Skocz do zawartości
KOFEK

Asus P5n-e Sli - Nforce 650i Sli

Rekomendowane odpowiedzi

jesli chodzi o system to na bank nie jest to, formaty itp juz bylo jak coś , na nb daje 1,56 ram juz roznie probowalem czy co do domyslnych zapodane czy tez nie przy takim fsb zaczynaja mi sie filmy wylaczac i komp sie wiesza jak mam kompa deflaut takie zeczy sie nie dzieja nie wiem co to jest juz trace sily normalnie , ramy mam teraz spokojnie na 667 puszczone i 2v , czyli malutko i zwiechy sie zdarzaja powoli juz mysle o plycie na i965

Testowałeś Goldmemory? Ja miałem takie cyrki. Zmieniałeś pastę na radiatorze od NB? U mnie przegrzewał się NB na tym seryjnym glucie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Mialem to samo z tymi zwiechami i nie jest to wina sterownikow ani tego ze sie nie zrobilo format c: ( dodam ze zainstalowalem moja plyte na starym systemie jeszcze z Nforce2 400 Ultra) i wszystko riszylo nez najmniejszych problemow. Obecnie proc chodzi na 2,62Ghz (NB-1,39V) wiecej i tak mi nie trzeba przy 2,8-3 Ghz (NB-1,56V przy mniej nie chcial sie uruchamiac) jest rowniez super stabilnie.

 

Problemem byly pamieci po prostu poluzowalem timingi troche i dodam ze z Linked jest po prostu lepiej ( SuperPi czy Prime - obciazaja proca a nie pamieci (mozna to zmienic ale i tak kazdy sprawdza tylko proca).

Generalnie ta plyta ma cos schrzanione z pamieciami i ich ustawieniami.

 

Kolejna sprawa to temp. NB zalecam dodac wentyla na NB jak ktos ostro kreci ja mam 5cm (4500RPM z regulacja) i z boku na wysokosci k.graficznej i chipu 650i mam dodatkowo 92mm wentyla wolnoobrotowy.

 

Dodam ze wyczytalem ze ten czujnik wcale nie jest od Chipa 650i takze to co pokazuje Pc probe MB to nie jest temp. NB czujnik znajduje sie gdzies pomiedzy dwoma PCI-Express (k.grafiki) np. teraz w pokoju mam 25 st. a Pc Probe pokazuje mi zaledwie 37st.

 

mierzylem miernikiem temp radiatora to jest w granicach 50-55st (przy 24 st w pokoju)

 

Pozdr.

Edytowane przez Speedstar

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dodam ze wyczytalem ze ten czujnik wcale nie jest od Chipa 650i takze to co pokazuje Pc probe MB to nie jest temp. NB czujnik znajduje sie gdzies pomiedzy dwoma PCI-Express (k.grafiki) np. teraz w pokoju mam 25 st. a Pc Probe pokazuje mi zaledwie 37st.

 

mierzylem miernikiem temp radiatora to jest w granicach 50-55st (przy 24 st w pokoju)

 

Pozdr.

JAsne ze nie jest... u mnei ten czujniczek zazwyczaj pokazuje kolo 25-28*C a temperatura wody w moim ukladnie teraz latem wynosi okolo 40st :P wiec na chipsecie musi byc powyzej 40 :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy komuś skończyła się płyta już przy niecałych 370MHz?

 

Bo mam na tej płycie e2140 i własnie przy tylu już nawet nie da się do windy wejść (albo wogóle posta nie przechodzi). Sprawdzane też przy mnożniku 6x (przy 8x nawet jeszcze troche mniejse fsb). Zmiana napięc (zarówno na cpu, jak i na nb) nic nie daje. Próbowałem na biosach 0307, 0401, 0505, 0604.

I więc wychodzi, że albo płyta się skończyła (lub coś jeszcze źle ustawiam, choć nie mam pojecia co) albo proc juz złapał walla. Aha już nawet bsel moda @ 266 zrobiłem... i też nic to nie dało. :/

 

e:

Btw.. Sector działa Ci mnożnik 7x?

Edytowane przez davvid

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy komuś skończyła się płyta już przy niecałych 370MHz?

