Skocz do zawartości
moadip

Hp Pavilion Dv6149ea - Problem Z Instalacja Winxpprofsp2

Rekomendowane odpowiedzi

mam zainstalowanego winxp MCE.

ale jest po angielsku i niehcodzi to jak powinno mam zle podzielone partycje i wogole...

chce zaisntalowac swiezutkiego win xp Prof sP2

wszystko niby ok, ma problem z wykryciem dysku na sata, zalatwilem sobie stacje dyskietek na usb i dalo rade po zaladowaniu sterownikow na dyskietke i dodaniu w instalatorze jednak przy probie kopiowania plikow wyskakuje komunikat

" wloz dysk oznaczony:

Intel Matrix Storage Manager"

 

sciagnalem ze stronki ale niestety programik zajmuje 17mb wrzucam go na pendraka nieropoznaje go, gdyz to instalka, niezainstaluje tego u siebie gdyz mam athlona na stacjonranym!

czy potrzebna jest specjalna wersja windowsa od HP czy jak? bo za bardzo nie wiem dlaczego to nie idzie!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie ien idzie niewykrywa dysku wogole!

mam dysk sata 120gb pojemnosci!i bez sterow niewykrywa go!

 

na zachodznich stronkach znalazlem cos takiego!

wiec lipa z zainstalowaniem czegokolwiek innego niz standardowa winda od hp!

 

http://xtremesystems.org/forums/showthread...hlight=Pavilion

Edytowane przez moadip

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie ien idzie niewykrywa dysku wogole!

mam dysk sata 120gb pojemnosci!i bez sterow niewykrywa go!

 

na zachodznich stronkach znalazlem cos takiego!

wiec lipa z zainstalowaniem czegokolwiek innego niz standardowa winda od hp!

 

http://xtremesystems.org/forums/showthread...hlight=Pavilion

Bzdura, można spokojnie zainstalować każdy system. Ściągnąłeś złe pliki i tyle.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam!

 

Raczej spokojnie to się nie da zainstalować nowego systemu na tych laptopach:)

 

Ja męczyłem się z Compaq Presario V3016US dość długo, żeby zainstalować na nim XP Pro Sp2.

 

Ruszyło dopiero po wyłączeniu SATA w BIOS. Ale później nie chciał zadziałać właśnie ten Intel Matrix Storage Manager, wyskakiwał błąd, mimo że brałem go ze strony HP i dokładnie przeczytałem co musi być już zainstalowane żeby ten Intel Matrix zadziałał i nie mogłem zaktywować SATA w BIOS.

 

W końcu się udało, znalazłem gdzieś tu na forum właśnie link do pliku word, a tam była instrukcja jak co zrobić i pięknie zadziałało, bez tego raczej bym sobie nie poradził.

 

Przeszukaj to forum, znajdziesz ten link i wszystko będzie ok.

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bzdura, można spokojnie zainstalować każdy system. Ściągnąłeś złe pliki i tyle.

chyba ty...

wybacz z pierwszej lapanki nie jestem!

chyba potrafie przeczytac co jest napisane na stronce HP i zrobic dyskietke bootowalna poprzez stacje dyskietek na USB!

mowisz ze wylaczenie obslugi sata moze pomoc?ale sek w wtym ze laduje ten sterownik i ze wykrywa dysk jak anpisalem wyzej1nawt na partycje go idzie podzielic spokojnie tylko ze jak zaczyna kopiowac pliki na dysk wyskakuje komunikat z intel storage matrix!

 

na standardowych sterach niewykrywa nic! wyswietla ze nieznaleziono dysku twardego na ktorym moznaby zainstalowac win xp!

