Skocz do zawartości
mebone

Dźwięk-problem

Rekomendowane odpowiedzi

moja znajoma ma problem z dżwiękiem a mienowicie chodzi o to ze wogóle go nie słychać lecz dżwięki systemowe słychać (co może okazać sie dziwne - na innym forum mnie za to wyśmiali ;/) wszystkie opcje i ustawienia zostały sprawdzone i wszystko wydaje sie OK lecz w panelu sterowania w "dżwiek....." nie mozna ustawic głośników zktórych ma byc odbierany głos, problem ten pojawia sie na 2 kartach dżwiękowych i na róznych głosnikach/słuchawkach ;/ co o tym myslicie pomocy

P.S.

nie wiem czy wszystko co potrzebne do odpowiedzi podałem jesli brakuje jakiejś inf. prosze pytać

Edytowane przez mebone

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

karta sound blaster live a stry tez byly instalowane ;/ a system jest XP

 

własnie dostałem fotke z wyskakujacą inf. wynika z tego ze jest cos ze sterami lecz ona je instalowala ;/

post-142660-1167940302_thumb.jpg

Edytowane przez mebone

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po pierwsze, to przełącz na wtyczkę DirectSound, bo ta jest wręcz archaiczna. Po drugie ustaw w niej odpowiednie urządzenie wyjściowe. Czyli tak:

Ctrl+P, Plugins->Output, wybierz DirectSound output, potem Configure na dole, wybierz odpowiednią kartę i daj Apply.

 

A tak w ogóle, to możesz najpierw chcieć wyłączyć zintegrowaną dźwiękówkę, jeśli takowa występuje na tej płycie. Wyłącza się w biosie. Można też przez "wyłącz to urządzenie" w Menedżerze urządzeń w Windows.

Edytowane przez ULLISSES

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po pierwsze, to przełącz na wtyczkę DirectSound, bo ta jest wręcz archaiczna. Po drugie ustaw w niej odpowiednie urządzenie wyjściowe. Czyli tak:

Ctrl+P, Plugins->Output, wybierz DirectSound output, potem Configure na dole, wybierz odpowiednią kartę i daj Apply.

 

A tak w ogóle, to możesz najpierw chcieć wyłączyć zintegrowaną dźwiękówkę, jeśli takowa występuje na tej płycie. Wyłącza się w biosie. Można też przez "wyłącz to urządzenie" w Menedżerze urządzeń w Windows.

a mozna by bylo troche jasniej bo ja jestem ciemny w tym temacie :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiesz gdzie się zmienia ustawienia wtyczek w Winampie??

 

Zresztą, on ci dal dokładną instrukcję co trzeba zrobić, ja nie widzę żadnego problemu.

Edytowane przez YogiCK

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no tez mi tak to wyglada a wiecie moze gdzie mozna znalezc stery do soud blastera live?? bo na stronie creative znalazlem ale z roku 2003 ;/

sb live przestali produkować kilka lat temu.. najnowsze stery są z 2003 i nowszych nie trzeba... bo nie ma :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiesz gdzie się zmienia ustawienia wtyczek w Winampie??

 

Zresztą, on ci dal dokładną instrukcję co trzeba zrobić, ja nie widzę żadnego problemu.

juz wiem gdzie co i jak ;p tylko nie skumalem ze to w winampie jest ;p

 

 

Po pierwsze, to przełącz na wtyczkę DirectSound, bo ta jest wręcz archaiczna. Po drugie ustaw w niej odpowiednie urządzenie wyjściowe. Czyli tak:

Ctrl+P, Plugins->Output, wybierz DirectSound output, potem Configure na dole, wybierz odpowiednią kartę i daj Apply.

po wykonaniu ów czynności wyskakuje nowy komunikat

post-142660-1167946364_thumb.jpg

Edytowane przez mebone

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no to ustalmy parę rzeczy... zainstalowałeś na nowa dźwiękówkę? Gdzie jest dźwięk a gdzie go nie ma. Następnie w uruchom wpisz dxdiag przejdź do zakładki dzwięk i zobacz czy tam wsio gra... przetestuje też moduł DirectSound

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

karta jest zwykła nie zintegrowana

:mur:

 

