Skocz do zawartości
Remicek

Szyfrowanie Całych Partycji + Szyfrowanie W Locie

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Od pewnego czasu poszukuje programu ktory pozwolilby mi zaszyfrowac cala partycje (w razie gdby dysk dostal sie w niepowolane rece :wink: ). Po krotkim poszukiwaniach znalazlem program TrueCrypt. Jednak tutaj zaczynaja sie schody nie mam pojecia jak zaszyfrowac cala partycje na ktorej obecnie pracuje...

 

Dokladniej to chcialbym aby zabezpieczenia wygladaly tak:

1. Byla mozliwosc utworzenia dyskietki/pendriva startowego aby nie trzeba bylo szyfrowac z poziomu windowsa (gdy mam 1 partycje jest to niemozliwe)

2. Przy wlaczeniu komputer prosi o haslo

3. Jezeli ktos nie zna hasla - w zaden sposob nie odczyta co mam na dysku.

 

 

Ps. Wiem ze na forum byly podobne tematy w zadnym jednak nie jest dokladnie opisane jak zaszyfrowac cala partycje, a sadze ze nie tylko mnie sie taka informacje przyda :rolleyes:.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1. Jezeli ktos zdobedzie hasło do twojego konta to i nie bedzie mial problemu z uzyskaniem hasła do programu, którym szyfrujesz, wiec mozna uznac ze jest hasło(uzytkownika)

2. Umozliwia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1. Jezeli ktos zdobedzie hasło do twojego konta to i nie bedzie mial problemu z uzyskaniem hasła do programu, którym szyfrujesz, wiec mozna uznac ze jest hasło(uzytkownika)

2. Umozliwia.

Wiec mam 2 kolejne pytanie

1. Gdzie to sie ustawia (mam tylko 1 partycje). Wiem ze na folderach wystarczy wlasciwosci -> szyfrowanie.

2. Jezeli ktos bedzie przegladal ten dysk spod dos'a to cos zobaczy?

3. Czy jezeli ktos sie zaloguje jako inny uzytkownik to bedzie mial dostep/widok do tych plikow?

4. Czy daloby sie tak zrobic aby cala partycja byla zaszyfrowana i dostep do niej mialoby sie dopiero po podaniu hasla?

 

Edit

Jaka jest sila szyfrowanie EFS w windows xp? W stosunku do AES np.

Edytowane przez Remicek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja wiem o co chodzi naszemu koledze, ale musze Cie zmartwic, to wcale nei powstrzyma policyjnych informatykow, takei haslo uzytkownika bardzo latwo jest wykrasc z systemu imho to sie rozmija z celem. Bardziej polegalbym tu na jakims silnym kodowaniu [np aes 256b].

http://www.securedoc.xksi.pl <- odwiedz ten adres, mysle, ze to Ci wystarczy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja wiem o co chodzi naszemu koledze, ale musze Cie zmartwic, to wcale nei powstrzyma policyjnych informatykow, takei haslo uzytkownika bardzo latwo jest wykrasc z systemu imho to sie rozmija z celem. Bardziej polegalbym tu na jakims silnym kodowaniu [np aes 256b].

http://www.securedoc.xksi.pl <- odwiedz ten adres, mysle, ze to Ci wystarczy

Mysle ze to pomoze nie tylko mi :lol:. Inna sprawa ze to dysk w laptopie i nie chcialbym zeby w razie kradziezy zlodziej mial moje dane.

Wlasnie czytalem ze mozna latwo ominac takie zabezpieczenie wina xp, wiec sie chcialem dowiedziec o jakis program do szyfrowania calego dysku :)

 

Obadam twoj program, mam nadzieje ze bedzie pomocny ;)

Edytowane przez Remicek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a jeśli szukasz czegos darmowego to jest taki program wykorzystujacy kodowanie wymyslone przez polaka: VMPC

VMPC Data Security

mne imartwi tylko slabosc wersji darmowej: 128bit kodowanie "jedynie", ale dla niektorych to starcza bo zwyklym pc to tego nie odkodujesz tak prosto, no chyba zeby komus na tym zalezalo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a jeśli szukasz czegos darmowego to jest taki program wykorzystujacy kodowanie wymyslone przez polaka: VMPC

VMPC Data Security

mne imartwi tylko slabosc wersji darmowej: 128bit kodowanie "jedynie", ale dla niektorych to starcza bo zwyklym pc to tego nie odkodujesz tak prosto, no chyba zeby komus na tym zalezalo.

No wlasnie, chcialbym jakis program darmowy, szyfrujacy cale dyski i zeby szyfrowal 256bit, ale takie rzeczy to tylko w erze chyba. :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja wiem o co chodzi naszemu koledze, ale musze Cie zmartwic, to wcale nei powstrzyma policyjnych informatykow, takei haslo uzytkownika bardzo latwo jest wykrasc z systemu imho to sie rozmija z celem. Bardziej polegalbym tu na jakims silnym kodowaniu [np aes 256b].

http://www.securedoc.xksi.pl <- odwiedz ten adres, mysle, ze to Ci wystarczy

jest sposób i na ten problem ponieważ klucz FEK potrzebny do odszyfrowania danych jest również zaszyfrowany :D

wiec aby odszyfrować FEK musisz mieć miedzy innymi skrót hasła użytkownika, jest on zwykle zapisany w magazynie SAM ale można go wyeksportować na nośnik zewnętrzny (kontroler domeny lub dyskietke lub inne)

 

omijanie zabezpieczeń w Windows jest zwykle skutkiem głupoty lub nie wiedzy użytkownika który chce dobrze ale nie do końca wie jak

Edytowane przez Zawadaki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a jeśli szukasz czegos darmowego to jest taki program wykorzystujacy kodowanie wymyslone przez polaka: VMPC

VMPC Data Security

mne imartwi tylko slabosc wersji darmowej: 128bit kodowanie "jedynie", ale dla niektorych to starcza bo zwyklym pc to tego nie odkodujesz tak prosto, no chyba zeby komus na tym zalezalo.

