Skocz do zawartości
spoxxx

Lcd 19 Monitor Do 1300 Zł

Rekomendowane odpowiedzi

nie wiem na co się zdecydować jak szukam patrze nie ma zdecydowanego faworyta ?? możecie cos polecić ja sie zastanawiam nad tym modelem ale czy będzie to dobry trafny wybór jest coś lepszego ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podepne się to dyskusji ponieważ też stoje przed wyborem jakiegos lcd'ka (do 1000zł) Zastanawiam sie nad w/w BENQ fp91gp i fp93gx (2ms). FP91gp ma ciut lepsze kąty widzenia i wiekszy kontrast, natomiast za fp93gx przemawia krotszy czas reakcji bo podany przez producenta 2ms. Zaznaczam, ze sporo gram w CS'a dlatego sklanialbym sie ku fp93gx, na którym z reszta grali ostatniego CPL'a ;] No i co teraz wybrac ? :) Czy jest jeszcze cos innego w podobnej cenie wartego uwagi ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Raczej FP91GP. Dlaczego? Matryca mva premium, w przypadku 93gx jest to tylko TN. Różnica jest naprawde duża. Smużenie może być niestety zauważalne w takiej grze jak CS.

 

Sam nie wiem, najlepiej jakbyś porozmawiał z jakimś użytkownikiem benq'a fp91gp o smużenie czy to jest tak uciążliwe w CSie.. Możesz poczytać nieco recenzji tych monitorów może to nieco rozjaśni Twoje wątpliwości, ale ja bym namawiał do 91gp. ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

benq fp91gp (ew. hp lp1965). Jednak ja jakbym stał przed takim wyborem to prawdopodobnie wziąłbym Acera AL 2216Wsd. 22 cale, panorama nie ma co ;] Możesz to przemyśleć ;)

no wlaśnie o to chodzi ze przed telewizorem nie chcem siedzieć i dlatego najlepsza 19 była by ok bo 22 to już trochę dla mnie za dużo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podepne się to dyskusji ponieważ też stoje przed wyborem jakiegos lcd'ka (do 1000zł) Zastanawiam sie nad w/w BENQ fp91gp i fp93gx (2ms). FP91gp ma ciut lepsze kąty widzenia i wiekszy kontrast, natomiast za fp93gx przemawia krotszy czas reakcji bo podany przez producenta 2ms. Zaznaczam, ze sporo gram w CS'a dlatego sklanialbym sie ku fp93gx, na którym z reszta grali ostatniego CPL'a ;] No i co teraz wybrac ? :) Czy jest jeszcze cos innego w podobnej cenie wartego uwagi ?

Ach ta reklama - grali na cplu to musi byc supeer :lol2:

Nie no zartuje, bo 93gx jest na moje łoko do csa najlepszy jesli idzie o cena/jakosc. (jak ktos ma wieksze fundusze to niech sobie kupi cos lepszego)

Ja kupujac monita kierowalem sie glownie csem (jesli nie tylko) i ciesze sie ze nie wzialem nic z wolniejsza matryca. Te 2ms to jest tak prawie ze idealnie. Smuzenie oczywiscie widac ale na tym etapie mozna to juz przelknac. Wszystkie inne parametry sa slabe a katy pionowe to juz w ogole pozal sie boze chyba ze 110 stopni. Jasnosc i kontrast w csie jest super. Widac wszystko np w trupie na d2 bez zmiany ustawien po przejsciu z windy do csa.

Nie ma tu nic wiecej do pisania przewertowalem chyba cale forum mva.pl - jesli cs to 93gx, inne gry czy filmy 91gp (o dziwo w innych grach smuzenie jest mniej zauwazalne lub duzo mniej przeszkadza a o kolorach to juz nie wspomne -matryca mva miazdzy pod tym wzgledem tn :D )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wzialem dzisiaj jednak GP - 952zł w techplanecie w katosach :] Csa narazie tylko na sekunde odpalilem - troche dziwnie - dziwnie bo inaczej w porownaniu do mojego starego wypalonego crt. Popracuje troche to moze bede mogl cos wiecej na ten temat powiedziec. :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zobacz tu http://rankingi.chip.pl/ranking_7938.html

 

jedyne co mi sie na tej witrynie nie podoba to ceny - nie są aktualizowane

 

to musisz osobno posprawdzac np. skąpiec lub ceneo

to teraz to w ogóle się gubie jesli mialbym sie stosowac do tego testu co np podałeś to czy rzeczywiście np ten monitor bedzie lepszy ten benq ma niby lepsza matryce ale jak to ma sie wszystko do rzeczywistości ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja bym nie zwracał uwagi na rankingi chip bo dają punkty np. za dodatkowe złącza , tuner itd. - a niektórzy chcą po prostu najlepszy sam monitor do PC'ta

patrzysz tylko na te parametry co cie interesują, (mi np nie trzeba głosników w monitorze)

i sam porownujesz do reszty modeli

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Okej, tydzien testowania fp91gp za mna :)

 

System, net, filmy, fotki - wypas, kolorki miodzio, słonce wali w monit, a ja nadal widze co jest na ekranie ... w koncu duzo miejsca na pulpicie :)

 

Gry - jako, ze nalogowo pogrywalem w cs1.6 przez ~5lat, 75hz do mega plynnego i na wysokim poziomie grania to troche mało. Oczywiscie czym wiecej gram, tym bardziej sie przyzwyczajam i coraz mniejsza widze rożnice. Sporo osob pisze - zero smuzenia itp.... Tak samo mowili moi znajomi jak poszlimsy testowac do znajomego jakiegos lcd Samsunga (nie pamietam w tej chwili modelu, ale bylo to jakies 8 miechow temu) Ci znajomi, ktorzy dopiero zaczynali przygode z csem zachwalili i nie widzieli zadnych minusow w graniu w csa na lcd, ja jednak juz wtedy widzialem, ze to nie to ... ale tak jak wspominam sporo csa maniaczylem. Takze, jesli ktos chce kupic LCD jakikolwiek w takiej cenie i cieszyc sie graniem w csa na wysokim poziomie, niech lepiej pozostanie przy swoim CRT, o ile to nie jest tak jak w moim przypadku byl wypalony na maxa crt 15 calowy :)

Edytowane przez Luc4s

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a jak jest z tymi bad pixelami ?? np na jakiej zasadzie dziala gwarancja na ten monitor mam na mysli benq gp czyli dajmy na to po kupnie bede mial jakies 3 wypalone pixele to co moge oddawac na gwarancje ?? , czy poprostu tak bywa ze moze sie wypalić a ja nie moge miec do nikogo pretensji ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w tej cenie to jedynie benq fp91gp, naprwadę nic lepszego nie ma do 1300zł w siriusie jest za 990zł i do tego mozna wykupic za 50zł 7dniową gwarancje na pixele, jak masz wiecej pieniędzy to kup coś na matrycy s-ips lub pva, ale to już wydatek 1500zł, z tym że3 widziałem ostatnio na allegro fujitsu-siemens P19-2 z ponad roczna gwarancja, który poszedł za niecałe 1200zł. i szczerze wolałbym taką używke niż nowego lg czy inny badziew na matrycy TN

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...