Skocz do zawartości
djsilence

Emigracja Do Londynu / Uk / Ue

Rekomendowane odpowiedzi

Jest praca w 2* hotelu w Notting Hill Gate. Pon-Pt 42 godziny.

 

Chlopak lub dziewczyna jest potrzebna/y do recepcji w 2* hotelu w Notting Hill Gate. Praca spokojna i samodzielna. Potrzebny minimum sredni angielski z uwagi na koniecznosc rozmowy z klientami oraz schludny wyglad. Do innych obowiazkow nalezec beda: przyjmowanie bookingow, auktualnianie dostepnosci poprzez strone www, obsluga Outlook Express, Word i Excel (w stopniu podstawowym), skladanie zamowien zywnosci i poscieli.

Pozycja jest na prawde spokojna, wiec polecam dobra lekture ;)

 

CV prosze przesylac pod applicationsnhh@hotmail.co.uk

zdjecie mile widziane, choc nie wymagane.

 

Tak miedzy nami, to jest na prawde mnostwo czasu dla siebie na czytanie lub PSP. Praca latwa dla kogos, kto nie boi sie odrobiny papieru :) i chce poznac polityke pracy w biurze (w mniejszej skali)

 

Jesli jestes zainteresowany slij na tamten email lub do mnie na PM.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Korzystal ktos moze z tej agencji pracy - www.maxim2.home.pl ?

Tak ogolnie poczytalem te ich umowy i niby nie wyglada mi to zle, ale kilka rzeczy jest dziwnych. Czy ktos bardziej obeznany moglby poswiecic 10min i sie temu przyjrzec? Z gory dzieki.

 

A teraz cos o mnie, pracowalem w Anglii prawie 3 miesiace, wszystko legalnie, mam Nin itd. (bylem u rodziny takze oni mi wiele pomogli)

Moj angielski jest powiedzmy ze na srednim poziomie.

 

Myslicie, ze lepiej korzystac z jakiejsc agencji tu w Polsce zeby nie jechac w ciemno?

Czy probowac poprostu jechac gdzies i samemu szukac pracy?

 

No i kwestia ewentualnego miejsca gdzie sie najlepiej udac, ja mysle ze najlepiej jakies sredniej wielkosci miasto gdzies na poludniu (łatwiej zrozumiec co mowia, lepsza pogoda)...tylko jak tam z praca?

Takze nie wiem kiedy najlepiej jechac, czy na poczatku wrzesnia, paziernika, czy moze na wiosne tak ok. kwietnia?

 

Na poczatek wystarczyloby mi te 5.59f, po jakims czasie pewnie bym szukal czegos lepszego (jakbym podszlifowal jezyk).

Edytowane przez agr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Korzystal ktos moze z tej agencji pracy - www.maxim2.home.pl ?

Tak ogolnie poczytalem te ich umowy i niby nie wyglada mi to zle, ale kilka rzeczy jest dziwnych. Czy ktos bardziej obeznany moglby poswiecic 10min i sie temu przyjrzec? Z gory dzieki.

 

A teraz cos o mnie, pracowalem w Anglii prawie 3 miesiace, wszystko legalnie, mam Nin itd. (bylem u rodziny takze oni mi wiele pomogli)

Moj angielski jest powiedzmy ze na srednim poziomie.

 

Myslicie, ze lepiej korzystac z jakiejsc agencji tu w Polsce zeby nie jechac w ciemno?

Czy probowac poprostu jechac gdzies i samemu szukac pracy?

 

No i kwestia ewentualnego miejsca gdzie sie najlepiej udac, ja mysle ze najlepiej jakies sredniej wielkosci miasto gdzies na poludniu (łatwiej zrozumiec co mowia, lepsza pogoda)...tylko jak tam z praca?

Takze nie wiem kiedy najlepiej jechac, czy na poczatku wrzesnia, paziernika, czy moze na wiosne tak ok. kwietnia?

 

Na poczatek wystarczyloby mi te 5.59f, po jakims czasie pewnie bym szukal czegos lepszego (jakbym podszlifowal jezyk).

tak z wlasnego doswiadczenia to na poczatku wrzesnia w angielskich agencjach pracy zaczyna brakowac pracownikow, wiec sadze ze wtedy nie powinno juz byc problemow ze znalezieniem pracy. Przez agencje polskie zawsze dochodza jakies prowizje i tego typu rzeczy...