 

Bo mam na tej płycie e2140 i własnie przy tylu już nawet nie da się do windy wejść (albo wogóle posta nie przechodzi). Sprawdzane też przy mnożniku 6x (przy 8x nawet jeszcze troche mniejse fsb). Zmiana napięc (zarówno na cpu, jak i na nb) nic nie daje. Próbowałem na biosach 0307, 0401, 0505, 0604.

I więc wychodzi, że albo płyta się skończyła (lub coś jeszcze źle ustawiam, choć nie mam pojecia co) albo proc juz złapał walla. Aha już nawet bsel moda @ 266 zrobiłem... i też nic to nie dało. :/

 

e:

Btw.. Sector działa Ci mnożnik 7x?

Pewnie masz FSB walla sproboj (jesli mozesz) na jakims innym procku...

 

Mnozniki dzialaja na starszym biosie (chyba do 401) pozniej juz jest jakis bug i nie mozna zmieniac :P

 

NO ale nie w2ierzez eby plyta skonczyla sie an FSB 370...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie też nie chce mi się wierzyć, że płyta by się skończyła :/

Proca innego niestety nie mam okazji sprawdzić (zreszta tego proca na innej płycie również).

 

Co do tego mnożnika to zapytałem przy okazji. Wiedziałem, że od biosu 0505 nie da sie wogole obniżyć. Chodziło mi o to, że u mnie (na biosach 0401/0307) przy mnożniku 6x płyta startuje, zaś przy 7x nie ma bata żeby ruszyło. No ale to nieważne w sumie :)

 

Jeszcze pomyślałem, że może to przez alphy. Zmieniłem wszystkie ręcznie, co by na auto nie było, ale tak "na oko" ustawiałem.

Moga te dodatkowe timingi mieć jakiś wpływ na wzrost fsb?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zależy czy masz ustawione linked czy unlinked.

Jesli linked to może to dać i to nawet sporo jesli natomiast masz unlinked to jesli chodzi o fsb nie da to w sumie nic.

Na bank musiałeś trafić na fsb walla na procku.

Ja na swej płytce kręce pod 500 hz nie dochodzi do 500 ale niewiele jej brakuje :/

 

Pozdro :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mnie przebilo 400fsb ale sprawdzalem max procka nie plyty [;

Mi Na P4 Przebilo bez problemu 400MHz FSB... nie wiem czemu u was w tych plytach takie niskie MHX FSB...

 

Moj E2140 ma max 405MHz - bo ma FSB walla...

 

Ale plyta robi 500MHz... na e6300

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Takie małe info odnośnie slotów.

 

U mnie pamięci z żółtych slotach spisują się zdecydowanie lepiej niż w czarnych. Na początku włożyłem memki do czarnych, bo tak polecano w temacie. I przy cl4 nawet 800Mhz nie chciały zrobić. Lekko zirytowany wkładam do żołtych i sie okazuje, że spokojnie ponad 900mhz fikają (od razu mordka mi sie rozweselila ;) )

 

Ale tak to już jest i w sumie nie powinien dziwić fakt, że u kogoś działa lepiej inne ustawienie niż u większość :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Update:

Miedzy pierwszym a drugim :twisted2: lykiem winka przelozylem w zolte sloty pamieci. System sam w sobie na razie stabilny na idle... Zobaczymy alob i eni posniejjj.......

 

Update 11.06

Na 667 bylo stabilne, na 800 powazna zwiecha. Coz nie mozna miec wszystkiego [;

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

format co 3 miesiace? Po co , ja robie format , tylko jak mi padnie system (ostatnio padł mi 3,5 roku temu) , co 3 miesiace? tak często przeinstalowywać winde? Po co? Przecież mozna defragmentowac dysk a po co od razu formatować?

Edytowane przez mieciop

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mi sie skończyła na 381 a co do mnożnika to zależy od biosu na najnowszym chyba nie działa.

u mnie sie skonczyła na 370 czyli 1480mhz fsb

A próbowaliście dać mu od razu 400 i więcej? Zawsze warto spróbować, u mnie na E6300 choć fsb robi ponad 500 to w granicach 350 nie wstaje, kolo 400 już spokojnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprawa stabilnego 800 na dwóch różnych kompletach wygląda tak: gorszy komplet w slot żółty oraz czarny bliżej cpu, lepszy w ten sam sposób w pozostałe sloty. Czyli teoretycznie w kanał A gorsze, w kanał B lepsze, inne konfigi w ogóle nie wstają na 800 albo są bardzo niestabilne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Heh, byłem dzisiaj w sklepie komputerowym w celu kupna nowej płyty i powiedziałem, że ostatnio padł mi Asus P5N-E SLI. Oto co usłyszałem od sprzedawcy: "Nic dziwnego, to najczęściej serwisowane płyty". To chyba wystarczy na podsumowanie tego Asusa. :D Każdemu kto zastanawia się nad kupnem tej płyty, radzę się poważnie zastanowić. :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oto co usłyszałem od sprzedawcy: "Nic dziwnego, to najczęściej serwisowane płyty".

