Skocz do zawartości
Fredek

Pentagram Freezone Hp-100 Alcu Lite

Rekomendowane odpowiedzi

Odkopie teraz troche temat, szukalem, szukalem, szukalem no ale nie znalazlem nic konkretnego. Do zeczy- potrzebuje jakis cichy i wydajny wentylator na tego pentagrama(hp-100alcu)

http://sklep.proline.pl/shop.php?prodid=AC+FAN+9 nadalby sie czy za slaby??

Edytowane przez cyhir

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to ja mam szybkie pytanie,Arctic freezer 7 pro Pentagram Hp 100-alcu?Założyłem w temacie pentagrama więc większość pewnie będzie za Pentkiem,zresztą jak na teraz to i ja za nim jestem :) ,ale prosze o opinie.

o ile spadnie temp. na c2d E2140 @3ghz,na boxie w stresie mam 52-55 stopnie,o ile może spaść?I jeszcze jedno,czy któreś z tych chłodzeń będzie dużo cichsze od boxa?

Edytowane przez Glorn

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

na pentagramie spadlo temp temperatura spadla mi o jakies 15 stopni w trybie cichym a do 23 w glosnym. cichy- calkowicie bezglosny, tryb glosny to odkurzacz, choc i tak jak opdlacze boxowy wentylator (wyjajem z radiatora) i podlacze do plyty to sporo glosniejszy jest (box oczywiscie)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Montaż jak i demontaż pentagrama hp100 na platformie am2 to masakra, gdy go kupiłem męczyłem się z zakładaniem chyba z godzinę, te zapinki są za krótkie, musiałem użyć dużo siły i przy okazji wgnieść płytę główną ;] aby jedna z zapinek zaczepiła o ząbek koszyka od proca, Dziś chciałem ściągnąć te chłodzenie w celu nałożenia nowej pasty na proca ale za nic nie chce zejść, nie wiem jak te zapinki odczepić?, trzymają tak mocno że nie wiem jak to zrobić, siły dużej nie chce użyć aby czegoś nie połamać, po prostu są za krótkie, może ktoś zna jakiś sprytny sposób na pozbycie się tego chłodzenia z płyty?, bo ja już nie wiem co można jeszcze zrobić. Boxowy radiator ładnie się ściąga bez problemu bo te zapinki ma dłuższe, a tu szkoda gadać.

Edytowane przez maruh

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zrób tak.... weź płaski śrubokręt, naciśnij jedną z zapinek, i tą którą naciskasz podważ śrubokrętem w bok i powinna odejść ;]

 

p.s BTW. wywaliłem ten beeper z regulatora obrotów bo nieco wkurzający był :wink:

Edytowane przez Fredek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

HP-100 AlCu Lite - mozna tego pentka zamontować bezboleśnie??? te nóżki są za krótkie (święta racja maruh) i montaż tego coolera to masakra (przynajmniej dla mnie - pierwszy raz składam kompa i to pewna nowość dla mnie), poza tym na foxconn p35a z jednej strony przeszkadza mocno radiator na NB, a z drugiej podstawa naszego pentka może dotyka kondensatorów, przyciska je do powierzchni płyty głównej i przechyla (tak na marginesie - to chyba dość niebezpieczne i niepożądane co?) - co na to kolega Robowsky (foxconn + HP-100 AlCu Lite)

HP-100 AlCu Lite ma podstawę w kształcie prostokąta - wg mnie to niezbyt dobre rozwiązanie (wystaje za gniazdo procka i gniecie kondensatory niezależnie od tego jak go umieścimy), z kolei HP-120 AlCu ma już (tak mi się wydaje) kwadratową

ps - skoro w recenzjach piszą że HP-100 AlCu Lite jest łatwy w instalacji to nie wiem jakim piekłem jest instalacja HP-120 AlCu !!