 

jezeli amsz sie gdzie zatrzymac i jedziesz na jesien, to ja bym pojechal w ciemno :) ale to tylko moje zdanie :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

(...)

jezeli amsz sie gdzie zatrzymac i jedziesz na jesien, to ja bym pojechal w ciemno :) ale to tylko moje zdanie :)

Moje również :wink: Jak masz jakąś metę (bliskich znajomych, dalszych nie polecam :) )to wal śmiało. Ja jechałem właśnie we wrześniu i z robotą nie było problemu, dodam, że moja sytuacja wyglądała podobnie jak Twoja czyli przed wyjazdem na stałe byłem w UK trzy miesiące, na wakacje. Od agencji ściągających z Polski trzymaj się z daleka, niestety zwykle zatrudniają kilku Polaków którzy pomagają w rekrutacji :sad: Ogólna rada jest taka: z daleka od Polaków! Jak nie chcesz być wydymany to staraj się szukać pracy, mieszkania itd. itp. w angielskich agencjach. Najlepiej mieszkanie wynajmować od osoby prywatnej (nie mówię tutaj o ciapatach :wink: ), bo z człowiekiem zawsze można się dogadać, a z agencją ciężko :wink: Ogólnie życzę powodzenia i udanego podboju :) pzdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam pytanie takie, mam provisional licence, dostaję 6pkt (lub więcej) i co dalej? Zgodnie z tym co piszą na direct.gov.uk/motoring gdybym miał full licence zabraliby mi je i musiałbym zdawać jeszcze raz tak jak za pierwszym razem (czy może jako zdyskwalifikowany kierowca?). Jeśli miałem zaliczoną teorię, to usuwają ją i muszę zdawać jeszcze raz czy może muszę zdać praktyczny i dopiero wtedy zabierają prawko? (bez sensu trochę, ale wolę wiedzieć, dużo rzeczy tu jest bez sensu :D ) No i powinienem teraz zdawać jako disqualified driver czy normalnie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Since 1st June 1997, people passing their first driving test are on 'on probation' for two years. A total of six or more penalty points during that time will mean they have to go back to learner status, apply for a new provisional licence and take the test again.

 

reszta tutaj:

http://www.2pass.co.uk/retest.htm

 

Powodzenia z cenami ubezpieczenia ;)

 

Wiecej:

http://www.direct.gov.uk/en/Motoring/Learn...vers/DG_4022566

-----------------

 

Zaczalem marzyc o fajnym aucie i wysnilem sobie w miare dostepnego na kieszen Boxtera za 13k (taki porshe dla biednych)

http://www.lhdcarcompany.com/DisplayCarInS...id=510&m=-1

 

jedna firma zazyczyla sobie 6200 funtow za ubezpieczenie :)

a kolejne wyswietlaly kolejno:

 

This insurer failed to quote because of the type of driving licence you hold.

We were unable to obtain a quote from this Insurer due to the age of the main driver.

This insurer failed to quote because you have only been a UK resident for a short amount of time.

We were unable to obtain a quote from this Insurer as you have not supplied a registration number for your vehicle.

We were unable to obtain a quote from this Insurer as they require a higher number of "No Claims Discount" to provide a quote.

We were unable to obtain a quote from this Insurer as they have chosen not to support the value of the vehicle you have selected. <WTF????>

This insurer failed to quote because they do not support your intended use of the vehicle. LOL

We were unable to obtain a quote from this Insurer as the main driver does not have enough driving experience.

 

Fcking bastards. Pozostaje kupic fieste za £100 i jezdzic pare lat jak debil. :???:

Szkoda ze to cudo kosztuje az 9k

http://www.nicecarcompany.co.uk/my-car.html

Edytowane przez djsilence

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powodzenia z cenami ubezpieczenia ;)

No... Już przed tym z powodu mojego wieku było przegięcie w cenach, a teraz to już w ogóle :damage_wall:

 

na tej stronie http://www.2pass.co.uk/retest.htm jest napisane tak:

When the Driver and Vehicle Licensing Agency is notified that a new driver has six or more penalty points they will write to him/her to say that the licence has been revoked.

No ale kurde nie dostałem czegoś takiego. Nic nie dostałem, jedynie odesłali mi z powrotem prawko z wpisanymi tymi 6 pkt na części papierowej i nic więcej. Nie ma żadnych uwag ani nic o banie, etc...

 

Będzie najlepiej jak się poradzę instruktora, niech tylko z wakacji wróci.

