Skocz do zawartości
cavarr

Dfi Lanparty Ut Icfx3200-t2r/g

Rekomendowane odpowiedzi

Core tempem i smart guardianem od DFI. Speed fan tez mi wszystko wiesza ;)

uffff, wybacz, że tak napisze, ale ciesze się, bo przynajmniej wiem, że to normalny objaw a nie uszkodzona płyta :]. Core Tempem w moim przypadku nie pomierze, bo mam narazie Pentium D, spróbuje tego smart guardiana. ;]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

rispekt! :rolleyes:

BIOS najnowszy?

sterowniki najnowsze i czy wgrane?

wgrałeś dobrego czyli 32bitowy SG do 32bitowego Windowsa?

no właśnie w tym problem, że tak :/, jedyne czego przed instalacją SG nie zrobiłem to upgrade BIOSu, ale zaraz po instalacji zobaczyłem, czy jest jakiś nowszy, okazało się, że był i zrobiłem flasha i dalej taka sama akcja.. :/

 

Wszystkie programy takie szopki pokazują?

Everest raczej wszystko dobrze pokazuje, a przy speedfanie tak jak wspomniałem zwis systemu. Więc nie wiem czego mogę jeszcze spróbować.

Edytowane przez wujekoswiecim

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czesc, a teraz pytanie z innej beczki, pograłem chwile w FEAR-a i wyłączył mi się komputer, oczywiście wiem czego to wina, procesor osiągnął za wysoką temperaturę prawie 85 stopni C, ale w BIOSie widze także, że chipset miał 65 stopni, w związku z tym moje pytanie czy zakładać chłodzenie na chipset?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprawa dawniejsza, odinstaluj SG i zainstaluj ponownie, to prawdopodobnie znikną te debilne odczyty po 255st. C

Ostatnio dysk z systemem z driverami (również z SG) ICFXa podpiąłem pod DFI P35 i u mnie też sie pojawiły takie kosmiczne odczyty, odinstalowałem, zainstalowałem te od P35 i pięknie hula.

 

Wyłącz zabezpiecznie termiczne w Biosie, procek i tak ma wewnetrzne to sie nie spali. Chipset moż dochodzić nawet do ponad 80st. C i jest stabilny, Wiem bo działałem dłuzszy czas na pasywnej Ninji i przy zerowym nawiewie. Jak chcesz mu zmniejszyc temperaturę to dwa wyjścia, chłodzenie wiejace na MOBO jak TT BigTyphoon, Scythe Andy lub/i założenie na chipset pentagrama NP-40Cu z wentylatorem 40mm. Pasta pod radiatorem PMW i chipsetem to jakiś glut, ale w miare rzadki, pod SB to jakaś skamielina. Jak chcesz sie bawić s wymiane psaty pod PWM to użyj najlepiej AS Ceramiqe, bo prundu nie przewodzi, ale na poczatku jest trochę roboty ze sczyszczeniem gluta z 6 układów (6faz)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

OK dziękuje koledzy. Teraz SmartGuardian ładnie działa, lekarstwem okazało się zassanie SG ze strony DFi, może powinienem to zrobić na początku a nie zawracać Wam gitare.

 

A co do chłodzenia to raczej narazie może posadziłbym na procesorze jakiś dobry cooler, ale zdaje mi się, że ani Andy ani Typhoon nie wejdzie mi do obudowy. Niby standardowa buda ale jaki widze rozmiary w/w coolerów w porównaniu do boxowego to już prawie mam pewność, że nic z tego. Teraz między radiatorem a zasilaczem mam około 4 cm luzu... Co o tym sądzicie ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kup sobie chociaż Pentagrama HP-100AlCu lite (40-50zł) i bajeczna wrecz wydajność, nisko połozony wentyl doskonale schłodzi radaitor sekcji zasilania

 

Nie wiem czy wejdzie absolutnie każde, ale co do zasady tak.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A czy na płytę wejdzie każde chłodzenie i nie będzie wadzić o elementy płyty?

ja bym się nie martwił o elementy płyty, bo gdzieś na zachodnim forum czytałem test i są one dobrze rozmieszczone (nawet radiatory) i prawidłowej wysokości i nie mieli problemu z wymyślnymi chodzeniami.

Reasumując jeśli masz dużą budę to nie bój się.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A czy na płytę wejdzie każde chłodzenie i nie będzie wadzić o elementy płyty?

U mnie wchodzi Ninja i tylko dwa sloty ramu sa niedostepne :D

 

Tylko musisz podlaczyc wtyczke +12V do plyty przed montazem czegos takiego bo jak nie to mogila i czeka cie wyciaganie wszystkiego na nowo :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak w ogóle to ciekawe czy inżynierowie z DFI postarają się i wydadzą bios do penrynka wtedy to bym był cały happy ;]

sorry za OT'a ale mam pytanko czy odnośnie Twojego chłodzenia, bo też się przymierzam do jakiegoś pentagrama setki ale obudowę mam standardową i nie wiem czy się zmieści...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pentagram 100 się zmieści akurat na styk ( też mam standardową budę ) także bez obaw możesz brać

 

Btw : dziś nasmarowałem procka Arctic Silver 5 w połączeniu z Pentagramem NXC 100CU straciłem 15 stopni. Na silikonie to się aby grzał biedaczek ;]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze nie więcej info na ten temat znajdziesz tutaj lub na DFI club w tym dziale. W sumie to dziwnie by było gdyby producent nie wydał biosu z penrynem pod icfx'a kiedy to nawet 965 doczekał się takiej aktualizacji.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy wam w ICFXach piszcza cewki ?

Bo slysze z komputera taki cichutki pisk i zastanawiam sie czy to sekcja zasilania czy moze karta graficzna, a nie moge zlokalizowac metoda na ucho ;)

 

Swoja droga to chyba cos uwalilem w mobo - robilem orthosa z prockiem na 3.2 i napieciem 1.325 i 8% podbiciem i nagle zrobił mi się fioletowy ekran i od tej pory zaczely sie rozne problemy z OC pamieci czy monitorem nie dostajacym sygnalu z karty graficznej przy wysokim OC.

 

Chyba sprobuje przerzucic grafike do srodkowego slotu PCi-ex.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...