Skocz do zawartości
KOFEK

Asus P5n-e Sli - Nforce 650i Sli

Rekomendowane odpowiedzi

ja szczerze mowiac nie widze sensu zmieniac tego radiatora na cos innego fakt grzeje sie ale w niczym to nie przeszkadza szczegolnie w oc poprostu ten typ tak ma , orthosa zostawilem na noc 7 godzin sie wygrzewal przy sprzecie w podpisie full stabilnie temperatura procka jedynie to moze taki minus , miala 74 stopnie , w stresie widac infinity ledwo daje rade , teraz czekam na penryna E8400 i zobaczymy co to pokaze na tej plytce

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To już pewnie było wałkowane, ale czy ktoś może mi powiedzieć jak odkleić ten radiator z NB?

 

(...)

True. Latwo poszlo w moim przypadku. Wiecej czasu zajelo mi czyszczenie nb z termogluta firmowego.

 

ja szczerze mowiac nie widze sensu zmieniac tego radiatora na cos innego fakt grzeje sie ale w niczym to nie przeszkadza szczegolnie w oc poprostu ten typ tak ma , orthosa zostawilem na noc 7 godzin sie wygrzewal przy sprzecie w podpisie full stabilnie temperatura procka jedynie to moze taki minus , miala 74 stopnie , w stresie widac infinity ledwo daje rade , teraz czekam na penryna E8400 i zobaczymy co to pokaze na tej plytce

Czyli pozostawiles go samemu sobie pasywnie? Czy masz wyjaca 60mm zalozona na nim? ;]

Testowalem bez jakiegokolwiek nawiewu, z 70mm i skonczylo sie na hr05. Szkoda ze nie mam cyfrowki bo strzelilbym zdjecie powierzchni tego radiatora - moze wtedy znalazlbys sens zmiany na cokolwiek innego. Albo przynajmniej potraktowania go papierem wodnym.

W porownaniu do tego co zobaczylem u siebie ten http://resources.vr-zone.com/Shamino/asus650/30.jpg wyglada jak lustro. Autentycznie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja szczerze mowiac nie widze sensu zmieniac tego radiatora na cos innego fakt grzeje sie ale w niczym to nie przeszkadza szczegolnie w oc poprostu ten typ tak ma , orthosa zostawilem na noc 7 godzin sie wygrzewal przy sprzecie w podpisie full stabilnie temperatura procka jedynie to moze taki minus , miala 74 stopnie , w stresie widac infinity ledwo daje rade , teraz czekam na penryna E8400 i zobaczymy co to pokaze na tej plytce

no może sensu nie ma, ale wlasnie skladam wc i mam problem z założeniem bloku na NB, a to ustrojstwo za chiny nie chce puścić <_< Edytowane przez arczi_

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

fakt grzeje sie ale w niczym to nie przeszkadza szczegolnie w oc

Jak miałem E6300@3.2Ghz to standardowy radiator na NB był okey. Przy kręceniu E6750 konieczna była zmiana na coś wydajniejszego, czyli HR-05 z małym wentylem (btw z usunięciem tego radiatora od asusa nie miałem większych problemów).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie standardowy radiator z nawiewem wentylkiem 60mm. na 5v radził sobie ok. Fakt, że mocno nie podkręcałem, na codzień 2,8 GHz i 1,39v na NB. Na standardowym termoglucie odszedł bez żadnych problemów.

Edytowane przez djsaint

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

pojawił się nowy bios 0803, wydaje się być podobny do 0608 komp wstaje na podobnych ustawieniach.Na 07.. i 0801 nie wstawał na nich.

 

Pozdrawiam.

juz o tym bylo pisane strone wczesniej

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Drodzy użytkownicy mam problem albo po prostu w supporcie nie zaznaczyli e8400

Otóż zamówiłem sobie wyżej wspomniany procesorek sciągam biosika do naszej płytki, patrze na dodana obsługę procesorów a tam nie ma żadnego z rodziny e8xxx

Nie orientujecie się przypadkiem czy nasz płytka będzie obsługiwała nową serię procesorów - 45nm?? Ktoś wcześniej pisał że ma obsługiwać ale w opisie biosu nie dodano nowej serii procesorów. Więc jak to jest?

 

Pozdrawiam wszystkich

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czyli na naszej plytce w tym biosie smiga elegancko E8400 , a nie bylem pewien bo wszedzie pisalo ze jest nowy bios ale co on obsluguje support itp nic nie podawano daj znac ktos jak da sie wykrecic tego e8400 jK N 4 ghz pojdzie to wsumie warto bedzie brac

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zgodzę się ale wiesz jaki jest mnożnik na 8400??

Jeśli nie to podpowiem - 9

Z tym mnożnikiem i max co płytka daje czyli ~ 500 to sie okazuje że jest całkiem fajnie :razz:

Tak. U mnie jest teraz mnoznik 10 (wczesniej z tamtą płytą E6300 tylko 7...x500=3,5Ghz) a max to 465Mhz dla procka bo płyta wyciaga sporo wiecej..a i tak 4,65GHz nie zrobie na tym chłodzeniu :-) max to 4,2Ghz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak. U mnie jest teraz mnoznik 10 (wczesniej z tamtą płytą E6300 tylko 7...x500=3,5Ghz) a max to 465Mhz dla procka bo płyta wyciaga sporo wiecej..a i tak 4,65GHz nie zrobie na tym chłodzeniu :-) max to 4,2Ghz

Właśnie na takie oc liczę :lol2:

Ale i tak zerknę ile na maxa pocignie a płytka.