Tyle to ja wiem. Problem w tym, że praktycznie wszystkie płyty główne (nie licząc tych z epoki kamienia łupanego) mają zintegrowaną dźwiękówkę (kartę dźwiękową). Jeśli więc takowa jest włączona, to w niektórych przypadkach (podkreślam: w niektórych) może powodować problemy w połączeniu z dodatkową kartą dźwiękową. W takich wypadkach należy ją wyłączyć w biosie. Zrobione?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hym teraz mam lepszy problem ;p mam problem, no nie tyle ja co moja kolezanka i moze znasz jego rozwiazenie, a mianowicie chodzi o to ze: na jej kompie przestal dzialac dzwiek (tzn systemowe dzwieki bylo slychac ale innych juz nie). Ma ona 2 karty dzwiekowe (zintegrowana i sound blaster live!) probowalismy wszelkich metod lecz nic nie dzialalo na zadnej z kart. W menadzerze urzadzen nie bylo widac SB live tylko sama zintegrowana wiec probowalismy zainstalowac sterowniki od zintegrowanej i nie zmienilo to sytuacji wiec postanowilismy odkrecic sound blasera liva i poleciec na zintegrowanej. Wiec odkrecilismy i od odkrecenia nie wlancza sie system. Pojawia sie przy ladowaniu niebieski ekran (tzw. ekran smierci czy jakos tak ;p), o i bez karty (SB live) monitor nie ruszał ;/) i od tej chwili komp wkołko sie restartuje po tym niebieskim ekranie;/ POMOCY

Edytowane przez mebone

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wylacz w biosie zintegrowana karte dzwiekowa. Jak nie wiesz jak to przeczytaj w manualu do plyty glownej lub popros jakiegos kolege ( kolezanke ) aby to zrobil.

 

ZAWSZE przed podlaczeniem karty dzwiekowej do kompa, nalezy wczesniej odinstalowac stery od zintegrowanej i wylaczyc ja w biosie.

 

Nie chce nikogo obrazac, ale jak sie czegos nie wie to najpierw nalezy sie popytac ew. poczytac na dany temat, a potem brac sie za robote ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1. na jej kompie przestal dzialac dzwiek (tzn systemowe dzwieki bylo slychac ale innych juz nie).

2. W menadzerze urzadzen nie bylo widac SB live tylko sama zintegrowana wiec probowalismy zainstalowac sterowniki od zintegrowanej

3. bez karty (SB live) monitor nie ruszał ;/) i od tej chwili komp wkołko sie restartuje po tym niebieskim ekranie;/

1. skoro jakieś dzwięki słychać, znaczy że karta działa... Chyba zę systemowe dźwięki masz na myśli pc spikera :D

2. co znczy próbowaliśmy.. instalujesz stery i wsio... chyba że złe instalowałeś, bo nieraz trzeba wybrać dobre :). Zainstaluj stery od soundblastera live, wyłącz kartę zintergorawną w biosie. Koniec i kropka..

3. Nie rozumiem... skoro monitor nie rusza to skąd wiesz że masz blue screena :). Domyslam się ze jak wyjąłeś SB to monitor nie ruszał - niemożliwe, wynik zapewne poruszenia karty graficznej w slocie AGP... Dalej rozumiem, że wsadziłeś SB z powrotem i pojawiają sie blue screeny... to już wynik ładowania windowsa i sterów uszkodzonych lub nie do tego sprzętu co trzeba.. Uruchom windowsa w trybie awaryjnym i usuń sterowniki do wszystkich kart dzwiekowych jakie masz i jakich nie masz :). Ale najpierw.. wyłącz w biosie zintegrowaną kartę.

 

1. ZAWSZE przed podlaczeniem karty dzwiekowej do kompa, nalezy wczesniej odinstalowac stery od zintegrowanej i wylaczyc ja w biosie.

 

2. Nie chce nikogo obrazac, ale jak sie czegos nie wie to najpierw nalezy sie popytac ew. poczytac na dany temat, a potem brac sie za robote ;)

1. nie prawda.. ja kiedys spokojnie śmigałem sobie na 2 kartach... mogłem słuchać 2 winampów jednocześnie z różnymi piosenkami na głośnikach i słuchawkach :). Ale faktem jest że to czaami się lubi krzaczyć na niektórych konfiguracjach sprzętu.

2. czasami nie wiadomo czego się nie wie przed rozpoczęciem roboty ... :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...