 

jezeli jestes taki mocny w gebie to zapraszam do pozka i sprobowania sie z tym hp!

a dla innych podzdro:)

Edytowane przez moadip

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

HP i zrobic dyskietke bootowalna

Z pierwszej łapanki może nie jesteś ale bzdury piszesz a do tego taki wrażliwy…

Od kiedy trzeba robić dyskietki bootowalne? No chyba że nie potrafiłeś tego napisać normalnie…

Umiesz człowieka zniechęcić do pomocy, może ktoś inny Ci wytłumaczy co robisz źle.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wylaczenie SATA pomoze moim zdaniem. Ja sie meczylem niepotrzebnie, kombinowałem, a wystarczyło wyłaczyć SATA i po instalacji postepowalem zgodnie z instrukcja, ktora jak pisalem wyzej znalazlem na tym magicznym forum:)

 

I wszytsko pieknie dziala, a nawet lepiej:) Zeby miec pewnosc to robilem test wydajnosci dysku na preinstalowanym XP HOME i po instalacji na XP PRO SP2 i wszytsko jest OK!

 

Z tym Intel Matrix Storage Manager nie warto "walczyc", szkoda czasu:)

 

Wiec moim zdaniem tak jest najprosciej, po co kombinowac i sie denerwowac:)

 

Pozdrawiam i powodzenia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z pierwszej łapanki może nie jesteś ale bzdury piszesz a do tego taki wrażliwy…

Od kiedy trzeba robić dyskietki bootowalne? No chyba że nie potrafiłeś tego napisać normalnie…

Umiesz człowieka zniechęcić do pomocy, może ktoś inny Ci wytłumaczy co robisz źle.

niezrobilem dyskietki bootowalnej!

byl to dysk ze sterownikami sata ktorych potzrebowal instalator! a co do obslugi sata w biosie to taka sama odpowiedz dostalem od serwisu HP i vobisa gdzie laptopa kupilem!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

niezrobilem dyskietki bootowalnej!

byl to dysk ze sterownikami sata ktorych potzrebowal instalator! a co do obslugi sata w biosie to taka sama odpowiedz dostalem od serwisu HP i vobisa gdzie laptopa kupilem!

Rozpakować i skopiować na dyskietke, F6 przy instalacji i tyle

Intel_SATA_AHCI_Controller_Driver.zip

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja niewiem czy ja sie niezrozumiale wyrazam!

pisze ze podczas instalacji wywala sie po tym jak zaisntaluje i wgra te sterowniki

mam ta dyskietke z sterwonikami

i znajduje tens terownik wybieram odpowiedni z listy i znajduje dysk!

moge go podzielic na partycje bez problemu, tylko ze jak przychodzi do kopiowania to wywala sie komunikat

" włóz dyskoznaczony

intel matrix storage"

jasniej niepotrafie!

dzownilem do serwisu HP i pwoiedizeli ze pomoze wylaczenie sata w biosie jak bede mial czas to sprawdze!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie kupujcie tych HP Pavilion. Ja kupiłem siostrze HP Dv6110ea i proszę co mnie spotkało. Korespondncja z obsługą techniczną hp:

 

-------------------------------------------------------

Mój list:

 

1. Pom tym jak nie mogłem podzielić gwnej partycji preinstalowanego systemu postanowiłem wykona własną instalację.

2. Przed zainstalowaniem Win Xp Pro musiałem wyłączyć w BIOS wspomaganie SATA by dysk twardy został wykryty przez instalator systemu

Myślałem, że to już koniec moich problemów i udręki z tym notebookiem lecz:

3. Nie mogę zainstalować sterowników chipsetu - błąd: "System nie spenia minimalnych wymaga..."

4. Nie mogę zainstalować sterowników audio gdyż dostaję błąd, że nie ma takiego urządzenia.

--------------------------------------------------------

Odpowiedź hp:

Dzęikujemy za skorzystanie z usług Serwisu HP

Jak Pan zauwaył na preinstalowanym systemie nie mozna podzielić dysku na własne partycje.

Jeżeli chodzi o instalowanie własnego systemu to firma Hp nie prowadzi wsparcia technicznego dla tego typu działań.

