Skocz do zawartości
Fredek

Pentagram Freezone Hp-100 Alcu Lite

Rekomendowane odpowiedzi

Rozumiem twoje racje - z punktu widzenia administratora, jednak uważam, że ja też mam rację. Gdyby każdy trzymał się sztywno regulaminów, praw itp to by nie dało się tu żyć. Chciałbyś, żeby radar łapał Cię gdy jedziesz 51km/h? Nie bez powodu jest nastawiony na 64 km/h. Policja też akceptuje takie wykroczenie do pewnych granic. Uważam, że administrator powinien wkraczać gdy czyjeś działanie jest niewłaściwe i szkodliwe. To, że pomagam ludziom przy kompach gdy on nie ma na to czasu to akceptuje, ale w moją stronę nie zrobi ukłonu. On nie jest w stanie zabezpieczyć przede mną komputera, ja mogę zrobić co chcę i żadne hasło nie jest dla mnie przeszkodą, ale hamuję się dla dobra ogółu. Ja np. nie potrafię umotywować dlaczego chcę zainstalować Google Desktop. Jest to program zabawka, który uprzyjemnia mi pracę na komputerze, z resztą jest podobnie. Nie uważasz, że wyjaśnienie jest zbyt błahe w porównaniu z całą drogą proceduralną jaką bym musiał przejść? Ludzie powinni czasem myśleć, nie jesteśmy maszynami i nie działajmy mechanicznie według zaprogramowanych schematów.

 

@crash_zero

powodzenia w szukaniu w takiej cenie napewno znajdziesz :)

Ja juz wiem ze jest jak dla mnie za slabe ;P Mysle co kupic ;D

 

99% 120 eX

 

ale mysle jescze nad

ifx-14

noctua ta za 200 nie pamietam modelu

ninja cu

 

 

:|

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzis zalozylem to ustrojstwo karakorum (80 zl w komputroniku:D) ale szczerze powiem szalu nie zrobil, po jego wymiarach, 120mm wiatraku, heatpipom dotykajacym jako podstawka ktore sa bardzo dobrze wyszlifowane spodziewalem sie wiecej. Wczesniej mialem AC freezera 64 pro, po zalozeniu karakorum temperatury w idle te same, w stresie 4 - 5 stopni mniej. Z gory uprzedzam ze montaz karakorum to katorga, ja musialem wyjmowac plyte i sporo sie nagimnastykowac zeby go zalozyc, poza tym wentylator boczny mi sie nie zmiescil, karakorum jest za wysoki o okolo 3 mm zeby zamknac bude z wiatrakiem na boku;p porownujac jeszcze do freezera, karakorum jest lepiej wykonany, ladniejszy i cichszy. jesli ktos chce kupic nowe chlodzenie na proca polecam, jesli zmieniac np z freezera - nie ma sensu wydawac kasy.

Edytowane przez Przemas_85

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I na P31 D3SL rowniez spokojnie mozna ram wlozyc do kazdego ze slotow ;)

To fajnie pozostaje tylko wybrać między Karakorum a Thermalright HR-01. Kupiłem już mocowanie na śruby i backplate do TR. Dlatego mam dylemat co wybrać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie, jak Karakorum wypada przy Ninji Rev. A ? Mam taka wlasnie obecnie, ale jakos do mnie specjalnie nie przemawia. Slabo i powoli sie nagrzewa, zeby dobrze przylegala, to trzeba troche wiecej pasty dac. Ogolnie podejrzewam, ze cos jest z nia nie tak i zaciekawilo mnie bardzo to Karakorum.

Zalozmy, ze Ninja dziala na full wydajnosci, jak wtedy wypada przy niej Karakorum ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zapraszam do mojego tematu. testowałem karakorum na moim sprzecie z napieciem 1,531 ale przy otwartej budzie. Niestety porównanie tylko do freezera. wysle ci info na priv, jak chcesz to obejrzyj.

Edytowane przez ArC

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, wie ktoś może, czy Karakorum wejdzie na asusa a8n-e ( jak w niżej) ?

