Skocz do zawartości
Gumis88Krk

Pierwszy Mod W 80%

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, w związku wymianą bebechów w piecu postanowiłem skorzystać z okazji i zrobić delikatny modzik, tylko wogole nie mam w tym doświadczenia. Jedynie co posiadam to swoje plany i pare pytań :mrgreen:

 

1) wyciecie okna i wstawienie plexy/poliweglan

2) prysniecie srodka budy na czarno i tu mam pytanie jakiej farby użyć żeby śie nie świeciła jak "psu ####" po podświetleniu? i nie odpryskiwała. Myślałem nad matem, doradzano mi też półmat, ale nie mogę się zdecydować? Prosze o porade :lol: a jak wizualnie wygladałby srodek chromowany lub srebny? nie bedzie przesadzony?

3) podświetlenie wnetrza narazie na niebiesko ze względu na większy brak $$ :mur: (coś ala neon - home made :wink: ), w przyszlości na UV, ze wzgledu na to, ze juz jedzie do mnie nowiutka DFI, a jak wiadomo zaj#####ie świeci w swietle UV.

4) odświerzenie zasilacza i tu znów mam pytanko, czy prysniecie go ów sprayem mu nie zagrozi? oczywiscie chodzi mi o scianki zewnetrzne, ale boje się tu o temp. i w przyszlosci o UV.

 

Na allego znalazłem taki SPRAY, spotkał się ktoś z tym produktem? Może Wy polecacie coś innego??

 

Z góry przepraszam za dalszy "brak" zainteresowania tematem od jutra wieczór, ale zostaje bez kompa na jakis czas, jak tylko uda mi się dorwać u kogoś do neta, to zdam relacje z moich przeróbek.

 

Jak narazie moja buda to zwyczajny MODECOM RAINBOW Black :lol:

Edytowane przez Gumis88Krk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie widzę za bardzo związku między kolorem zasilacza a temperaturą.

 

Plakatówka to raczej mat niż półmat, wybór konkretnej puszki pozostawiam fachowcom w tej dziedzinie. Środek chromowany będzie się świecił jak wzmiankowane psie genitalia, srebrny nie wiem, ale ośmielam się przypuszczać, że podobnie. Albo też wyjdzie z tego zwykły, niemagiczny, prawie jak szary.

 

Światłobzdrynie niebieskie - oczywiście szanujemy cię :> Dłubałbym to dopiero po przypływie keszu, bo śmiem stwierdzić, że jak raz spłodzisz prowizorkę, to ona już tak zostanie na długi czas.

 

Coś o oknie więcej może? Wiesz tylko mgliście, że chcesz mieć coś takiego, czy może pytasz o różnicę w doborze nożyków do wyrzynarki? (ale tekst na dyktando mi wyszedł, drżyjcie dysortografy :>)

 

 

OT: "odświeżenie"

 

Ale nicka to masz nazistowskiego, gratulacje :>

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Światłobzdrynie niebieskie - oczywiście szanujemy cię :> Dłubałbym to dopiero po przypływie keszu, bo śmiem stwierdzić, że jak raz spłodzisz prowizorkę, to ona już tak zostanie na długi czas.

Tu chyba masz racje... ale tym ma zająć sie mój bardziej doświadczony elektronicznie brat - mi by się nie chciało, ale jak mu się chce... niech działa! :wink:

 

Coś o oknie więcej może? Wiesz tylko mgliście, że chcesz mieć coś takiego, czy może pytasz o różnicę w doborze nożyków do wyrzynarki? (ale tekst na dyktando mi wyszedł, drżyjcie dysortografy :>)

OT: "odświeżenie"

hehe... tutaj to akurat chciałem tylko stwierdzić że mam taki plan, mogę jedynie dodać, że bedze cięte plazmą, a jak z plazmy nic nie wyjdzie to wyżynarka :wink:

 

Ale nicka to masz nazistowskiego, gratulacje :>

kurcze no masz racje... nigdy nie zwróciłem na to uwagi... dobrze że wąsika nie ma..

 

PS: Ocena ze sprawdzianu: 6

Edytowane przez Gumis88Krk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przekaż twemu bardziej doświadczonemu elektronicznie bratu, że istnieją diody UV. Jak zrobi z nich linijkę ~10 sztuk, to może obejdzie się bez owadobójczej neonówki. I nie powinno to być drogie, dioda UV to około 2zł/szt.

 

Pleksę plazmą? Da się, żeby nie popękała?

 

"wyrzynarka", ziom :>

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przekaż twemu bardziej doświadczonemu elektronicznie bratu, że istnieją diody UV. Jak zrobi z nich linijkę ~10 sztuk, to może obejdzie się bez owadobójczej neonówki. I nie powinno to być drogie, dioda UV to około 2zł/szt.

To jest nie opłacalne przy home made,same diody wyjdą mi 20zł + inne dodatki, a za 30 zł kupie katode..

 

Pleksę plazmą? Da się, żeby nie popękała?