W celu poprawnego działania sprzętu zalecam uzycia dysków recovery w celu przywrócenia preinstalowanego systemu

----------------------------------------------------------

Ja im na to:

 

Do tej pory na każdym komputerze jaki posiadałem własnoręcznie instalowałem oprogramowanie systemowe i nie miałem z tym większych problemów. Ze zdziwieniem przyjmuje więc odpowiedź, że jako użytkownik notebooka HP jestem zmuszony do użytkowania systemu dostarczonego z komputerem, a także w zaakceptować sposób w jaki został dostarczony.

 

Uważam też, że brak współpracy z systemem XP Pro jaki posiadam jest poważną wadą produktu, o której nie byłem poinformowany w chwili zakupu urządzenia. Praktycznie każdy nowy komputer na rynku to umożliwia. Brak poszanowania standardów przez firmę HP zmusza mnie do ZWROTU produktu na zasadzie niezgodności z umową. Komputer HP nie jest komputerem tylko konsolą.

 

Zawiadamiam też, że nigdy nie zakupie już produktów HP, będę taki zakup odradzał innym osobiście oraz na forach internetowych.

-------------------------------------------------------------

end

 

 

Dodam też, że miałem sterowniki dokładnie tego modelu. Sprawdziłem tylko kilka kolejności instalacji sterów, ale przecież nie bedę sprawdzał wszystkich kombinacji.

 

I co o tym myślicie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

:lol: Nie kupujcie nawet drukarek HP z tego powodu :lol:

Ani innych amerykanskich prodoktow :D TERAZ POLSKA ;)

 

ps.Zachowujesz sie jak dziecko ktore dostalo lizaka o innym smaku niz myslalo ze bedzie :lol:

ps2.Zainstalowales dobre sta\erowniki ? Wszystkie poprawki microsoftu tez?

ps3.Rozumiem ze system Microsofu jest orginalny,wiec napisz do nich jak problem rozwiazac ;)

Edytowane przez baxxxio

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

:lol: Nie kupujcie nawet drukarek HP z tego powodu :lol:

Ani innych amerykanskich prodoktow :D TERAZ POLSKA ;)

 

ps.Zachowujesz sie jak dziecko ktore dostalo lizaka o innym smaku niz myslalo ze bedzie :lol:

ps2.Zainstalowales dobre sta\erowniki ? Wszystkie poprawki microsoftu tez?

ps3.Rozumiem ze system Microsofu jest orginalny,wiec napisz do nich jak problem rozwiazac ;)

Co ty mi tu o dzieciach. To właśnie hp traktuje użytkownika jak dziecko.

Windowsa mam pirackiego bo hp NIE DAŁO płyty z windowsem i wali mnie opinia czy jest to usprawiedliwione czy nie.

Support Microsoftu nie wspomina o tym problemie.

Jak znasz rozwiązanie to mi je opisz mądralo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

......"Jeżeli chodzi o instalowanie własnego systemu to firma Hp nie prowadzi wsparcia technicznego dla tego typu działań.

W celu poprawnego działania sprzętu zalecam uzycia dysków recovery w celu przywrócenia preinstalowanego systemu"

 

To jesli ja zakupilem HP nx6110 z preinstalownym DOS, to nie udzielą mi wsparcia technicznego przy instalacji Windowsa? :-P

 

A jakby mi poprawnie nie dział po instalcji to co, mam sobie przywrocic DOS? :)

 

Ale faktem jest, że mogli wysłać jakąś instrukcję czy dać numer do technika, który by pomógł, a nie pisać, że nie prowadzą wsparcia technicznego. W końcu kupuje się nowy sprzęt, kompatybilny z Windows XP, a nie tylko z Windows od HP, który jest zawalony mnóstwem darmowych śmieci.

Moim zdaniem duży minus dla HP za takie podejście.

