Skocz do zawartości
KOFEK

Asus P5n-e Sli - Nforce 650i Sli

Rekomendowane odpowiedzi

Wiem, że jest COM na płycie, chodzi mi raczej o to, czy jest dołączony do płyty jakiś śledź z wyprowadzeniem tego COMa na zewnątrz...

 

Edit: ok nieważne, na Allegro za parę złotych można kupić takie śledzie.

Edytowane przez djsaint

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Ludwiczek

ponawiam pytanie, czy ktos z wlascicieli tej plyty ma Scyhte Infinity lub Ninja i miesci sie bez problemow ??

Też się tego chce dowiedzieć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja bym stawiał na Abita AB9 Pro zamiast Asusa P5N-E SLI:)

To jestes jednym z nielicznych,co z tego ze 5 fazowe zasilanie :lol2: jak niewyciaga wiecej jak 430,pamieci niemozesz sobie poustawiac jak chcesz,a i 1T nic niedaje na 965 wec pamieci trzeba zylozac Mhz i V zeby dorownaly 800 1T conajmiej 1066 na tych samych tymingach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Mam jak widać w sigu e4300+moboz tematu i dziwne rzeczy się dzieją. Mianowicie dochodzę do 300fsb i loozik wszystko działa pięknie. 302 i komp po restarcie nie postuje tylko ciągły sygnał ze speakera, wciskam reset i komp odpala i wszystko jest ok. W windzie wszystkie testy stabilności przechodzi mem/cpu/3d...Po czym znowu restart ipodnsze fsb o kolejne 2mhz(304fsb) znwu pisk. I cała chistoria się powtarzanie. Próbowałem wielu ustawień i nie wiem co może być przyczyną. Podejżewam ż może nowy bios coś da (gdy sie pojawi oczywiście:)) bo proc jak i mobo są jeszcze dość świeże, Czy ktoś ma na tej mobo E43 i może nie ma tych probemów??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To jestes jednym z nielicznych,co z tego ze 5 fazowe zasilanie :lol2: jak niewyciaga wiecej jak 430,pamieci niemozesz sobie poustawiac jak chcesz,a i 1T nic niedaje na 965 wec pamieci trzeba zylozac Mhz i V zeby dorownaly 800 1T conajmiej 1066 na tych samych tymingach.

nie był bym taki pewien czy jestem jednym z nielicznych:]... te 430 FSB spokojnie wystarczy do E4300 i do E6400 a nowsze biosy moze cos poprawią, a moze nie :-P , ale AB9/Pro jest napewno stabilniejsza i mniej kłopotliwa... do tego nie ma Vdropa a Asus wręcz przeciwnie...spróbuj na Asusie P5N-E SLi podkręcic Qcore i wtedy zobaczymy która lepsza:) układy zasilania na asusie nie wyrobią:) czytałem ze przy core 2Quad gdy dawali 1.6 płytka podawałą 1.35 bo ukałdy zasilania nie wyrabiały...a co do 1T to nie ma tak duzej róznicy o jakiej mówisz... a poza tym trzeba miec dobre pamięci zeby poszły na 800 przy 1T...jak stac Cie na takie to nie bedzie problemu z 1066 na 2T:D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

popieram ChrisG. za Abitem poza tym zasilaniem i drugą sieciówką nic nie przemawia, jest droższy o ok. 100zł, średnie Fsb i wydajność (grafa i nie tylko), jakoś jego popularności nie widzę a płyta jest już dosyć długo. a czepianie się że przy 4 jajkach zasilanie nie wyrabia... sorry jak kogoś stać na taki procek to nie wsadza go raczej do płyty za 420 zł. a asus jak tylko się pojawił odrazu wzbudził uzasadnione zainteresowanie.

 

P.S. u abita raczej biosy już nic nie pomogą bo jak by to coś miało dać to by już nowe powychodziły

Edytowane przez oliwer21

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

popieram ChrisG. za Abitem poza tym zasilaniem i drugą sieciówką nic nie przemawia, jest droższy o ok. 100zł, średnie Fsb i wydajność (grafa i nie tylko), jakoś jego popularności nie widzę a płyta jest już dosyć długo. a czepianie się że przy 4 jajkach zasilanie nie wyrabia... sorry jak kogoś stać na taki procek to nie wsadza go raczej do płyty za 420 zł. a asus jak tylko się pojawił odrazu wzbudził uzasadnione zainteresowanie.

