Skocz do zawartości
Fulgor

Benq Fp93gp - Następca Legendarnego Fp91gp?

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Damikor

Musisz dać tryb "klon" albo pojedynczy, ale ustawić na 2 monitor (będzie wyświetlało 2 monitory BenQ FP93GP - ten pierwszy to będzie na D-Sub, a drugi na DVI)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj dostalem monitor...

 

Ustawilem:

 

Jasnosc 20

Kontrast 35

Ostrosc 3

 

Obraz jest OK... Ale wy piszecie o jakis sterownikach... Na stronie producenta nie znalazlem... mam Win XP... i radeona x800gto na warcatach...

 

Ktos mi wytlumaczy? Bo przeczytalem prawie caly temat i nie moge sie polapac.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Mam jedynie problem w puszczeniu sygnału na DVI (analogowo) działa!

 

Przymierzam się do zakupu tego monitora, chciałbym go właśnie połączyć kablem DVI-D z kartą graficzną, jaki problem jest z tym podłączeniem ? czy u innych użytkowników też występuje ? czy ktoś ma podłączony ten monitor przez DVI i nie ma z tym żadnych problemów ?

 

Pozdrawiam

flat17c

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po przeczytaniu tego wątku zdecydowałem się na zakup Benqa i po jednym dniu użytkowania widzę same pozytywy. Obraz żyleta, dobre kolory, 0 smużenia w grach FPS i wyścigach.

 

Z cleartype przyjemnie czyta się posty na forum i przegląda net. Ustawienie "photo" nie jest może najszczęśliwsze, wolę do oglądania zdjęc używać ustawień użytkownika. Natomiast funkcja movie sprawdza się świetnie, poprawiając jakość wyświetlania filmów.

 

Obraz równie dobry jak na wcześniejszym monitorze - 21" Belinea CRT. Czuje się na pewno sporą różnicę w porównaniu do CRT, o której pisali inni użytkownicy, ale myślę że to dlatego, że to mój pierwszy LCD.

 

Połączenie przez DVI-D do 7600GS Galaxy działa bez zarzutu. Matryca równo podświetlona i jak dla mnie, nie zauważam żadnego srebrzenia w rogach, o którym była mowa.

 

Stery zainstalowałem z płyty, w panelu NVidia monitor wykrywa jako FP93GP, w windzie FP93G(Digital).

 

Myślę, że monitor wart jest polecenia z tę cenę. Jak do tej pory, odpukać, brak martwych pixeli.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Od ponad dwóch tygodni mam ten monitorek. Kupiłem go w ESC.pl z gwarancją na 0 bad pixeli. Jak do tej pory nie mam żadnych martwych pixeli ;]

Monitor wart każdego grosza! Kolory i kąty super! Obraz jest full ostry. W Q3, ET gra się świetnie - występuje LEKKIE smużenie [dla mnie i tak nie zauważalne, bo skupiam się na grze a nie na wypatrywaniu smug :P], które w ogóle nie przeszkadza.

 

BTW. Czy ktoś może zarzucić linkiem do sterowników FP93GP? Bo na płycie są do 93GS/GX. A na stronie BenQ już ich nie ma (a kiedyś były).

Edytowane przez FsH

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. A ja mam pytanko troszke z innej beczki. Otóż jak ma sie ten benek do swojego starszego brata FP91GP( pytanie jak w temacie =). Bo jeszcze nikt o tym nic nie pisał a wydaje mi sie bardzo ważne. Ktoś mam może możliwość porównania ich obu?? Czym sie właściwie różnią ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ZAMÓWIŁEM :huh: :unsure: :unsure: :unsure: :unsure: :rolleyes:

 

Szybkie rady dla początkującego użytkownika owego monitorka i dodam że będzie to moje pierwsze LCD :oops:

 

dzięki za szybkie rady :(

ps. czy np. test monitora 2.0 jest dobrym programem i bezpiecznym ?

Edytowane przez hauti

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam!

 

Zamierzam wkrótce kupić ten monitor i interesuje mnie jedna rzecz: jak się ma sprawa przejściówki HDMI - DVI i podłączenie za jej pomocą tego monitora. Nie po to kupuje taki dobry, dość drogi monitor, by podłączać go za pomocą analogowego D-SUB. Pytam, bo Benek będzie działał razem z płytą Gigabyte GA-MA69G-S3H, a ona ma właśnie HDMI i D-SUB. DVI można uzyskać za pomocą wspomnianej przejściówki. Ma ktoś tak wpięty monitor? Wydaje mi się, że nie powinno być problemów, ale kto wie, czy nie będzie jakichś start w przesyłaniu obrazu. Jak myślicie? :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

grałem kiedyś dużo w q2 teraz już mniej

odpaliłem na chwilkę i pierwsze wrażenie ? -> ok

malkontent się doczepi ;-)

jak przyłożę się do testów (jak pojedzie dziewczyna) to zdam relację ;)

 

ps. monit chodzi non stop od 15:30 póki co 0 badów ;)

 

edit:

wróciłem na chatę (dziewczyna nadal jest więc testów brak :D)

ale pyknąłem fotkę bez flesza ;)

ps. zdjęcie wyświetlane na monitorze zrobione w te wakacje (8.06.2007) podczas spływu rzeką Krutynia

obraz wygląda lepiej niż na zdjęciu ;-)

Dołączona grafika

Edytowane przez hauti

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pewien dylemat co do tego monitora. Nie wiem na co się zdecydować pomimo tylu pozytywnych opini na temat tego LCD w tym temacie.

 

Zastanawiam się właśnie między tym Benq FP93GP a 19" LG Flatron L1953TR-SF na matrycy TN.

