Skocz do zawartości
narciarz

Asus P5n32-e Nvidia Nforce 680i Sli

Rekomendowane odpowiedzi

Przymierzam się do kupienia P5N32-E SLI i chciałem się dowiedzieć, jak się ona sprawuje, szczególnie po O/C. Słyszałem gdzieś, że trzeba uważać z rewizjami. Czy to prawda? Z góry dzięki za wszystkie opinie. ;)

Ciężko będzie Ci znaleźć lepszą w tej cenie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam jedno pytanie. Montował ktoś z Was na tej mobo Ninja Plus Rev. B albo Infinity? Chodzi mi o to czy się mieszczą bez problemu obok tych radiatorków na płycie?

Edytowane przez gigart

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zamontowałem Ninja Plus i powiedzmy że jest ok .Problem jest, ponieważ nie ma jak chłodzić żeberek wokół procesora .

Wyciągnięcie kostki pamięci też nie jest łatwe .Ale spoko jest cichy i wydajny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam jedno pytanie. Montował ktoś z Was na tej mobo Ninja Plus Rev. B albo Infinity? Chodzi mi o to czy się mieszczą bez problemu obok tych radiatorków na płycie?

Ja mam u siebie Scytche Infinity na tej mobo - bez problemow.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiatm że się tak zapytam słyszałem że na tym ASUSIE P5N Nf680i (lecz nie STRIKER) nie można zamontować ninji poniewarz chłodzienie płyty się przegrzewa czy to prawda?? i jeszcze jedno co mam kupić EVGA za 1000zł czy tego ASusa za 800zł (oczywiście tak jak już pisałem nie striker)?? co bedzie wydajniejsze lub rozsądniejsze?? prosze o szybką odpowiedż bo musze na dniach kupić jakieś mobo

 

ps.musi obsługiwać fsb1333

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak zapewnisz odpowiedni obieg powietrza w budzie to nie masz się czym martwić, pewnie przy pracy wszystkiego na default nic sie nie przegrzeje. Co do wyboru to ja bym brał Asusa, albo poczekaj na DFI bo niby ciekawa jest (ale droga też)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tak samo myslełem co asus to asus ale wolałem się upewnić:PP a przy oc może się pojawic taki problem?? a jak tak to czym zastąpić to satndardowe chłodzenie płyty?? mile widziane przykłady (linki)

 

ps. niestety musze kupic płyte w tydzień od dziś)

Edytowane przez 52cm

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najlepiej wodą :D A tak na serio to musiałbyś wtedy podmienić jeszcze chłodzenie na mosfetach, no chyba że byś uciął hitpajpa :D Generalnie to wejdzie tam wszystko co jest dostępne na NB, bo rozstaw otworów jest standardowy (52mm). Pewnie bez wiatraka się nie obejdzie...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zamontowałem Ninja Plus i powiedzmy że jest ok .Problem jest, ponieważ nie ma jak chłodzić żeberek wokół procesora .

Wyciągnięcie kostki pamięci też nie jest łatwe .Ale spoko jest cichy i wydajny.

czyli wynikiałoby, że lepiej zamontowac np Thermaltake BigTyp 120. Otwory w s775 sa w kwardatowym rozstawie nie? można coller obracać dowolnie? bo w tym chłodzeniu podstawa nie jest symetrycznie ustawiona względem radiatora i nie wiem czy by mi wszedł koło wentyli na budzie bo mam arctica 3 TC a on dość szeroki jest i mocno wystaje. Jakby ktoś miał takie cudo na tej mobo to byłbym wdzięczny za jakąś fotke jak on się tam posadowił i ile miejsca zajmuje. Chodzi mi o tego thermala.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

TT BT da się bez problemu zamontować ale tylko w jednej pozycji, oczywiście uniemożliwiając montaż wentylatorka na radiatorkach mosfetów :|

 

Ja już zdjęcia Ci nie dam, bo chwilowo wszystko rozmontowane, a zmontuje dopiero na wodzie więc musisz sobie wyobrazić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na wodzie mosfety się smażą nieźle... wiem bo mam...

