Skocz do zawartości
KOFEK

Asus P5n-e Sli - Nforce 650i Sli

Rekomendowane odpowiedzi

Sprzedawca dobry, tylko niektórym widzę, że nie chce się poszukać, poczytać. http://support.asus.com/cpusupport/cpusupp...del=P5N-E%20SLI Jasno napisane że procek E2140 obsługiwany dopiero od biosu 0505 a _python_ miał wgranego starszego 0401, w/g mnie i jego jakoś e43 lepiej się kręciły na nim, memki stabilniejsze. Jedyne rozwiązanie - musisz dorwać innego procka i wgrać biosik.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mimo wszystko płyta powinna wykryć proca na starszym biosie.

co najwyżej mogłaby go nie rozpoznać jako pentium dual-core, przeciez ten pentium to nic nowego, tylko 'prawie' c2d :?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Harry Lloyd

A co ma zrobić ktoś kto kupuje nową płyte i takiego Pentium, a płyta ma stary BIOS? Jeszcze nie słyszałem żeby płyta nie wstawała z jakimś prockiem, zawsze widziałem "unknown CPU" itp, ale działało normalnie. Przecież to identyczne proce są.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Banti, ja wcale nie zasugerowałem że sprzedawca jest zły.

Przecież ja nie wpadłem w panikę po tym jak mi komp nie odpalił,

tylko zastanawiałem się co jest nie tak i zacząłem o tym pisać w tym temacie.

Jakbym uważał tego Asusa za kompletną padakę to także nie pchałbym się w jego kupowanie :).

 

Zgadzam się z Harry Lloyd, co ma zrobić zwykły użytkownik, jeżeli kupuje podzespoły oddzielnie i nie chcą mu odpalić przez bios?(wiadomo jakie zestawy maja w sklepach :blink: ?) Jak mialem mobilnego Bartona to na Abicie wzkrywalo go jako UNKNOWN, ale wsyzstko startowalo.

 

No ale czlowiek ciagle sie uczy czegos nowego, jak wgram nowy bios to napisze czy cos to dalo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość [RONIN]

Zgadzam się z Harry Lloyd, co ma zrobić zwykły użytkownik, jeżeli kupuje podzespoły oddzielnie i nie chcą mu odpalić przez bios?(wiadomo jakie zestawy maja w sklepach :blink: ?) Jak mialem mobilnego Bartona to na Abicie wzkrywalo go jako UNKNOWN, ale wsyzstko startowalo.

Użytkownik kupując w sklepie może kupić co chce ale to sprzedawca powinien kontrolowac czy zestaw który kupuje bedzie działał czy nie.

 

Jeśli sprzedawca nie wie czy dany zestaw bedzie działał to niech lepiej się douczy albo zmieni pracę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość robot

kupujac gotowy zestaw masz pewnosc ze sprzet bedzie dzialal - wybierasz czesci , oni ci skladaja i testuja . jak kupisz osobno , troche tu troche tam to potem tam jest . kupujacy powinien sie upewnic czy dana plyta obsluguje procek itp

Edytowane przez robot

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość [RONIN]

Tak tylko wiekszość ludzi nie zwraca uwagi od którego biosu wpierany jest dany procesor. Patrzą na ogólną specyfikację...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam mam bios 0602 płytke mam od 3 dni razem z e4300 smiga on jak narazie sprawdzilem @3000mhz bez żadnego podnoszenia napiecia mój problem tkwi w o/c pamieci a raczej jej braku mam Goodram 2x1GB 667mhz CL5 na miceonach D9GSV. Jak biore unlinked i ustawiam 800 czy nawet troche wiecej niz 667 nie odpala sie monitor, albo piszczy, albo nie botuje. Wiec krece proca bez żadnego o/c ramu;/ nawet napiecie 2,4v i 5-5-5-15 2T nie pomaga;/ Wyskakuje czesto komunikat Warning: System BOOT Fail :|

Nie wiem co jest nie tak;/ Po jakim kolwiek o/c płyta prawie zawsze nie wstaje, monitor sie nie wlancz musze nacinac reset i normalnie botuje sie z ustawonymi parametrami dopiero wtedy;/

 

jak wzialem 3:2 około 890mhz na 5-5-5-15 2T 2,4v wywaliło blue screena podczas ładowania systemu czy to cos nie tak z pamiątkami?? Dodam jeszcze ze chodza tylko na czarnych bankach na zółtych komputer sie uruchamia ale sypie wszedzie bledami w każdym teście...

