Skocz do zawartości
mookie

Warto Kupić Crt 22''?

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, chciałbym kupić używkę 21'' lub 22'', co do 21'' nie mam wątpliwości jaki, ponieważ można znaleźć opinie na forum (najlepszymi opiniami cieszą się dell p1130, hp 1130 czy też IBM p275).

Mam jednak okazję zakupić niedrogo 22'' Compaq 1210 taki jak tu:

http://www.allegro.pl/show_item.php?item=141191316

lub HP 1230 taki jak tu:

http://www.allegro.pl/show_item.php?item=140896850

Nigdzie jednak nie mogę znaleźć opinii o tych monitorach, oba są na Diamondtronie więc teoretycznie powinny być całkiem niezłe, ale jak to wygląda w praktyce?

A może Wy drodzy forumowicze wiecie coś na ich temat? Czy warto kupować 22'' czy lepiej pozostać przy sprawdzonych 21''?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Teoretycznie 22" powinny mieć lepsze parametry mając prawie jednakowy obszar widzialne z 21" calowym (oba kolo 20") a przynajmniej mniejsze zniekształcenia w rogach, ale ja bym ani jednego ani drugiego nie bral chyba ,ze masz bardzo pewne źródło i wiesz co z nim było robione wcześniej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Teoretycznie 22" powinny mieć lepsze parametry mając prawie jednakowy obszar widzialne z 21" calowym (oba kolo 20") a przynajmniej mniejsze zniekształcenia w rogach, ale ja bym ani jednego ani drugiego nie bral chyba ,ze masz bardzo pewne źródło i wiesz co z nim było robione wcześniej.

Rozumiem że masz na myśli iż mogły być używane intensywnie i mogą już długo nie pociągnąć.

Jeden z allegrowiczów wykorzystywał go do domowego użytku (tego HP), a drugi polecił mi tego Compaq jako że jest w bardzo dobrym stanie i idealnie świeci. Oczywiście zanim kupie to monitory dokładnie obejże. Ale czy da sie jakoś rozpoznać czy jest on trupem?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

. Ale czy da sie jakoś rozpoznać czy jest on trupem?

Używam Compaq P1220 i oczywiście jestem bardzo zadowolony, monitor klasy semiprofessional. Na żadnego LCD bym nei zamienił ...

Jak poznać czy monitor jest trupem ???

Po prostu zobacz dokładnie obraz jaki generuje, najlepiej odpal popularną Ntest2 - tam masz wszystko czego potrzeba do oceny stanu technicznego monitora. Oceń ostrość, geometrię, czystość kolorów i oczywiście zbieżność.

Jeśli wszyskie testy będą perfect wtedy śmiało kupuj.

Ps.

Ale się porobiło ... kiedyś taki monitor był tylko marzeniem a teraz ... . za 300 stówy można go już kupić !

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ps.

Ale się porobiło ... kiedyś taki monitor był tylko marzeniem a teraz ... . za 300 stówy można go już kupić !

Nie ma się co dziwić,przecież te monitory mają kilka lat na karku,no i teraz w modzie jest LCD(CRT to już martwa technologia co nie oznacza że jest gorsza od LCD,bo jest po 100kroć lepsza wdłg. mnie),ale ja i tak zostaje przy moim CRT. :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie ma się co dziwić,przecież te monitory mają kilka lat na karku,no i teraz w modzie jest LCD(CRT to już martwa technologia co nie oznacza że jest gorsza od LCD,bo jest po 100kroć lepsza wdłg. mnie),ale ja i tak zostaje przy moim CRT. :wink:

Zgadzam się z Tobą w 100%, chciałem kupić LCD ale jak sie naczytałem na forum o różnych problemach (smużenie, badpixele etc.) to doszedłem do wniosku że ta technologia jest wciąż jeszcze bardzo kiepska i jeszcze na nią zaczekam. A teraz kupie za śmieszne pieniądze highendowego CRT 21-22'' na którym będe miał piękne 1600x1200 przy dobrym odświerzaniu. A nawet gdyby sie popsuł to niewielka strata. Edytowane przez mookie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