Nic dziwnego, kiedyś to najczęściej kupowane płyty pod tańsze C2D.

 

Choć i tak częściej padają niż inne :D

Edytowane przez arczi_

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość [RONIN]

Update 11.06

Na 667 bylo stabilne, na 800 powazna zwiecha. Coz nie mozna miec wszystkiego [;

Mam bardzo podobnie. Żółte sloty, Kingi 667 i 800 w idle wstaje ale kilka minut i świs na twardo...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nic dziwnego, kiedyś to najczęściej kupowane płyty pod tańsze C2D.

 

Choć i tak częściej padają niż inne :D

Kiedyś? To co teraz jest bardziej "jazzy" (nowsze określenie "trendy" :P )?

Ja bym wymienil na jakas inna, ale... ta mi dziala narazie i nie wkurza maksymalnie wiec narazie zostanie chyba ze pojawi sie cos pokroju quadgt + obsluga memek jak w p5b dlx lub commando :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Heh, byłem dzisiaj w sklepie komputerowym w celu kupna nowej płyty i powiedziałem, że ostatnio padł mi Asus P5N-E SLI. Oto co usłyszałem od sprzedawcy: "Nic dziwnego, to najczęściej serwisowane płyty". To chyba wystarczy na podsumowanie tego Asusa. :D Każdemu kto zastanawia się nad kupnem tej płyty, radzę się poważnie zastanowić. :)

Ja swoja padline sprzedałem mialem dwie wcześniej co padły , teraz mi wymienili na 3 i ja sprzedalem, btw odradzam firmę arche, a jak ktośc bedzie chcial wiedziec dlaczego to szczególy na prv.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

widzę ze asus wycofał swój bios 604 z download na stronie :/

tWgrałem ten BIOS 0604 i jedno co , to długo (20sek) wisiał na startujacej stronie Asusa, a i wtedy nie zawsze wejść się dało tam przez "delete"...poza tym normalnie wg mnie.

Wróciłem do 0505 i wtedy mozna dać od razu 400MHz (a co cielkawe przy 380 nie chce chodzić -dziura jakaś).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio bradzo się zawiodłem na swojej p5n-e sli .... Po zmianie procka z celerona 352 na PE 2160 za nic w świecie nie mogłem uzyskać stabilności nawet na 2,4ghz z pamięciami na normalnych taktach, pewnego ranka przywitała mnie ciagłym piskiem podczas startu. Po sprawdzeniu wszytskiego płyta poszła na gwarę.

 

Teraz działam na najtanszej płycie na intelu 945pl (chyba) GB 945pl-s3, 2,52 ghz pamięci 3:4 ...

 

Zawiodłem się na tej płycie bardzo i jak wróci z gwary poleci odrazu na allegro.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moze trzeba sie przyjzec w koncu zoltym [;

Ma ktos zestaw 4x512? Bo 1gb jest na granicy komfortu :(

Ja mam 4x512, różnicy w OC żadnej nie ma, pamięci jak chodziły maksymalnie 4-4-4-8@1T@900 to chodzą tak dalej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio bradzo się zawiodłem na swojej p5n-e sli .... Po zmianie procka z celerona 352 na PE 2160 za nic w świecie nie mogłem uzyskać stabilności nawet na 2,4ghz z pamięciami na normalnych taktach, pewnego ranka przywitała mnie ciagłym piskiem podczas startu. Po sprawdzeniu wszytskiego płyta poszła na gwarę.

 

Teraz działam na najtanszej płycie na intelu 945pl (chyba) GB 945pl-s3, 2,52 ghz pamięci 3:4 ...

 

Zawiodłem się na tej płycie bardzo i jak wróci z gwary poleci odrazu na allegro.

ja tez swoja od razu sprzedałem jak wrócila z gwary, nie ma co czekać, szkoda nerwów

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...