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tu nawet nie chodzi o to czy hp mi pomoże czy nie. Inni producenci dają stery, które działaja. Nie sądzę bym popełnił błąd przy jakiś konkretnych ustawieniach. Instalacje przeprowadzałem z konta administratora.

Sterowniki na stronie hp są opisane jako Win Xp. Być może piracka edycja Windowsa Home zadziała.

Bo od hp nie mam. :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

da sie zainstalowac na nich kazdego windowsa tylko trzeba kupic wersje specjalna dla HP i znow koncern przycina na nas jest w takiej smaej cenie jak normalny ale zainstalujesz tylko na hp!

na ebayu sa takie rwersje za "grosze"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale faktem jest, że mogli wysłać jakąś instrukcję czy dać numer do technika, który by pomógł, a nie pisać, że nie prowadzą wsparcia technicznego. W końcu kupuje się nowy sprzęt, kompatybilny z Windows XP, a nie tylko z Windows od HP, który jest zawalony mnóstwem darmowych śmieci.

Moim zdaniem duży minus dla HP za takie podejście.

 

Pozdrawiam

A zastanów się dlaczego taki technik miałby Ci pomagac?? Pisac instrukcje do tego typu instalacji?? nie płacą in za to, więc się nie dziwie, że otrzymałeś jedynie oficjalna formułkę ( sam takie otrzymywałem )

Ponadto kazdy laptop jest projektowany pod jakies srodowisko - biznesowe, rozrywka. Jeżlei kupileś laptopa zaprojektowanego pod programy dosowe to czy mozesz wymagac, aby firma pomogła Ci za darmo przeprogramowac go na stację obsługujaca system Win, a takie stacje zazwyczaj sa o 10% drozsze, poniewaz trzeba taką wersje zbadać ( co pochąłnia fundusze i czas ) skonfigurowac itp. Za taie coć inzynierowie w Hp, Microsoft, DEll Apple dostaja pensje na poziomie paru tysięcy Euro. A nei tuz powyzej płacy minimalnej.

 

Zawsze mogłes otrzymać informacje w stylu oficjalnie nic nie mogę zrobić,a le znam kogos kto potrafi... ale za to się płaci. A za cos takiego jak przypuszczam Ci ludzie wylecieliby z roboty szybciej niz powiesz "ciastko z kremem"

 

Tu nawet nie chodzi o to czy hp mi pomoże czy nie. Inni producenci dają stery, które działaja. Nie sądzę bym popełnił błąd przy jakiś konkretnych ustawieniach. Instalacje przeprowadzałem z konta administratora.

Sterowniki na stronie hp są opisane jako Win Xp. Być może piracka edycja Windowsa Home zadziała.

Bo od hp nie mam. :lol:

Widzisz ale otrzymales system OEMOWY, ale jak widac nie przeczytałes instrukcji obsługi ( wiem, taka brzydka ksiażeczka z informacjami ) Masz tam utworzana partycję recovery, ktora możesz zgrac na płyty i usunać bez zbednych problemów.

 

Nie trzeba miec wersji specjalnie dla Hp, zby zainstalowac, ale podejść do laptopa jak do komputera stacjonarnego, ktorego skladaliśmy pod konkretna usługe, np - paviliony to laptopy obsługujace rozrywkę. Z taka a taka płyta główna, takim, a takim modemem. Jeżeli modem nie dizala na takiej płycie głównej to penie trzeba zrobić obejscie, zrobić update. Kazdy system Windows możesz dowolnie modyfikować. Nie podoba ci się jakas funkcja - to ją odistaluj, wyłacz, potrezbujesz innej - to doinstaluj.

 

ja na swoje pytanie o instalowanie wlasnego OS dostałem taka odpowiedź:

 

--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Jeżeli chodzi o instalowanie własnego systemu operacyjnego to firma Hp nie prowadzi wsparcia technicznego z tego zakresu.

 

--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Windows XP nie posiada sterowników do dysku SATA dlatego wyświetla taki komunikat.

