Skocz do zawartości
KOFEK

Asus P5n-e Sli - Nforce 650i Sli

Rekomendowane odpowiedzi

Gość [RONIN]

Mam problem z funkcją QFan. W obudowie mam 3 wentylatory:

 

FAN#1: CPU;

FAN#2: 80mm na tylniej ścianie obudowy (podłączony do złącza przy NB);

FAN#3: Wentyl Enermaxa (podłączony do złącza na samym dole);

 

QFan działa prawie OK. W Enemracie mam ~900rpm (cichutko). Jest git. Freezer również zwlania. Jest git. Ale 80'tka niestety ma problem. QFan wyłaczą ja wogóle. Czemu? Wentyl to ma regulację obrotów więc powinien WOLNO się obracać tym samym wywiewać gorące powietrze w okolic procka. Tymczasem nawet gdy procek dostaje ostro w kość wentyl się nie włącza. Jest na to jakaś rada?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

...Potem dograłem na sterowniki dźwięku z płyty, sterowniki ze strony Asusa (bez odinstalownia) i stery do grafiki również Asusa, zaczęły się bluescreen'y.

Postawiałem system na nowo (wczoraj) i ....

-mikrofon nie działa ( na początku bardzo cicho działał (rozmowa testowa skype) teraz odinstalowałem oryginalne dograłem najnowsze ze strony realtek R1.65 2007/4/13 również nie działa.

-od samego początku pojawia się nagle okno że podłączyłem wejście liniowe a nic nie podłączałem

-na oryginalnych sterach strasznie szumiało w głośniku słuchawki (na wyjściu cyfrowym nie ma tego i na tych nowych sterach też znikło)...

nie sadze aby padla karta, u mnie jest to samo, podobno taki urok tek karty na plycie. "po drugiej stronie" tez mnie ludzie bardzo slabo slysza, szumy, na dodatek caly dzwiek z komputera, na przyklad muzyka wchodzi na lacze nie przez mikrofow tylko bezposrednio na karte wiec lepiej slysza co leci z kompa niz z mikrofonu. totalna lipa ta karta muzyczna.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ta mobo to jakas porazka, raida nie idzie zrobic i do tego jeszcze zaden program typu spi nie chce przejsc( ram sprawdzony, a na procek nawet wieksze napiecie dane).

 

//EDIT Problem z spi rozwiazany pozostaje tylko ten nieszczesny raid, probowalem juz zainstalowac z wylaczonym kontrolerem win xp i pozniej gdy go wlacze nie laduje sie on

Edytowane przez carek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie RAID tez nie dziala i nie znalazlem rozwiazania. Mam nadzieje ze jak wyjdzie jakis nowy bios ew. sterowniki to bedzie dzialac. Sprawdzlaem tylko pod XP z sp2.

Aktualnie na jednym dysku jest windows+plik wymiany a na drugim aplikacje/gry.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio próbowałem podkręcić procka (C2D E6300) i pamięć (GR 1GB 667MHz) na płycie Asus P5N-E SLI (BIOS 0505) i zauważyłem, że płyta ma problemy ze stabilnością, gdy pamięć działa asynchronicznie (Unlinked) do procesora. Wszystko jest ok na dzielniku 3:2 i 15:14 natomiast na 4:3, 5:4, 6:5, 7:6 itd. (najbliższy dzielnik jest dobierany automatycznie do taktowania procesora i pamięci) wiesza się w najmniej oczekiwanych momentach (np. przeglądanie www, natomiast momentalnie wiesza się podczas testu 4 - Nature w 3DMark'u 01, najdziwniejsze jest to, że Blend Test Priority 9 w Orthosie potrafi działać godzinami). Niestety, bardzo mnie to ogranicza, bo przez to procka mogę podkręcić tylko do 2,62GHz (na pamięciach wyciągam max 700MHz, więcej nie idzie). Czy ktoś miał podobny problem i czy to normalne na tej płycie? Może macie jakieś pomysły jak ten problem rozwiązać?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio próbowałem podkręcić procka (C2D E6300) i pamięć (GR 1GB 667MHz) na płycie Asus P5N-E SLI (BIOS 0505) i zauważyłem, że płyta ma problemy ze stabilnością, gdy pamięć działa asynchronicznie (Unlinked) do procesora. Wszystko jest ok na dzielniku 3:2 i 15:14 natomiast na 4:3, 5:4, 6:5, 7:6 itd. (najbliższy dzielnik jest dobierany automatycznie do taktowania procesora i pamięci) wiesza się w najmniej oczekiwanych momentach (np. przeglądanie www, natomiast momentalnie wiesza się podczas testu 4 - Nature w 3DMark'u 01, najdziwniejsze jest to, że Blend Test Priority 9 w Orthosie potrafi działać godzinami). Niestety, bardzo mnie to ogranicza, bo przez to procka mogę podkręcić tylko do 2,62GHz (na pamięciach wyciągam max 700MHz, więcej nie idzie). Czy ktoś miał podobny problem i czy to normalne na tej płycie? Może macie jakieś pomysły jak ten problem rozwiązać?

