Skocz do zawartości
eKoniQ's

Modernizacja Komputera Za Max 800 Zl

Rekomendowane odpowiedzi

Zepsulem BIOSa w mojej MOBO a poniewaz jest wlutowany to musze kupic nowa... A jak wiadomo zmiana plyty glownej wiaze sie z wymiana RAMow (jak ja nie chce :( ) oraz z kupnem karty graficznej... (mialem zintegrowana)... Co byscie polecili jak najnizszym kosztem przywrocic swojemu komputerowi chwile swietnosci? Dzieki i pozdrawiam B-)

A to cfg mojego PeCeta:

CPU: P4 530 3.0 GhZ cooling by Arctic Cooling Freezer 7 PRO

RAM: PDP Patriot LL 512MB DDR 400MHz CL2 (2-6-3-3)

HDD: Samsung 120GB SATA 8MB, 7200 rpm.

DVD+/-RW:SONY DVD RW DW-D22A

Mobo: Gigabyte GA-8I915G-MF

VGA: Intel® 82915G/GV/910GL 128 MB Express Chipset Family

PSU: Fortron FSP400-60HLN

Sound: Intel High Definition Audio Realtek 7.1

 

A co myslelibyscie o zmianie platformy? Zakupu c2d nie planuje (drozyzna) a jakos ciagnie mnie do AMD :> (AM2) Oczywiscie 800 zl + pieniadze ze sprzedanych czesci (HDD, nagrywarka, PSU i obudowa zostaja)

Piszcie :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Grzechu_1990

heh masz 13 lat i chodzisz do 1 klasy gimnazjum wiec to wiele wyjasnia icon_smile3.gif Nie pisz juz w tym temacie dziecko

Dziecko czy nie dziecko nie ważne. Kultura powinna być Z KAŻDEJ strony. Jak zobaczysz podobne tematy o wycenie KAŻDE zostały zamknięte. Samemu nie można poszukać?? Za ramy może ze 100zł dostaniesz...

 

EDIT: Za długo pisałem posta...

Edytowane przez Grzechu_1990

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

AMD Ahtlon lub Sempron - gry

Intel Pentium - edycja filmów, muzyki

 

Oba procesory mogą być do wszystkiego, wszystko zależy od portfela i przywiązania do marki.

Edytowane przez mpConroe

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poniewaz zdecydowalem ze zostaje przy Intelu prosze was o pomoc w wyborze plyty glownej, ktora ma pozwolic wycisnac wszystkie soki z mojego P4. Myslalem nad ASUS P5NE-SLI, ale poniewaz jestem pewien, ze SLI nie bedzie mi potrzebne i nie chce za to placic. W przyszlosci (wakacje) planuje zakup c2d e4300. Co do karty graficznej to pewnie wezme jakiegos GF7300GT (najmniej stanieja) lub GF 7600 GS od PALITA...

Dzieki za konstruktywne rady...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poniewaz zdecydowalem ze zostaje przy Intelu prosze was o pomoc w wyborze plyty glownej, ktora ma pozwolic wycisnac wszystkie soki z mojego P4. Myslalem nad ASUS P5NE-SLI, ale poniewaz jestem pewien, ze SLI nie bedzie mi potrzebne i nie chce za to placic. W przyszlosci (wakacje) planuje zakup c2d e4300. Co do karty graficznej to pewnie wezme jakiegos GF7300GT (najmniej stanieja) lub GF 7600 GS od PALITA...

Dzieki za konstruktywne rady...

Masz wiele możliwości:

Poszukać identycznej mobo jak ta która się zepsuła (prawdopodobnie najtaniej)

Kupić AsRock 4COREDUAL-VSTA za 215 z jakąś kartą od 15 zł (AGP matrox 450) poprzez Palita 7300GT do 7600 GT na PCI-E

Kupić ASUS P5NE-SLI + RAM + grafika na PCI-E (zmieścić sie w 800 można tylko z czymś poniżej 7300GT i 512 MB RAM)

(chyba że wcześniej sprzedasz posiadany RAM to starczy na 7300GT od Palita)

Kupić coś w tej samej cenie z integrą (o OC zapominasz) ale RAM można wybierać do 370 zł aby nie przekroczyć 800 zł.

 

Każde inne rozwiązanie będzie kosztowało więcej.

Jest jeszcze opcja sprzedasnia posiadanego CPU i RAM i potem pełna swoboda wyboru a wtedy najtaniej wyjdzie AM2

jeśli z dwurdzeniowym.

Można też sprzedać tylko CPU i przesiąść sie na jeden rdzeń pod 939 (taniej niż AM2 ale nieciekawie na przyszłość.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W AsRocki i inne tego typu wynalazki nie chce sie pchac... Pieniadze na RAM bede mial za sprzedaz RAMU Patriota (kupie na poczatek jakies GoodRamy a w wakacje wymienie). Co do MOBO to najblizej jestem P5NE-SLI, ale ciagle szukam czegos dobrego bo kiedy i czy wogole sie przesiade na tego korka jest sprawa otwarta... Kurcze gdyby byla tansza wersje P5NE bez SLI z ktorego i tak nie bede korzystal to bralbym bez wachania...A jesli mielibyscie polecac jakas tansza plyte glowna ktora pozwoli mi wycisnac max z mojego p4 (niekoniecznie musi obslugiwac c2d - najwyzej w wakacje zmienie) Moze jakis tanszy BIOSTAR? hmmmm poleccie cos bo jak narazie moj p4 mi wystarcza a naprawde zmiany procka nie przewiduje wczesniej niz wakacje...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podstawową wersję ASUS P5LD2 można kupić za około 150 zł

(taką bez obsługi C2D) i raczej nic lepszego się nie dostanie w tej cenie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moi aktualni kandydaci w kategorii plyty glowne:

http://www.komputronik.pl/pelny.php?id=33687

http://www.komputronik.pl/pelny.php?id=35436

Ktora z nich wybrac? Moze zaproponujecie cos innego w tym przedziale cenowym? Bardziej sklaniam sie chyba ku temu ASUSOWI za 300 zl

Moj aktualny kandydat w kategorii karta graficzna:

http://www.komputronik.pl/pelny.php?id=34614

Moj aktualny kandydat w kategorii RAM:

http://www.komputronik.pl/pelny.php?id=26754

Co o tym myslicie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a może 775Twins-HDTV - ma zintegrowaną kartę graficzną X200 (całkiem niezła jak na integrę), obsługuje DDR1 i 2, poleci na niej zarówno Core2Duo jak i Pentium 4, ma całkiem niezłe opcje podkręcania (bez regulacji napięcia) - wyciągnąłem na 805tce 2.66@3.7 GHz. I co najlepsze - mogę Ci ją sprzedać! :-) Jeszcze na gwarancji, tanio jak barszcz. Ma port PCI-E, więc możesz dołożyć sobie kartę graficzną według uznania. Asynchroniczne taktowanie ramu pozwoli spokojnie wycisnąć max z tych patriotów jak i procka (na def. vcore ;-))

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...