Skocz do zawartości
mattnick

Glikol Paruje Przez Węże ?

Rekomendowane odpowiedzi

Glikol jest cukrem złożonym więc nie masz prawa go wyczuć !! Wywal komp do innego pokoju na kilka godzin i wtedy sprawdzaj co ci śmierdzi !! Chemicznie jest to nie możliwe aby duża cząstka glikolu przeszła przez zwartą budowę polimeru. Poszukaj czy nie masz przeciekow ! Albo czy pojemnik z płynem nie jest otwarty !

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale zjawisko parowania plynu (wody czy glikolu) w ukladach zamknietych istnieje. Pomijam fakt ze uklad sie powoli odpowietrza i moze to sprawiac wrazenie ze gdzies nam ubylo wody bo pojawi sie bombelek powietrza po czasie. Jednak ja w swoich ukladach zamknietych regularnie obserwowalem powolne ubywanie plynu. YWdaje mi sie ze jest to spowodowane parowaniem na zlaczkach czy w pompie - przez jakeis mikronieszzcelnosci przez ktore nie wydostaje sie woda w stanie cieklym.

Nawet teraz patrzac na swoj kaloryfer da sie wyczuc ze na samej gorze ejst warstwa opwietrza i robiac przeglad na gwiazdke bede musial dolac troche wody. Sam grzejnik dzialaja jako 2l rez wiec nic zlego sie nie dzieje - zeby to parowanie mialo jaksi wymierny wplyw na wydajnosc musialby chodzic chyba pare lat ale faktem jest ze plynu ubywa :wink: A wszystkie gwinty sa naprawde konkretnie skrecone kluczem na teflonowej tasmie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie jest dokladnie tak samo.. zlaczki sa zasilikonowane i konkretnie dokrecone (ale bez klucza) i po roku w obudowie smierdzi wszystko plynem z vavloline.. plynu ubylo w rezie max 2mm (wyraznie slychac teraz chlupotanie a zalewane bylo po korek). A i nic sie nie leje bo niedawno zrobilem 24h test z bibulkami i zadnego sladu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość mariush190

ja kiedys miałem z jakims płynem do chłodnic nieznznej firmy (niepamietam jakiej) taki zielony... no to w całym pokoju waliło glikolem, ale potem okazało się ze pompka jest nieszczelna, ale to tak minimalnie ze nawet kropli nie mogła uronić, ale jak się dotykało w jednym punkcie to taką wilgoć było czuć. No i tak waliło. Wszystko inne szczelniutkie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wdychanie oparów z borygo i tym podobnych cieczy na dłuższą metę nie jest zalecane (tzn. nie jest zdrowe)

Tak wiec kszonku, nie radzę Ci siedzieć w pokoju z wiadrem borygo.

PEwnie stężenie masz tam takie duże że już nawet tego nie czujesz :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wdychanie oparów z borygo i tym podobnych cieczy na dłuższą metę nie jest zalecane (tzn. nie jest zdrowe)

Tak wiec kszonku, nie radzę Ci siedzieć w pokoju z wiadrem borygo.

PEwnie stężenie masz tam takie duże że już nawet tego nie czujesz :D

przez pierwsze 5 sekund sie zaniepokoilem, ale dochodze do wniosklu, ze chyba juz teraz to mi nic nie bedzie.... ;) ale trzeba pomyslec co z tym zrobic, bo m isie to nie odoba...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

przez pierwsze 5 sekund sie zaniepokoilem, ale dochodze do wniosklu, ze chyba juz teraz to mi nic nie bedzie....

kszonek moze jakies dodatkowe efekty bedziesz mial :) nie dosc ze wc chlodzi kompa, to jeszcze darmowa jazda :P

 

a wracajac do tematu, tez mnie zastanawia ciagle ubywanie wody z zamknietego obiegu... testy bibulkowe byly, nigdzie nie cieknie, sucho - a plynu ubywa...

zeby sie tak dlugo odpowietrzal... cos nie jestem przekonany :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

' date='11 gru 2006, 19:36' post='2423047']

kszonek moze jakies dodatkowe efekty bedziesz mial :) nie dosc ze wc chlodzi kompa, to jeszcze darmowa jazda :P

 

a wracajac do tematu, tez mnie zastanawia ciagle ubywanie wody z zamknietego obiegu... testy bibulkowe byly, nigdzie nie cieknie, sucho - a plynu ubywa...

zeby sie tak dlugo odpowietrzal... cos nie jestem przekonany :/

Nie przejmuj sie... kazdemu troszku ubywa... mi w ciagu roku z wezyka do odpowietrzania zeszlo spokojnie z hmmm 10 cm wody (weze 8/10mm)... ja zwlaszcza sie nie przxejmuje bo chlodnice (BIX3) mam na gorze i w chlodnicy ciagle jest troszke troszke powietrza... ono pomalu sobie wyplywa malutkimi (nie widze i nie slysze nawet tego) babelkami :)...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...