 

djsilence jaką wyszukiwarką sprawdzałeś? Sprawdź może tutaj http://www.moneysupermarket.com/motor/ , mają tam trochę tych ubezpieczalni na liście. Powodzenia z wyśnionym autkiem ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czegoś tutaj nie czaję :sad:

 

DJ rozumiem, że masz provisionala i chcesz zakupić auto? Problem w tym, że sam i tak nie będziesz mógł jeździć. Jeżeli jeździsz zawsze w towarzystwie osoby to niech ta druga osoba ubezpieczy auto na siebie, a Ciebie dopiszę i cena spadnie drastycznie :wink:

 

Ale imo i tak lepiej jak już własne auto to już poświęcić trochę czasu i zrobić fulla. Mojej połówce zajęło to ok. 3mies. i wyjeździła jakieś 20h (dodam, że do rajdowców nie należy :D ), całkowity koszt 6 stów :)

 

@jacol jakim cudem udało Ci zarobić 6ptk na provisionalu? :huh: pzdr

 

EDIT

Dobry jesteś :lol: Faktycznie łagodnie Cię potraktowali :-|

Edytowane przez chemiczny_ali

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Prowadziłem taty samochód bez ubezpieczenia na mnie i bez "L". Ostatecznie mi odpuścili to drugie, dostałem minimalny wymiar kary za brak ubezpieczenia ;)

 

P.S. Nie polecam nikomu takich praktyk heh. Nie warto.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szybka prosba do mieszkancow poludniowego londynu

w Niedziele mam yzamiar wybrac sie na Vauxhall w celu odwiedzenia tamtejszego bazaaru

problem w tym ze nie posiadam dokladnych namiarow ,

bez ktorych pewniakiem stracimy extra czas na szukanie :/

Jesli ktos zna polozenie owego miejsca ,to poprosze o info .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

djsilence

 

Dzieki za namiary , ale czy to co podales w linku to aby napewno ten bazaar ??

Dodam ze nie potrzebuje zieleniny czy owocow ;)

tak 800m na poludniowy zachod od punktu ktory podales

znalazlem na googleearth dwie duze hale w okol ktorych jest mnostwo ludzi

byc moze to jest ten targ ?? dokladnie to szukam bazaaru z wszystkim

uzywany sprzet czasami cos sliskiego co stracilo wlasciciela ;)

2 miesiace temu kolega kupil tam dwie kolumny JBL cena sklepowa 300£

on zaplacil 70£ , tyle ze wyjechal do Polandi i nie mam z nim kontaktu

stad pytanie o miejsce tego "cudownego" targu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam pytanie odnośnie sprzedaży wysyłkowej :P

Znacie jakiś dobry sklep online typu agito, komputronik itd? Chodzi mi głównie o notebooki, aparaty cyfrowe, lustrzanki i cały osprzęt do tych paru rzeczy, czyli akumulatory, torby, statywy, płyty, konsole itd itp

Nie wiem jak sprawa wygląda z Amazonem?

Co do eBaya... potrzebuje kupić dużo rzeczy na raz, czyli chce miec pare pudeł w jednym. Na eBayu raczej byłoby z tym ciężko...

Edytowane przez kenny-f

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jeszcze ebuyer.com , ale to już słabiej jeśli chodzi o fotograficzny stuff, ja tam kupowałem większość części do komputera i inne pierdółki bardzo często, żadnego problemu nie było. Jak trzeba było coś odesłać do naprawy to wystarczy wypełnić formularz na stronie i kurier sam przyjedzie po sprzęt.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jesli chodzi o fotografie to tu: http://www.warehouseexpress.com/Home/default.aspx

 

dobre ceny i jak sie zadzwoni to ludzie sie znaja na rzeczy.

 

Dabs.com bym omijal, nie ma mozliwosci zadzwonienia tylko maia albo live chat (na ktorym maja czlowieka gleboko) - wlasne doswiadczenia.