Ten drugi program raczej odpada, a co do pierwszego to trzeba pisac jakies podanie aby sciagnac wersje testowa :blink:

Co sadzicie o programie opisanym >tutaj<

 

Wracajac do mojego pierwszego posta czy TrueCrypt jest w stanie zaszyfrowac cala partycje na haslo?

Edytowane przez Remicek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

eh, zle zaycotowales, nie to co tzreba, ja pisalem o zewneytrznym programie, ktorego klucz mozesz zapisac np na telefon badz na mp3 lub zrobic sobie tatuaz z niego.

Wiem ze pisales o zewnetrznym programie, wlasnie takiego poszukuje. Niestety 1szy program do ktorego dales mi linka wymaga zlozenia podania, drugi (VMPC Data Security) jest za slaby.

 

Konkretyzujac moje pytanie czy da sie zaszyfrowac caly dysk TrueCryptem jesli takm to jak, jesli nie czy jest jakis inny darmowy program stworzony do tego celu z przyzwoitym poziomem szyfrowania (AES).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

eh, ale co mu po nielegalnej wersji jak wpadna do niego niebiescy i sie sptaja o fakturke na ten program do szyfrowania? przechlapane, dlatego podalem mu jako alternatywe DARMOWY program, ano, ale coz, jak ne ichce to nie, imho nawet 512b klucza VMPC nikt tak predko nei zlamie, a jak jzu zlamia to wygasna prawa MS do Visty :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe rzeczy piszecie na temat tego szyfrowania :)

Ja kiedys czytalem ze partycja zaszyfrowana komercyjnym BestCryptem 7.xx

moze byc zdeszyfrowana na najszybszym pececie po okolo 390 dniach ciaglych obliczen

 

 

 

Czy ktos zna cene tego Abit Secure IDE ???

 

to by bylo najlepsze i najbezpieczniejsze rozwiazanie ;)

 

 

a tu macie ciekawy txt na temat co moze wam zrobic RIAA

bez potrzeby lamania hasel zaszyfrowanej partycji :)

http://www.overclockers.com/articles782/

Edytowane przez Bemx2k

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyzby temat umarl smiercia naturalna ????

 

Moze by tak ktos napisal albo dal linka do informacji

jak zaszyfrowac partycje z windowsem tak aby o haslo zapytalo przed uruchomieniem windy ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pelna wersja free tutaj jeszcze nie testowalem ale podobno b.dobry program.

 

zastanawiam sie nad jedną rzeczą: jak ktos zaszyfruje partycje rzeby sie np. wladze nie dobraly do jego mniej lub bardziej legalnych zasobów to czy moze zostac dodatkowo oskarzony o utrudnianie sledztwa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

v1ru5

 

Dzieki

 

 

Mnie bynajmniej interesuje program ktory pozwoli mi zaszyfrowac partycje z drugim windowsem

ano mam orginala xp pro w boxie czysciutkiego a w nim tylko dwie gry orginaly zeby nie bylo syfu

BF2 i Oblivion ,zero piractwa w tym systemie

 

 

jako ze lubie experymentowac , drugiej windy czy to xp czy vista

a w niej od czasu do czasu zainstalowac cos extra na probe ;) ,

to wlasnie ta partycje chce ukryc i zaszyfrowac

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ummmm

Pyta o haslo przed systemem :) pierw piknie pc speeker potem wyskakuje bialo czerwony ekran z logiem firmy CompuSec ,pyta o login potem o pass

Jak dla mnie zbyt rzucajacy sie w oczy sposob logowania

 

Program juz odinstalowalem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A co sadzicie o zaszyfrowaniu partycji z danymi programem TrueCrypt, uzywajac 3 algorytmow: AES-Twofish-Serpent i hasla ponad 20 znakowego?

 

Jest szansa, ze ktos dobierze sie do danych na takiej partycji?

Program TrueCrypt nie ma tak zwanych back doorow?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

poza tym najpierw trzeba "wyłuskać" hosty z tym softem

Co to oznacza?

 

 

Hmm programik wydaje sie dobrze dzialac, gdy nie zamontowalismy partycja wydaje sie byc pusta, a do podania haselka nikt przeciez mnie nie zmusi.

A jak chce dostac sie niech rozkoduje sobie klucz 768bitowy :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam

jesli mowimy o "back door" to ktos kto zostawil sobie furtke musi znalezc najpierw komp z jego oprogramowaniem,

a potem robi co chce

:PPP

z tego wynika ze jesli nie opublikuje jak i co to musi do ciebie fizycznie sie wlamac albo szukac w sieci a to moze trwac baaaaaaaardzo dlugo i najpierw trzeba pokonac pare zapor :PPP

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przez święta zaszyfroawłem wszystkie komputery driverpytem plus pack. Szyfrowane AES 256 bit. Jak dla mnie to idealny program, można ustawić dwa hasła, klucz schowany w pliku wav albo bmp. Świetną sprawą jest możliwość wybrania czarnego ekranu startowego (wyświetla się tylko napis disk HD0 failure, hasło/hasła wpisuje się w ciemno i nie widać jaki program jest zainstalowany ani ile haseł jest nałożonych. Jedynym minusem jest spowolnienie dysku, ale w normalnym użytkowaniu (nie licząc kopiowania dużych plików) jest to niezauważalne. Przy okazji program przeszedł test stabilności gdy w czasie szyfrowania z jednej partycji wyłączyli mi prąd. Po ponownym odpaleniu kontynuwował szyfrowanie bez żadnego problemu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...