Skocz do zawartości
Arczi

Znowu Mam Problem...

Rekomendowane odpowiedzi

Czesc. To co sie dzieje to jest niemozliwe... :mur: otoz wczoraj odebralem kompa z naprawy, bo padla plyta glowna i ją naprawili bo sie bluescreeny pojawiały. Fakt juz sie nie pojawiają, ale dzisiaj od rana 6 razy zdazyla mi sie taka sytuacja, ze cos sobie robie na kompie, nagle komp robi takie "pyk" jak podczas włączania i sie kompletnie zawiesza ze nic nie idzie zrobic, a obraz jest. Wiecie o co w tym chodzi?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Otoz odkrecilem procka i grafe i dalej sie to dzieje, przed chwila mialem nawet tak ze zresetowalem i znowu sie zwiesiło i tak z 4 razy. Ale masakrą jest to, ze przed chwilą kompa zapuscilem w 3dmarku 03 - moj wynik to: 2528 :mur: Jutro zrobie formata, przeinstaluje winde i zobacze co wtedy bedzie...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

smarta? a co to takiego? :lol:

S.M.A.R.T - Self-Monitoring, Analysis and Reporting Technology ;) - ten systemik pokazuje wszystkie błedy itp. jakie wystepowały na dysku. Te wartosci odczytasz chocby HDTune czy Everestem.

 

Sprawdz miernikiem jakie masz napięcia. Jesli nie masz miernika to chociazby spod windowsa, zainstaluj jakis program do pomiaru napiec, zapuść jakieś SUperPI albo Prime i podaj jakie masz wartości napięć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a odpal linuxa live z odłączonym hdd i zobacz. Dysk wygląda w porządku i jesli manewr z live-m nic nie wykaże (nadal bedą zwiechy) to pozostaje zasilacz. Chce zebyś sprawdził liven, aby upewnić się, że to nei kable.

 

(mobo naprawiali czy wymienili na nową?)

Edytowane przez djsilence

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odlacz wszystko od plyty, zostaw tylko HDD, 1 kosc RAM I CPU. Sprawdz czy dalej sie wiesza, ( ewentualnie zamien na drugi RAM ) jesli tak, zrob reset biosu i sprawdz ponownie. Jesli reset biosu nie pomorze podlacz RAM, HDD i CPU w innym kompie i zobacz co tam bedzie sie dzialo.

 

Z doswiadczenia wiem ze lepiej wymienic uszkodzona czesc na nowa niz naprawiac, jesli stwierdzisz ze powodem zwiechow jest plyta glowna zarzadaj w serwisie wymiany na nowa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiec tak: dzisiaj od rana komp chodzi caly czas i ani razu sie nie zawiesil wiec mam nadzieje ze wczoraj tylko cos nie tak bylo, ale za to zrobilem test 3dmarkiem 2001 - zawsze mialem wyniki okolo 21 000 pkt, a dzis mialem tylko 8500 pkt. :mur: Wie ktos czemu?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak, wszystkie sterowniki mam zainstalowane. Znaczy dokladnie to bylo tak, ze przed oddaniem kompa do naprawy, zrobilem formata i poinstalowalem wszystkie sterowniki. Jak kompa odebralem to nie przeinstalowywalem windowsa. A moze powinienem i dlatego komp tak muli?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No dobra to jak dociagne do konca gierke to zrobie formata i reinstall systemu - mam nadzieje ze pomoze. Moze tez sciagne z neta najnowsze stery do mobo i zainstaluje?

 

P.S. Przed chwila komp zawiesil sie tak jak wczoraj, ale po chwili sie odwiesił. Info podaje po to, bo moze się przydać :D

Edytowane przez Arczimodo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Formata niestety nie robilem, bo wogole nie mialem czasu, teraz co usiadlem do kompa i mysle ze to zasilacz, bo wlaczam kompa i po zaladowaniu sie windy, przed napisem zapraszamy na chwilke tylko pojawil sie bluesrceen i reset... :mur: wczoraj bylem w firmie gdzie kupowalem kompa i zaraz wlasnie tam do nich z kompem jade i bedziemy kombinować :lol:

 

P.S. sorki ze tak dlugo nie pisalem, ale nie mialem kompa. Teraz mam kompa zastepczego, a z tym moim to juz poprostu cyrki sie dzialy... Najpierw w serwisie wymienilismy grafike na taką samą zeby sprawdzic, no i wyniki juz byly lepsze, ale jeszcze to nie to. Wiec grafa została wysłana. Wymienilismy tez zasilacz na nowszy model, wiec zasilacz tez juz odpada. Potem znowu cos plyta glowna walnela, i koles wyslal mobo, ale dzieki temu ze mam tam znajomosci, to powiedzial ze im napisze zeby nie naprawiali juz tylko od razy wymienili na nową i za dopłatą bede mial nowe mobo: Asus A8N SE albo Deluxe nForce4 SLI. I na chwile tez wlozylismy tego asusa zeby przetestowac, no i w testach tez troszke lepiej ale dalej nie to. Potem wogole nie mogl windows wstac, znaczy za dlugo sie ladowal, ciagle zwiechy wiec zmienilismy dysk. Wlozyl taki sam tylko ze 160GB no i przez chwile bylo dobrze, ale potem dalej lipa. Dogadalismy sie tak, ze dysk troche on "zepsuje" i go wysle, wymienia mi na nowy a ja za doplata bede mial ten 160GB. Wiec zostaly jeszcze pamieci i procek. Nowe pamieci koles sciagnie na poniedzialek (oczywiscie takie same) i zobaczymy jesli dalej bedzie lipa, to wtedy juz tylko procek zostanie :D

Edytowane przez Arczimodo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiec mam narazie kompa w domu takiego jak mowilem, czyli wymienili mi narazie HDD na 160GB i MoBo na ASUS A8N SLi-SE. Tylko mam mały problem. Otoz wczesniej na danwj mobo tym asrocku 939 wyniki w 3dmarku 2001 mialem okolo 17 000 - 18 000 pkt, a w 3dmarku 03 okolo 8000. Przed chwila zapuscilem testy na tej nowej mobo no i jestem troche zdziwiony, otoz 3DMark 2001: 14 261, a 3DMark 03: 5489 pkt. Wie ktos czemu tak jest? Teoretycznie wynik powinien byc lepszy bo lepsze mobo jest...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...