Skocz do zawartości
KOFEK

Asus P5n-e Sli - Nforce 650i Sli

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

Dzisiaj wymieniłem chłodzenie na nowe! Ale nie obyło się bez problemów a mianowicie : Poskładałem wszystko do kupy no i włączam i słyszę jeden długi sygnał to ja wyjąłem ram 3 kości ramu i włączyłem i owszem się odpalił. Potem wyjąłem baterie z płyty żeby cemos zresetować (bo miałem podobny problem i pomagało) a jak to zrobiłem to wszedłem do biosu ustawiłem fsb na 1700 i wcisnąłem save&exit ale komputer się nie uruchomił ponownie musiałem znowu reset wciskać po tym resecie się uruchomił to ja wchodzę do windy i patrze a tam nadal 1.6 ghz to znowu do biosu a tam bije w oczy 1700 fsb wtf ??? Proszę o radę

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Logo ze masz spowrotem 1.6 GHz miałeś restet i bios wrócił do ustawień default zobacz czy napięcie masz odpowiednie na na CPU skoro Ci komp nie wstał no i czy podbijasz NB jeśli 1.39V nie pomaga spróbuj z 1.56V. ale wentyl na radiator NB to obowiązek.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie, mam problem. Wlasnie wstawilem sobie ta plytke, ale nie wstaje. Podobno jest 100% sprawna.

Sytuacja wyglada tak, ze po wlaczeniu kompa nic nie ma na monitorze i po chwili sa sygnaly, najpierw 1 dlugi i 3 krotkie, a po paru sekundach pojawiaja sie jeszcze 4 krotkie. Bios na tej plycie to chyba Award (a przynajmniej tak pisza w instrukcji ;) )

Sprawdzilem te sygnaly i jak 1 dlugi i 3 krotkie oznaczaja jakis problem z grafa, to 4 krotkich dla biosu Award nigdzie nie moglem rozszyfrowac. Ale problem jest w tym, ze podpinalem kilka graf, 7600GT, 7900GS, 7900GT i na kazdej jest to samo. Probowalem tez je wstawic do drugiego slotu i nic. Dalej najpierw 1 dlugi i 3 krotkie, a po paru sekundach jeszcze sie pojawiaja 4 krotkie.

Czy plyta moze byc walnieta ? Co to moze sie dziac ? Probowalem przeczyscic pedzelkiem slot PCIex, bo komus na necie pomoglo, ale dalej jest to samo...

Poratujcie cos :(

 

EDIT:

 

OK, dalem sobie rade :) Ten mostek SLI nie byl dokladnie wcisniety. Teraz mi zostaly 4 krotkie pikniecia, ale komp o dziwo chodzi. Nie wiem co to jest.

Edytowane przez DziubekR1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jako że ''wala'' mi sie po szafce hd3850 512mb, wpadłem na pomysł że może by spróbować w CF je spiąć na tej płycie ( druga grafa to hd4850), próbował ktoś taki zabaw niecnych ? :D

:? Smialo, spinaj. Zobaczysz co z tego wyjdzie :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Mam pytanie. Czy komuś kiedyś się spaliła sieciówka na tej płycie? Mnie sama z siebie. Internet był, nagle przestał działać. Zdziwiony zaglądam z tyłu komputera a tutaj na karcie brak linka. Jutro leci do serwisu :/

A kręciłeś proca? U nie przy 4 Ghz mam problem z sieciówką, nie mogę połączyć się z internetem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No w sumie dobry bios...jedyne co mnie martwi to to że pamięci za cholerę nie pójdą ponad 800mhz...zwiększenie napięcia do 2.2V (!) nic nie daje...rozluźnienie timmngów też ;/ już nie wiem co zrobić... myślicie że podniesienie V na NB coś da??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No w sumie dobry bios...jedyne co mnie martwi to to że pamięci za cholerę nie pójdą ponad 800mhz...zwiększenie napięcia do 2.2V (!) nic nie daje...rozluźnienie timmngów też ;/ już nie wiem co zrobić... myślicie że podniesienie V na NB coś da??

Spróbować nie zaszkodzi, o ile wymieniłeś fabryczny radiator na NB na coś porządnego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Mam pytanie. Czy komuś kiedyś się spaliła sieciówka na tej płycie? Mnie sama z siebie. Internet był, nagle przestał działać. Zdziwiony zaglądam z tyłu komputera a tutaj na karcie brak linka. Jutro leci do serwisu :/

Witam ,

Tak mi się spaliła po oc proca :razz:

Zrobiłem awanturę u dostawcy neta :rolleyes: następnie podłączyłem sieciówkę pod pci (miałem jakąś starą)...i wszystko było jasne- serwis.

Ogólnie moja płytka była 3 razy w serwisie ale od roku mam spokój.

Moim skromnym zdaniem to nie jest najlepsza płyta do oc pamięci , mam a-data 1066+ na micronach d9 i słabo mi chodzą przy 1066mhz (zwisy , blue screen-y) v2,21-2,25. 5-5-5-15

Wrzuciłem te pamiątki do kumpla na abit ip-35-e

i przy 2,2v 5-5-5-10 poleciały 1200mhz , dużo nie kombinowałem bo płyty nie znam ale wynik i tak dobry.

