Skocz do zawartości
cavarr

[gpu] Arctic Cooling Accelero S1/s2/s3/xtreme/twin Turbo

Rekomendowane odpowiedzi

połączym szeregowo przez rozdziałke PWM

jaka to rozdzialka?

 

u mnie i u wielu innych osób rozdziałka równolegle śmiga i jest OK.

Wtedy obroty z dwóch wentyli są uśredniane.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam mała ciekawostkę udało mi się zamontować na kartę Galaxy GTX275 Accelero S1, z 2-ma wentylatorami 12cm, przełożone z poprzedniej karty :razz:

 

Sama podstawa coolera jest mniejsza niż IHS na rdzeniu karty ale to w niczym nie przeszkadza.

Trzeba się troszkę namęczyć przy montażu gdyż śrubki od coolera ledwo starczają na długość.

 

Dołączona grafika Dołączona grafika

Dołączona grafika [url="http://img183.imageshack.us/i/dscf4234a.jpg/"]http://img183

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pierwszy post: S2 pasuje również na 8800GT. Nie wiem dlaczego nie jest wymieniony.

Właśnie S2 miałem wczesniej zamontowane na 8800GT od Galaxy

 

Tu screen z furmarka

Dołączona grafika

 

W grach temp dochodzi mi gdzieś do 65 stopni np. w GTA4

 

Ten cooler z dwoma 12stkami daje sobie spokojnie radę z tą kartą i jest praktycznie bezgłośnie, czego nie można powiedzieć o boxowym wyjcu :angry:

 

Tu temperatury przy otwartym oknie w nocy :lol: temp IDLE 28 stopni :wink: :lol:

Dołączona grafika

Edytowane przez Shymeq

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na stokowym coolerze w idle było coś koło 48~50 stopni a w stresie w furmarku grzał się jak na patelni chyba do ponad 90-100 wyłączyłem test bo nie chciałem karty usmażyć. A hałas był nie do wytrzymania :wink:, jakaś całkowicie nie przemyślana konstrukcja :angry:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, mam pytanko: jaka jest różnica miedzy Accelero S1 a S1 rev.2. Czy te dodatkowe śruby w rewizji drugiej się do czegoś przydają? interesuje mnie to , bo u siebie mam 8800gt z podpisu, ewentualnie czy rewizja pierwsza bedzie tak samo grała z gtx275 jak koledze niżej ? ;> Pozdrawiam . (:(:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli rozstaw otworów montażowych jest taki sam to podpasujesz rev1 pod gtx275.

Będziesz musiał trochę pokombinować, tak jak ja to robiłem bo rdzeń gtx275 wraz z IHS-em jest bardzo gruby. Śruby montażowe starczają praktycznie na styk, właściwie trzeba minimalnie dogiąć mocowania, żeby śruba je chwyciła. Widać to na zdjęciu na mocowaniach widać takie małe czarne dystanse plastikowe. To pokazuje o ile niższy jest rdzeń na 8800GT.

Edytowane przez Shymeq

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sprawdź na stronie producenta w specyfikacji, u mnie był ten sam rozstaw otworów co w galaxy 8800GT. Widać na fotce w rev2 jest to ten większy rozstaw. Z tego co widzę po zdjęciach to rev1 ma właśnie ten odpowiedni rozstaw otworów, ale mogę się mylić

 

rev 1

Dołączona grafika

rev 2

Dołączona grafika

Edytowane przez Shymeq

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No wiem wiem, tylko ja chcialem kupić z drugiej ręki, może coś okazyjnie. Rev 2 na pewno wspiera 88gt, pierwsza pewnie też, tylko rev. 2 ma dodatkowe otwory i zastanawiają mnie na jakie karty: czy to jakieś stare radki/geforcy czy na jakieś nowsze.... ;|

Bo warto by mieć chłodzonko, które "obsłuży" coś nowszego.

 

A na stronie producenta jest tylko specyfikacja rev 2 :]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w rev 2 to pewnie do jakiś starszych kart z mniejszymi rdzeniami, rev 1 nawet łatwiej podpasować pod GTXa bo mocowanie nie będzie się opierać o to wzmocnienie w wokół rdzenia :wink: Sory pomyliło mi się, to mocowanie opiera się przy mocnym przykręceniu z IHSem

Edytowane przez Shymeq

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może nie do końca w temacie - jako że zmieniałem chłodzenie (Accelero S1 Rev. 2 + Scythe Gentle Typhoon 120mm 800rpm - temperatury się nie zmieniały - za to błoga cisza) kolega dostał moje chłodzenie.

