Skocz do zawartości
kleskus

[oc]athlon Xp 2400+

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

Mam Athlona XP 2400+ (15x133) 1.65V na jadrze Thoroughbred-B o taktowaniu 2.0 Ghz

Podkrecilem go na 2800+ (17x133) 1.75V czyli ~2.3 Ghz

 

Moja płyta to : Epox EP-8K9A(i)

Zasilacz : HunkKey 300W

Karta : Radek 9550@9600xt

Ram : 512 MB DDR (400) mhz Twinmos

 

Mam pytanie, Jak moge go jeszcze odkrecic (FSB czy mnoznik)?? O ile napiecie ziwekszyc?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O tyle żeby był stabilny i niegorący. FAQ sie kłania.

 

http://forum.purepc.pl/index.php?showtopic=26983

 

Nie masz blokady PCI/AGP. Ustaw FSB na 166 i zmniejsz mnoznik procesora tak aby otrzymac 2.3GHz ktore osiągnąłeś, potem podnoś mnożnik o 0,5 i testuj stabilność, jak niestabilny podnoś napięcie minimalnymi krokami jakie oferuje płyta, sprawdz stabilnośc, stabilny, mnoznik znowu w góre i znowu to co powyzej. Kontroluj temperature procesora >50*C zeby nie było, i nie przesadzaj z napięciem 1.8-1.9 to max.

 

Edit

pierwszy ;] btw jakie masz FSB na swoim Asusie Orgiusz?

Edytowane przez Twiggy696

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I tutaj jest problem.... Ta plyta niby ma fsb na 333, ale jak mu w biosie ustawie 166 mhz, to sie komp resetuje przy ladowaniu windy... :/ Moze to wina plyty, ktorya musze wymienic bo podobno ( tak powiedzlal serwisant) ma przepalone 5 kondensatorow... (czy jakos tak) :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I tutaj jest problem.... Ta plyta niby ma fsb na 333, ale jak mu w biosie ustawie 166 mhz, to sie komp resetuje przy ladowaniu windy... :/ Moze to wina plyty, ktorya musze wymienic bo podobno ( tak powiedzlal serwisant) ma przepalone 5 kondensatorow... (czy jakos tak) :P

Serwisant Ci powiedział że masz przepalone kondensatory i musisz wymienić mobo?? A to jaja hahaha, to żem się uśmiał...

Najlepiej sam zobacz sobie te kondensatory i napisz czy któreś są wybrzuszone, jak są to nie problem wymienić.

Jeśli ktoś Ci powiedział że trzeba wymienić płytę główną to zwyczajnie chciał zedrzeć z Ciebie kasę.

 

Skoro pracuje full stable przy 133Mhz to nie widzę powodu żeby na KT400 nie miało działać na 166Mhz, chociaż osobiście nie mogę ścierpieć Orgiusza to tu trzeba mu przyznać rację. Zacznij od 12 x 166Mhz i dalej próbuj mnożnikiem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No ja nie wiem, o co chodzi, bo na 166 i mnozniku x12 sie restartuje, moze to wina windowsa ? Albo zasilacz zaslaby ?

P.s. Ile wymaina tych kondensatorow by kosztowala ?

Edytowane przez kleskus

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli komp sie nie wlacza, nic sie nie dzieje, jest ekran z napisem "veryfying DMI pool data" przed wlaczaniem windowsa i tyle... Jak je wymienie to pojdzie na fsb 166 albo 200 ?

Na 166, KT400 nie obsługuje FSB 200Mhz.

Skoro jesteś w stanie ocenić że padły kondensatory, to ich wymiana daje pewne realne szanse na odzyskanie pełnej funkcjonalności twojej płyty. :D

 

Wystarczająco zrozumiale??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach



×
×
  • Dodaj nową pozycję...