Skocz do zawartości
Gość 05_03_1992

Kyniek Nie Bierze Odpowiedzialnosci Za Swoje Wyroby

Rekomendowane odpowiedzi

Gość 05_03_1992

Dwa miesiące temu zakupiłem na allegro dwu dniowego Prisona V2 CPU Laser Pro, wyglądał jak nówka, właściciel sprzedawał, ponieważ przesiadał się na c2d, a tutaj wystarczała mu ninja

po miesiącu bloczek wylał się... postanowiłem rozkręcić go i skręcić ponownie

niestety po miesiącu znów się wylał. Rozkręciłęm go i przyjrzałem się z bliższa, wydawało mi się że jest krzywy top, przykręciłem go zatem na odwrów i pękł... nie myliłem się, kyniek wypuścił wadliwy bloczek

napisałęm do niego,( okazało się że nie jest to jedyna wada mojego bloczku), on najpierw odpisywał że niemożliwym jest żeby zrobiłkrzywy top i że poprzedni właściciel musiał w nim majstrować. Zaklikałem do poprzedniego właściciela, okazało się, że z kynkiem jest w dobrych ststunkach (nie rozumcie tego inaczej :D ) i naprawil juz mu jeden bloczek na nb. Kyniek poczal pisac ze ja nie jestem jego klientem, tak wiec on mi gwarancji nie daje (gwarancja jest na produkt czy na klienta??), w następnych wiadomościach zaczął mnie ignorować, napisał tylko że naprawia bloczek jeżeli przyśle mu go ktoś kto go u niego kupił - zwykła upierdliwość na którą ja nie mam czasu

bloczek prawie nie zapsuł sprzętu za ponad 1000pln ( 78gtx, x600aiw i x1600xt - diw eostatnie mialem na testy w meidzyczasie w kompie wlozone), kyniek na to odpowiedzial mi "bardzo mi przykro" - nawet nie zaproponowal wymiany bloczku - ZERO ODPOWIEDZIALNOŚCI

chamstwo, ignorancja, nieodpowiedzialność za wady swoich produktów!!! ostrzegam!!! tworzę ten topic aby kyniek wymienil mi bloczek !!! gdyby dzialal legalnie (wystawial fakture i odprowadzal podatek) nie zawachalbym się oddać sprawy do sądu ! jeżeli topic ten nie przyniesie skutku posunę się dalej !

ostrzegam Was, drodzy forumowicze, abyście nigdy nei znaleźli się na moim miejscu!!! homemadeowa konstrukcja, za 100pln, w dodatku sprzedawca cham i ignorant ! za tą kasę można kupić wydajnego alphacoola nexoooss hp pro, z gwarancją nawet na wylew - u kynka nie mam praktycznie zadnej !

teraz pare zdjęć stay, cool elo i pro bloczku kynka ! ostrzegam

 

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

 

 

 

na zdjęciach dokąłdnie widać krzywość spodu, krzywo nagwintowane otwory do montażu topu (a kyniek smial mi wmawiac ze ktos przy tym bloczku majstrowal :blink: )

 

 

DO MODERATORÓW:

bardzo proszę o nieusuwanie topicu, porusza on bowiem problem bloczka wodnego sprzedawanego min. przez to forum i również reklamowanego tutaj, oraz mój problem (forumowicza :))

Edytowane przez 05_03_1992

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mi pękł top od Prisona. Zalał mi vga ale nic się nie stało. Kyniek wymienił mi bez problemu top na nowy. Wszystko odbyło się w miłej ( jak zawsze zresztą :D) atmosferze.

 

Tyle odemnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ten bloczek ewidentnie ma wadę fabryczną - w tym przypadku producent ma obowiązek wymienić bloczek na inny egzemplarz, bądź go naprawić. A teksty typu, że akurat ten człowiek nie kupował u niego to co go nas to obchodzi? Kyniek nie daje gwarancji pisemnej, a tym bardziej na okaziciela.