TO kup nowego crtka masz pewnosc ze bedzie trzymal parametry i 3 lata gwarancji :)

Zdaje się że w żadnym sklepie już się nie dostanie takiego monitora jakiego bym chciał, pozatym gdyby nawet gdzieś sie znalazł to cena nowego byłaby zbyt wysoka aby opłacało się kupować, w końcu za rok lub troche dłużej mam nadzieję że lepsze LCD stanieją i w końcu kiedyś taki kupie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zdaje się że w żadnym sklepie już się nie dostanie takiego monitora jakiego bym chciał, pozatym gdyby nawet gdzieś sie znalazł to cena nowego byłaby zbyt wysoka aby opłacało się kupować, w końcu za rok lub troche dłużej mam nadzieję że lepsze LCD stanieją i w końcu kiedyś taki kupie.

taki jak moj dotaniesz jescze jst viewsonic w ofercie sklepowej i co najwazaniejsze sa dosc tanie okolo 1900zl i nowe :) Uywane (wytryane) to nie to samo co nowe.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co ma piernik do wiatraka? :D Kolego to nie temat na temat co jest ile warte i co komu wytarcza . Skoro kolega oczekuje wysokiej jakosci obrazu to probuje skierowac go na dobry zakup. Aty offtopem walisz nie posiadajac zadnej wiedzy merytorycznej .Tez uwazasz ze uzywany monitor niewiadomego pochodzenia prezentuje taki sam poziom obrazu jak nowy na gwarancji ? Nie wydaje ci sie podejrzanie ze jakis koles pozbywa sie monitora 2 letniego (ten hp z aukcji) on jescze powinnien byc na gwarancji :) Ja przypusczam ze go z jakiegos pchliego targu dorwal okazyjnie :) Bo na 100% nie jest 1 uzytkownikiem...

Edytowane przez ste3an

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Trzeba pamiętać że aby na CRT ( zwłaszcza typu 21" ) uzyskać naprawdę świetny obraz to potrzeba karty ze świetnym jakościowo wyjściem analogowym - obecnie sprzedawane karty mają je co najwyżej dobre. No jest jeszcze kwestia wylutowania filtrów ale chyba nie każdy będzie "topił" na nowej grafie lutownicą.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Trzeba pamiętać że aby na CRT ( zwłaszcza typu 21" ) uzyskać naprawdę świetny obraz to potrzeba karty ze świetnym jakościowo wyjściem analogowym - obecnie sprzedawane karty mają je co najwyżej dobre. No jest jeszcze kwestia wylutowania filtrów ale chyba nie każdy będzie "topił" na nowej grafie lutownicą.

O tak odpowiedz sie mi podoba :) Wlasnie mowiac o jakosc wyjscia analogowego na kartach jescze dobry poziom wyjscia przezentowaly radeony na agp karty na pci-e maja gorszy analog dlatego ze do lcd uzywa sie dvi a ana analogu moze nie tyle sie osczedza ale sie nie zwraca do tematu jakosci za duzo uwagi bo po co ?

@radeksz Ten trinitron co pokazales napewno najwyzsza polka nie byl od nowosci i co barxziej teraz nie jest...

Edytowane przez ste3an

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

.Tez uwazasz ze uzywany monitor niewiadomego pochodzenia prezentuje taki sam poziom obrazu jak nowy na gwarancji ?

Jak najbardziej,trzeba tylko trafić na odpowiedni model i przetestować go osobiście przed kupnem,niektóre używki są nie do odróżnienia od nowych modeli, kto by w dzisiejszych czasach wywalał na nowe 21CRT 2000zł,chyba jakiś szaleniec? :blink: skoro można znależć monitory w super stanie po śmiesznie niskich cenach a na dodatek z lepszymi parametrami od sprzedawanych dzisiaj nowych modeli :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ten trinitron co pokazales napewno najwyzsza polka nie byl od nowosci i co barxziej teraz nie jest...

