Skocz do zawartości
kemot82

Geforce 6200 I Rozmyta Czcionka. Pomocy

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

 

Zmieniłem z przyczyn losowych kartę graficzną z 4MX na Asus 6200. Nowa karta rozmywa czcionkę, tzn. np w Wordzie za właściwym tekstem jest jeszcze poświata ostatniej literki. Jest to szczególnie widoczne na białym, jasnym tle i czarnej czcionce. Sterowniki zainstalowane oryginalne z płytki, zmieniłem na 93.71_forceware_winxp2k_international_whql.exe i dalej to samo. Karta jest niepodkręcana. Ustawienia standardowe. Co może być przyczyną takiego stanu rzeczy? Bo jest to bardzo męczące dla oczu. Dodam, że rozdzielczość z jaką pracuję to 1280x960 przy 100Hz i zmiana odświeżania nie pomaga. Ciągle to samo... Z góry dziękuję za odpowiedzi!

Pozdrawiam!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy będzie coś widać, ale daje screena z worda. Np u mnie na monitorze widać 2 ramki: jedną prawidłową, a drugą taką ledwie widoczną około milimetra przesuniętą w prawo od oryginalnej... P.S. Na poprzedniej karcie ten efekt nie istniał więc zakładam, że to nie wina monitora.post-16452-1168637380_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niestety nie mam takiej przejsciówki. Zamieniłem końcami kabel monitor-komputer, ale efekt jest ten sam, podpiąłem go pod drugie wejście monitora i też nic:( Przyniosłem ze strychu starą 17 i spróbuje na niej sprawdzić, ale muszę najpierw trochę ją ogrzać bo przebywała w temperaturze jaka panuje na zewnątrz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Taki efekt jak opisujesz jest najczęściej spowodowany kiepskiej jakości kablem lub stosowaniem przedłużaczy. Być może Twoja poprzednia karta dawała mocniejszy sygnał i jakość kabla nie ogrywała takiej roli. Spróbuj wymienić kabel sygnałowy monitora na inny. możesz tez miec coś pomieszane w sterach w sekcji kolory. jest tam taka opcja do wyostrzania obrazu. Gdy się przeholuje z ustawieniami to też efekty są podobne. ostatnia przyczyna jaka wpadła mi do glowy, to czy czasem Twój monitor nie ma opcji pracy z podniesiona jasnością (magic bright i inne takie). Po jej włączeniu często obraz traci mocno na jakości i pojawiaja sie takie odbicia.

Edytowane przez Subvoice

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziwne... podłączyłem starą 17 (CTX PR705F) i nie ma odbić. Niestety nie mogę zamienić kabli sygnałowych, bo stary monitor ma go przymocowanego na stałe. Obecnie używam 21 calowego Della P1130. Nie stosuje przedłużaczy - kabel ma długość 1.8m. Opcje ustawione na default. Stara karta graficzna to był jakiś GeForce 4MX 440 czy jakoś tak, czyli podstawowa budżetówka z przed około 4 lat. Wychodzi na to, że ten Asus 6200 jest jeszcze gorszej jakości:( W sumie czego się spodziewać za 150zł... "Zamienił stryjek siekierkę na kijek... " Kupię nowy kabelek i mam nadzieję, że to rozwiąże mój problem. Oby rozwiązało. Bo do monitora już się przyzwyczaiłem i trudno mi jest teraz zaakceptować 17 cali:) Dziękuję wszystkim za pomoc!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...