Krótka opinia , ta płyta jest jak kobieta-zmienną jest :lol2:

Edytowane przez zawijas83

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A mi dziś po wczorajszym o/c proca tylko do 2.4ghz wywaliło z gry...gram sobie spokojnie w obliviona przy włączonym pcprobe w(zęby w razie z byt wysokiej temperatury włączył się alarm) a tu nagle bym!!! i pc się zrestartował ;/ temp na mch 32*C a na procy 34*C ;/ CO JEST GRANE???!!! :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja wzoraj wlasnie zaktualizowalem biosa do 1201 i szczerze mowiac ... nie widze zadnej roznicy z 0901 , wszystko dziala ok tak jak w poprzednim biosie , wszystko jak w podpisie probowalem jeszcze takty pobijac ale nic juz wiecej nie daje rady to juz chyba procek raczej siada , plyte mam juz prawie 2 lata od samego poczatku praktycznie , i chyba ja zmienie dopiero jak sie ddr3 i core i7 zadomowia :) , chyba ze cos mi strzeli i zmienie na serie e8..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rzucę laickim mocno pytaniem :D

 

Czy kolejne wersje biosu zawierają poprzednie poprawki? To co mnie dziwi to w niektórych przypadkach mniejszy rozmiar nowszego pliku od starszego. Przykładowo bios 1002 = 448KB a 1101 = 440KB, optymalizacja czy uszczuplenie zawartości?

 

No i zasadnicze pytanie, ktoś wgrywał najnowszy bios? Z tego co pisaliście widać, że z 1201 nie ma problemów, a 1301 niewiele zmienia w zasadzie. Od roku nie bawiłem się w OC z moim DC a pamięci zmieniłem, jestem wstanie dać mocny nawiew na NB i się zastanawiam który bios były najfajniejszy do tego celu.

 

Przy okazji jeszcze jedno pytanie. Voltage NB jaki może być? Nigdy nie zmieniałem :]

Edytowane przez Havoc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rzucę laickim mocno pytaniem :D

 

Czy kolejne wersje biosu zawierają poprzednie poprawki? To co mnie dziwi to w niektórych przypadkach mniejszy rozmiar nowszego pliku od starszego. Przykładowo bios 1002 = 448KB a 1101 = 440KB, optymalizacja czy uszczuplenie zawartości?

Witam,

o ile dobrze wiem z nowego biosu są nadpisywane tylko zmiany względem starego.

 

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam takie pytanie, czy na tej płycie zmieści się Creative X-Fi Gamer oraz karta telewizyjna? Bo te wejścia PCI są bardzo blisko siebie, a pod tym wejściem PCI (na samym dole) jest jeszcze wejście na HDD i idzie taśma z tamtąd. I mam właśnie pytanie czy oba te urządzenia nie będą ze sobą kolidowały?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

zauważyłem przypadkiem że piszczy mi karta sieciowa, gdy odłączę kabel zmienia się pisk.

Natomiast jak wyłączę w biosie oczywiście milczy.

 

Ktoś zauważył podobne problemy ?

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

......Powinna się zmieścić ja mam u siebie Audigy 2 na samym dole i jeśli karta TV będzie normalnej grubości to powinno być OK, przecież jest jakiś standard tak aby karty PCI mogły być jedna obok drugiej.

 

.....Mi tam sieciówka nic zupełnie nie piszczy czy to z kablem czy to bez kabla.

Edytowane przez Speedstar

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do tej pory, czyli prawie 2 lata użytkowania P5N-E SLI, nie narzekałem na nią, ale zaczynam mieć problemy z kompem, a podejrzenie padło właśnie na mobo. Do rzeczy - komp tygodniami śmiga bez problemu, gierki działają bez zarzutu, by ot tak nie wstać. Wieczorem zamykam system, rano wciskam power i mogiła, zero reakcji :blink:

Sprawdziłem zasiłkę, kontakt w ścianie, listwę - są ok.

Dopiero jak odłączę kompa od prądu i - tak jak dziś - rozłożę kompa i złożę, komp bez problemu wstaje i działa.

Tempy są w normie, już nie wiem czemu komp czasami nie wstaje - już wolałbym żeby mobo padła na amen.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do tej pory, czyli prawie 2 lata użytkowania P5N-E SLI, nie narzekałem na nią, ale zaczynam mieć problemy z kompem, a podejrzenie padło właśnie na mobo. Do rzeczy - komp tygodniami śmiga bez problemu, gierki działają bez zarzutu, by ot tak nie wstać. Wieczorem zamykam system, rano wciskam power i mogiła, zero reakcji :blink:

Sprawdziłem zasiłkę, kontakt w ścianie, listwę - są ok.

Dopiero jak odłączę kompa od prądu i - tak jak dziś - rozłożę kompa i złożę, komp bez problemu wstaje i działa.

Tempy są w normie, już nie wiem czemu komp czasami nie wstaje - już wolałbym żeby mobo padła na amen.

Ja zauważyłem , że ta płyta lubi powiew powietrza - chłodny powiew

przy temperaturach <40 stopni zaczynają się dziać z nią cyrki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja zauważyłem , że ta płyta lubi powiew powietrza - chłodny powiew

przy temperaturach <40 stopni zaczynają się dziać z nią cyrki

Problem rozwiązał się sam - winowacją okazał się zasilacz, Corsair umierał długo, stąd takie dziwne zachowanie kompa. Zmiana zasiłki i problemy ustąpiły. Tak więc mobo jest jak najbardziej okey. Edytowane przez flood

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy stwierdzono problemy z pamięciami innymi niż goodramy? (u mnie w 3d cały czas zacinki były :/ )

 

Mam zamiar dokupić do moich 2x1 geili dodatkowe 2x1 ale Kingmaxa. Czy jest możliwe, że nie będą współpracowały z mobo lub same ze sobą (geil i kingmax)?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...