Temu monitorkowi jeszcze troszkę brakuje do najwyższej półki, ale i tak do niego trudno znalożć kartę grafiki z porządnym wyjściem D-Sub i oczywiście sam kabelek też musi być porządny a nie tam pierwszy lepszy. Tanio można załatwić sprawę kupując Matroxa, ale praktycznie tylko do 2D.

Poza tym ja bym go nei kupił , stary jest - jest full znacznie lepszych propozycji.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak najbardziej,trzeba tylko trafić na odpowiedni model i przetestować go osobiście przed kupnem,niektóre używki są nie do odróżnienia od nowych modeli, kto by w dzisiejszych czasach wywalał na nowe 21CRT 2000zł,chyba jakiś szaleniec? :blink: skoro można znależć monitory w super stanie po śmiesznie niskich cenach a na dodatek z lepszymi parametrami od sprzedawanych dzisiaj nowych modeli :wink:

Uzywanego wsuper stanie nie znajdziesz na allegro :) a poza tym oszczednosc na tanim jest polowiczne a niech ci np padnie trafo :D? To co wywalisz kolejne tyle na naprawe a co myslisz ze male jest prawdopodobienstwo awari w wiecej niz 3 letnim monitorze niewiadomoego pochodzenia ale ty napewno znajdziesz super i niech tak bedzie ale nie wmawiaj mi dziecka w brzuch ze stary wysluzony monitor bedzie trzymal swoje parametry jak nowy bo herezje tworzysz. A z wyzej wymienionych jesli chodzi o czyste parametry techniczne to nie widzialem zeby przewyrzszaly moj model philipsa Edytowane przez ste3an

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Uzywanego wsuper stanie nie znajdziesz na allegro :) a poza tym oszczednosc na tanim jest polowiczne a niech ci np padnie trafo :D? To co wywalisz kolejne tyle na naprawe a co myslisz ze male jest prawdopodobienstwo awari w wiecej niz 3 letnim monitorze niewiadomoego pochodzenia ale ty napewno znajdziesz super i niech tak bedzie ale nie wmawiaj mi dziecka w brzuch ze stary wysluzony monitro bedzie trzymal swije parametry jak nowy bo herezje tworzysz. A z wyzej wymienionych jesli chodzi o czyste parametry yechniczne to nie widzialem zeby przewyrzszaly moj model phlipsa

.Na allegro można kupić monitory z roczną gwarancją .Ostatnio można było kupić Sony G520 firmowany przez fujfutsu Simens(rocznik 2003) za 399zł+ 12 miesięcy gwarancji. Trzy-cztero letnie monitory dobrych marek jak najbardziej będą trzymać paramentry,a obraz nie powinien jakościowo się różnić niż w chwili ich zakupu.Sam pracuje na iiyamie(4lata),monitorek chodzi 12godz\dobe i żadnej utraty jakości nie zauważyłem. :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Spoko pozostaje mnie tylko ciebie zaprosic ze swoimi monitorami od mnie i porownamy bo merytorycznie widze nie co z taba rozmawiac bo zadnych argumentow nieprzedstawiasz :)

tak samo jak ty :wink:(ja swoje argumenty przedstawiłem)Naprawde można znaleść monitory mało używane,które wyglądają i świecą jak nówki(no może gdybyśmy zrobili porównanie tego samego modelu nowego i używanego,to pewnie minimalnie lepszy obraz dawałby twój nowy monitorek,dla laika nie do odróżnienia)Wystarczy troche cierpliwośći,dobrej chęci i można mięć duży monitor za małą kase. Edytowane przez naxt

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

CRT 22 jak najbardziej. Mam od pol roku to co w podpisie i powiem tylko tyle, że jest wypas. Aplikacją NaviSet ustawiasz z poziomu sterownika grafiki 50 czy 60 parametrow monitora, ma nawet licznik godzin pracy / w trybie standby. pasmo 370mhz. Wygląd jak nówka. Wszystko za 399pln. Warto było.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

CRT 22 jak najbardziej. Wygląd jak nówka. Wszystko za 399pln. Warto było.