Założyliśmy na 8800gt 256 mb Gainward mojego Glaciatora i w porównaniu z tym co miał wcześniej... jest bardzo zadowolony. I to bez regulacji obrotów wentylatora.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

s1 rev. 2 chyba w specyfikacji ma 4890, a co do 58xx. to kiedys czytałem na zagranicznym forum, że ktoś go założył, ale chyba nie grzeszył wydajnością.

Zresztą poszukaj, albo poczekaj na odpowiedź bardziej będących w temacie nowych radeonów ;D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakie śruby są dołączane do s1 rev 2 ? m2 , m3 ? Na mojego asusa nie wejdzie blok wodny bo otwory pod montaż chłodzenia są bodajże m2 . Tych śrub nie idzie kupić dłuższych niż 16 mm :( . W związku z tym zacząłem się zastanawiać nas s1 rev 2 .

Edytowane przez Suanis

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na allegro jakiś koleś sprzedaje właśnie z popsutym wentylatorem - zakładam, że dlatego, że nie się da wymienić ;) ale oczywiście to tylko przypuszczenia...

 

Moje pytanko - ktoś używał S1 Rev.2 TwinTurbo na 4850 - jak to jest głośne naprawdę na minimalnych obrotach, gdzie podłącza się wtyczkę z PWM?i czy można całkowicie wyłączyć wentylatory? No i w końcu chłodzenie zakrywa powierzchnię oddającą ciepło, co może wpłynąć na wydajność? Ma ktoś porównanie z TwinTurbo Z i BEZ włączonych wentylatorów?

 

Chodzi głównie o to , że różnica w cenie miedzy TwinTurbo a S1 Rev.2 gołym to 20-30 pln - w cenach netto jeszcze mniej. Chce mieć ciszę, ale tez możliwość OC. A może lepiej w takim przypadku zapodać gołe S1 + jakiś wentyl 120 z włącznikiem i regulacją?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, Czy ma ktoś Accelero S1 rev. 2 założone na 9800GTX? Mam problem z temperaturą gpu, na standardowych taktowaniach jest ~70°, ale po podkręceniu na 780MHz cooler już nie wyrabia (temp > 95°) - krótko mówiąc jest znacznie gorzej niż na stockowym coolerze. Na S1 założone 2x S-FLEX "E" na 12V, buda to Stacker 830 z zapewnionym airflowem.

 

Na początku myślałem, że coś nie tak z pastą i dwa razy zmieniałem ZM-STG2, teraz położyłem CLP i niestety to samo :/

 

Kombinowałem też z dociskiem (przykręcenie bez plastikowych tulejek) ale bez zmian.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hm, ciężko mi powiedzieć, moim zdaniem to chłodzenie powinno dawać radę razem z tymi wentylatorami w każdej grze. W furmarku niestety nie da rady, temp będzie rosnąć i rosnąć, np u mnie na gtx 260 Gigabyte OC mam założone właśnei accelero s1 i 2 wentylatory 12, temperatury w każdej grze w której grałem nie przekraczają 65 *C, wentylatory nie chodzą na max tylko regulują się względem temperatury, w furmarku przy ustawieniu wszystkiego na max temperatura powoli rośnie, w ciągu 8 minut dochodzi do 89*C i stoi na tym poziomie, po podkręceniu zegarów do 700 temperatura dochodzi do 95*C i zegary się resetują (takie zabezpieczenie) więc u Ciebie nie powinno być gorzej.

 

U siebie stosowałem pastę Arctic Ceramique i zdaje egzamin na 5, jak zmieniałeś tą pastę to patrzyłeś jak przylega chłodzenie, czy jest równo odbite ponieważ accelero ma to do siebie że mają krzywą podstawkę, ja też tak miałem i musiałem szlifować. Za mocno nie ma co przykręcać tego chłodzenia, plastikowe tulejki są jak najbardziej na miejscu. Osłony tej na rdzeń plastikowej z napisem Accelero nie ściągałeś? Bo ja u siebie ściągnąłem to mi nadmuch podgrzewał rdzeń jeszcze bardziej jak dmuchał wentylator na kartę!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Lowermann, dzięki za podpowiedź - chyba zrobię profilaktycznego szlifa (chociaż wydawało mi się, że rdzeń odciska się ok, ale rozgrzane stg2 ma raczej konsystencję rzadkiego błota i nie jestem do końca pewien :) ).

 

Niezła akcja z tą osłoną - że też taka za przeproszeniem pierdóła może tyle napsuć... u mnie na nieszczęście nie była zdejmowana.

Edytowane przez Aresius

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...