Skocz do zawartości
j.h.hudy

Jaką Karte Muzyczną ?

Rekomendowane odpowiedzi

Obecnie korzystam ze swojej zintegrowanej w płycie K9N neo F(am2),podpis nieaktualny:P

 

Potrzebuje dobrej karty muzycznej stereo,żadne 5.1 itp mnie nie interesują,potrzebuje karty o niskich szumach itp,obecnie przy moim dobrym wzmacniaczu jak odkrece gałke na fuul to jest jeden wielki szum,odepne kabel od kompa i jest błoga cisza....po prostu mam wzmak w klasie super A który nie wydaje żadnych szumów (thg 0.00003).

 

I wymagam aby karta muzyczna również ich nie wydawała,co polecacie ?X-Fi extreme musix, http://www.kartydzwiekowe.com.pl/?akcja=produkt&id=160 czy może : http://www.kartydzwiekowe.com.pl/?akcja=produkt&id=255

 

Prosze o odpowiedź,pozdrawiam

 

aha,karta ma służyć do gier,filmów,odsłuchu muzyki i czasami sie bawie w mixy na kompie ale to na tyle amatorsko że nie należy brać tego pod uwage :)

 

 

ps:karta tv winfast expert ma wewnętrzne połączenie audio kabelkiem takim jak do cd-rom,a na kartach które podałem prodigy i maya nie ma takiego złącza,jak rozwiązać taki problem ?

 

 

Edit: http://sklep.komputronik.pl/pelny.php?id=9516 to rozwiazanie ? karta z zewnętrznym podłączeniem ?:>,to chyba te same karty tylko dołożyli kontroler fire wire i tyle :>

 

czy ten kontroler będzie działał tak jak każdy inny stadardowy kontroler fire wire w płycie głównej ???? czy może działa on na zasadzie,podpiąć kamere i tylko program dołączony do tunera obsługuje te porty fire wire ?:>

Edytowane przez j.h.hudy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

myśl co czytasz i z czego żyjesz;)

 

CYTAT: jak odkrece gałke na fuul to jest jeden wielki szum,odepne kabel od kompa i jest błoga cisza....po prostu mam wzmak w klasie super A który nie wydaje żadnych szumów (thg 0.00003).

 

 

Jak odepne kabel.....od kompa.....to szumy ustają....;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jezu wy nie kumacie,dałem to jako przykład że jak odkręce gałke na maxa we wzmaku to słychać szumy generowane przez kompa i tyle !

Wiadomo że jak do połowy odkręciłem gałke to szumy byly bardzo małe

po prostu chce karte która nie będzie miałą tych szumów !

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jezu wy nie kumacie,dałem to jako przykład że jak odkręce gałke na maxa we wzmaku to słychać szumy generowane przez kompa i tyle !

Wiadomo że jak do połowy odkręciłem gałke to szumy byly bardzo małe

po prostu chce karte która nie będzie miałą tych szumów !

jezu ale ty jesteś nie kumaty

 

Jeśli nie masz wyciszonych wejść analogowych na karcie dźw. to jest pewien dodatkowy poziom szumów który słychać zwłaszcza po zwiększeniu głośności we wzmacniaczu ! Jeśli wszystko wyciszyłeś i nadal są szumy to dopiero się interesuj nową kartą.

Edytowane przez Kyle

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dokładnie tak jest,wyciszyłem wszystkie wejscia na karcie dźwiękowe, i po odkręceniu gałki na full jest mocno słyszalny szum :(,po wypięciu kabla z kompa jest cisza...nie chciałbym ogłuchnąć bo głośniki które zamierzam kupić mają tube z tak wysokim SPL że będzie nie do zniesienia jak by komputer generował szumy zbyt duże...

 

więc co proponujecie????

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dokładnie tak jest,wyciszyłem wszystkie wejscia na karcie dźwiękowe, i po odkręceniu gałki na full jest mocno słyszalny szum :(,po wypięciu kabla z kompa jest cisza...nie chciałbym ogłuchnąć bo głośniki które zamierzam kupić mają tube z tak wysokim SPL że będzie nie do zniesienia jak by komputer generował szumy zbyt duże...

 

więc co proponujecie????

No teraz już Twoja odpowiedź jest jasna :wink:

 

Generalnie karty zintegrowane ( statystycznie ) mają większe szumy niż "niezintegrowane". Musiał byś posłuchać. Może ktoś z Twoich znajomych ma np. X-Fi lub Audigy 2ZS. SNR tych kart jest wyraźnie większy niż nie jednego wzmacniacza i nie powinno być słyszalnych szumów wprowadzanych przez taką kartę. Jest grupa ludzi krytykujących brzmienie tych kart - jest to spowodowane nie wyłączeniem efektów które są domyślnie aktywne.

 

mam wzmak w klasie super A który nie wydaje żadnych szumów (thg 0.00003).

Jak odepne kabel.....od kompa.....to szumy ustają....;)

THG ? Raczej THD ( zwykle + N ) ale to nie na ten parametr zwracaj w przypadków szumu uwagę tylka na SNR .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

http://allegro.pl/item147371806_karta_muzyczna_pmc2702.html

Masz gotową na dobrych elementach i z transformatorem. Zrobilem kilka tych kart i ich uzytkowniocy sa zadowoleni. Nie skladać na płytce AVT za dużo zabawy z modami.

Edytowane przez Bomarek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...