Skocz do zawartości
kanio

Czy niskie napiecie 3.3 może być przyczyna problemów?

Rekomendowane odpowiedzi

Od razu pisze ze szukalem tego na forum i znalazlem ale nie duzo.

 

Konkretnie te napiecie wynosi 3.3->2.77. Na forum wyczytalem ze takie male napiecie moze spowodowac pojawianie sie pasow w czasie 3d marka. Karta to 8500LE na defultowej czestotliwosci tego nie ma 250/250 a puzniej powyzej 270/270 wyskakuja pasy.

 

I tak przy okazji zeby nie zakladac nowego postu mam monitor NEC mam go tydzien czasu i na ekranie sa dwa poziome pasy jeden na guze i jeden na dole. I nie jest to wina karty graficznej bo sprawdzalem na innej karcie. Czy to jest wada monitoru?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I tak przy okazji zeby nie zakladac nowego postu mam monitor NEC mam go tydzien czasu i na ekranie sa dwa poziome pasy jeden na guze i jeden na dole. I nie jest to wina karty graficznej bo sprawdzalem na innej karcie. Czy to jest wada monitoru?

Klasyka heh :lol:

 

Trzeba bylo kupic gorszy monitor, nie mialbys tych poziomych pasow :wink:

 

A tak na powaznie to tak ma byc. Masz w tym NEC-u maske szczelinowa. A maska szczelinowa nie jest plyta z "nawierconymi" :wink: otworami tylko sklada sie z cienkich pionowych drucikow. I zeby pod wplywem bombardowania maski przez strumien elektronow te druciki byly nieruchome, stosuje sie jeden badz dwa (w zaleznosci od przekatnej kineskopu) poziome druciki stabilizujace. Bez nich obraz na monitorze falowalby ci jak Baltyk w czasie sztormu :wink:

A ze nie sa one przezroczyste, nie dziwne ze na ekranie sa widoczne :P

 

Taki jest urok maski szczelinowej i tyle :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

Konkretnie te napiecie wynosi 3.3->2.77. Na forum wyczytalem ze takie male napiecie moze spowodowac pojawianie sie pasow w czasie 3d marka. Karta to 8500LE na defultowej czestotliwosci tego nie ma 250/250 a puzniej powyzej 270/270 wyskakuja pasy. 

Już kilkakrotnie było o tym na forum. To napięcie to prawdopodobnie napięcie RAM-u. Nie wiedzieć czemu 8RDA+ ma takiego buga. Ale już kilka osób się na to skarżyło. Ja też tak mam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kavoo dzieki za wyjasnienie

 

 

Iglak a u ciebie na Hercu przy duzym taktowaniu w 3d marku pojawialy ci sie kolorowe pasy?

U mnie nie ma żadnych kolorowych pasów w 3D Marku, nawet jak grafa chodziła na 285/285 :!: :!: :!: A mój zasilacz, to nawet nie wiem jakiej firmy jest, ale na razie wszystko OK :!:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kavoo dzieki za wyjasnienie

 

 

Iglak a u ciebie na Hercu przy duzym taktowaniu w 3d marku pojawialy ci sie kolorowe pasy?

U mnie nie ma żadnych kolorowych pasów w 3D Marku, nawet jak grafa chodziła na 285/285 :!: :!: :!: A mój zasilacz, to nawet nie wiem jakiej firmy jest, ale na razie wszystko OK :!:

a jak ci trzyma zasilacz napiecie na +3.3?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no to jak juz przy napieciach jestesmy to jakie napiecie jest najwazniejsze?

to znaczy wiem ze wszystkie sa wazne ;P

ale ktore sa te bardziej? ;P

bo ja np mam 12v w granichac 12.4 i nie wiem czy to nie szkodzi (ze za wysokie)

5v mam cos okolo 5,026-4,990

no a 3.3v to jakies 3.36

ale za to w asus proble vcore mi jakos dziwnie lata O_O 1.70-1.74

i jak zauwazylem to prawie zawsze jest wyzsze o jakies 0.5 niz te co ustawie w biosie O_O

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

IIRC +5vsb to napiecie podawane zawsze (rowniez po wylaczeniu komputera) z zasilacza do plyty. Pozwala m.in. uruchamiac system nacisnieciem klawisza klawiatury, WOL, WOR.

VBAT to napiecie bateryjki. Jesli nie zdaza sie, zeby Ci sie resetowal CMOS albo zegarek przestawial to nie musisz sie tym przejmowac. Nominalnie jest tam 3V (ogniwo litowe)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no to jak juz przy napieciach jestesmy to jakie napiecie jest najwazniejsze?

to znaczy wiem ze wszystkie sa wazne ;P

ale ktore sa te bardziej? ;P

bo ja np mam 12v w granichac 12.4 i nie wiem czy to nie szkodzi (ze za wysokie)

luz. ktos tutaj mial prawie 13 i nic mu sie nie dzialo

5v mam cos okolo 5,026-4,990

prawie ideal :D

no a 3.3v to jakies 3.36

w porzo <2% odchylki - zwlaszcza ze w przyszlosci moze siasc deczko przy mocniejszej (doslownie) grafie, albo ze starosci troche spadnie i bedzie 3.3

 

ale za to w asus proble vcore mi jakos dziwnie lata O_O 1.70-1.74

i jak zauwazylem to prawie zawsze jest wyzsze o jakies 0.5 niz te co ustawie w biosie O_O

Jak nie krecisz to mozesz zmniejszyc napiecie - ciut nizsza temp. Ja mam teraz ustawione 1.675, MBProbe wskazuje 1.66-1.68

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no to teraz wszystko jasne i sie gadza. A jest na rda mozliwosc sprawdzenia jakie jest napiecie na karcie graficznej?

nie zadawaj max lamerskich pytan..., sam to w biosie ustawiasz, poza tym kazdy prog monitorujacy ci to poda np epoxowy usdm lub mbm

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach



×
×
  • Dodaj nową pozycję...