Spróbuj dać Command rate=2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

podobno sa 2 wersje tego mobo 1sze made in china

 

i 2 ga nowsza made in taiwan i różnią sie tym ze ta 2ga ma kondensatory wogol socketu a ta 1sze ich nie ma

To może być troszke dziwne bo nawet robiąc dwie wersje muszą sie czymś rużnic

co moze powodować dwa inne biosy (choć moge sie mylić)

 

Na podsumowanie powiem że Asus z roku na rok robi coraz gorsze płyty

Miałem pod AMD to był też problem z pamięciami

teraz niby wielkich problemów nie mam ale są takie luki w częstotliwościach że szok

Słabe zasilanie (tylko 3-fazowe) dzwiek tragedia (dobrze że mam zew. kartę)

i wypozarzenie takie że szkoda pisać.

Tylko na + jest cena i dobra płyta do małego lub średniego OC

oraz 3 lata gwarancji

 

Tynio

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio próbowałem podkręcić procka (C2D E6300) i pamięć (GR 1GB 667MHz) na płycie Asus P5N-E SLI (BIOS 0505) i zauważyłem, że płyta ma problemy ze stabilnością, gdy pamięć działa asynchronicznie (Unlinked) do procesora. Niestety, bardzo mnie to ogranicza, bo przez to procka mogę podkręcić tylko do 2,62GHz (na pamięciach wyciągam max 700MHz, więcej nie idzie). Czy ktoś miał podobny problem i czy to normalne na tej płycie? Może macie jakieś pomysły jak ten problem rozwiązać?

 

Mialem to samo - zmienilem pamieci!

GR 800 chodzily dokladnie tak samo jak GR 667 - na 700

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moje mobo tak na szybko sprawdzone na mocnych pamięciach (AE ;) ) i E6600.

Max FSB 480MHz

I cos czego się obawiałem że przy tej mobo będzie nie do osiągnięcia (bo nikt sie takimi wynikami nie chwalil)... 1120MHz 4-4-4-12 na 2,35V chyba :D

Bede miec czas to bedzie lepiej :]

 

foty niebawem

Edytowane przez Kean

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam to mobo i mialem cruciale 2x1gb . na 1t dojechalem do jakis 950 4-4-4 . na 2T na pewno 1200 robila przy tych samych timingach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sory ale 1100 4-4-4-x to inna liga niz 1000 5-5-5-x ;)

ale 800MHz pamieci uruchamia na 700Mhz , nie chodzi tu o ligi, najpierw dobrze przeczytaj o co chodzi. ja swoje też uruchamiam na 900MHz przy 4-4-4-12 1T ale nie chodzilo mi żeby sie chwalic, tak jak powiedziałem: sarmat ma problem aby pamieci uruchomić przy standartowych dla nich timingach i wszyscy którzy tu pisza daja mu przyklad ze na tej plycie pamiatki moga iśc wyzej niz on uruchomil. Edytowane przez mieciop

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam dopiero problem z pamięciami i całą mobo. Konfig w signaturce. Więc tak samo jak kolega na unliked nie mam co liczyć na jakąkolwiek stabilność, nawet jeżeli ustawie wszystko aby w obu trybach pamięci miały takie samo taktowanie, przy 700mhz unliked - unstabile a w linked jest okey. Czyli raczej nie wina proca bo w drugim przypadku ma te 3.9GHz. Siedze na tych goodramach i nie wiem w jaki sposób więcej z nich wyciągnąć. Najgorsze że nie chcą działać w dualu kompletnie, teraz mam osadzone kosci w banku II (czarny 1) i III (zolty 2). Jeżeli wrzucę je do obu żółtych lub czarnych to śmierć na miejscu ;]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To ja doleje oliwy do ognia :D

 

Asus zawsze coś namiesza z obsługą pamieci i te co są najlepsze do OC nie działają jak należy.