 

Płyte na szczescie mam tylko na okres kiedy do polskich dystrybutorów wróca z powrotem ABITY ab9 (o ile wroca bo ich brakło)

 

Pomocy!!!

 

Jak ktoś moze pomóc zapraszam tez na GG:3291109

Edytowane przez mikan10

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Harry Lloyd

Można.

 

Ja korzystam z narzędzia w BIOS. Dziś wgrałem tą bete najnowszą, w opcjach nie widze żadnej różnicy. Zobaczymy jak bedzie z OC niedługo na jakimś Conroe-podobym procku.

 

Kupiłem sobie Zalmana ZM-F3, ale jako że na razie nie mam dziur z boku obudowy to sobie postawiłem na karcie graifcznej i ładnie chłodzi NB. Pod tym względem z OC nie powinno być problemu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak to jest z napieciami na c2d mój e4300 robi bez podnoszenia 3000mhz 1,3250v, 3210mhz robi na 1,38xxv, teraz ile moge dac max? 1,5v jest bezpieczne?? Mam freezera 7 + as5, na chipset i memki wieja 2x80mm, w budzie jest jeszcze 5 wentyli....temperatury 42-52, nie przekroczyłem jeszcze ani razu 55 stopni...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Harry Lloyd

Koło okna? To chyba w zimie, albo w nocy. W dzień przy oknie bardziej grzeje.

 

Dobry sposób to pokojowy wentylator. Puściłem taki jak kręciłem procka na 4.6 GHz i wiał na całą obudowę i wszystko super chłodził.

Teraz przeważnie też go używam bo w pokoju mi grzeje, a jest on obrotowy więc raz wieje na mnie, a raz na kompa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja mam nastepujący problem . Acha mój zestaw :P5N-E SLI ,E 6320 ,Geil 2x1GB. Po złożeniu i zainstalowaniu systemu XP nastapił sakramentalny restart systemu i ... i nic Słysze że wiatraki sie kręca ale widze ciemność . No to restart , pokazuje sie Post reporeter szuka dysków i nie może ich znaleść .Więc znowu restert, tylko że tym razem już znalał dysk i dodaje komunnikat że był problem z bootowaniem i że "należy ustawić poprawnie bootowanie w biosie" No wieć wchodze do biosu ale tam wszystko jest poprawnie , dysk jest widoczny wszystko jest ok restart winda sie ładuje .Problem w tym że że to sie dzieje za każdym razem. Wiecie co?...ja już zgłupiałem przy tej płycie. Co jest żle?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja mam nastepujący problem . Acha mój zestaw :P5N-E SLI ,E 6320 ,Geil 2x1GB. Po złożeniu i zainstalowaniu systemu XP nastapił sakramentalny restart systemu i ... i nic Słysze że wiatraki sie kręca ale widze ciemność . No to restart , pokazuje sie Post reporeter szuka dysków i nie może ich znaleść .Więc znowu restert, tylko że tym razem już znalał dysk i dodaje komunnikat że był problem z bootowaniem i że "należy ustawić poprawnie bootowanie w biosie" No wieć wchodze do biosu ale tam wszystko jest poprawnie , dysk jest widoczny wszystko jest ok restart winda sie ładuje .Problem w tym że że to sie dzieje za każdym razem. Wiecie co?...ja już zgłupiałem przy tej płycie. Co jest żle?

Jaki bios... do jakich slotow pamieci wlozyles ramy...??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jaki bios... do jakich slotow pamieci wlozyles ramy...??

Bios bodajże 0604 ale i na 0602 było to samo , pamiątki były w czarnych slotach ale nawet po zmianie nic sie nie zmienia..dalej to samo :mur: po właczeniu kompa nie bootuje , dopiero restart i odnajduje twardy i normalnie winda sie ładuje :mur:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

moze ktos powiedziec jak z poziomu windowsa mozna wrocic do starszego biosa ?? bo mam obecnie 0602 a chyba dla mnie nie jest on za bardzo stabilny chcialbym starszy zapodac a i co wazne nie mam stacji dystkietek w kompie, i poprosil bym o linka do tego najnowszego niby 0604 ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...