Skocz do zawartości
julas

co lepiej...?

Rekomendowane odpowiedzi

z gory przepraszam za takie pytanie, ale glowie sie nad tym juz jakis czas i ciagle nie wiem co lepiej bedzie mi kupic...

moja sytuacja sprzetowa wyglada tak: duron1200 na KT333(soltek), 256mb RAM266, gf2mx400 64mb, reszta razcej nieistotna...;)

problem polega na tym co mam sobie wymienic (oczywiscie z ograniczonym budzetem:( rozwazam dwie mozliwosci:

1. wymiana durona1200 na athlona1700+ i zamiana ramu 266 na 333, grafika bez zmian

2. wymiana gf2mx400 na radeon9000, reszta bez zmian

 

dodam jeszcze tylko ze komputer sluzy raczej do grania...;)

 

to jak? pomozecie? ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmmm wg mnie jesli grasz i chcialbys miec wiecej klatek w grach to zdecydowanie zmien karte graficzna, bo wymiana samego procesora i troszke szybszych pamieci nie da zbyt wiele. Natomiast jesli nie grasz, i zalezy ci na ogolnej wydajnosci komputera, szybkosci dzialania samego windows i innych aplikacji to zdecydowanie wymien procesor i zamiast wymieniac ram z 266 na 333 kup sobie jeszcze jedna kosc 256 mb 266.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wlasnie. przecierz wymiana ramu i procka da kasy tyle jak bys kupil grafe tyle radka 8500!! Wiec wg mnie to bylby najlepszy wybor. Kupic radzia, podkrecic durnia i ram i do gier bedzie xtra.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja bym wolał procka .. hm w końcu athlon nowsza technologia i te sprawy  :D  a karta jak karta i tek grac bedziesz :)

masz racje tez bym wolal zmienic procka i ram :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Radeona 8500....... . Procek jeszcze niejest najgorszy , podobnie ram więc niema chyba potrzeby wymieniać na lepszy . Najwięcej klatek zyskasz jesli kupisz nową grafę .GF2MX teraz to zupełne dno. :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiec...... jesli grasz to tylko i wylacznie wybierz opcje druga - zmiane grafy ! Teraz pewnie masz w 3DMarku 2001 okolo 3200 pkt, jesli zmienisz procesor to liczba ta wzrosnie max do 3500... natomiast jesli kupisz grafe R9000 to na dzien dobry dostaniesz 5000 pkt w 3DMarku 2001 ! 8)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wybór należy do ciebie, dostałeś już pare fachowych rad ale ja dorzucę jeszcze coś od siebie.

TEż polecam ci kupić grafike ale nie byle co tylko jak Radeon 8500 to tylko od jakiegoś znanego producenta np Hercules, a jak radek 900 Pro to np gigabyte czy sapphire.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja obstawiam na grafę. Podam swój przykład. Miałem Durona 800@933 z GF2 MX 200 i na tym sprzęcie ok. 2000 3DMarkófff. Niedawno qupiłem Radka 9kPro, i na tym Durniu miałem coś z 5000. Tylko proponował bym jednak jak któryś z przedmówców Radka 8500(z zegarami conajmniej 250/250).

PozDro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dzieki bardzo za zainteresowanie:)

rozumuje w ten sposob:

 

1a. proca (duron1200) moge oddac do sklepu gdzie kupilem, doplacic 150pln i mam athlona1700+ (proc ma jeszcze pol roku ich gwarancji)

1b. za jakas nieduza (chyba;) oplata moglbym tam pewnie zmienic te drr266 na 333

1c. czyli za jakies 200pln mialbym upgrade...

 

2a. gf2mx moglbym sprzedac poki jest jeszcze cos wart (ok 100pln) (napewno ktos sie znajdzie;)

2b. doplacilbym ok 250pln i mialbym tego radeona9000 (wolalbym juz sie nie pakowac w radeona8500 bo sie go pozniej nie pozbede;)

2c. no i za 250pln mialbym upgrade...

 

duzo gram...

nie zalezy mi punktach w 3dmarku...

 

wiec chyba jednak wariant 2...

chyba ze ktos jeszcze chce cos powiedziec...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czlowiek co pleciesz, jak sie nie pozbedziesz, przecierz R8500 bije na glowe tego R9000!!! ja powiem szczerze ze jednak tak analizujac wybralbym wariant 1 a potem kiedys 2 zrobil.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

z gory przepraszam za takie pytanie, ale glowie sie nad tym juz jakis czas i ciagle nie wiem co lepiej bedzie mi kupic...

moja sytuacja sprzetowa wyglada tak: duron1200 na KT333(soltek), 256mb RAM266, gf2mx400 64mb, reszta razcej nieistotna...;)

problem polega na tym co mam sobie wymienic (oczywiscie z ograniczonym budzetem:( rozwazam dwie mozliwosci:

1. wymiana durona1200 na athlona1700+ i zamiana ramu 266 na 333, grafika bez zmian

2. wymiana gf2mx400 na radeon9000, reszta bez zmian

 

dodam jeszcze tylko ze komputer sluzy raczej do grania...;)

 

to jak? pomozecie? ;)

jak do grani to kup raczej grafe procek podkrecisz !! powinien pojsc na 1333 bez problemu :o

no i ram byd terz podkrecil np. na 300mhz ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach



×
×
  • Dodaj nową pozycję...