Skocz do zawartości
Quintrix

Który Sound Blaster Live!? (m.in. Do Gier)

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

 

Mam zamiar kupić kartę dźwiękową aby odciązyć cpu i uzyskać troche więcej FPS'ów. (m.in BF2)

Zastanawiałem się nad Sound Blaster Live! tylko nie wiem który konkretnie model <_<

na allegro zauważyłem bardzo dużo rodzaji tych kart SB0100, CT4830, CT4670, SB060 itd. :-|

Który według was najkorzystniejszy do zastosowań typu( gry, mp3, efekty w grach EAX).

Czytałem też o jakiś innych sterownikach do tych kart, które podobno polepszają jakość dźwięku?

Posiadam teraz głośniczki 2.1 P380.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam!

 

Mam zamiar kupić kartę dźwiękową aby odciązyć cpu i uzyskać troche więcej FPS'ów. (m.in BF2)

Zastanawiałem się nad Sound Blaster Live! tylko nie wiem który konkretnie model <_<

na allegro zauważyłem bardzo dużo rodzaji tych kart SB0100, CT4830, CT4670, SB060 itd. :-|

Który według was najkorzystniejszy do zastosowań typu( gry, mp3, efekty w grach EAX).

Czytałem też o jakiś innych sterownikach do tych kart, które podobno polepszają jakość dźwięku?

Posiadam teraz głośniczki 2.1 P380.

Jak do gier to Audigy, a co do sterów polepszających jakość dźwięku to są takie i nazywają się KX, ale nie obsługują EAX więc do grania się za bardzo nie nadają...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jaką SB Live! 5.1 posiada wersje EAX i jaka jest różnica między tymi wersjami, czy zalężą one od rodaju chipa czy odpowiednich sterowników :-?

Edytowane przez Quintrix

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jaką SB Live! 5.1 posiada wersje EAX i jaka jest różnica między tymi wersjami, czy zalężą one od rodaju chipa czy odpowiednich sterowników :-?

Live ma chyba EAX 2, w porównaniu do EAX Advanced HD 4 jest ogromna różnica w grach... z tego co wiem Live można zmodować i zyskujemy wtedy EAX 3....

Edytowane przez -=KAX=-

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Live ma chyba EAX 2, w porównaniu do EAX Advanced HD 4 jest ogromna różnica w grach...

A to EAX advanced HD 4 jest w jakich kartach? Czy tą różnicę usłyszę na P380 2.1? albo słuchawkach creative HS - 400

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A czy do tej karty można wgrać zmodowane stery aby otrzymać EAX 4 Czy jednak jest zbyt duża różnica między Audigy a Audigi2 i lepiej zainwestować w to

Więcej info na temat modowanych steró znajdziesz tu http://www.youp-pax.org/. Co do tego Audigy 2 ZS to jest jakaś okrojona wersja normalna wersja wygląda tak

 

Dołączona grafika

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niestety ale za drogi jest dla mnie ten audigy, więc skusze się narazie na SB Live!, mam nadzieje że nie bedę żałował po przejściu z Realteka na SB Live! :-)

Jeszcze mam pytanko czym różni się "SB Live! 1024 Digital" od "SB Live! 5.1 Digital", który będzie lepszy do mioch zastosowań typu gry i mp3?

a może SB Live! 24-bit? Prosiłbym o jakieś porady :-)

Edytowane przez Quintrix

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie grywam na PC, ale uruchomiłem sobie RightMark 3DSound i ten program pokazuje:

- dla SB Live z driverami kX: 3D hardware, EAX1, 2, 3

- dla Audigy SB0090: 3D hardware, EAX1, 2, 3, 4 AHD i OpenAL

- dla Audigy 2 Value: 3D hardware, EAX1, 2, 3, 4 AHD i OpenAL

 

W testach pozycjonowania wszystkie powyższe EAX-y działają, ale nie jestem w stanie powiedzieć jak skutecznie. Drivery kX nie gwarantują poprawnej obsługi EAX, więc raczej nie spodziewałbym się, że w grach wszystko będzie w porządku. Natomiast chyba warto do gier wybrać pierwsze Audigy. Ostatni update driverów Creative jest wspólny dla Audigy 1, 2, 4 i najprawdopodobniej w grach te karty nie będą się różnić. A Audigy 1 (np. SB0090 lub SB0230) można kupić na Allegro za 80-90zł.

 

SB Live! 24 to dobra karta do muzyki, ale gier nie wspomaga.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niestety ale za drogi jest dla mnie ten audigy, więc skusze się narazie na SB Live!, mam nadzieje że nie bedę żałował po przejściu z Realteka na SB Live! :-)

Jeszcze mam pytanko czym różni się "SB Live! 1024 Digital" od "SB Live! 5.1 Digital", który będzie lepszy do mioch zastosowań typu gry i mp3?

a może SB Live! 24-bit? Prosiłbym o jakieś porady :-)

Nie kupuj SB Live! 5.1 Digital (sb0220) bo to najgorszy model z całej serii live!-ów. Najlepszymi Lieve!-ami są te z oznaczeniami sb0060(mało poprularna) oraz sb0100(bardziej popularna). Live! 24bit nie jest najlepszym wyborem, podobnie jak Audigy SE. Najlepsza tania muzyka do grania jeśli chodzi o jakość/cena będzie Audigy sb0090 (taka z FireWire) za 80zł lub jej odpowiednik sb0160 (z game port zamiast FireWire). Karty te modują się sterownikami Youp-Pax do SB Audigy 4/2Zs.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

slabsza ,znaczy ze procek bedzie musial odwalac robote za karte i w zwiazku z tym wydajnosc leci w dol -effekty robione softwarowo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

slabsza ,znaczy ze procek bedzie musial odwalac robote za karte i w zwiazku z tym wydajnosc leci w dol -effekty robione softwarowo

Rozumiem. Mozecie jeszcze powiedziec czy EAX zawsze musi byc wlaczony czy niekoniecznie? Czy EAX ma jakikolwiek sens w przypadku sluchawek stereo na glowie (wiekszosc czasu tak siedze przed kompem)?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chyba jednak skusze się na to audigy, tylko teraz pytanie? polecacie modele SB0090 albo jego odpowiednik SB0160 a jak ma się sprawa z SB0230 czy będe mógł uzyskać na tej karcie EAX4 za pomocą zmodowanych sterów? :?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chyba jednak skusze się na to audigy, tylko teraz pytanie? polecacie modele SB0090 albo jego odpowiednik SB0160 a jak ma się sprawa z SB0230 czy będe mógł uzyskać na tej karcie EAX4 za pomocą zmodowanych sterów? :?

Na wszystkich będziesz miał EAX4 z aktualnymi driverami Creative.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...