Jakiś wentylek sie znów pokaże na nb i bedzie oc :rolleyes:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

na wyzszym mnozniku max fsb bedzie nizsze.

Nie ma to jak sprawdzić wszystko własnoręcznie - łopatologicznie ;]

Ale to dopiero jak przyjdzie procesorek. Wtedy tak jak wyżej napisałem zdam dokładniejszą relację ;]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jaką kartę muzyczną polecacie z płytą p5n-e zamiast tej zintegrowanej na płycie (mam szumy i cichy sygnał z mikrofonu oraz przebicia dźwięku na mikrofon - denerwuje mnie to przy skype), zależy mi na stabilności w XP i Vista. Nie jestem audiofilem :)

 

rozważam:

SB Live! 24 bit (ok 50 zł)

SB Audigy SE (ok 50zł)

 

chyba, że macie jakieś inne propozycje w tym przedziale cenowym (ok. 50 zł)

 

pozdrawiam,

Marek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No dobra panowie miałem zdać relację z podkręcania e8400 na P5n-e sli

W tej chwili Ustawienie FSB = 466.7 co daje nam 4200.x, napięcie na procka 1.3 v przy v-dropie to pewnie da z 1.27 więc sztuka jest całkiem całkiem. Orthos teraz śmiga już 30 parę mint - Large. Napięcie na nb to 1.5xx na niższym były bugi w orthosie, offset manual, unlinked.

 

Na potwierdzenie screen

 

edycja - poprawiony link

 

http://www.fotosik.pl/search.php?search=ma...p;wyslij=szukaj

Edytowane przez mato22

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie nie szukałem max FSB. Chciałem osiągnąć 4200 i mam ;]

A co do P5n-e sli to już wcześniej patrzyłem na e6300 to max mej płyty na mnożniku 7 to bodajże 489.

To był max płyty. A nie wydaje mi się, że na wyższym mnożniku pójdzie wyżej :rolleyes:

Można obniżyć mnożnik ale tak jak mówi to raczej nie ma sensu. Nf 650 nie jest stworzony do częstotliwości ponad 500.

No chyba że bios 0803 jest znacznie poprawiony. Ale wątpię B-)

Edytowane przez mato22

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No dobra panowie miałem zdać relację z podkręcania e8400 na P5n-e sli

W tej chwili Ustawienie FSB = 466.7 co daje nam 4200.x, napięcie na procka 1.3 v przy v-dropie to pewnie da z 1.27 więc sztuka jest całkiem całkiem. Orthos teraz śmiga już 30 parę mint - Large. Napięcie na nb to 1.5xx na niższym były bugi w orthosie, offset manual, unlinked.

 

Na potwierdzenie screen

 

edycja - poprawiony link

 

http://www.fotosik.pl/search.php?search=ma...p;wyslij=szukaj

no to jak widac smiga elegancko , tylko teraz sie zastanawiam czy warto dokladac bylo nie bylo 300 zl do tego procka mi moj E6300 robi tyle co w podpisie i fsb tam mam 480 , czy te 4200mhz bym odczul jakos w porownaniu do E6300

 

a powiedz jeszcze jakie na jakim chlodzeniu taka temperaturka jest ?? na boxie ??

Edytowane przez spoxxx

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no to jak widac smiga elegancko , tylko teraz sie zastanawiam czy warto dokladac bylo nie bylo 300 zl do tego procka mi moj E6300 robi tyle co w podpisie i fsb tam mam 480 , czy te 4200mhz bym odczul jakos w porownaniu do E6300

 

a powiedz jeszcze jakie na jakim chlodzeniu taka temperaturka jest ?? na boxie ??

Temperaturka jest na boxie

A co do tego czy się opłaca sam możesz to stwierdzić http://www.egielda.com.pl/?str=art&id=3557-7

tu masz test z egieldy z porownaniem

 

 

Jak wielki v-drop oczuwacie na swoich płytach??

Ja jak wezmę opcję offset to dopiero ortchos przechodzi przy 1.3. Co dziwne jak dam offset to w cpuz z 1.32 spada w load do 1.24 i wszystko jest oki. Natomiast kiedy daje 1.3 bez offseta to z 1.3 spada do 1.22 i wtedy zwiecha orthosa. Czy v drop jest aż tak wielki???

 

Orgiusz jak możesz to opisz jak to wygląda u Ciebie przy oc.

Edytowane przez mato22

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wg. softu praktycznie nie patrze a miernika nie chce mi sie podpinac pod mobo [;

W sumie moglbym po weekendzie rzucic okiem na zabawe offsetem...

Orgiusz byłbym bardzo wdzięczny.

No to liczę na Ciebie ;]

Edytowane przez mato22

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...