Skocz do zawartości
Grzesko

Komputer Do +/- 7,5tys. (bez Monitora)

Rekomendowane odpowiedzi

Witam..

A więc tak. na komputer chciałbym przeznaczyć w granicach +/-7,5tys.

I mam problem z wyborem niektórych podzespołów do zestawu. (Zależy mi na O/C !!)

Narazie skłaniałbym się do zakupu: (Ceny +/-)

 

Procek INTEL Core2 Duo E6600 2.40 GHz - 1250zł

P.Głowna EVGA nForce 680i SLI - 1000zł Link

 

K.Graficzna:

BFG GeForce 8800 GTX 768MB TV & 2x DVI - 2400zł ??? Link

EVGA GeForce 8800 GTX 768MB TV & 2x DVI - 2400zł ??? Link

 

Zasilacz TAGAN 700W - U25 DualEngine - 700zł Link

K.Muzyczna CREATIVE Sound Blaster X-Fi Fatal1ty - 700zł

 

Pamięci:

OCZ Technology 2x 1GB DDR2 1066MHz SLI Ready EPP CL5-5-5-15 - 1600zł ??? Link

OCZ Technology 2x 1GB DDR2 900MHz SLI Ready EPP CL4-4-3-15 - 1500zł ??? Link

PDP Patriot Dual LLK 2x 1GB DDR2 EPP 800MHz CL4 / 1000 MHz CL5 - 1150zł ??? Link

 

Chłodzenie procka - Scythe Infinity - 190zł Link

 

Do tego jeszcze będą podpięte 3 Dyski (Caviar 320Gb, Seagate 320GB i Seagate 120GB) oraz Nagrywarka Plextor PX-716A.

Licze że wycisne z procka przy tej płycie z 3.5Ghz, No chyba że proponujecie jakąś inną płyte ?

Co do karty graficznej to nie wiem którą wybrac BFG czy EVGA ? Czy może jest coś bardziej godnego uwagi ?

Zauważyłem też że EVGA wypuściła na rynek karty SUPERCLOCKED, są one taktowane 621/2000, tylko też kosztuje o 200zł więcej !

Warto dopłacać ??

Następna część zasilacz :-( Tagan będzie odpowiedni ? Czy może jakiś tańszy słabszy wystarczy np.600Wat ?

Jeżeli chodzi o pamięci to też mam dylemat..... Też napwno będe chciał je kręcić... z 1200MHz chciałbym wykręcić ;-) Oby....... :-P

Nie wiem czy brać te OCZ 1066 i kręcić, czy może z tych OCZ 900MHz wycisne z 1150~1200MHz ?

Albo Patrioty 800MHz CL4 / 1000MHz CL5 jak one sie maja do OCZ?

 

Chłodzenie na procek wydaje mi się że w zupełności wystarczy do uciągnięcia 3.5GHz.

Za jakieś pół roku na pewno będe dokupował 2 Karte grafiki :-) SLI

 

Z góry dziękuje za uwagi i rady :-)

Edytowane przez Grzesko

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Takie pytanko do czego bedzie ten komputer?? Bo widze ze zasadzasz sie na dlugie granie albo obrubke grafiki 6D?

Komputer oprócz grania będzie używany także do obróbki filmów, pozatym tak jak każdy inny komputer do standartowego użytkowania.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Proc - E6600 - ok, jeżeli zależy ci na 4mb L2 to ok ;), inaczej jezeli chcesz mieć radoche z O/C to weź E4300 z 800mhz fsb :) i tez niezle go podkrecisz :) a zaoszczędzisz :)

 

Mobo - Strike Extreme spod Asusa za 1200 zł :)

 

karta.graf : dobrze wybrałes ;)

 

Zasilacz : tagan TurboJet sobie weź xD 1100W ;) będziesz na pewno zadowolony :P

 

K.muzyczna : taka jaką napisales xD

 

 

Pamięci : jak masz kase to te :

OCZ Technology 2x 1GB DDR2 1066MHz SLI Ready EPP CL5-5-5-15 - 1600zł

 

 

Chlodzenie : złóż sobie WC :P jeżeli chcesz ooostro kręcic :D jak napisałes :P a jak nie to wystarczy ten Infinity ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bardoz fajny zestawik, ale ten Tagan jest do kitu, tzn fajny, ale nie warty swojej ceny. Wcale nie będzie taki cichy. Może http://zenfist.pl/pID/299.htm albo http://zenfist.pl/pID/1056.htm a zaoszczędzone pieniądze zamień w WC.

Edit: No i Striker Extreme lepszy od tej eVGA.

Karta muzyczna - Fatality to przepłacanie za zbędne bajery i na nic nie ptorzebną i nic nie dającą pamięć - też bym raczej optował za X-Fi Extreme Music i wpakował lepsze chłodzenie, będzie ciszej, wydajniej, lepiej. Ale zrobisz jak chcesz.

Edytowane przez srekal34

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po przeczytaniu paru testów zdecyduje się chyba na zakup Crucial Ballistix 2x1GB DDR2 1000 SLI-Ready

Ramki beda odpowiednie.