 

Dołączona grafika

 

Na mosfety po lewej dociąłem radiator z AMD (tak, tak, AMD też się dołożyło do intela :D )i te są dosyć chłodne pod obciążeniem, a na drugcih zostawiłem fabryczny kaloryfer i on potrafi parzyć nawet bez obciążenia, dlatego dzisiaj tymczasowo doczepiłem tam wentyl z AMD który wyciąga ciepłe powietrze, widać na zdjęciu.

 

Dołączona grafika

 

Dorobiłem też swoją własną plexę i zamontowałem tam 120mm Akasę zamiast standardowego wentyla 80mm. Ale i tak będę musiał chyba dokupić bloczek na SB i zamontować taki sam radiator na drugie mosfety...

Edytowane przez wozaq

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czyli wynikiałoby, że lepiej zamontowac np Thermaltake BigTyp 120. Otwory w s775 sa w kwardatowym rozstawie nie? można coller obracać dowolnie? bo w tym chłodzeniu podstawa nie jest symetrycznie ustawiona względem radiatora i nie wiem czy by mi wszedł koło wentyli na budzie bo mam arctica 3 TC a on dość szeroki jest i mocno wystaje. Jakby ktoś miał takie cudo na tej mobo to byłbym wdzięczny za jakąś fotke jak on się tam posadowił i ile miejsca zajmuje. Chodzi mi o tego thermala.

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie co do ustawienia napiec na tej mobo. Dostepne opcje:

 

Vcore Voltage - zmiana napięcia na procku

Memory Voltage- napięcie na pamięci

1.2V HT Voltage - szyna ht ?

NB Core Voltage - napięcie na mostku północnym

SB Core Voltage - napięcie na mostku południowym

CPU VTT Voltage

 

Jakie maxymalne wartosci sa dopuszczalne na codzien? Czytalem temat... rozumiem ze do oc najwieksze znaczenie ma NB voltage i CPU VTT Voltage (pomijam napiecie cpu :P) Jak powiny wygladac te wartosci przy fsb 400, jakie sa max dopuszczalne 'bezpieczne' wartosci ? 1.2HT - nie ruszac? SB voltage - tez nie ruszac? Napiecie dla cpu dobiore sam, ale mam pytanie co do jego temp- 3375mhz + 1.4vcore = 60*C w stresie. Jest ok? Jaka moze byc max temp na codzien?

Edytowane przez acrobat13

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sb nie ruszaj, HT połączenie MCP z SPP, nie ma też po co tego ruszać. Ja przy FSB na 400 mam ustawione na NB standardowe 1.2v, VTT na 1.25v (pokazuje w biosie 1.31v nie wiem czemu) Pamiętaj, że przy ustawieniach na AUTO płyta dalej podnosi sama mimo, że da się ręcznie już ustawić....

 

Co do temp to widzę, że każdy C2D inaczej pokazuje, ja te 60st mam przy 3.2GHz i to na WC :-| Szczerze mówiąc nie wiem nawet czemu...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam jeszcxze jedno [pytanko czy ten asus gryzie się z CORSAIR twin2x?? bo takie słuchy mnie doszły a chce zakupić te kostki

Gryzie się. Po pierwsze - najnowszy BIOS, linki są w temacie, ostatni to 0902 bodaj. Po drugie - wyłącz Legacy USB w BIOS, po trzecie - czasami trzeba ręcznie ustawić napięcie pamięci (między 1.9 a 2.1, w zależności od modelu). Wyłączenie PnP OS w BIOS też nie zaszkodzi, z włączonym Winda ma tendecje do dziwnych rzeczy... :)

 

U mnie działy się cuda, ale po zastosowaniu powyższego zaczęło grać i buczeć. Dobre chłodzenie też nie zaszkodzi. Jeśli masz Dominatory, które mają fabryczne, dobre radiatory, to spoko...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam!

