Skocz do zawartości
Davidis

Co Kupić ? Msi K8n Neo4-fi Nforce4 Ultra Czy Gigabyte Ga-k8nf-9

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Kiedys pisalem jaka plyte kupic pod 939 i AGP lecz nie umialem dostac plyty z tym złaczem i kupilem grafike pod PCIe tak jak zalecaliscie a teraz mam do wyboru plyte Gigabyte GA-K8NF-9 lub MSI K8N Neo4-FI nForce4 Ultra Prosze o pomoc w wyborze

Zalezy mi na stabilnosci i zeby sie nie psuła !!!!! bo wiem ze plyty MSI ostatnio byly bardzo awaryjne

Płyta bedzie chodzic pod processorem AMD Athlon 64 3700+ SAN DIEGO E4 BOX (mam juz go w domu)

NIE ZAMIERZAM PODKRĘCAĆ !!!!

Z gory dziekuje i pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A mozesz napisac dlaczego ?? Bo przeciez MSI jest lepsza

 

Znaczy nie wiem jak ze stabilnoscia i psuciem sie :) dlatego was pytam

 

PLIS piszcie dlaczego zlom !! :)

 

Chyba ze jeszcze ten ASUS A8R-MVP XPRESS 200 CrossFire (RD480) ??

Albo zaproponujcie plyte do max 300zł :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Autor topicu pytał sie calkowicie o inna płyte - podawanie linkow do testow innego produktu moze spowodowac ze wybierze gorszej jakosci mobo (zwroc uwage nie "...F" tylko "...FI".

 

Pisanie ze cos jest "złom" i tylko tyle jest conajmniej głupie.

 

 

 

Z tych dwoch wybrałbym plytke MSI . Pozwole sobie zasugerowac co zupelnie innego wedlug mnie lepszego tj. ASUS A8N-SLI SE. Zmieniam platforme na PCI i w cenie do 300 zl wybralem tego Asusa, wiem SLI byc moze zbedny bajer ale przeszkadzac raczej nie bedzie zreszta z sasiadem kupilismy identyczne grafiki na pewno bede sobie porzyczał :).

 

 

 

ps. jest jeszcze tansza alternatywa Asusa tj. Asus A8N-E nForce4 Ultra

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Firekage

MSI bym nie bral. Kazda z nimch ma okrojone biosy , czesto brak regulacji napiec a o/c na nich jest raczej tragiczne. Sam mam tego gigabyte pod 939 i powiem , ze jesli traficie na dobra rewizje(2.03) o nie bedzie zadnych problemow z O/C(bogaty bios..wiecej niz wszystko). Tylko male ale>>>wymiana chlodzenia na czipsecie(to cos grzeje sie i potrafi "zjechac" z laminatu...)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dopiero co wymieniłem A8N-E na K8N Neo4-FI (obie nF4 Ultra). Ta druga ma o wiele bardziej bezproblemowe o/c i co ważne - chłodzenie chipsetu na msi jest NIESŁYSZALNE, za to asusowe to piła łańcuchowa. Polecam MSI ale w przypadku Asusa też nie będzie zawodu, o innych mobo się nie wypowiadam bo nie miałem do czynienia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam zakupilem płyte GIGABYTE GA-K8NF-9-RH

niewiem czy ona sie rozni od tej bez RH i nie mam pojecia dlaczego zdjecia tej plyty w necie sa calkiem inne (plyta ma calkiem inny laminat)posiadam plyte rev 2.3 moze dlatego ze jest nowsza ??

 

http://idg.allegro.pl/show_item.php?item=143105441 mam wlasnie taka :) slyszalem ze laminat jest gorszy w wersjach Rh czy to prawda ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...