopiowac 13h :/ nie wiem o co chodzi moze to byc wada fabryczna ?

Wiem, że to może głupie, ale sprawdź pod jaki port USB go podłączyłeś. Bo jeśli pod port USB 1.1 to nie spodziewaj się wielkich transferów (max. prędkość 1,5 MB/s. Czyli 35 GB kopiowało by ci ok 7 godzin), jeśli pod USB 2.0 to już sprawa wygląda lepiej. Miałem takie "dziwne" przypadki podczas kopiowania danych, ale na nośniki pendrive. Otóż gdy jeden plik miał np 50 MB to kopiowało go szybciej niż gdyby kilkadziesiąt plików miałoby razem 50 MB :). Poza tym nie sugeruj się do końca tym czasem podawanym przez winde. Często on jest błędny :D.

Pozdrawiam

Edytowane przez seba_999

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

obawiam sie ze moja plyta ma tylko USB 2.0 :> przynajmniej tak pisze w specyfikacji ktora podal koles na allegro :)

To raczej nie masz się czego obawiać :D. To nawet dobrze ze ma 2.0 :D . Nie wiem wyprobuj tego twardziela np u kumpla. Jak dalej będzie tak robił to nie wiem :blink: może serio jakaś wada fabryczna.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...