Skocz do zawartości
Kubass53

Drażniący "ding"

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Od wczoraj rozpoczął ataki na moją psychikę do tej pory z pozoru niegroźny dźwięk ding. Oczywiście mogę wyłączyć i będzie spokój, ale jeżeli w tym momencie gdy występuja alerty w tle, dodam że ciągły kilkukrotny "ding", dzieje się coś na moją niekorzyść to nie bedzie za wesolo gdy nagle wszystko utrace. Brzmi śmiesznie, ale nie spotkałem się z tym nigdy i nie wiem co tak naprawde sie wyprawia w moim systemie. Nie zauwazyłem nowości wśród procesów a w podgladzie zdarzen błedy pojawiajace się podczas pracy systemu występują w dość dużym odstepie czasu więc na pewno nie odnoszą sie do tego problemu.

 

Mam nadzieje ze kogoś spotkał podobny problem i mi pomoże, chociaż z drugiej strony nikomu nie życzę takich zajawek:D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

asterixa :D

 

dobra... ale o co w ogóle chodzi? Kiedy ten dźwięk Ci się pojawia?

W tle, co pewien okres czasu. Każdy śmiechem na to reaguje, ale mi to niestety sprawia problem, a reinstalka systemu to męcząca procedura, nie mam zamiaru przez jakiś "ding" do tego się posuwać. Co gorsza zaczęło mi się to kojarzyć z tą żabą i jej hitami, więc wyłączyłem dźwięk w opcjach =]. Mniejsza o sam drażniący defekt, ale o to, co to wywołuje.

 

dobra... ale o co w ogóle chodzi?

No własnie o co chodzi, przydałby się ktoś, kto nie musiałby zadawać tego pytania:D:D

Edytowane przez Kubass53

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

bład.. to pytanie musiałęm zadać bo z pierwszego posta absolutnie nic nie rozumiem. wiem tylko że jakiś dźwięk... ale kiedy.. co wtedy robisz.. jakie programy używasz... to są bardzo istotne rzeczy w dochodzeniu :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

heh, własnie mi przypomnieliście o dingu:D:D bo jak wylaczylem w dzwiekach systemowych tego wave'a to już zapomniałem o problemie, a jednak gdzieś tam w tle nadal coś działa prawdopodobnie na moją niekorzyść ;/

 

Acha, Kaspersky nie znajduje wirusa przy pelnym skanowaniu, do zabezpieczenia przed robalami stosuje pest patrol i tez nic:D Mozliwe ze problem z samą windą wystąpił bo nie dokonałem od 2 tygodni aktualizacji. Postaram sie to uzupelnic instalujac autopatcher, jak to nie pomoze, to na stałe: Domyslny dzwiek sytemowy -> brak (żegnaj ding)

 

Prosze:

 

Running processes:

C:\WINDOWS\System32\smss.exe

C:\WINDOWS\system32\winlogon.exe

C:\WINDOWS\system32\services.exe

C:\WINDOWS\system32\lsass.exe

C:\WINDOWS\system32\svchost.exe

C:\WINDOWS\System32\svchost.exe

C:\Program Files\TGTSoft\StyleXP\StyleXPService.exe

C:\WINDOWS\system32\spoolsv.exe

C:\Program Files\Kaspersky Lab\Kaspersky Anti-Virus 6.0\avp.exe

C:\Program Files\Diskeeper Corporation\Diskeeper\DkService.exe

C:\Program Files\Common Files\Microsoft Shared\VS7DEBUG\MDM.EXE

C:\WINDOWS\system32\nvsvc32.exe

C:\Program Files\Cyberlink\Shared files\RichVideo.exe

C:\WINDOWS\system32\drivers\etc\Services.exe

C:\WINDOWS\system32\drivers\etc\spoolsv.exe

C:\WINDOWS\Explorer.EXE

C:\WINDOWS\system32\wbem\wmiapsrv.exe

C:\WINDOWS\system32\wscntfy.exe

C:\WINDOWS\SOUNDMAN.EXE

C:\WINDOWS\system32\RunDLL32.exe

C:\WINDOWS\TBPanel.exe

C:\Programy\Winamp\winampa.exe

C:\Programy\DAEMON Tools\daemon.exe

C:\Program Files\Kaspersky Lab\Kaspersky Anti-Virus 6.0\avp.exe

C:\Program Files\CA\eTrust PestPatrol\PPActiveDetection.exe

C:\PROGRA~1\NEOSTR~1\CnxMon.exe

C:\Program Files\Thomson\SpeedTouch USB\Dragdiag.exe

C:\PROGRA~1\NEOSTR~1\TaskbarIcon.exe

C:\Programy\CyberLink\PowerDVD\PDVDServ.exe

C:\Program Files\Java\jre1.5.0_09\bin\jusched.exe

C:\WINDOWS\system32\ctfmon.exe

C:\Program Files\Common Files\Ahead\Lib\NMBgMonitor.exe

C:\Program Files\TGTSoft\StyleXP\StyleXP.exe

C:\Programy\AutoConnect\AutoConnect.exe

C:\Program Files\Siber Systems\AI RoboForm\RoboTaskBarIcon.exe

C:\Programy\girder32\Girder.exe

C:\Programy\TC PowerPack\totalcmd.exe

C:\Programy\Tlen.pl\tlen.exe

C:\Programy\Winamp\winamp.exe

C:\Program Files\Mozilla Firefox\firefox.exe

 

Nie dostrzegam nic niepokojącego.

Edytowane przez Kubass53

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

można pokusić się o namierzenie drania... :) ściągasz program filemon z www.sysinternals.com , ustawiasz mu filtr na plik ding.wav i czekasz aż ktoś spróbuje go ruszyć :).. wtedy będzie wiadomo przynajmniej kto jest taki dowcipny... a następnie wyrwać chwasta...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

można pokusić się o namierzenie drania... :) ściągasz program filemon z www.sysinternals.com , ustawiasz mu filtr na plik ding.wav i czekasz aż ktoś spróbuje go ruszyć :).. wtedy będzie wiadomo przynajmniej kto jest taki dowcipny... a następnie wyrwać chwasta...

Tyyyy, dzieki, dobry pomysł. Tak sobie myślę, może przyszła kobieta a ja ją zbywam :D

 

Dobra, to idę próbować, niech Ding będzie z Wami.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hmm.. trochę mnie dziwi że tam jest tyle róznych ścieżek do ding.wava... Być moze winlogon jest zainfekowany czymś, lub próbuje robić coś co mu nie wychodzi i dinga sobie wavami :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeden koleś z tego co zrozumiałem ( :) ) utworzył folder o nazwie Removed wav files, tam przeniósł Dinga i problemu zniknął - winlogon nie może znaleźć pliku to sobie nie "dinga" ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeden koleś z tego co zrozumiałem ( :) ) utworzył folder o nazwie Removed wav files, tam przeniósł Dinga i problemu zniknął - winlogon nie może znaleźć pliku to sobie nie "dinga" ;)

No tak, tylko, że zdarzenie nadal występuje w tle. On tylko uciął drogę winlogon do dinga:D zachowując jednocześnie domyślny dźwięk systemowy uruchomiony.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...