Skocz do zawartości
Migen

Najlepszy Procesor

Rekomendowane odpowiedzi

:ploom: :ploom: :ploom: Chciałem się was spytać jakie są najlepsze procesory mój kolega twierdzi że ma procesor 5 GHZ ja mu nie wierzę pytałem się gościa w sklepię panią od informatyki i nie wiedzieli. Zwracam się z zapytaniem do was. Słyszałem o najlepszy 4 GHZ .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Położyłeś mnie tym topiciem... Najlepszy z fabrycznych to c2e x6800 w tym momencie 2.93GHz ewentualnie c2e QX6700 2,66GHz...

 

A posiadający największą liczbe MHz to chyba Pentium EE, coś koło 3.7GHz.

 

Oczywiście nic nie stoii na przeszkodzie żeby jakiegoś intelka netburst podkrecic do 5000MHz...

 

:lol:

Edytowane przez hary86

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Migen, mhz od dawno nie sa juz wyznacznikiem wydajnosci procesorow. Liczy sie architektura oraz to ile cpu jest w stanie zrobic podaczas jednego taktu zegarowego.

Edytowane przez basik

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może chodzi o to że ma 2rdzeniowego procka. Z tego co pamiętam była reklama w której chwalili się że procek ma 5ghz (po zsumowaniu 2x2,5ghz).

 

HEHE od kiedy sumuje sie frq prockow :P ? tylko lamy tak mysla...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

HEHE od kiedy sumuje sie frq prockow :P ? tylko lamy tak mysla...

Widać nie wiedziałeś reklam MediaMark albo Electroworld.

 

Tam właśnie w taki sposób była pokazywana "prawdziwa" szybkość tych CPU.

 

Komp z P 805 był sprzedawany jako 5Ghz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No niestety ale nadal jest pełno idiotów, którzy myślą że Celeron 2,8GHz jest lepszy od Athlona 64 który ma 1,8GHz. Do tego grona zalicza się miedzy innymi większość osób z mojej klasy (profil mat-inf, psia kość :mur: :wink2:).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No niestety ale nadal jest pełno idiotów, którzy myślą że Celeron 2,8GHz jest lepszy od Athlona 64 który ma 1,8GHz. Do tego grona zalicza się miedzy innymi większość osób z mojej klasy (profil mat-inf, psia kość :mur: :wink2:).

heh u mnie są podobne sytuacje ale to już chyba takie twierdzenie zostanie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to mnie zasmuciliście ... moje x2 nie ma 5400 mhz? ... bosze co za chłam :lol2:

A kolega na bank stał sie ofiara marketingu MM i EW - naparwde trzeba byc nieogarnietym w tym temacie żeby w takie głupoty wierzyć :|

 

Może jeszcze sumuje cała pamięc z wszytskich komponentów? hmm zoabczmy:

2048 ram + 256 na grafie + 2x8mb cache hdd + 2mb DvD-Rw + 1mb cache cpu = 2323 :D

Edytowane przez -Caleb-

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość 05_03_1992

No niestety ale nadal jest pełno idiotów, którzy myślą że Celeron 2,8GHz jest lepszy od Athlona 64 który ma 1,8GHz. Do tego grona zalicza się miedzy innymi większość osób z mojej klasy (profil mat-inf, psia kość :mur: :wink2:).

tia... to mój znajomy który chodzi do liceum informatycznego twierdzi, że jego karta Ati x1600pro ma szynę 512bit :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Heh... twoj kolega ma chyba nie równo pod sufitem :-P musi miec dobrą płyte i dobre chłodzenie i oczywiscie dobrego proca żeby te 5ghz nacodzień utrzymac :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak niestety z ludzmi jest. Dla niektórych wyznacznikiem wydajności grafiki jest ilość pamięci jaka jest na niej zamontowana.... albo znajomy twierdzi, że jego celeron 1,7Ghz da się fabrycznie podkręcić do 2GHz( sam tego nie próbował), wystarcza mu do wszystkich gier oraz że sempy są mniej wydajne niż jego proc..... ehh

Edytowane przez SABUR

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Migen zapytaj się tego kolegi czy ten procesor jest podkręcony do 5GHz, czy tak ma od początku. Bo idę o zakład że on tak mówi bo tak było w reklamach tego peceta.

On twierdzi że ma tak na początku, bo to ,cytuje "dwurdzeniowiec"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

On twierdzi że ma tak na początku, bo to ,cytuje "dwurdzeniowiec"

Więc jest to bzdura, procesor moze mieć dwa rdzenie, ale kazdy rdzeń jest taktowany (jezeli mówi, ze ma 5ghz) 2.5GHz, i tego się nie mnozy, widocznie kolega uwierzył w reklamy supermarketu dla debili :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Lol mega temat :lol:

 

Przebijam kolesia

 

5860MHz stock

 

7200 po leciutkim oc

 

 

 

Jak mozna w takie cos uwierzyc ? Nie kumam kompletnie, no moze my wiemy ciut wiecej jak widac.

 

A najszybsze to faktycznie 670'tki, ale nie koniecznie najbardziej wydajne.

Edytowane przez DEVILEK

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hymh a tak skoro już jesteśmy przy debilnym mnożeniu taktowania proca razy dwa. To coś mi się jakiś czas temu przeczytało że niby AMD szykowało coś jakby odwrotne HT tak aby system widział dwa rdzenie jako jeden taktowany z podwójną częstotliwością.

 

No ale to tylko tyle. Dodawanie do siebie częstotliwości dwóch rdzeni to jakiś nansens. Wsadziłbym sobie do płyty serwerowej dwa Athlon'y MP albo załóżmy dwa Pentaki III na S370 (pomijam Xeony i Opterony) i co moge se dodać prędkości ich taktowania?? :D .

 

Widzę ze ten temat zrobił straszną furorę, oj ludzie nudzi się wam :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No nie przesadzaj, większość ludzi ma wyje..ne na to co jest w środku w kompie i nawet nie wiedzą jakimi to programami sprawdzić, komputera "tylko" używają. Czy jak oglądasz TV to się zastanawiasz jaki tam jest dekoder koloru czy coś innego?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...