Skocz do zawartości
djsilence

Emigracja Do Londynu / Uk / Ue

Rekomendowane odpowiedzi

Żałosne moi drodzy. ŻAŁOSNE.

post-110226-1227050780_thumb.jpg

 

 

Z gazety New York Post

 

"Jesli jest jakas kraina bohaterów miedzy Londynem a Los

Angeles, to na pewno znajduje sie nad Wisla - pisze Ralph Peters.

Kulminacyjny punkt dlugiej walki Zachodu z islamskimi zdobywcami mial

miejsce wieczorem, 12 wrzesnia 1683 r, podczas oblezenia Wiednia przez

Turków.

 

Wtedy to wlasnie nieliczni polscy husarze - najlepsi kawalerzysci w historii

Europy - uderzyli na nieprzebrane zastepy otomanskie.

 

Zuchwaly król Jan Sobieski przybyl ratowac Wieden, gdy inni europejscy

monarchowie wybrali cisze i spokój swoich dworów.

 

Francuzi - o zgrozo! - paktowali nawet z sultanem, bo upokorzenie Habsburgów

bylo dla nich wazniejsze niz los zachodniej cywilizacji.

 

Tamtego wieczoru polska kawaleria uderzyla z takim impetem, ze 2000

tureckich lanc peklo jak zapalki. Tysiace Turków skakalo do Dunaju, zeby

ujsc z zyciem.

 

Juz nigdy potem swiat islamu realnie nie zagrozil Zachodowi.

Jak odwdzieczono sie Polakom?

 

Sto lat pózniej ich kraj zostal niczym tort podzielony miedzy niewdziecznych

austriackich Habsburgów, pruskich Hohenzollernów i rosyjskich Romanowów.

Po I wojnie swiatowej Polska znów pojawila sie na mapie Europy.

Co Zrobili Polacy? Uratowali zachodnia cywilizacje po raz drugi.

 

W zapomnianym dzis "cudzie nad Wisla" zatrzymali sowieckie hordy zmierzajace

na Berlin.

W blyskotliwej kampanii wojennej uratowali Niemcy przed widmem komunizmu.

Jak im podziekowano? Straszliwa rzezia podczas II wojny i sowiecka okupacja

po jej zakonczeniu.

 

Jednak uparci Polacy po 1989 r. znów wywalczyli niezaleznosc.

Dzis znów bronia wolnosci. W Iraku.

 

Poslali tam 2,5 tys. najlepszych zolnierzy, sprzet wart miliony dolarów.

 

Polski general dowodzi 12 tys. Zolnierzy z 22 krajów. Jest odpowiedzialny za

sektor, którego wczesniej pilnowalo dwa razy wiecej marines. Nagroda?

Wydawaloby sie, ze Ameryka doceni wielkie zaangazowanie ubogiego sojusznika,

 

w dodatku juz zaangazowanego w misjach pokojowych w Afganistanie i na

Balkanach... Niestety! To Turcja, która wbila nam rdzawy nóz w plecy w

przededniu operacji "Iracka Wolnosc", otrzyma z Waszyngtonu co najmniej 2, a

moze i 5 mld. dol.

 

Pakistan, który nie moze zmobilizowac sie do walki z al Kaida, otrzyma

miliardy. Podobnie jak represyjny rezim egipski.

A Polska? Przyznalismy jej standardowy pakiet pomocy w ramach programów

NATO-wskich, 12 mln dol. Podobnie jak Czechom, którzy wyslali do Zatoki

kilku medyków, a potem, kiedy zrobilo sie goraco, wycofali ich w panice.

 

Polacy zglosili niedawno jedna prosbe - niewielka.

Poprosili o 47 mln dol. na modernizacje szesciu samolotów transportowych i

zakup amerykanskich samochodów terenowych Humvee. Co odpowiedzial

Waszyngton?

Niestety, to niemozliwe. Ostatni grosik poszedl na naszych ulubionych

dyktatorów.

Bledem jest idealizowanie jakiegokolwiek narodu. Ale jesli jest gdzies

kraina bohaterów miedzy Londynem a Los Angeles, to na pewno znajduje sie nad

Wisla. Nasi polscy sojusznicy chca byc odbierani jako pewny

partner Waszyngtonu na tym zdradzieckim padole. Dobrze by bylo, gdybysmy w

zamian przynajmniej traktowali ich z naleznym szacunkiem."