Przed instalacja w biosie należy odnaleźć SATA NATIVE MODE i ustawić mu status na DISABLET. Oraz nastawić bootowanie w pierwszej kolejności z napędu CD.

Wszystkie potrzebne sterowniki znajdują się na stronie www.hp.com

 

--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

 

A miałem problem z odpaleniem instalacji. Tyle, ze mail w jedną stronę utrzymalem w miłej tonacji

A nie w tonie pretensjonalnym. Ludzie pracujący na wsparciu technicznym jak chcą to pomoga, ale w większości wypadków beda ci odpowiadac oficjalnymi formułkami.

 

 

A rozwiązanie niewykrywania urzadzeń jest proste, ale osobiscie zarabiam na konfiguracji takich rzeczy ( głównie na ludzich, ktorym się nie chce czytać instrukcji obsługi ) więc nie pytaj jak. Wcisnij klawisz F1 w windowsie o wiele się nauczysz.

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie trzeba miec wersji specjalnie dla Hp, zby zainstalowac, ale podejść do laptopa jak do komputera stacjonarnego, ktorego skladaliśmy pod konkretna usługe

Z tym to się nie zgodzę, podejście do laptopa jak do komputera stacjonarnego - zastanów się nad tym

 

Sam walczyłem instalując kilka systemów z podmienionymi sterownikami ACPI i nic z tego nie wychodziło, dopiero po zdobyciu oryginalnej płyty od FS i podmianie sterowników z którymi wcześniej żaden WINXP nie chcial się zainstalować pomogło, wiec cos jest w tych instalkach producentów. Oczywiście można wyłączyć ACPI w biosie - tylko nie tędy droga

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czytaj to co napisaliscie zaczynam sie cieszyc ze kupilem jednak ta maxdate, instalacja xp przebiegla jak po masle, zadnych problemow, wszystkie stery sa na kilku plytach, dali jeszcze ubezpieczenie roczne w allianz i norton antyvirusa. Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tym to się nie zgodzę, podejście do laptopa jak do komputera stacjonarnego - zastanów się nad tym

 

Sam walczyłem instalując kilka systemów z podmienionymi sterownikami ACPI i nic z tego nie wychodziło, dopiero po zdobyciu oryginalnej płyty od FS i podmianie sterowników z którymi wcześniej żaden WINXP nie chcial się zainstalować pomogło, wiec cos jest w tych instalkach producentów. Oczywiście można wyłączyć ACPI w biosie - tylko nie tędy droga

Widzisz dla mnie jak ktos oczekuje pomocy od wszystkich, tylko nie od siebie samego to jest własnie pójście na łatwizne. Moje zdanie wyciałes z kontekstu. Napisalem, aby do laptopa podejść jak do komputera stacjonarnego, ktorego skladalismy pod konkretna usługę. Chodzi mi o wzięcie się i skonfigurowanie laptopa samemu - jest to czasochłonne i czasem męczace, ale daje satysfakcje.

W Pavilionach można wyłączyć sata native support, ale równie dobrze można dograć sterowniki do instalki.

Systemu OEMOWE rożnią się nieco od tych pisaneych na PC i ztym sie zgodzę. Ale czasem system OEMOWY jest skonfigurowany pod konkretna rolę - w pavilionach rozrywka - a dana konfiguracja sprze towa potrzebna jest przy np projektowaniu graficznym, lub analizie danych.

 

Ot podejście do lapka jak do narzedzia, służacego do konkretych celów, a nie jak do PC, który ma służyć do wszytskiego.