 

Scan.co.uk - dobre ceny, przewaznie jest wszytsko ok, lae dosc czesto maja opozniona wysylke. Mozna zapisac sie na forum hexus.net, po naisaniu 20 postow ma sie wysylke ze scan gratis (tu T&C: http://forums.hexus.net/scan-care-hexus/13...0-07-08-a.html)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiem, że temat nie o tym, ale:

http://allegro.pl/item419095541_telewizor_..._lg_tanioo.html

 

Czy jest ktokolwiek z tej okolicy? Bo gościu wypycha TV za pół ceny sklepowej i jestem prawie pewny, że to wał - ale gdyby ktoś mógł umówić się z gościem na "bliższe oględziny" będę wdzięczny :)

Edytowane przez Vidi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przejdz sie do sklepu gdzie mozesz porownac 50 i 60 cali plazmy. 60 wyglada duzo gorzej IMO, no i trzeba patrzec na tv z 5 metrow. Nie polecam. Jak brakuje cali to nalezy sie tam ogolic ;) (tzw. Extra Inch ;) )

 

Poza tym te dodatkowe 10" absolutnie nie jest warte 1000 funtow. Gorsza jakosc, halas wentylatorow, wiecej pradu i skoro trzeba siedziec dalej od niego niz od 50", to w efekcie patrzysz na ten sam obszar. Przemysl zakup, tym bardziej, ze za przesylke tego zabulilbys z 400 funtow, jak nie wiecej (o ile jakakolwiek firma podejmie sie przewiezienia tego dla prywatnej osoby).

Edytowane przez djsilence

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak sie nazywa agencja zajmująca się kontrolą domów,mieszkań, pokoi do wynajęcia w UK? Chodzi mi oto czy spełniają normy konstytucyjne jakie powinien taki lokal spełniać (np. alarmy przeciwpożarowe, gaśnice itp). Ponieważ landlord od którego wynajmuje pokój nie chce zwrócić mi depozytu i muszę chyba użyć jakiegoś mocniejszego argumentu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś ma może doświadczenie w szukaniu mieszkania w Bath? To taka wieś pod Bristolem :rolleyes: Zastanawia mnie głównie ile czasu mi to może zająć, bo hotele są jednak drogie. Chciałbym jakieś ładne studio flat a super byłoby, jakby miało kuchnię osobno. Tylko trochę nie rozumiem tu brytyjskiego systemu budownictwa. Bo z tego co widzę kuchnia osobno jest bez szans przy studio, muszę szukać 1-bedroomed i z jednego pokoju robią się trzy (living, bed, kitchen), co dość winduje cenę. Ja chciałbym living/bedroom w jednym plus kuchnia plus łazienka. Istnieje w UK taki twór?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak sie nazywa agencja zajmująca się kontrolą domów,mieszkań, pokoi do wynajęcia w UK? Chodzi mi oto czy spełniają normy konstytucyjne jakie powinien taki lokal spełniać (np. alarmy przeciwpożarowe, gaśnice itp). Ponieważ landlord od którego wynajmuje pokój nie chce zwrócić mi depozytu i muszę chyba użyć jakiegoś mocniejszego argumentu.

1. Council zajmuje sie "dopuszczaniem" domu pod wynajem

2. w UK nie ma konstytucji

3. 3077266[/snapback]

Czy ktoś ma może doświadczenie w szukaniu mieszkania w Bath? To taka wieś pod Bristolem :rolleyes: Zastanawia mnie głównie ile czasu mi to może zająć, bo hotele są jednak drogie. Chciałbym jakieś ładne studio flat a super byłoby, jakby miało kuchnię osobno. Tylko trochę nie rozumiem tu brytyjskiego systemu budownictwa. Bo z tego co widzę kuchnia osobno jest bez szans przy studio, muszę szukać 1-bedroomed i z jednego pokoju robią się trzy (living, bed, kitchen), co dość winduje cenę. Ja chciałbym living/bedroom w jednym plus kuchnia plus łazienka. Istnieje w UK taki twór?

Studio flat to zawsze bedroom z kuchnia. W niektorych miejscach jest az tak tragicznie, ze jest nawet prysznic w pokoju. Dosc czesto spotykana jest umywalka w pokoju. ......... wiem, tragedia.

Sa dwa typy 1 bed flatow. Moze byc z separate kitchen, ale moze tez open plan, gdzie living room jest polaczony z kuchnia.

 

Popytaj o twój "twór" w agencjach. To powinno dac Ci wyczucie jakie sa szanse na znalezienie takiego flatu. Wszystko zalezy od budownictwa. W domkach za wiele nie zdzialasz. Szukaj w rejonach gdzie sá tzw. "purpose built flats". Takie budynki nie tylko sa duzo bardziej funkcjonalne, ale takze zazwyczaj duzo nowsze od przerobek domow na flaty.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...