 

Zasila moze zostac jak najbardziej, bardzo mocna, ale najcichsza ponoc nie jest. Ten Cooltek

 

http://zenfist.pl/pID/296.htm

 

bedzie cichszy, moc podobna.

 

Plyte to mozesz wziac Galaxy (to samo co EVGA, ale taniej), albo Abit IN9 32-MAX, droga, ale pierwsze testy wskazuja na to ze to nizly killer.

Edytowane przez ent

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zasila moze zostac jak najbardziej, bardzo mocna, ale najcichsza ponoc nie jest. Ten Cooltek

 

http://zenfist.pl/pID/296.htm

 

bedzie cichszy, moc podobna.

No a ja się nieśmiało spytam - po co komu taka zasiłka? będzie robił Quad SLI czy jak? Nie dajcie się wpędzić w wir kW. Cooltek można jeszcze wziąć, bo kosztuje w porządku. ale Tagana bym w życiu nie wziął za tą cenę. Edytowane przez srekal34

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

proc - c2d e6600 1150zl

plyta - asus p5n32-e 790zl

pamieci - te cruciale ballistixy beda ok - 1500zl

grafa - gigabyte 8800gtx - 2120zl

muzyczna - x-fi xtreme music - 280zl nie warto doplacac do fatality

zasilka - tagan 700w-u35 - 700zl bardzo cichy zasilacz, trzyma napiecia idealnie

 

i za pozostale 1000zl jakies wypasione chlodzonko wodne:)

 

aha i podane ceny sa z www.pcprojekt.pl w krk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Proponuję:

*e6600 ~ 1150zł

*Infinity ~ 165zł

*Abit IN9 32X-MAX Wi-Fi - bije wszystko inne na chipsecie 680i na łeb.

*Crucial Ballistix 2x 1gb 1GHz cl5 - podzespoły ze stanów, a konkretnie z newegg'a sprowadza Soker. Cena za ten kit razem z przesyłką to ~ 1100zł

*evga 8800gtx ~ 2050zł

*Be Quiet 700w ~ 550zł

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

o tego jeszcze będą podpięte 3 Dyski (Caviar 320Gb, Seagate 320GB i Seagate 120GB)

Przy tej kasie, po pierwsze

 

 

Dwa dyski kup 2x160GB (lup więcej najlepiej 250GB) poszukaj Seagate 7200.10 i puść je na Raid 0. I widzę, że potrzebujesz miejsca kup jakiś 400GB osobno.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sorry że nie odpisywałem przez długi czas, ale niestety brakowało go troche.....

 

Po przeczytaniu :-) Stwierdziłem zę na dzien dzisiajszy skłaniałbym sie ku:

 

Core2 Duo E6600 2.40 GHz

Abit IN9 32X-MAX Wi-Fi

BFG GeForce 8800 GTX 768MB TV & 2x DVI

Sound Blaster X-Fi Fatal1ty

Crucial Ballistix 2x1GB DDR2 1000 SLI

Be-quiet Straight Power BQT E5-700W

 

Jeżeli chodzi o mobo to Striker Extreme na 100% odpada ! Czytałem na temat tego mobo na forum opinie użytkowników i raczej narazie nie skłaniałbym się na jej zakup.

Hmmm a ten Abit IN9 szukałem po google ale nie umie znleść żadnych konkretnych testów same zdecia i specyfikacje....

Karte muzyczną już zamówiłem także już z głowy, narazie pójdzie na starym kompie.

Zasilacz........ Narazie Bq-quiet, ale kto wie może jeszcze zmienie zdanie.

 

*Crucial Ballistix 2x 1gb 1GHz cl5 - podzespoły ze stanów, a konkretnie z newegg'a sprowadza Soker. Cena za ten kit razem z przesyłką to ~ 1100zł

*evga 8800gtx ~ 2050zł

Mam rozumieć że u niego oprócz pamięci kupię też EVGA 8800GTX ?

Napewno do niego napisze w przyszłym tygodniu.

 

Dwa dyski kup 2x160GB (lup więcej najlepiej 250GB) poszukaj Seagate 7200.10 i puść je na Raid 0. I widzę, że potrzebujesz miejsca kup jakiś 400GB osobno

Dokupie jeszcze jednego Caviara takiego samego co mam. Czyli Caviar RE 320 GB 16MB cache SATA-II.

 

i za pozostale 1000zl jakies wypasione chlodzonko wodne:)

a zaoszczędzone pieniądze zamień w WC

No tak.. tylko ja na ten temat nie mam zielonego pojęcia.

Tym bardziej nie wiedziałbym co wybrać. A aktułalnie nie mam zbyt czasu żeby siedzieć,szukać i czytać na ten temat coś.

Jak znajde czas to napewno poczytam.

Możecie mi polecić jakiś zestaw do tyś. złotych.

 

Z góry dziękuje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w złożeniu zestawu wc pomoże Ci np Samhain czy Malik, Malik ma podobny sprzęt więc mądrze doradzi ;)

 

a co do karty muzycznej, zawsze można odesłać w ciągu 10 dni, więc to nie problem że już zamówiłeś :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...