Edytowane przez djsilence

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie no aparat mam wybrany - ixus80 - ta pixmania sprawdzona, nie bede mial przebojow?

 

kurde, no maja tego ixus'a 80 ale srebrny za 175e (czekolada za 149e - normalna cena) to ma byc gift dla kobiety w gre wchodzi srebro, albo pink (nie ma na stanie) ;)

 

ten sklep jest tez w ROI, masz namiary na jakies inne w UK?

Edytowane przez kucyk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

orientujesz sie jak sprawa wyglada z amazon.co.uk?

sprzet jest fizycznie w UK czy bedzie to szlo z USA tygodniami ;)

 

---

 

aaaa fajnie, moga mi tylko karte pamieci wyslac, swietnie, ciekawe po co ta strona w ogole istnieje w EU

Edytowane przez kucyk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

amazon.co.uk mieści się głównie na wyspie Jersey

http://maps.google.pl/?ie=UTF8&ll=49.1....966553&z=9 tax haven :)

 

Ale to zalezy tez od tego gdzie jest sprzedawca. Amazon.co.uk jest kompletnie osobny od tego .COM

Poza tym amazon to platforma niby-aukcyjna, a nie typowy sklep. Sprzedawców może być wielu.

Edytowane przez djsilence

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio cos temat ucichl, to ja mam kilka pytan.

 

Jak obecnie z 'kryzysem' w Uk? Glownie chodzi mi czy sa widoczne zwolnienia. A moze ceny w gore poszly? Pamietam, ze zapowiadali tam ogromna podwyzke za prad (jakos chyba 60%?).

 

Orientuje sie ktos jakie beda min. stawki za godzine pracy od nowego roku?

 

Co ciekawego w polityce Uk? Nie martwia sie chlopaki, jak funt slabo do euro stoi?

 

Jaka u was pogoda? Cos mi sie obilo o uszy, ze na polnocy Anglii sniegu nasypalo pieknie ;]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio cos temat ucichl, to ja mam kilka pytan.

 

Jak obecnie z 'kryzysem' w Uk? Glownie chodzi mi czy sa widoczne zwolnienia. A moze ceny w gore poszly? Pamietam, ze zapowiadali tam ogromna podwyzke za prad (jakos chyba 60%?).

 

Orientuje sie ktos jakie beda min. stawki za godzine pracy od nowego roku?

 

Co ciekawego w polityce Uk? Nie martwia sie chlopaki, jak funt slabo do euro stoi?

 

Jaka u was pogoda? Cos mi sie obilo o uszy, ze na polnocy Anglii sniegu nasypalo pieknie ;]

... Skoro temat ucichl, a Ty pytasz.... to ja odpowiem ;)

 

Kryzys jest i zwolnien jest sporo. Wieszkosc z tego wywolane jest nagonka mediow, wywolujaca reakcje pracodawcow "za wczasu".

Ceny zywnosci jesli nie stoja to odrobine spadly. Sklepy wiedza, ze ludzie zacisneli pas i niechetnie podziela sie pieniazkami ze sklepem :) Spoko z nich przezucilo sie z drogich M&S/Waitrose na tansze Asda, Tesco i Morrisons.

Prad i gaz, jak co roku poszedl w gore - zaraz przed wielkimi spadkami cen ropy. Teraz utrzymuja ceny najdluzej jak moga aby zarobic na roznicy. Paliwo spadlo juz do 89p (PB) i 99 za diesla, co jest sporym spadkiem. Miejscami Diesel kosztowal 1.35/l

 

Stawki minimalne zmieniaja sie zawsze 1-ego pazdziernika. Obecnie wynosza 5.73 dla osoby powyzej 22 roku zycia.

http://www.hmrc.gov.uk/nmw/

 

Z pewnoscia ci siedzacy w Irlandii maja usmiech na twarzy, bo kupuja z UK tanio jak barszcz. Exchange rate dotknal raczej tylko eksporterów. Importowany sprzet elektroniczny oplacany jest w dolarach, wiec te ceny nie ulegly zmianie. Aczkolwiek jakies 2 miesiace temu, gdy zaczal umacniac sie dolar, ceny poszly w gore dosc sporo. Q6600 kosztowal £125 a obecnie £155 !

