Skocz do zawartości
ssound

Pomoc W Excelu - Dwa Proste Zadania

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Nie miałem nigdy do czynienia z Excelem i ślęczę nad helpem ale nie mogę zrobić tego co sobie wymyśliłem.

O co chodzi... najprościej jak pokaże dokument. A tu link do xls Zeszyt.xls

Dołączona grafika

Pozdrawiam i dzięki za pomoc.

Edytowane przez ssound

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a od kiedy my prace domowe tu robimy? zakladajac tu konto akceptowales regulamin i pamietaj o tym.

To nie jest praca domowa, zrobiłem sobie taki dokument do pewnych podliczeń i nie umiem sobie poradzić z tymi 2 rzeczami więc napisałem na forum...

W regulaminie raczej poszukaj czegoś o tym, żeby nie pisać nie na temat...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zrobił bym to w troche inny sposób dla mnie prosty, pewnie niezbyt fachowy jednak jest pewien problem.

Gdy excelowi dam to do liczenia to zadanie zawsze odejmie 25.

A chodzi o to żeby wykonywał to tylko wtedy gdy wpiszę tam jakąś wartość. (czyli żeby odejmował ale jak już "coś" pomnoży - "coś" ale nie zero)

Da się to jakoś ustawić żeby nie wykonywał zadania gdy nic niema?

Teraz robi zawsze 0x25-25= -25

A chodzi o to zeby wykonywał to zadanie, ale dopiero jak zamiast zera (pustej komórki) będzie już coś wpisane czyli np:

2x25-25 = 25 itd

A jak jest 0[/] to żeby nie wykonywał zadania bo mi robi niepotrzebnie minus 25 :)

Edytowane przez ssound

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...