 

Pozdrawiam serdecznie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam wszystkim!

jestem nowym uzytkownikiem i nosze sie z zamiarem kupna paviliona dv6110.

mam pytanie: czy mozna zainstalować (nieaktywowany jeszcze) system home edition dostarczony z notebookiem na innym komputerze klasy pc.chodzi mi o zamiane bo mam nieaktywowany jeszcze oryginalny xp professional z sp2 a chce mieć professionala na laptopie a tamtem win he jak sie da przeniesc na stacjonarny?

jesli mozecie to napiszcie cos wiecej o narzedziu dostarczonym z lapkiem do tworzenia obrazu systemu!

dzięki z góry!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam wszystkim!

jestem nowym uzytkownikiem i nosze sie z zamiarem kupna paviliona dv6110.

mam pytanie: czy mozna zainstalować (nieaktywowany jeszcze) system home edition dostarczony z notebookiem na innym komputerze klasy pc.chodzi mi o zamiane bo mam nieaktywowany jeszcze oryginalny xp professional z sp2 a chce mieć professionala na laptopie a tamtem win he jak sie da przeniesc na stacjonarny?

jesli mozecie to napiszcie cos wiecej o narzedziu dostarczonym z lapkiem do tworzenia obrazu systemu!

dzięki z góry!

Systemu z laptopa nie postawisz na komputerze stacjonarnym. Natomiast bez problemu mozna zainstalować win XP sp2 na laptopie.

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Systemu z laptopa nie postawisz na komputerze stacjonarnym. Natomiast bez problemu mozna zainstalować win XP sp2 na laptopie.

 

Pozdrawiam

Systemu z laptopa nie postawisz na komputrze stacjonarnym? Prosze mi wytlumaczyc jakie sa ku temu fizyczne ograniczenia ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość hooded man

Chodzi o to ze system z laptopem jest w formie recovery i nie zainstalujesz na desktopie ;) (no chyba ze pirata w formie instalacyjnej plyty) . Windowsa Pro mozna w tym wypadku postawic na lapie i bedzie to legalne ale wersja Home Edition zainstalowana na desktopie z notebooka bedzie nielegalna. Bo ten system jest przypisany do laptopa.

 

Poza tym niektorzy producenci stosuja klucze ktore umozliwiaja zainstalowanie takiego klucza podczas instalacji tylko na laptopie okreslonego producenta :blink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Faktycznie system jest w trakcie recovery, z drugiej strony producent ( chociażby w przypadku HP ) pozostawia na dysku wolne pliki instalacyjne w formie katalogu i386, kwestia legalności jest już odrębną sprawą i zgadza się, system z laptopa nie będzie legalny na komputerze biurkowym gdyż są to wersje OEM.

 

Problem z Instalacją Windows 2000/XP można bardzo łatwo ominąć poprostu wyłączając obsługę SATA Native Support w Biosie, jeśli nie posiada się sterowników do załadowania. Problem ze sterownikami może nie być aż tak uciążliwy co możliwość ich wgrania. Proponuje spróbować nagrać sterowniki na PenDrive, i załadowania ich bezpośrednio po naciśnieciu F6, nie jest to regułą czy dany laptop rozpozna taką dyskietkę, ponieważ nie wszystkie platformy je obsługują.

 

Jeśli to nie przynesie żadnych rezulatatow tak jak wspomniałem, wyłączamy obslugę SATA w biosie, instalujemy system na sterownikach standardowych, następnie aby uaktywnic SATA Native Support, wystarczy ZAMIENIĆ istniejące działające sterowniki w trybie WYMUSZENIA, tzn, na siłe wskazać sterownik na działającym aktualnie,

 

Program Intel® Chipset Identification Utility:

Pokazuje szczegóły nt. sterownika dysku.

http://downloadfinder.intel.com/scripts-df...x?ProductID=861

 

Restartujemy komputer, włączamy obsługę SATA w biosie, teraz komputer powinien sie uruchomić bez problemu, nie będzie natomiast możliwości uruchomienia z powrotem komputera na standardowym sterowniku dysku, aby tego dokonać usuwamy sterownik SATA, i restartujemy komputer.

 

Jeśli ktoś będzie miał problem, zapraszam.

Edytowane przez ArekWolf

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...