Skocz do zawartości
rafal328

Ekstremalny O/c Athlona64 3000+ Venice

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Na swoim A64 i Gigabyte GA-K8NSC-939 wyciągam na BOXowych chlodzeniu częstotliwość rzędu 2700MHz. Napięcie rdzenia 1.7V, napięcie chipsetu +0,02V (jeśli nie podniose napięcia komp nie wstaje mimo ze HTT nie jest podkręcone, bo zmniejszam na nim mnoznik) temperaturka w IDLE elegancka - 35*C (sam sie dziwie, myslalem ze czujnik popsuty, ale radiator jest chlodny, wiec wszytko ok) i problem tkwi w tym iz wiecej niz 2,7GHz nie idzie. Komp lapie zawieche podczas sprawdzania dyskow przez bios. Sam nie wiem co jest grane, moze zmniejszyc mnoznik z 9x na 8? Ale wtedy HT bedzie duzo wyzsze. Pamieci sa wporzo, bo ustawione na tyle ile wynosi HT czyli 2:1. Prosze o pomoc

pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chodzi mi na 1,7V bo tak mi poradzono na innym forum. Teraz wzialem na 1,55V i tez na 2700 wstaje, ale wiecej sie nie da. zwiecha i nie bootuje. Moze go spod windy podkrecac? Jakie programy polecacie?

Edytowane przez rafal328

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Więc olej. Puść na 1.55 i jak mówisz, ze chodzi na 2700mhz ciesz się z tego że masz 2.7, wiele osób by tak chciało mieć. Każdy procek ma jakąś tam granice (nie mówię o ekstremalnym OC i superawych pamięciach i super mobaśnym mobo), ale Ekstremalne to jest te napięcie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ale skoro pamieci sa taktowane ponizej 400MHz to w czym one przeszkadzaja

widocznie przeszkadzają, nie każde pamięci pójdą dobrze poniżej standardowych ustawień, ja mam tą samą konfigurację co ty tylko z pamięciami kingmax, stawałem już na uszach i niestety chodzą tylko przy 2/2, 2/1,83 i 2/1 ale jak podciągam szynę i równocześnie podwyższam taktowanie tych pamięci to nic to nie daje a na pozostałych ustawieniach też ani rusz neizależnie od timingów i woltowania, miałem od kumpla pamiątki na samsungach tccd 500Mhz i procek śmigał aż miło, więc jak widać podkręcanie procesorów najnowszych zależy również od pamięci

Edytowane przez truman20

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

typowy ołferkloCkowiec, zmien chlodzenie i zobacz moze akurat wiecej pojdzie...te pamieci to lipa..daj lepiej im te 200 mhz ,jakies w miare timingi , i synchro z procem, a nie htt 340934milionów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość 05_03_1992

i uważaj żeby za niska temperatura nie byla bo zamarznie i sie uszkodzi xD

 

pobaw sie mal i rp, mal kolo 8-9 rp kolo 6 na powaznie :) i zmien chlodzenie xD

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...