Skocz do zawartości
Eth

Upgrade - Czy Warto?

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich,

 

Aktualny sprzęt to: P4 Prescott 3.0E S478, Gigabyte I8PE1000-G, Winfast GF6600 GT, 2x 512MB Goodram 400 MHz [tego chcę się pozbyć :P]

Myślałem o Core 2 Duo E6300, ASUS P5B albo ABIT AB9 Pro [bo ma RAID :P] no i.. jakiejś karcie graficznej i pamięciach [koniecznie 1 GB].

Co do karty graficznej to sporo widziałem dobrych opinii o Galaxy 7300GT i tamtym Palicie bodajże 7600GS. Komp owszem służy mi do grania często, ale nie chcę kupować teraz niczego super extra szybkiego skoro ma wyjść DirectX 10.

Lepiej brać pamięci 667 MHz czy 800? Chciałbym się zmieścić łącznie w kwocie 2000zł, choć nie obrażę się jak to będzie nieco mniej :) nie muszę chyba mówić, iż mam zamiar to nieco podkręcać?

 

I czy w ogóle warto?

 

Z góry dzięki :)

 

P.S.: pytanie odnośnie RAID 0: jeżeli mam jeden dysk i potem doczepię drugi [taki sam rzecz jasna :P] ale nowy tzn czysty to czy dane na pierwszym "szlag trafi" czy wszystko będzie dalej? No i czy warto tak właściwie?

Edytowane przez Eth

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wzrost wydajnosci bedzie duuuuzy wiec mysle, ze warto.

 

A co do RAID to przed utworzeniem macierzy musisz sobie gdzies skopiowac dane z pierwszego dysku bo je stracisz. Ale warto, komfort pracy na RAID 0 jest duzy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

C2D E6300

Asus P5B Dlx, Gigabyte DS3 lub Biostar TForce P965PT

Palit GF7600GS Sonic 256MB DDR3

RAMy - może GoodRAM na Micronach D9 - tanie są i dobrze się kręcą.

 

RAID mają w tej chwili chyba wszystkie płyty na rynku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tak wszyscy piszecie wspanialomyslnie o tanich i swietnych goodramach na D9 to badzcie tacy dobrzy i znajdzcie je w jakims sklepie.

 

ztcw to nawet goodramy PRO z nowych serii maja nie byc produkowane na D9.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kain: to mnie pocieszyłeś :P ciekawe gdzie upchnę te 100gb..

 

YogiCK: ten Asus P5B Deluxe jest za drogi jak dla mnie niestety :( jeżeli bym brał Core 2 Duo E6300, tego Palita i 2x512 GoodRAM pro to mi wychodzi ponad 2200zł [ceny biorę z sirius.pl] a ja i tak naciągam na te 2000zł [bo najpierw musiałbym dobrze upchnąć to, co mam], a ten Gigabyte podobno nie lubi się z Micronami, z kolei Biostara nawet nie wiem skąd wziąć, w polskich sklepach go nie widzę. Więc jak narazie wracam do dylematu Asus P5B / Abit AB9 Pro..

 

I tak, pominąłem info, że Asus P5B też obsługuje RAID :P

A jak jest z ilością portów USB? Mogę liczyć na 6 minimum?

 

 

tomos: ja mam nadzieję je znaleźć w którymś z lubelskich sklepów. A nuż mają i sprzedadzą :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

YogiCK: właśnie to zrobiłem. jest ten Biostar i gdybym go brał to łącznie wychodzi 1911. za P5B będzie 1976 [akurat zostaje na przesyłkę :P] a za deluxe 2145 czyli za dużo. A może wziąć tego Biostara i pamięci Patriota z CL 4? :P

 

Edit: właśnie zauważyłem że ten Biostar nie ma RAID. Ale czy aby na pewno? Czy to tylko pomyłka w sklepie? :P

Edytowane przez Eth

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I czy w ogóle warto?

 

Nie warto. Skoro modernizujesz pod gry i wymienic chcesz wlasciwie tylko procesor, to po co wymieniac? P4 z tym 6600gt to dobra kombinacja. Na Twoim miejscu spokojnie poczekalbym i kupil calosc, przy okazji ceny spadna.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Komisarz: ależ mi komp nie służy tylko do gier :) równie często [jak nie częściej nawet] korzystam z Photoshopa i to do celów nieco bardziej wymagających obliczeń niż robienie sygnaturki na forum czy obróbka zdjęć. Poza tym ten P4 się po prostu grzeje i to dość znacznie :P o karcie nie wspomnę nawet..

poza tym ja mam AGP. I sądzę, że im dłużej będę zwlekał tym trudniej będzie mi to upchnąć. Mylę się?