 

Mam teraz standardowe chłodzenie Intela, a ponieważ korci mnie OC wiecej niz 400 FSB, to chciałbym zakupić nowe. Chłodzenie, wiadomo, musi dmuchac na nForcea. Wybrałem 2:

 

1. Thermaltake BigTyp 120 VX

2. Aerocool Dominator

który lepszy?

 

Czy nei ma problemu z montowaniem tych coolerów na P5N32-E?

Edytowane przez cichy202

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Mam problem z dzwiekiem na tej plycie.

Mam zestaw creativa T7900 7.1

Po podlaczeniu wszystkich glosnikow i ustawieniu ich w 5.1/7.1 nie gra mi centralny ale jakis sygnal dostaje bo szumi.

I teraz dwa pytania. Co zrobic zeby gral i jake inne stery pasuja do tego ukladu bo te z plyty sa tragiczne? Poza tym mozecie mi wytlumaczyc skad mam wiedziec jakie stery do jakiego ukladu bo jakos tego nie jaze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam!

 

Mam teraz standardowe chłodzenie Intela, a ponieważ korci mnie OC wiecej niz 400 FSB, to chciałbym zakupić nowe. Chłodzenie, wiadomo, musi dmuchac na nForcea. Wybrałem 2:

 

1. Thermaltake BigTyp 120 VX

2. Aerocool Dominator

który lepszy?

 

Czy nei ma problemu z montowaniem tych coolerów na P5N32-E?

W takim razie Scythe Andy Samurai albo coś dużego... :D Coolermaster Gemin II

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zlozylem dobie sprzet na plycie z tematu. Mam w zwiasku z tym kilka pytan:

1. Mam dwa dyski w raid 0, i przy kazdym "uruchom ponownie" plyta niepotrzebnie wylaczas te dyski (mam tez drugi bez raidu i tego nie wylacza). Przy potowaniu trwa to dlugo, poniewaz te dyski musze znowu zostac uruchomione i slysze jak sie rozkrecja ponownie. Czy ktos spotkal sie z takim problemem?

2. Czasami po resecie komputer nie chce wstac, tzn. musze go znowu zresetowac, czasami jest tez tak przy wlaczaniu. Co moze byc przyczycza?

3. Obecnie procesore E6600 chodzi na 3375Mhz i nie moge podkrecic go dalej. Nie grzeje sie, napiecie ma 1,45V. Chcialem go ustawic na 3600Mhz, ale nie jest stabilny. Probowalem zwiekszac napiecie na mostku do 1,5 Volta, CPU VT ma 1.4V. procesor na 1,55V i nadal nic. Nie wierze, ze nie moge go podkrecic jeszcze tylko 200Mhz. Moze cos robie zle? Jakie jest max bezpieczne napiecie na procesor oraz mostek polnocny?

4. W tej chwili mam pamieci Geila CL4, chodza na 800MHz przy 1T, nie podkrecaja sie za bardzo. Czy jezeli kupie np Gskill DDR-2 F2-6400CL4D-2GBHK, ktore wysmienicie sie kreca, to odczuje to chociazby w grach, a nie tylko w Markach?

Edytowane przez moulder

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nowy bios:

 

0903

 

P5N32-E SLI BIOS 0903 Release

1.Support new CPUs.

2.Fix PreslerXE 3.73G will run at 3.19G after CMOS fails.

3.Use new German translation.

4.Fix PreslerXE & SmithfieldXE CPU fail to boot.

5.Update EZ-Flash module.

6.Fix Vcore error when above 1.80V.

7.Fix CPU Vcore can not be set by user when Overclocking at certain frequency.

 

 

Testowal juz ktos? Ja mam wgrany 0902, nie wiem czy updateowac...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...