Edytowane przez Xtreme Addict

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie myślałem ze kyniek odwala taka fuszere. Gwarancja jest na produkt a nie na klijenta :mur: miałes wielkie szczescie ze ci nie zalalo czegos w kompie :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Prawda jest taka ze gowno mozesz zrobic w tyej chwili. Jezeli sie kupuje cos nielegalnie to nie zona oczekiwac zeby byla gwarancja. To jest tylko i wylacznie Twoj problem ze nie kupiles w realitynet czy innym alphacoolu. Teraz mozesz tylo plaka i ostrzegac innych zeby nie kupowali homemade, ale to ze na homemade nie ma gwary jest chyba oczywiste (?)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bez przesady kszonek ale misiu i kyniek często uwzględniają gwarancję misiu - cieknące bloczki, kyniek - topy od pietacha, przykładów jest trochę. To jest homemade, który kwalifikuje się pod fiskusa. W dodatku producent daje gwarancje i wiele osób pochlebnie się wyrażało o usługach gwarancyjnych, ale czy w tym przypadku istnieje zasada "równy i równiejszy"?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Już nie pierwszy raz widze taki temat. Nie znam osobiście osoby, która robiła ten bloczek, i nie chce znać, ale mam wrażenie, że z takim podejściem do KLIENTA to jeszcze przedszkola nie skończyła.

 

Kszonek, a jabyś robił agregat, homemade, a jak, i by sie popsuł u kogoś, to nie każesz mu odesłać i nie naprawisz ?

 

Nie ma tu do rzeczy, czy to homemade czy komercyjny blok, ktoś wziął za to pieniądze i ma obowiązek wymienić/naprawić, jak produkt jest wadliwy. A jak sie wypiera i nie chce, to ban i po sprawie, z dziećmi sie kłócić nie powinno.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie kumasz kszonek teraz za byle [ciach!]o jednym słowem można posadzić człowieka a ze wygra czy nie wygra to już inna sprawa dobry adwokat i dobre chody i dowody mogą załatwić sprawy. Jednakże Każdy kto kupuje homemade wie ze nie ma gwarancji i robi to na własny wybór. Panie <b>05_03_1992</b> Nie jest pan pierwszy w takim wypadku kolega również coś podobnego miał ze pękł mu top i zalało sprzęt i koniec z sprzętem ale z tego co wiem został blok wymieniony. Z tego co tłumaczono na oc zostały wypuszczone bloki z trefnym topem strasznie łamliwym i tandetnym.

 

 

P.S popieram LukaXE. Freoniacze zazwyczaj jak coś robią dają gwarancje dożywotnią np jak luke pisze;p

Edytowane przez wawroch

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kszonek, a jabyś robił agregat, homemade, a jak, i by sie popsuł u kogoś, to nie każesz mu odesłać i nie naprawisz ?

ale ja nie mowie ze takie cos nie powinno zostac wymienione. to ze 'czsami' homemadowcy wymieniaja to ich sprawa. Tak na prawde nie maja OBOWIAZKU tego robic.

 

Nie prowadza dzialanosci, nie sprzedja nic tak na perawde, wiec gwarancji nie ma, to ze wymieniaja to tylko dla dobrego imienia, czy dla przyzwoitosci, ale tak na prawde nie muszą tego robic.

 

oczywoscie prowadza nielegalna sprzedarz i produkcje i jezeli kolega z data w nicku poda sprawer do sadu to Kyniek ma przekichane, ale wcale nie musi wymienic bloku czy zaplacic za uszkodzony sprzet. Jezeli byloby to kupione w sklpie to wtedy sprawa w sadzie bylaby o nieuznanie gwarancji, ale w tym wypadku moze byc tylko o niezgoda z prawem aprzedarz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobrze prawisz kishonku :wink:

 

to jest home-made a nie sklep :D i tu panuja inne reguly. Poza tym na fotkach widac ze majstrowales przy bloku (rozkrecanie, itd.), wiec i tak stracilbys gware :P B-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wiem o co ci chodzi, tylko ta "przyzwoitość" dla homemade`owców powinna być obowiązkiem, nie zmienia tu faktu to, że nie prowadzą działalności gospodarczej, itp itd. Sam fakt, że bierze pieniądze powinien zobowiązać go do udzielenia jakiejś gwarancji, chyba, że mu nie zależy na opini i żeby pierwszy lepszy klient podał go do sądu o głupi bloczek.