Pewnie ze warto - ale trzeba dobrze kupić. Nie wszystke monitorki z allegro są godne polecenia.

Jak dla mnie (na dzisiaj) żaden LCD nie przebije jakością obrazu monitora klasy semiproffesional CRT.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

.Na allegro można kupić monitory z roczną gwarancją .Ostatnio można było kupić Sony G520 firmowany przez fujfutsu Simens(rocznik 2003) za 399zł+ 12 miesięcy gwarancji. Trzy-cztero letnie monitory dobrych marek jak najbardziej będą trzymać paramentry,a obraz nie powinien jakościowo się różnić niż w chwili ich zakupu.Sam pracuje na iiyamie(4lata),monitorek chodzi 12godz\dobe i żadnej utraty jakości nie zauważyłem. :wink:

Pytanie tylko kto to gwarancje daje - producent czy sklep sciagajacy monitory po leasingu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, chciałbym kupić używkę 21'' lub 22'', co do 21'' nie mam wątpliwości jaki, ponieważ można znaleźć opinie na forum (najlepszymi opiniami cieszą się dell p1130, hp 1130 czy też IBM p275).

Mam jednak okazję zakupić niedrogo 22'' Compaq 1210 taki jak tu:

http://www.allegro.pl/show_item.php?item=141191316

lub HP 1230 taki jak tu:

http://www.allegro.pl/show_item.php?item=140896850

Nigdzie jednak nie mogę znaleźć opinii o tych monitorach, oba są na Diamondtronie więc teoretycznie powinny być całkiem niezłe, ale jak to wygląda w praktyce?

A może Wy drodzy forumowicze wiecie coś na ich temat? Czy warto kupować 22'' czy lepiej pozostać przy sprawdzonych 21''?

 

Znajomy ma tego compaq`a lub bardzo podobnego (21 lub 22 cale) i jest z niego MEGA zadowolony. Kupil go jakies pol roku temu uzywanego na gieldzie w Katowicach i monitor sie sprawuje idealnie, wiec moge go polecic.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Znajomy ma tego compaq`a lub bardzo podobnego (21 lub 22 cale) i jest z niego MEGA zadowolony. Kupil go jakies pol roku temu uzywanego na gieldzie w Katowicach i monitor sie sprawuje idealnie, wiec moge go polecic.

No i kupiłem 22'' Compaq p1220 za 220zł na allegro. Jaki wniosek? Monitorek z rozdzielczością 1600x1200 i taką jakością obrazu i za taką cenę... tego nie ma żaden LCD w cenie poniżej kilku tysięcy, i w dodatku nie trzeba się martwić o badpixele, subpixele, smużenia etc. Jedyna wada to rozmiary na biurku, jednak moje jest duuże więc mi to z pewnością nie przeszkadza. Mam nadzieję że monitorek posłuży do czasu pojawienia się dobrych LCD w ludzkiej cenie i z ludzką gwarancją.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i kupiłem 22'' Compaq p1220 za 220zł na allegro. Jaki wniosek? Monitorek z rozdzielczością 1600x1200 i taką jakością obrazu i za taką cenę... tego nie ma żaden LCD w cenie poniżej kilku tysięcy, i w dodatku nie trzeba się martwić o badpixele, subpixele, smużenia etc. Jedyna wada to rozmiary na biurku, jednak moje jest duuże więc mi to z pewnością nie przeszkadza. Mam nadzieję że monitorek posłuży do czasu pojawienia się dobrych LCD w ludzkiej cenie i z ludzką gwarancją.

Mam taki sam monitor (oczywiście na grafie matroxa) i nawet nie przymierzam sie do żadnego LCD bo tylko stracę... nie tylko kasę ...

No ale, raz go musiałem naprawić, koszty - 200 zeta - ale i tak warto było.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...