 

P.S. u abita raczej biosy już nic nie pomogą bo jak by to coś miało dać to by już nowe powychodziły

nie zgadzam sie z tym ze poza sieciówką i zasilaniem nic nie przemawia...fsb 430-440 na abicie spokojnie wystarczy do E4300 i E6400... z testu na egiełdzie wynika ze nie mieli zadnych problemów zeby na AB9 puscic E4300 na 3200mhz tylko zeby procek wyrabial. zresztą i tak nie wycisniesz wiecej z E4300 niz 3200....a z E6400 z 3500 wiec ta płytka podołą tym procom... a co do ceny to AB9 kosztuje 440zł a AB9 PRO 490zł. wiec różnica nie taka duza :-P mam asusa chyba najbardziej nieudany model i jak czytam o kolejnym asusie z wybrakowanym zasilaniem to wiem ze nie wrózy to nic dobrego w przyszłosci...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

skoro chcesz pocisnąć e4300 do 3200MHz to czemu piszczysz że zasilanie nie wyrabia :? przy takich wartościach spokojnie wystarczy. swoją drogą sam się przymierzałem do tego abita nawet temat chyba założyłem, ale po paru postach typu "słabe fsb" umarł śmiercią naturalną :sad:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

skoro chcesz pocisnąć e4300 do 3200MHz to czemu piszczysz że zasilanie nie wyrabia :? przy takich wartościach spokojnie wystarczy. swoją drogą sam się przymierzałem do tego abita nawet temat chyba założyłem, ale po paru postach typu "słabe fsb" umarł śmiercią naturalną :sad:

http://forum.pclab.pl/index.php?showtopic=...id=3222332&

 

coraz wiecej osób dobrze wypowiada sie o tym Abicie:)) a do ilu niby ma isc?? wiekszosc uzytkowników z C2D E6300/6400 wyciska od 3 do 3,4 cos wiecej to raczej cięzko ....chyba ze dobry selekt

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

niech ktos mi powie czy nie bede mial problemow z pamieciami na tym 650i??

 

mam tak:

 

PDP patriot 2x512 ddr2 533

 

kingstone 512mb ddr 2 667

 

elixir 1gb ddr 2 533

 

na tym aktualnym 945p-g gigabyta smigaja elegancko w dualu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Abit AB9 Pro to dobra plyta. Jednak porownywanie jej z Asusem w cenie do 450zl to nieporozumienie.

Gdyby kosztowal tyle a nie dobre 50zl wiecej. Poza tym w cenie 500zl sa kolejne plyty. Z Abitem to jest problem w Polsce....sklepy nie chca ich sprzedawac, poniewaz sa problemy z reklamacja pozniej...

Coz prawda jest taka, ze najwiecej jest tego czego produkuje sie w najwiekszej ilosci a tak robia Gigabyte i Asus. Abit wypuszcza 2 plyty co 4 miesiace a taki Asus niemal co miesiac wiec trudno dziwic sie pozniej, ze cos jest niedopracowane,gdy szefowie poganiaja. Wyscig o klienta caly czas trwa....Wychodzi nowy chipset 6XX i kto zaprezentuje pierwszy swoj produkty na nim...Asus czy Gigabyte....Mozna kupic Abita NIE Pro za 440zl, ale czy on poza slabszym wyposazeniem nie okaze sie pozniej slabszymi mozliwosciami OC, wybrakowanym Biosem, gorszymi kondensatorami itd. Jak widac

Abit AB9 Pro przegrywa w testach z Asusem i tutaj nie ma zadnych watpliwosci ktora jest szybsza.

Czesto pada pytanie co kupic......wszystko to kwestia ile masz pieniedzy, ile masz zamiar wydac na plyte.Ktos woli kupic mobo za 800zl i 4300 a ktos inny mobo za 450 i lepszy procesor.Jemu OC nie bedzie potrzebne no chyba, ze z ciekawosci.... Ja w cenie do 450zl nadal nie widze lepszej kandydatki.