 

Na polnocy posypalo a south-east, jak zwykle, nic :) Tylko szron i sliskie chodniki.

 

 

Czyzbys rozwazal wyjazd w przyszlym roku ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzieki za odpowiedz djsilence na Ciebie zawsze mozna liczyc :rolleyes:

Zgadza sie mysle o wyjezdzie na wiosne '09.

Bylem juz w Uk - okolice Darlington na polnocy Anglii.

Mam juz wyrobiony work permit, 3 miesiace legalnej pracy itd.

Zylo mi sie bardzo fajnie i dlatego rozwazam ponowny wyjazd, tym razem na dluzej.

Tylko wlasnie troche obawiam sie, ze nie bedzie latwo z praca. Teraz podobno nie jest dobrze, ale to taki okres. Niewiadomo jak bedzie na wiosne, powinno sie cos ruszyc, ale pewnosci nie ma.

 

Ceny mi sie wtedy podobaly, a jak jeszcze spadly to juz w ogole swietnie. Jak ja bylem to diesel byl wlasnie ok. 1,30/l a teraz ponizej 1.00 heh.

Tym bardziej, ze i min. stawka poszla nieco w gore od paziernika, a ja bylem do konca sierpnia. Co prawda mialem troche wiecej niz stawka min. ale od pazniernika napewno mialbym podzwyzke.

 

Jeszcze tylko zapytam czy work permit obowiazuje w calej Wlk. Brytanii czy obejmuje takze Irlandie, cos jakos mi sie tak wydaje, ale pewien nie jestem.

 

A obecnie chyba bardziej oplaca sie leciec do Irlandii, bo ojro ladnie stoi. Nie wiem jak ceny bo malo sie interesowalem wczesniej Irlandia.

Jak to sie ma do dluzszego pobytu? Bo ja juz sam nie wiem, moze bym zostal kilka lat, a moze i na stale kto wie.

 

Ja mam mozliwosc jechac do znajomego do Szkocji (okolice Aberdeen), ciezki klimat. Ale ja bym preferowal poludniowa Anglie (zdala od Londynu). Jakiejs sredniej wielkosci miasteczko, a obecnie moze jeszcze pomysle nad Irlandia, ale tylko jesli moj work permit tam obowiazuje.

 

Edit:

 

Tak sobie przypomnialem wiec dopisze.

Oglada ktos z was serial 'Londynczycy' na tvn'ie leci, ewentualnie mozna tez w sieci znalezc.

Serial opowiada o losach polakow w Londynie.

Ja ogladam, zeby sie posmiac ze sterotypow. Oj mozno tam przesadzaja, chociaz Cidery na poczatku sie pilo, oj pilo sie ;]

Edytowane przez agr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sądzę, że w startowych pracach liczba miejsc pracy nie może się zmienić, bo biznes się zatrzyma, więc tu nie powinno być źle. Natomiast nim nadejdzie czas na rozpoczęcie kariery, rynek się poprawi (14-18 miesięcy).

WRS jest na całą UK, ale nie wiem jak jest z Irlandią. Powinno być tak samo, lecz pozwolę się wypowiedzieć komuś z IRL.

 

"[...]obecnie chyba bardziej oplaca sie leciec do Irlandii[...]" Kwestia czy patrzysz na to długoterminowo i czy będzie Ci się chciało ewentualnie zmieniać państwo (oraz czy się opłaci startować od nowa).

 

Jechanie do kogoś jest użytecznie na starcie, ale można dać sobie radę samemu.

 

Serialu w UK nie wyświetlają a TVNu też tu nie ma (chyba że z satelity) więc mało kto to widział. Ponoć ratingi tego serialu spadają na łeb z tygodnia na tydzień. Ja nigdy nie wróżyłem temu serialowi dobrze, ze względu na atmosferę w kierunku emigrantów w PL. Nie widziałem ani jednego z odcinków, ale jakoś jestem przekonany, że brakuje w nim polaków, którzy mają głowę na karku, nie są cwaniakami w dresach i skórze (skaju :P ) i którym się powodzi dzięki determinacji i wierze, iż można coś osiągnąć.

