Skocz do zawartości
MeoPL

Ati R600

Rekomendowane odpowiedzi

Czy aj tam dobrze widze zasilanie 8PIN takie jak idzie do zasilania proca na mobo 0.o nieźle :D a to chłodzenie to mnie rozbiło po co one jest tam doczepiane na tym dodatkowym plastiku :D To G80 to przy tym pikuś :D

Edytowane przez misiek175

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

fotka radka r600 od admina vr-zone opisujaca mniej wiecej jak obecnie wyglada karta:

post-16964-1168298503_thumb.jpg

Czy to jakiś żart?? :blink: A propos premiery r600 to wygląda na to ze premiera układu ma się odbyć jednak w Marcu (prawdopodobnie na Cebicie).... Jeśli chodzi o układu nizszego segmentu czyli r610 i r630 to mają miec swoją premierę dopiero w okolicach czerwca....

 

http://www.dailytech.com/article.aspx?newsid=5630

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy to jakiś żart?? :blink:

jezeli nie wymysla czegos innego, aby odprowadzic te 230W ta watpie ;)

sama karta ma miec 12'', czyli jakies 30cm - o jakies 4cm wiecej od 8800gtx, jezeli jest to prawda to ciekawe co teraz powiedz ci co narzekali na dlugosc 8800, ze im do budy nie wejdzie :)

mam nadzieje, ze wydajnosc pojdzie w parze z pozostalymi parametrami, bo jak nie, to bedzie "troche" smiesznie. dla niektorych.

 

A propos premiery r600 to wygląda na to ze premiera układu ma się odbyć jednak w Marcu (prawdopodobnie na Cebicie)

czyli tlumaczac na nasz, dostepnosc koniec marca, poczatek kwietnia. fajnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przecie to zadna fotka, tylko model 3D. Mam nadzieje, ze karta nie bedzie takich monstrualnych rozmiarow, bo wiekszosc klientow bedzie sobie mogla co najwyzej na scianie powiesic.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A mnie bardziej teraz interesuje r610 i r630 ;) Ciekawe w jakich cenach i kiedy tak naprawdę możemy się spodziewać produktów z niższej półki. Co do długości karty to teraz będzie trzeba do każdej grafy zmieniać budę :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

fotka radka r600 od admina vr-zone opisujaca mniej wiecej jak obecnie wyglada karta:

zapomniałeś jeszcze dodać co napisał sam Visionary

 

Yeah it is full 12-inch board design on the early stage but i guess ATi has probably shrunk it down by now. While we await R600 card photos from Level505 site, i guess i will show you guys this first to give you some clues how the card looks like. I heard the R600 tests are done in the "land of no NDA" so probably it makes some sense that they are legit

więc rozmiary karty powinny się zmienić :-| Edytowane przez cavarr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak dla mnie to wogle sprawa przerosla rzeczywistosc.Pierwsze gry na directx 10 ukaza sie w polowie 2007 roku.Zanim zrobia reszte gier na dx10 to mina 3 miesiace.Wtedy juz wyjda G90 i R700.I po co teraz te R600 i G80??Nie wiem.Zupelnie nieprzemyslane.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dla zysku? Ale z drugiej strony nie wiem czy sprzedaż G80 i pochodnych oraz R600 i pochodnych pokryje koszty ich projektu ;)

dlaczego nie? przeciez, jezeli G80 okaze sie dobrym ukladem, to spokojnie moga ciagnac na jego projekcie nastepne pare lat tylko go delikatnie modernizujac. zobacz jak taki r300 ladnie pociagnal/ciagnie ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak dla mnie to wogle sprawa przerosla rzeczywistosc.Pierwsze gry na directx 10 ukaza sie w polowie 2007 roku.Zanim zrobia reszte gier na dx10 to mina 3 miesiace.Wtedy juz wyjda G90 i R700.I po co teraz te R600 i G80??Nie wiem.Zupelnie nieprzemyslane.

 

Nie no nie przesadzaj. Przecież jak kolega wyżej napisał taki r300 dziś w niektórych grach jeszcze daję radę. Powiedzmy że w niektóre dzisiejsze gry na niższych detalach na takim 9800 PRO i dobrym procku można jeszcze pograć. Także jak wyjdą pierwsze tytuły pod DX 10 to może być z tym różnie. Po pierwsze nie wiadomo do końca czy gry tę będą działały na max detalach na kartach 8800GTX czy nowym dziecku ATI/AMD r600. No bo przecież nic tak naprawdę jeszcze nie jest pewne. Możliwe że dopiero późniejsze karty na r600 i g80 zmodernizowanie (większe taktowania etc. ) zapewnią tą płynność. Możliwe że jeszcze pierwsze tytuły jak Crysis będą wyciągać te 30 FPS i więcej ,ale co dalej ? Przecież nie od razu wykorzystają możliwości DX 10 w 100%. Dlatego też uważam że zakup 8800 teraz mija się z celem. Oczywiście to tylko moje zdanie i może być zupełnie inaczej. Czas pokaże.

Edytowane przez Devil

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Devil masz racje.Tylko w sumie za duzo nowosci wychodzi i chyba tworcy tych kart nie wycelowali dokladnie w date, poniewaz nie ma zadnych gier jak na razie obslugujacych DX 10.Zobaczymy co bedzie dalej.W koncu wychodzi teraz DDR 3, PCI-Express gen. 2.Zobaczymy co czas pokaze...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No tak... np mi nie zalezy na zadnym DX 10.... Ja chce kupic geforce 8800GST, a nic o podobnej wydajnosci w nizszej cenie nie widzałem... Dlatego jest jakis sens kupienia R80 - dla wydajnosci, ktorej nie oferuje zadna karta pod DX9. Aha i wie ktoś kiedy ma byc ta ,,wielka'' premiera R600??

Edytowane przez lukaszex

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobra informacja?? Trzeba czekac ponad miesiąc na konkretne testy i prawie 3 na możliwość kupna. Jak dla mnie to się spóźnili za bardzo z tą premierą :/

tylko mieć nadzieję że doszlifują produkt [ 25% > 8800GTX minimum ] + mozliwość OC bo inaczej ..................... :?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Premiera 28 luty - oficjalnie.A produkcja siegnie jakos polowy marca.Czyli kolo marca-kwietnia bedzie w sprzedazy w Polsce.

?? Skąd wziąłes tę datę?? Bo wg ostatnich informacji to 28 lutego mają być rozsyłane sample a premiera ma być w drugiej połowie marca....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to wiemy że szyna pamięci na pewno będzie 512 bit. Przepustowość ponad 150 GB/s i takty 1.2 ghz. Wszystko pięknie jeśli chodzi o tą najlepszą wersję. Tylko jak będzie z O/C i jak te słabsze wersję będą wypadać pod względem wydajności do takiego x1900 GT ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Devil

 

Na OC to Ja bym nie liczyl :/

Jak wiadomo z newsow maja problemy z wystarczajacym taktowaniem

karta bedzie juz na starcie podkrecona ;) moze kolejna>>kolejna revizja przyniesie poprawe

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Devil

 

Na OC to Ja bym nie liczyl :/

Jak wiadomo z newsow maja problemy z wystarczajacym taktowaniem

karta bedzie juz na starcie podkrecona ;) moze kolejna>>kolejna revizja przyniesie poprawe

:damage_wall::damage_wall:

 

hehehehehhe oc a niby po co jeszcze te oc

 

dla 3dmar maniakow oczywiscie bedzie oc z suchym lodem azotem itp

 

0.80 przy takiej ilosc tranzystorow to najmniejszy wymiar kary

no ale w 0.65 to moze dopiero r700 ujrzymy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...