 

"wyrzynarka", ziom :>

chodziło mi tu o wyciedzie dziury w boku... plekse dostane juz na wymiar :wink:

Edytowane przez Gumis88Krk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szkoda, że nie pokazałeś głównego bohatera całej akcji, czyli obudowy, z czym mamy

do czynienia

:D

Oto i one: B-)

Dołączona grafika Dołączona grafika

Dołączona grafika Dołączona grafika Dołączona grafika

 

Burdel w środku nie mały... :oops: będę coś musiał zrobić z tymi kablami... zastanawam się też nad wywaleniem koszyczków na hdd, zostawię tylko pierwsze 2 szufladki, na fdd i hdd.

Edytowane przez Gumis88Krk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

PS: Ocena ze sprawdzianu: 6

polonistka na pal...

 

//////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////

 

z tej budy idzie zrobić coś ciekawego - od Ciebie tylko zależy co

 

jak to ma być zwykłe OKM to niech to chociaż będzie estetyczne, dopracowane i staranne OKM...

Edytowane przez simic

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

z tej budy idzie zrobić coś ciekawego - od Ciebie tylko zależy co

 

jak to ma być zwykłe OKM to niech to chociaż będzie estetyczne, dopracowane i staranne OKM...

Z reguły jestem zwolennikiem "gładkiego stylu". Nie lubie przesadzonych świecidełek czy zbędnych dodatków. Panelu przedniego nie bedę ruszał bo chyba sam od siebie jest ciekawy i fajnie wygląda, jedyna modyfikacja na przodzie to podswietlenia tego okienka na dole tylko na niebiskio, ponieważ drażnia mnie ciagle zmieniające się kolory po odpaleniu kompa...

Edytowane przez Gumis88Krk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1) wyciecie okna i wstawienie plexy/poliweglan

2) prysniecie srodka budy na czarno i tu mam pytanie jakiej farby użyć żeby śie nie świeciła jak "psu ####" po podświetleniu? i nie odpryskiwała. Myślałem nad matem, doradzano mi też półmat, ale nie mogę się zdecydować? Prosze o porade :lol: a jak wizualnie wygladałby srodek chromowany lub srebny? nie bedzie przesadzony?

3) podświetlenie wnetrza narazie na niebiesko ze względu na większy brak $$ :mur: (coś ala neon - home made :wink: ), w przyszlości na UV, ze wzgledu na to, ze juz jedzie do mnie nowiutka DFI, a jak wiadomo zaj#####ie świeci w swietle UV.

4) odświerzenie zasilacza i tu znów mam pytanko, czy prysniecie go ów sprayem mu nie zagrozi? oczywiscie chodzi mi o scianki zewnetrzne, ale boje się tu o temp. i w przyszlosci o UV.

1. w czym problem?

2. żeby sie nie świciła - matowa, i czemu wszyscy sie boją ze farba odpryśnie :) Przecież po to są farby żeby leżały na powierzchni. Kupujesz pierwszy z brzegu lakier samochodowy twardy i masz... Chrom niekoniecznie wyjdzie jak chrom, srebrny zawsze wyjdzie jak srebrny :wink:

3. czemu nowi zaczynają zawsze od podświetlenia... ja też tak zaczynałem jak byłem nowy :lol:

4. a czy malowanie samochodu szkodzi jego silnikowi?

 

Nie spodziewam się tu czegoś zaskakującego co mnie rzuci na kolana, po prostu robisz co umiesz, no starasz się starasz... :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam po dłuższej nie obecnosci. No nareszcie udało mi sie poskładac kompa w całość, moge się tez wam pochwalic moim pierwszym modem... Teraz wam napisze co robiłem i powrzucam jakies fotki z przebiegu prac... B-)

 

Pierwsza akcja to było rozebranie kompa na częsci pierwsze

Dołączona grafika

Nastepnie przygotowałem ją do malowania tzn. oblepianie dachu i tyłu budy, ale po krotkim czasie stwierdziłem ze jak juz maluje to malne i tyl, co bedzie ładnie wygladalo z pomalowaną zasiłka..

Dołączona grafika

Modernizacji został poddany też zasilacz, został rozebrany na cześci pierwszy i zmodyfikowany orginalny grill(wyciąłem standartowy i wygładziłem nierownosci pilnikiem). Zostal tam wstawiony zwykły grill 80-tka...(niestety zdjec nie posiadam jak to wygląda). Pozniej sie okaze że i tak musze kupić nowy bo stary jest zasłaby... cała robota i czas stracony poszedł na marne... :mur:

Rozebranie go do tego stanu zmusiło mnie do odlutowywania wszystkich kabelkow od wtyczek, poczym pozniej do ponownego przylutowania... Ponizej widzimy bebechy mojego starego modecoma

Dołączona grafika Dołączona grafika

Ze względu na zamontowanie mojego grila musialem zmodyfikowac tez tyl obudowy, aby zasilacz mozna bylo spokojnie dokrecic...