Nie mówie, że tak musi być, ale...nie wyborażam sobie czegoś takiego, że ktoś na dużą skalę robi bloczki i potem nie udziela na to jakiejkolwiek gwarancji.

 

 

Wartość bloczka -100zł

Sprawa sądowa i późniejsze konsekwencje - bezcenne :lol:

Edytowane przez LukeXE

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tym się kszonek zgodzę, homedowcy w świetle prawa nie mają obowiązku wymienić bloczku, bądź go naprawić, ale działalność kyńka (oraz misia) kwalifikuje się pod opodatkowanie, a co za tym idzie według przepisów UE producent ma obowiązek dawać minimum 24 miesiące gwarancji...

Nikt nie chce żadnych problemów, bloczek ma wadę fabryczną i poprostu należy się naprawa/wymiana. Tylko o to chodzi. A to, że jedni mają "fory" u producentów i im naprawiają bloczki, a innym nie powinno być karalne, a przynajmniej tępione na tym forum i innych środkach reklamujących (uwzględniając fakt, że to jest homemade, czyli przepisy prawne nie mają mocy na tym polu).

 

BTW a co do utraty gwarancji, to sami producenci polecają rozkręcić bloczek w celu oczyszczenia, tak samo w przypadku króćców - też powinna być utrata gwary przy "majsterkowaniu" przy króćcach (wymiana) itp. Ludzie bądźmy poważni...

Edytowane przez Xtreme Addict

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość 05_03_1992

tia, tylko nie ja krzywo nagwintowałem spód, nie ja dałem krzywy top, a majsterkowanie ograniczyło się do rozkręcenia przez awarię! kyniek ma obowiazek wymienic mi blok badz oddac kase, bo jest on felerny, co nawet na tych fotach widac..

 

jak Michał zauważył, w świetle prawa nie ma obowiązku, ale on to prawo łamie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ale ja nie mowie ze takie cos nie powinno zostac wymienione. to ze 'czsami' homemadowcy wymieniaja to ich sprawa. Tak na prawde nie maja OBOWIAZKU tego robic.

 

Nie prowadza dzialanosci, nie sprzedja nic tak na perawde, wiec gwarancji nie ma, to ze wymieniaja to tylko dla dobrego imienia, czy dla przyzwoitosci, ale tak na prawde nie muszą tego robic.

 

oczywoscie prowadza nielegalna sprzedarz i produkcje i jezeli kolega z data w nicku poda sprawer do sadu to Kyniek ma przekichane, ale wcale nie musi wymienic bloku czy zaplacic za uszkodzony sprzet. Jezeli byloby to kupione w sklpie to wtedy sprawa w sadzie bylaby o nieuznanie gwarancji, ale w tym wypadku moze byc tylko o niezgoda z prawem aprzedarz.

Jesli bloczek byl sprzedawany przez allegro to ma gware :) ostatnio sie na czyms takim przejechalem, nie ma takiej mozliwosci by cos sprzedac na allegro bez gwary ani rekojmi wyjatek stanowi dzial uszkodzone ;]

wiec juz ma obowiazek jesli tylko uzyli allegro nawet jesli to byla aukcja za 1zl

 

Warunki gwarancji oraz rekojmi moga byc dowolnie ksztaltowane przez sprzedajacego jednak musza byc wyraznie ujete w aukcji w przeciwnym wypadku maja zastosowania ogolne przepisy prawa ue ;)

 

btw golym okiem widac ze otwory sa krzywo nagwintowane :|

Edytowane przez Linoge

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość 05_03_1992

bloczek jak wspomnialem kupilem z drugiej reki - poprzedni wlasciciel mial go 2 dni

 

oczywisccie przez allegro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

paskudnie to wygląda, podobnie jak u mnie było

 

