Skocz do zawartości
durek5

Płyta Głowna A Może Zasilacz ?

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich serdecznie mam problem z komputerem ale nie jestem pewien co go powoduje :( Zacznę od początku.Jakiś czas temu nastąpiła awaria zasilacza który przypalił procesor i na 1 rzut oka nic więcej nie zabrał ze sobą zasilacz został wymieniony na procesor został zakupiony nowy radiator wraz z wentylatorem który ku mojemu zaskoczeniu działał prawidłowo nowy zasilacz który kupiłem to Codegen który został przerobiony przez firmę z Głogowa (zostały dodane mu zabezpieczenia przeciw przepięciowe oraz takie iż wiatrak kręci się jeszcze po wyłączeniu komputera) wszystko fajnie śmigało do czasu kiedy padł Radeon 9200SE raz dawał sygnał do monitora innym razem znów nie dawał i tak w koło niedawno padł całkiem więc najzwyczajniej w swiecie udałem się do sklepu po nowa kartę graficzną która działa bez zarzutów ale problem o który chcem tutaj napisac objawił się jeszcze na starej grafice.Teraz jest tak że odpalam komputer zaczyna działac i nagle zwiecha lub restart samoczynny kiedy się resetuje to bios wykrywa CD,HDD itd chwile przystaje i słychac jak rozpędza się HDD taki świst i dopiero zaczyna się dalsze ładowanie dodam jeszcze że zasilacz strasznie się grzeje ale odpaliłem go na sucho obciążając CD-Romem oraz 3 wiatrakami i również się grzeje ale chodzi cały czas bez przerwy proszę o pomoc w rozwiązaniu mojego problemu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pozwolę sobie na małego OT na początek. Ile dałeś za tego Codegena?

 

A teraz do rzeczy. Napisz z łaski swojej co masz za kompa bo wróżek tu nie ma. I dodaj trochę kropek i przecinków, bo czytająć na jednym oddchu można dostać zapaści:D

Ten procek co miał go zabrać zasilacz to w końcu żyje? Bo napisałeś tylko o wymianie chłodzenia.

 

I na sam koniec. Weź miernik i zmierz napięcia pod obciązeniem (postaraj się uruchomić kompa i włącz np 3dmarka).

 

Pozdrawiam!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Za brak interpunkcji przepraszam :)

Sprzet:

AMD Athlon 2000+ XP

Gigabyte Ga-7VA ver.1.1

Segate Baracuda 120GB 7200Rpm 8Mb cache

Codegen po przeróbkach 300W

Radeon 9250 128/64

Cd-RW-Lite On

512 MB DDR (400) GoodRam

Miernik 12V-12.53 5V-4.60V

Procek żyje nadal jest ten sam mimo lekkiego przypalenia.

3D Mark odpala się po czym następuje restart i tak za każdym razem.

Edytowane przez durek5

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miernik 12V-12.53 5V-4.60V

Procek żyje nadal jest ten sam mimo lekkiego przypalenia.

Z tego co wiem to dolna granica 5V to 4.75v, a u Ciebie jest sporo poniżej. Przy 12V górna to 12.6V więc się jeszcze mieści.

Dodanie codegenowi zabezpieczeń przeciw przepięciowych nie poprawi raczej jakości prądu dostarczanego przez ten zasilacz - lepiej go zmień zanim opróżni Ci portfel :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miernik 12V-12.53 5V-4.60V

Sam rozwiązałeś problem. Jak pisali przedmówcy 5V przekroczyło dopuszczalny spadek i to bez obciążenia. Pod obciążeniem spada jeszcze bardziej i komp robi reset.

Nie daj się więcej nabrać na Codegena czy inny shit. Można tanio kupić Delte 350W na allegro. Poszukaj bo warto.

Pozdrawiam!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja czasem ludzi naprawde nie rozumiem??

Ile dales za tego cedegena turbo extra wypasiona w kosmos wersje???

LOL foprtron 250 watow krory bez problemow by ciagnal Twojego kompa kosztuje ok 20zl?? Nie jestem jesnowidzem ale teraz jakos dziwne mam przeczucie ze za ten shit dales wiecej???

 

PS. feel niewiele lepszy :blink:

Edytowane przez tanx

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie znów jestem zmuszony poprosić o pomoc :(

Otóż wczoraj w nocy komputer znów zaczął się zawieszać ale restarty już nie występują tylko zwiechy,jakby tego wszystkiego było mało to ten śmieszny zasilaczyk (nowy) strasznie się grzeje.Dziś byłem u kumpla i podłączyłem jego zasilacz do swojego kompa i resety również występują (kumpla zasilacz to też jakieś badziewie (Zasilacz TRACER 4Life 400W).Wcześniej miałem tego codeshita i wszystko było ok teraz ten Mode Com i mimo braku restartów pojawiają się nadal zwiechy,dodam również że testowałem kompa Prime95 oraz Memtestem nie pokazało żadnych błędów do tego doszedł test HDD i równiez wszystko ok.Proszę o Pomoc.

Przed chwilką odpaliłem program o nazwie HDD Health i w logach mam następujące zapisy:Raw Read Error Rate oraz Hardware ECC revowery co to oznacza może ktoś wie ??

Dodam jeszcze wynik testów z zkładki speedfana SMART

Dołączona grafika

Edytowane przez durek5

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przanalizowałem ten temat i wszystko wydaje się być OK z dyskiem,ciężko stwierdzić co jest grane już nie wiem co mozna jeszcze zrobić żeby potestować tą płyte a moze to dysk sie uszkodził ale nic na to nie wskazuje,do serwisu tez nie zaniosę bo każą przyjść za ileś godzin a okaze się że wcale go nie sprawdzą.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak dla mnie wygląda na płyte gł. Nieraz tak jest szczegolnie w kiepskich plytach ze sa niestabilne, sprawdz czy moze jakies kondesatory nie sa spuchniete?

 

PS. kup sobie wresziecie PORZADNY zasilacz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...