 

edit

Karakorum już siedzi i pięknie chłodzi, temp. w stosunku do boxa spadły o ok 10st. :)

Edytowane przez ledman

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ze względu na nadchodzące powoli lato, postanowiłem zmienić chłodzenie na CPU. Wybór padł na HP-120 Karakorum. Mocowanie jest identyczne jak w wersji HP-100.

 

Karakorum jest znacznie większe od hp-100:

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

 

Małe porównanie temperatur E2160@3330MHz 1.40V:

 

HP-100 + XILENCE 92mm ~1450 rpm, ZM-STG1:

 

idle:

 

Tj. 85 - 30*C

Tj. 100 - 45*C

 

stress 15 min. Orthos-a:

 

Tj. 85 - 74*C

Tj. 100 - 89*C

 

Dołączona grafika

 

HP-120 Karakorum ~1450 rpm, ZM-STG1(niewygrzany):

 

idle:

 

Tj. 85 - 25*C

Tj. 100 - 40*C

 

stress 15 min. Orthos-a (po 45 min. temperatury nie uległy zmianie):

 

Tj. 85 - 65*C

Tj. 100 - 80*C

 

Dołączona grafika

 

No a teraz idę się przespać ,bo trzecia zmiana mnie czeka...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Firekage

Ze względu na nadchodzące powoli lato, postanowiłem zmienić chłodzenie na CPU. Wybór padł na HP-120 Karakorum. Mocowanie jest identyczne jak w wersji HP-100.

Nie jest , przypatrz sie na mocowaine stelaza do coolera. Srube maz z boku , w HP100 sruba jest od gory :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam czy chłodzenie Pentagram Freezone Hp-120 Alcu Karakorum wlezie na Abit'a IP35?

 

I czy się zmieści w takiej budzie 540mm x 205mm x 524mm?

 

 

ps. A inne chłodzenia z seri HP-120 wejdą? Chodzi mi głównie o:

 

Pentagram Freezone Hp-120 Alcu

i

Pentagram Freezone Hp-120 Alcu Vertical

 

??

 

Z góry dziękuję za odpowiedź

Edytowane przez lock9

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przy CM 331 ( szer.187mm) TR Ultra 120A który ma 160mm mieści sie na styk, ale bude można spokojnie domknąć.

Wreszcie jakiś konkret. Ale pewnie bez założonego wentyla bo słyszałem na innym forum że z wentylem 120mm założonym na Ultrę Elite 330/331 (186mm) sie nie domknie. Mile widziana by była przeze mnie fotka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie czy można gdzieś dostać wentyl od karakorum z taką rozpiętością obrotów?I czy ma on grubość 25mm?Miałem kiedyś silverstona ale miał 38mm z tego co pamiętam wiał ostro na maksymalnych obrotach.Chciałbym coś wydajnego do zawieszenia na drucikach od infinity/mugen i ten od karakorum nadał by się idealnie.

Edytowane przez kurczak80

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zalman mz-f3 ma 1800rpm wysoka kultura pracy

spire 2400rpm niska kultura pracy

silverstone ma 2300rpm , są też wersje 25mm

thermaltake ma wiele swiecących modeli 2000rpm wzwyż, w całkiem przyzwoitej cenie

 

wszystkie w/w są chyba dostepne w kompuszrocie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie chce zakladac nowego tematu....

 

Moze takie nietypowe pytanie... ale czy takiego E2160 mozna mimo IHS zgniesc lub uszkodzic przy mocowaniu chlodzenia? Pytam bo zmienilem chlodzeniie na Pentagram HP-120 AlCu P-7013 i prawde mowiac mam az za zimno w idlu.. przy starcie systemu ~21* obecnie ~29* Na boxie odrazu bylo ~35*

 

W dodatku przy stress nie ma znaczenia czy mam wentyl na max czy min.. bo temp trzyma sie na 54*(9x311)

 

Blaszka nie dokrecona na max, ale radiatora nie mozna ruszyc....

 

Mam sie cieszycz czy rozkrecac wszystko na nowo?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...