Edytowane przez SWENOR27

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie rozumiem jaki macie problem z montażem tego pentagrama :-| jest dziecinnie proste moim zdaniem.... :wink: Chyba bede musiał nagrać filmik pokazowy coś a'la flash na stronie zalmana :-P Tak nawiasem to pentagram ten w pasive potrafi E2140@3ghz schłodzić do 70*C w ORTHOSIE :) Przewiew 1x120mm w budzie ;]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie rozumiem jaki macie problem z montażem tego pentagrama :-| jest dziecinnie proste moim zdaniem.... :wink: Chyba bede musiał nagrać filmik pokazowy coś a'la flash na stronie zalmana :-P Tak nawiasem to pentagram ten w pasive potrafi E2140@3ghz schłodzić do 70*C w ORTHOSIE :) Przewiew 1x120mm w budzie ;]

Można mieć problem:). Ale nie zmontażem ale kompatybilnością. Na ab9 nie było żadnego ale po zmianie płyty na dfi blood Iron podstawa zawiesza się na kondensatorach. Za bardzo wsytaje poza gniazdo procesora. Ale szlifierka i zeszlifowanie brzegów podstawy rozwiązuje problem. Problem ten pewnie wystęuje w wielu płytach gdzie kondensatory są bardzo blisko socketu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sorry za odkopanie, ale powiem jedno, nie warto montować 12cm wentyla na HP-100, bo są większe temperatury przy fanderku 12cm miałem 73-75*C, a przy wetylku z boxa mam 68-70*C, muszę dorwać lepszy wentyl 92mm i powinno być jeszcze mniej. Pozdro. w Stresie oczywiście :)

Edytowane przez robowsky

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

p.s BTW. wywaliłem ten beeper z regulatora obrotów bo nieco wkurzający był :wink:

Jak? Wyrwałeś go po prostu?

 

Pentak siedzi w kompie dziewczyny, wentyl skręcony na minimum i przy starcie systemu wydaje z siebie krótki pisk. W sumie nie przeszkadza, ale trochę irytuje...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak? Wyrwałeś go po prostu?

 

Pentak siedzi w kompie dziewczyny, wentyl skręcony na minimum i przy starcie systemu wydaje z siebie krótki pisk. W sumie nie przeszkadza, ale trochę irytuje...

ja wyjalem takie metalowe kolko ze srodka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w związku, że box od amd już całkowicie mnie wykończył, wiadomo dlaczego

to przydało by się nowe chłodzonko, a więc krótka piłka, piszcie co najlepsze:

 

PENTAGRAM HP-100 AlCu Lite 45 + wysyłka nowy

PENTAGRAM HP-120 60 + wysyłka używany

Scythe Katana 2 60+ wysyłka używany

 

To ma być wypadkowa ciszy i wydajności. (wszystkie są również na socket T)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak? Wyrwałeś go po prostu?

 

A więc grzecznie rozkręciłem regulator na czynniki pierwsze...po czym kombinerkami wyjąłem taki czarny beeper, składamy, podłączamy i działa bez tych nie przyjemnych pisków :)

Edytowane przez Fredek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

qvc 120Cu+ to już stara konstrukcja, mało wydajna. Zdecydowanie pentagram hp 100, sprawa h-p "wszystko" załatwia :) mam to chłodzenie, polecam :)

btw. Jeśli chcesz "ulepszyć" tego penta zalecam wymianę wentylatora na lepszy, bo wg. mnie firmowy był tragiczny, u mnie siedzi nb xe2 (kupiłem za 15zł z licytacji :] ) Radiator pentagrama jest bdb ;)

Edytowane przez eaia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pytanie mam o tą zapinkę w tym pentagramie, bo ktoś napisał że łapki za małe i trzeba mega siłę dać do zapięcia. Jak jest naprawdę nie obejdzie się bez wkrętaka ?. Czy jest bardzo mocny docisk aż odgina mobo ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pytanie mam o tą zapinkę w tym pentagramie, bo ktoś napisał że łapki za małe i trzeba mega siłę dać do zapięcia. Jak jest naprawdę nie obejdzie się bez wkrętaka ?. Czy jest bardzo mocny docisk aż odgina mobo ?

 

Nie trzeba mieć mega siły, wystarczy dobrze złapać i umiejętnie posługiwać się to zapinką :wink: Dzięki temu koszyczkowi nie wygina bardzo mobo ;] Fakt że...skierowany wentylem do dołu ma lepszą wydajność ;] w idle jakieś 3*C a w stressie jakies 6*C

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wydaje mi się że dzieje się to za sprawą yate loona 140mm w jego huntkey'u, choc mogę się mylić ;)

 

No i mamy poważnego konkurenta dla pentagrama i fryzjera razem wziętych. Odsyłam: http://forum.purepc.pl/index.php?showtopic=257567

Edytowane przez eaia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...