Generalnie żaden z tego typu filmów/seriali nie ma szans , gdyż emigracja to zwykłe życie, które nie jest ciekawe w sensie komercyjnym. Jedyne co mogą kręcić, to dokumentarze, które i tak jest bardzo ciężko zrobić obiektywnie, bo prawdę mówiąc nie da się osiągnąć sukcesu, siedząc głęboko w środowisku polskim, a Ci którzy w nim nie są, nie są ujęci w filmie.

W takim środowisku ani nie rozwinie się języka, ani nie "załapie" się jak porozumiewać się z brytolami. Mało tego! Wśród polskich firm i kontaktów nie ma zbyt wielu "opportunities", podczas gdy w UK podobnie jak w Polsce, większość opiera się o networking i znajomości. Różnica polega na tym, iż w Polsce się tym gardzi, a w UK wykorzystuje do rozwinięcia biznesu/zwiększenia sprzedaży.

Edytowane przez djsilence

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Edit:

 

Tak sobie przypomnialem wiec dopisze.

Oglada ktos z was serial 'Londynczycy' na tvn'ie leci, ewentualnie mozna tez w sieci znalezc.

Serial opowiada o losach polakow w Londynie.

Ja ogladam, zeby sie posmiac ze sterotypow. Oj mozno tam przesadzaja, chociaz Cidery na poczatku sie pilo, oj pilo sie ;]

Dla ścisłości Londyńczycy lecą na TVP1 :P Oglądam, całkiem przyjemne, rzeczywiście troszke przesadzają, ale inaczej nie byłoby takiej oglądalności . Najlepszy był motyw z ruską mafią :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja tam tego serialu nie widzialem, ale po przeczytaniu opisu wiedzialem co to bedzie.

 

Teraz tylko podczas rozmowy z mama slysze ze to tatmo i siamto w nim pokazali, a ona sie o mnie martwi bo przez 3 dni nie dzwonilem :damage_wall:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja tam tego serialu nie widzialem, ale po przeczytaniu opisu wiedzialem co to bedzie.

 

Teraz tylko podczas rozmowy z mama slysze ze to tatmo i siamto w nim pokazali, a ona sie o mnie martwi bo przez 3 dni nie dzwonilem :damage_wall:

Ale wykiwać ruską mafie Ci sie już udało i nie musisz więcej uciekać? :wink: (tak jak serialowej 19-letniej Asi) Joke of course.

 

EOT

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam pytanko, znacie moze jakies organizacje lub osoby w uk pomagajace w problemach prawnych? typu pomoc przy napisaniu pozwu badz cos takiego, badz chociaz udzielenia jakis kokretnych rad?

 

najchetniej z okolic bristolu.. ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moze zobacz na tej stronie http://www.citizensadvice.org.uk/getadvice...Bristol,%20Avon :wink:

 

Co do serialu oglalem kilka pierwszych odcinkow, a teraz nie mam neta wiec nie ogladam (nawet sie wciagnalem :D ) :wink: Ogolnie bardzo smieszne i kilka motywow mnie niezle zdziwilo (odstepne za prace?? :blink: wtf???). Bije po oczach to, ze w serialu aby mieszkac w swoim wlasnych (wynajmowanym) mieszkaniu trzeba byc jakims manager'em :lol2: Scenariusz bardzo podkolorowany, ale chyba o to chodzi w tego typu produkcjach :) I nie ma co jechac po tego typu wytworach tylko spojzec na to z przymruzeniem oka i usmiechem na twarzy :D pzdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam serdecznie,

Mam małe pytanko do Was.

 

Otóż na Allegro widzę od groma gier z UK. Ostatnio np. ICO z naklejką 14.99Ł sprzedało się za przeszło 110zł.

Czy w Anglii funkcjonują jakieś "komisy" z grami? Sklepy typowo nastawione na gry (skup, sprzedaż i wymiana)?

Jestem zainteresowany obfitym zakupem gierek na PS2 i PS3.

Za wszelką pomoc - dziękuję.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jest kilka takich sklepów.

http://www.cex.co.uk/ to chyba najwiekszy, choc w porownaniu z ebayem - zdzierają.