Tak miałem z ostatnim Asusem i wolałem kupić sprawdzone i nie zbyt chwalone pamięci GEIL-a ultra 800 i jestem bardzo zadowolony 0 problemów.

Moja propozycja to

- kombinowac dalej

- czekać na nowy bios (może coś poprawi)

- czytać forum i opinie ludzi na temat pamięci (zastanowić sie nad zmianą)

- Dać sobie spokój i ustawić pamiątki tak by działały stabilnie

 

Decyzja nalezy już do Ciebie

 

Tynio

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja nie mam najmniejszych problemow z pamieciami.

 

mam komplet 2x1gb kingmaxa 800 i komplet kingstownow 2x1gb 677 . przy ustawieniu 2x1gb obie fikaja na 2v przy 800mhz 4-4-4-12 . teraz mam 4x1gb i mam ustawione na 700mhz 4-4-4-12 bo dopiero wyzej zaczynaja sie schody i jest niestabilnie . przy 750 czasami jest bluescreeen a na 800 juz nie odpala komp.

 

a mialem tez sporo crucial na d9 i pamieci smigaly bez najmniejszych problemow calkiem wysoko . jedno co zauwazylem to przy 5-5-5 plyta potrafila byc niestabilna... dlatego trzymam sie 4 i jest ok

Edytowane przez robot

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czyli nic z tych goodramow nie wyciagne juz? :( a co polecicie w podobnych cenach najlepiej sprawdzonego, moze ktos sie chce wymienic ;)

Zobacz co ludzie mają.

Cofnij sie kilka stron i nawet zobacz w opisach co ludzie mają.

Wiem że chodzą

Kingstony

OCZ

Geile

a reszte poszukaj na forum i pytnij sie ludzi co juz mają takie pamiątki

Na początek przelicz ile masz do wydania Kingston i Geil - są bardzo tanie jak na swoje możliwości

ale nie licz na Extreme OC tylko tak bardziej "delikatny" ale i tak bedzie to lepiej niż te 700 przy T2

Ja tego mam nigdy nie kręciłem ale przyjdzie czas i podniosę o kilka Hz

 

Tynio

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

a)bardzo często wyskakuje mi dymek z ikony realtek :

 

"Gniazdo zostało podłączone" za chwile "Gniazdo zostało odłączone"

 

najnowszy sterownik

 

b)siła mikrofonu nie dostateczna !

 

dlaczego jest zaczarnione pogłaśnianie mikrofonu ?

 

Czy ktoś boryka się z podobnymi problemami, a może zna rozwiązanie ?

 

Pozdrawiam.

Edytowane przez eclip

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość [RONIN]

Witam,

 

a)bardzo często wyskakuje mi dymek z ikony realtek :

 

"Gniazdo zostało podłączone" za chwile "Gniazdo zostało odłączone"

 

najnowszy sterownik

 

b)siła mikrofonu nie dostateczna !

 

dlaczego jest zaczarnione pogłaśnianie ?

 

Czy ktoś boryka się z podobnymi problemami, a może zna rozwiązanie ?

 

Pozdrawiam.

Ja znam: kup jakiegoś Sound Blastera za parę złotych.

 

Integra na tym Asusie to straszna lipa :mur:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy ktos z Was probował wrzucic na mofsety jakis radiator ???

 

Producent sam to przewidzial jest napis Heatsink i dziurki, choc z tego co widze nie trzeba byloby z nich korzystac moglaby wystarczyc dobra tasma termoprzewodzaca.

 

Sprawdzilem radiator jaki by tam wszedl idealnie to 3x2,5 cm, mam w domu ich sporo po starych procach itp takze koszta zerowe calej akcji,tylko dociac.

 

Pytanie na co zwrocic uwage przy montażu ????

 

Hmm myśle że dzięki temu lepiej będzie z odprowadzeniem ciepła

 

Co o tym myslicie ???

 

Pozdr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...