 

A co kupisz Ty czytelniku wybor pozostawiam Tobie....

 

Poniewaz jest niezle zamieszanie z tymi plytami w wersji z Plusem i bez Plusa donosze, iz wersje bez Plusa maja mieszane kondensatory tj. lepsze i gorsze natomiast z Plusem maja tylko te lepsze.

 

niech ktos mi powie czy nie bede mial problemow z pamieciami na tym 650i??

mam tak:

PDP patriot 2x512 ddr2 533

kingstone 512mb ddr 2 667

elixir 1gb ddr 2 533

na tym aktualnym 945p-g gigabyta smigaja elegancko w dualu

Ja mam Kingstona 667 i robie stabilne 800mhz 5-5-5-15 1T bez zmiany napiecia. Wiecej niz 800mhz i 4-4-4-12 nie probowalem, bo nie widze takiej potrzeby. W Everest ponad 6000 pkt w odczycie 1 kosci mi starczy.

Edytowane przez Monaro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

właśnie bawie się tą płytą i śmiech mnie bierze, ale kolejno :)

 

1. Super wydajność na CR=1T - OK, ale ciekawe kto to wykorzysta skoro moje Patrioty, które robią ~1100MHz przy CL4-4-4-8 i ~1200MHz przy 5-4-4-8 nie ida na 1T przy 800MHz :lol2: wiem, napiszecie czarne sloty pomogą :) tylko w takim razie jesli interesujemy się OC mamy defacto płytą z dwoma gniazdami pamięci :P

 

pozatym co do super wydajności pamięci:

 

SPI 4M

P5N-E SLI - 800MHz 4-4-4-12 2T - 1m57s

P5N-E SLI - 800MHz 4-4-4-12 1T - 1m54s

P5W64 WS - 800MHz 4-4-4-12 - 1m53s

 

WINRAR

P5N-E SLI - 800MHz 4-4-4-12 2T - 1170kB/s

P5N-E SLI - 800MHz 4-4-4-12 1T - 1267kB/s

P5W64 WS - 800MHz 4-4-4-12 - 1399kB/s

 

:lol2: :lol2: :lol2: :lol2:

 

2. Napięcie pamięci - nie wiem czym to jest spowodowane ale na niektórych napięciach pamięci ni cholery nie są stabilne - i to nie wina pamięci a ponownie chyba żółtych slotów :)

3. Vdroop - a raczej Vdroooop :D Ustawiam 1,35V w BIOS, w WIN jest 1,31V - normalka. Zapuszczam Orthosa a tam cyk, napięcie sobie ładnie skacze między 1,28V a... 1,24V - normalnie śmiech na sali :P

 

to narazie tyle - idę ją spróbować jakoś okiełznać :P

Edytowane przez Weelkoo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

właśnie bawie się tą płytą i śmiech mnie bierze, ale kolejno :)

 

1. Super wydajność na CR=1T - OK, ale ciekawe kto to wykorzysta skoro moje Patrioty, które robią ~1100MHz przy CL4-4-4-8 i ~1200MHz przy 5-4-4-8 nie ida na 1T przy 800MHz :lol2:

2. Napięcie pamięci - nie wiem czym to jest spowodowane ale na niektórych napięciach pamięci ni cholery nie są stabilne - i to nie wina pamięci :)

3. Vdroop - a raczej Vdroooop :D Ustawiam 1,35V w BIOS, w WIN jest 1,31V - normalka. Zapuszczam Orthosa a tam cyk, napięcie sobie ładnie skacze między 1,28V a... 1,24V - normalnie śmiech na sali :P

 

to narazie tyle - idę ją spróbować jakoś okiełznać :P

1. u mnie geile ultra ida 812mhz 4-4-4-12 1T, napiecie 2.084V.

 

2. podstawa stabilności na tej płycie to minimalne napięcie na mostek = 1.5V, poniżej u mnie też są cyrki.

 

3. u mnie 1.425V w biosie, winda 1.39V, orthos 1.34V ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...