Dołączona grafika

Nastepnie zabrałem się do wyciecia koszyczka na hdd, brzeszczot, pilnik i 2h pozniej otrzymałem taki rezultat...

Dołączona grafika

Tutaj juz można zauwarzyć jakis postep prac, buda zostala pomalowana na czarny lekki połysk... tak sie to prezentuje, chociaz mozna sie dopatrzec niedoskonałosci na spodzie budy, ale zapewniam ze to tylko kurz, poniewarz buda stala pare dni w koncie, poniewarz nie mialemc zasu na zajmowanie sie nia :oops:

Dołączona grafika Dołączona grafika

A tak prezentuje sie buda w jakims drobnym stopniu ukonczenia jej, jescze ze starymi bebechami...

Dołączona grafika Dołączona grafika

Tu już widzimy nowe bebechy... B-)

Dołączona grafika Dołączona grafika Dołączona grafika Dołączona grafika Dołączona grafika Dołączona grafika

 

Jest to jescze nie skonczony mod, brakuje szyby, katod i podswietlenia przedniego panelu i wntyla u góry, ale za to wezme sie chyba dopiero we swieta...

No to oglądajcie, krytykujcie/pochwalajcie i komentujcie... Każdy komentarz mile widziany... :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sam zrobilem sobie jakis czas temu moda (z duzym udzialem msn, pzdr ;] ) w stylu: okno + 2 swiecace wiatraczki zintegrowane w nim i na mysl by mi nie przyszlo wystawiac tego na pokaz, bo raz, ze takie cos nazwac modem wsrod tylu wspanialych projektow, ktore powstaly na tym podforum to grzech a dwa, to ze robiac go mialem na wzgledzie na pierwszym miejscu wydajnosc i cisze, na drugim efektowny wyglad.

Przyzwyczailismy sie juz tutaj do pewnego poziomu prac, takze takie cos nie robi na mnie najmniejszego wrazenia, no offecne. B-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

przepraszam, ale to już chyba przegięcie, dawniej to jeszcze montowano chociaż katody, a teraz do moda wystarczy plexi na boku 8O

 

Powiedz mi co jest takiego niezwykłego w Twoim komputerze, że postanowiłeś go pokazać? Chyba każdy na tym forum widział kwadratowe okno w pomalowanej na czarno obudowie ze świecącym na niebiesko wentylatorem. Takie coś może podniecało ludzi 3-4 lata temu, ale teraz oglądanie kolejnych obudów z kwadratowym oknem i żałosnym świecidełkiem w środku jest już co najmniej nudne. :kijem:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

przepraszam, ale to już chyba przegięcie, dawniej to jeszcze montowano chociaż katody, a teraz do moda wystarczy plexi na boku 8O

 

Powiedz mi co jest takiego niezwykłego w Twoim komputerze, że postanowiłeś go pokazać? Chyba każdy na tym forum widział kwadratowe okno w pomalowanej na czarno obudowie ze świecącym na niebiesko wentylatorem. Takie coś może podniecało ludzi 3-4 lata temu, ale teraz oglądanie kolejnych obudów z kwadratowym oknem i żałosnym świecidełkiem w środku jest już co najmniej nudne. :kijem:

Przeciez napisal ze to jeszcze nie koniec

 

Jest to jescze nie skonczony mod, brakuje szyby, katod i podswietlenia przedniego panelu i wntyla u góry, ale za to wezme sie chyba dopiero we swieta...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przeciez napisal ze to jeszcze nie koniec

haha :lol:

 

fakt, przepraszam

 

brakuje szyby, katod i podswietlenia przedniego panelu i wntyla u góry

 

 

rzeczywiście, poprawi to jakość i ciekawość przeróbki kolosalnie :lol2:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

proba mikrofonu:

Zdrowaś.....zrowaś zdrowaś...

Jedno mam zasadnicze pytanie.

Nie ma mnie na forum 3 miechy (przeszlo). Wchodze, czytam. konkluzje nasunely mi sie automatycznie.

 

1. Gdzie ten mod? Okno und katoda to juz dawno nie mod - ogladajac zawartosc sklepow z chinszczyzna (czytaj komputerowych) powiedzialbym ze to standard...czyli Opel Astra 1.4 ale za to z pakietem sport, skladajacym sie z dodatkowego obciazenia w postaci 300kg plastiku i podrobek aluminium...

Kolego - okno i katode, to mozna kupic w gotowej budzie. Ja nie odwazylbym sie nazwac tego modem chocby to byla moja nie pierwsza, ale nawet 0.75 (l) buda.

2. Jak to jest, ze z uplywajacym czasem tylko wybitne jednostki sie rozwijaja i maja co pokazac? Czy to taki wielki probelm myslec?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ta.. i tak się panowie szlachta niszczy ambicje! marzenia! ;)

 

ja osobiście polecam koledze kreatywne myślenie. albo weź pan jakiś narzędź i wytnij co nieco, żeby nie pasowało do tych świecidełek, później zastanawiając się jak to naprawić wychlastasz taaakieeego moda...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...