Game sprzedaje także używki. Lokalne sklepy z grami także mają boxy z używkami.

Na ebayu jest masa gier i to taniej. Mirror's Edge spadł na święta z Ł39 na Ł24.

------------------------------------------------

 

Kilka ciekawostek:

 

Polskie kobiety piękne są :)

 

post-110226-1229715730_thumb.jpg

 

 

 

Żenua !

post-110226-1229715742_thumb.jpg

 

 

 

Tesco. You shop, we drop! Literally ! :D

post-110226-1229715821_thumb.jpg

 

 

 

Wygląda na to, iż w Iraku tak samo nadaje się imiona dzieciom, jak robili to amerykańscy Indianie:

Ciemna chmuro, wielki sokole, itd itp.

post-110226-1229715891_thumb.jpg

(smutna guma :) )

 

Tak tłoczno, że wolno siadać komuś na kolanach :)

post-110226-1229716174_thumb.jpg

 

 

pod warunkiem, że w ogóle przyjedzie

post-110226-1229716277_thumb.jpg

 

 

Przynajmniej zainstalowali nowe maszyny do biletów (po polsku!! )

post-110226-1229733467_thumb.jpg

 

 

CIEKAWOSTKA!

http://www.tesco.com/storeLocator/

(po lewej na dole Narrow search to:)

Edytowane przez djsilence

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nowe gierki na konsole sa po psie drogie, na PC ostatnio noew sa tansze w PL - a bylo jakis czas temu odwrotnie - przynajmniej cod4 i 5 sa tansze - ale jakos sie nie zaglebialem. Za to uzywki - tak jak dj mowil duzo tanie na ebay - sam kupowalem halo3 na xboxa i kupilem za jakies 6 funtow - w sklepie bylo za 30 :D

 

A tak po za tym Wesolych Swiat wszytskim zycze , tym tu w UK i wytrwalym w PL :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pod warunkiem, że w ogóle przyjedzie

Oj tam, czepiasz sie :P

Przynajmniej zainstalowali nowe maszyny do biletów (po polsku!! )

Tylko przy DLR czy w calym tube?

 

CIEKAWOSTKA!

http://www.tesco.com/storeLocator/

(po lewej na dole Narrow search to:)

O, miło z ich strony ;).

 

A co do cen paliw, to ładnie, w wakacje byłem w UK, to ropa byla zaleznie od stacji wlasnie kolo 130/120p a tu tak tanio ;O.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobra panowie, swieta swieta i po swietach. A ja teraz probuje kupic glosniki. Zachwalane przez uzytkownikow tego forum, a mianowicie GENIUS SW-HF 5.1 5005/5000 - niestety w UK chyba jest posucha, jak juz znajde sklep ktory je ma w ofercie to sa out of stock.

Che akurat te bo ;adnei sie prezentuja i by pasowaly mi do biurka i reszty mebli w salonie. Myslalem juz nawet o GENIUS SPKR 5.1 SW-HF5.1 1200W, slabsze i chyba bez pilota - ale tez posucha. A pilot w sumie to jest to co najbardziej chce, leniwosci i wygoda :)

 

Wszystkie logitechy sa czarno-srebrne i wygladaja jak ze statku kosmicznego - a mi chodzi o cos bardzije tradycujnego.

 

Wiec moze ktos zna sklep gdzie to maja, moze ja cos przeoczylem, albo moze ktos zna inna firme ktora robi cos podobnego?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jestem zainteresowany obfitym zakupem gierek na PS2 i PS3.

Za wszelką pomoc - dziękuję.

Bedac z UK bylem na pchlim targu gdzie mozna kupic dosłownie setki gier po 2-5Ł. Głownie na PS2, chociaz bylo sporo na Xboxy, nieco mniej ps3/pc. Slyszalem takze, ze sporo tego jest w Charity Shopach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

already did, albo nie maja w stocku albo sa whole sellers albo w ogole nie maja strony. Wiele sklepow nie ma na tej stronie, ale wszedzie jest out of stock, nikt tego nie ma. A w PL? Kazdy sklpe komputerowy i to w dodatku rozne modele. UK widac nie lubi Geniusa. A kurcze takie ladne glosniki :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...