Tylko zastanawiam się czy nie przeczekać świąt i nie "załatwić" tego po świętach, ceny powinny spaść chyba?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

AGP nadal ma się dobrze, P4 z 478 i tak ciężko schodzą, więc moim zdaniem warto poczekać po świętach, aż dobroduszni rodzice wydadzą całą kasę na prezenty komputerowo-choinkowe dla rozwydrzonych pociech -> łatwy kąsek dla sprzedawców.

Co do proponowanych podzespołów to mogę ci odradzić tego Biostara, sam za nim chodziłem i jak już znalazłem, to się okazało że ma nieźle pokopcone w BIOSie a chłopcy długo zwlekają z jego łataniem. Może poczekasz na R690 albo upolujesz coś na NForce 680i B-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Komisarz: ależ mi komp nie służy tylko do gier :) równie często [jak nie częściej nawet] korzystam z Photoshopa i to do celów nieco bardziej wymagających obliczeń niż robienie sygnaturki na forum czy obróbka zdjęć. Poza tym ten P4 się po prostu grzeje i to dość znacznie :P o karcie nie wspomnę nawet..

poza tym ja mam AGP. I sądzę, że im dłużej będę zwlekał tym trudniej będzie mi to upchnąć. Mylę się?

Tylko zastanawiam się czy nie przeczekać świąt i nie "załatwić" tego po świętach, ceny powinny spaść chyba?

Hm, ja dokladnie miesiac temu sprzedawalem nieuzywane p4 3ghz (tyle ze northwood) - cena kup teraz 270zl i poszlo w kilka h. Gola plyta asus p4p800 i kup treaz 200zl poszlo w niecala godzine (chyba za niskie ceny ustalilem). W sumie nie byly to moim zdaniem zle ceny... Oczywiscie im pozniej sprzedasz, tym mnie dostaniesz (czasem sa wyjatki, ale nie podejrzewam wzrostu popytu na plyty pod p4).

 

W styczniu ma sie ukazac e4300 - zapowiada sie niezle o/c, ale z dobra plyta e6300 wcale nie bedzie gorsze (tzn. bedzie lepsze, bo na wiekszej szynie docelowej). W sumie jezeli nie chcesz czekac mozesz zmieniac juz dzis - bo o ile pamietam ceny nie spadaja nagle tuz po swietach, a raczej pod koniec stycznia (aby osiagnac minimum pod koniec czerwca). Mozesz wystawic aukcje ze swoim sprzetem z cenami, ktore Cie interesuja i zobaczyc - jak pojda, to kupujesz juz dzis, jak nie, to kupujesz po swietach:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

GREGSMRQ: właśnie poczytałem o tym Biostarze na forum i zrezygnuję :P

 

Komisarz: z tego co wiem E4300 chyba nie będzie wiele tańszy od E6300 [i co najciekawsze w jednym lubelskim sklepie już go mają w cenniku :P], ale skoro to będzie ta sama podstawka itp itd to zawsze wtedy mogę upchnąć E6300 i zakupić E4300 jeżeli faktycznie będzie tak wymiatał :)

 

I nadal mam dylemat z płytą główną. Najchętniej wziąłbym Asusa P5B, choć za niewiele więcej jest P5B-E, ale jakoś nie widzę różnicy specjalnej [chyba tylko taką, że obsługuje 8GB pamięci zamiast 4]. Oczywiście najfajniejszy byłby Deluxe ale niestety jest poza zasięgiem finansowym. Biostara nie chcę :P naczytałem się o nim, a ten Gigabyte też mnie nie bardzo przekonuje, a chciałbym "podciągnąć" tego E6300 do 2,8GHz, nie więcej. Tzn fajnie, jakby się dało więcej ale tyle w zupełności mi wystarczy. No i oczywiście obsługa RAID :P jakieś propozycje?

 

Co do pamięci to chyba najpierw odwiedzę lubelskie sklepy i poszukam tych goodramów na Micronach D9, jak nie będzie to te wezmę Patrioty: http://znak.pl/index.php?cid=305&scid=...12800x2PatLLKC4

Dobry pomysł? :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...