Dołączona grafikaDołączona grafika

 

ofiarą padły: x800gt@12p i mobo abit ag8

 

Dołączona grafikaDołączona grafikaDołączona grafika

 

po wysyłce do Kyńka wymienił mi top na nowy, moim zdaniem powinien wymienić bez wzg. na to czy ma firme czy jej nie ma - tzw. sprawa honoru, jeśli nie wymieni hmm nauczka dla innych aby nie brali u niego bloków

 

znam Kyńka od troche czasu ale nie wiedziałem, że jest taki nieodpowiedzialny i ma klientów gdzieś

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość 05_03_1992

ja do gościa z allegro nic nie mam, bo blok ma wady pordukcyjne

oto zdjęcie krzywego topu (już pekniety ale jak sie przyjzec to widac ze krzywy)

Dołączona grafika

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zgloscie kynka do skarbowki, i juz bedzie nigdy wiecej takich problemow B-)

 

pozatym teraz widac ewidentnie jak to kyniek dba o klienta, zrobi ladne foto odpicowanego bloczku, sprzeda kilka ladnych, a reszte robi tasmowo i nie martwi sie ze cos jest nie tak, zreszta jego sprawa :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

bloczek jak wspomnialem kupilem z drugiej reki - poprzedni wlasciciel mial go 2 dni

 

oczywisccie przez allegro

Myslisz ze Twoim rodzicom bedzie sie chciało "posunąć dalej"?

Bo chyba nie posiadasz konta na Allegro ze wzgledu na swoj wiek - jezeli posiadasz to kupowales na Allegro nielegalnie, co stawia Cie z góry na przegranej pozycji..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja wylicytowałem blok od Kynka z Allegro. Z przesyłką to 107 PLN.

Link do aukcji: http://www.allegro.pl/item131590713_laser_...am2_ready_.html

Bloczku nie dostałem ale Kynek wysłał mi scan dowodu nadania więc wniosek jest prosty - kradzież przez pracownika poczty.

Niemniej zgłoszenie reklamacyjne na poczcie lub zawiadomienie o przestępstwie na policję może złożyć tylko nadawca przesyłki a więc Kynek.

Na razie zero działań z jego strony. Liczę na odzyskanie kasy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mnie zastanawia tylko jedno.

Jesli piszesz ze bloczek ciekl trzeba bylo natychmiast skontaktowac sie z kynkiem w celu wymiany. Nie wazne w czym lezy przyczyna (czy to krzywizna czy cos innego), dzialanie na wlasna reke budzi watpliwosci.

Teoretycznie moglo byc tak ze miales sprawny bloczek, podstanowiles cos przy nim pomajstrowac i ci pekl przy skrecaniu - a teraz dorobiles reszcze historii o wycieku. Oczywiscie nie twierdze ze tak bylo, to tylko mozliwy wariant :wink:

Sa firmy ktore wrecz zakladaja plomby na bloki (bodaj danger den) zeby ich nikt nie rozkrecal.

Imo jesli komus peknie top w bloku przy skladaniu, bo uczciwie rozkladal go w celu czyszczenia to nie powinno podlegac to gwarancji, bo w ten sposob mozna uszkodzic zupelnie sprawny blok np zbyt mocno dokrecajac. Jesli czyscisz blok - to na wlasna odpowiedzialnosc.

Inna sprawa jesli mamy ewidentnie krzywy spod - to jest argument. A najwiekszym argumentem jest wyciek jesli mial miejsce.

 

Kwestie gwarancji, czy nawet tej gwarancji z allegro sa raczej umowne. Wszystko zalezy tutaj od woli sprzedawcy wg mnie.

 

Bloczku nie dostałem ale Kynek wysłał mi scan dowodu nadania więc wniosek jest prosty - kradzież przez pracownika poczty.

Kto wie, moze listonosze skladaja wc na poczcie :lol:

A na serio, to ubezpieczenie zwyklej paczki pokryje cene bloku.

Edytowane przez aerial

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...