 

Komputer wykorzystywany uniwersalnie: w większości do internetu, filmów, sporadycznie do gier (ale lubie dobre fpp ;) ) i programowania.

 

Co byście mi doradzili?

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czemu akurat rozwazasz wybor lg (w tym przypadku), bo ładny? Jesli ma byc do internetu, filmow - benq. I jak sam czytałes, ten model dobrze spisuje sie w grach.

Edytowane przez Jacek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wczoraj odpaliłem gothic 3 1280/1024 jakość na maxa oprócz odległości i afx4 (grałem wcześniej na 3 monitorach 2x 17"nokia i mag i 15" nec'a) i po prostu efekt na benq powalił mnie na kolana (ustawienie dynamika)

to mój pierwszy lcd a za razem pierwszy dobry monitor ;) obraz na poprzednich wyglądał co najwyżej przeciętnie, a teraz syci =]=)

jestem w niebo wzięty =]

niestety zdjęcia robione cyfrówką nie oddają efektu więc ich nie uploaduje

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ostatecznie zdecydowałem się jednak kupić BenQ FP93GP. Tyle się naczytałem o tym monitorze i wszędzie słyszałem o nim tyle dobrego, że stwierdziłem, że za te pieniądze będzie to jednak najlepszy wybór. Mam nadzieję, że się nie zawiodę.

 

LG nie kupię bo zraziłem się do tej firmy po zakupie Flatrona 775FT - najgorszy zakup z możliwych, monitor był do bani, po roku się zepsuł a serwis LG nie umiał go nawet porządnie naprawić więc wysiedziałem na tym szrocie 5lat i ostatecznie walnął go piorun (dosłownie i w przenośni - ponieważ spalił się podczas burzy). I wcale z tego powodu nie płaczę bo mam motywację do kupna fajnego LCD.

 

Teraz siedzę na telewizorze, więc to pewnie jeszcze spotęguje moje zadowolenie z nowego monitora.

 

Pozdrawiam i dziękuję za pomoc w podjęciu decyzji.

 

[EDIT]

Mam jeszcze kilka pytań do osób które kupowały w esc.pl. Otóż jak wygląda reklamacja 3-letnia. Jeśli monitor się zepsuje to monitor jest transportowany na ich koszt czy wtedy trzeba im go dowieźć na własną rękę? Ile kosztuje przesyłka? I czy za przedmiot płaci się przyt odbiorze czy przelewem? Jest to dla mnie istotne bo mieszkam koło Wrocławia a to dość daleko do Gdańska gdzie sklep ma siedzibę.

Edytowane przez mafioso12

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[EDIT]

Mam jeszcze kilka pytań do osób które kupowały w esc.pl. Otóż jak wygląda reklamacja 3-letnia. Jeśli monitor się zepsuje to monitor jest transportowany na ich koszt czy wtedy trzeba im go dowieźć na własną rękę? Ile kosztuje przesyłka? I czy za przedmiot płaci się przyt odbiorze czy przelewem? Jest to dla mnie istotne bo mieszkam koło Wrocławia a to dość daleko do Gdańska gdzie sklep ma siedzibę.

Benq ma gwarancję door-2-door więc ze sklepem nic nie załatwiasz. kontaktujesz się z serwisem Benq i monitor zostaje odebrany i dostarczony kurierem na ich koszt.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem w esc.pl i nie żałuję, naprawdę było warto kupić tego BenQ. Kolory ekstra - jest to mój pierwszy LCD i naprawdę cieszę się, że wybrałem właśnie BenQ FP93GP. W grach leciutko smuży ale jak już wcześniej napisali w ogóle to nie przeszkadza. Oglądanie filmów to już po prostu kosmos. Do internetu i do pracy w tekście nadaje się wybornie. Po prostu uniwersalny monitor, do zastosowań domowych naprawdę polecam - tymbardziej, że nie jest aż tak bardzo drogi zważając na to, że to matryca MVA.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i ja tez kupiłem ten monitorek.

Benq Fp93GP jest po prostu wypaśny :D Kolory naprawde piękne :) Jeśli chodzi o smużenie to przynajmniej w moim przypadku trzeba sie dobrze przyjrzeć żeby cokolwiek zobaczyć. W grach to absolutnie nie przeszkadza.

LCD godne polecenia, naprawde. B-)

Jeśli chodzi o cene to przecież nie jest wcale taki drogi!! Popatrzcie na ceny innych monitorów na MVA :?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem mój 1 monitor LCD :) Używam 2 dzień, więc na razie powstrzyma się od wydawania laurki. Przez ostatnie 2 miesiące używałem 15 CRT, więc przesiadka była dla mnie szokiem! Co mi się rzuciło w oczy (:P) to bardzo duża jasność, siedzę na 20, bo inaczej po dłuższej chwili bolą mnie oczy (no ale dobrego wzroku to nie mam, poza tym przy astygmatyźmie oczy się szybko męczą) :) Aaa, i miałem takie dziwne wrażenie, że przy kątach linie są zaokrąglone, ale było to spowodowane wielkością monitora i siedzeniem wcześniej na wspomnianym CRT. Jak na razie 100% zadowolenia :D

 

ColoColo ma rację, jak na MVA to cena jest zaskakująco niska! To niewątpliwa zaleta tego monitora :)

Edytowane przez tomaszb

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to panowie czas przełamać lody :o

 

Ja naprawdę dziś siedząc i czytając ten temat zdecydowałem się o zakup pierwszego w życiu LCD. Normalnie jakbyście się moich znajomych zapytali to by wam odpowiedzieli "Devil i LCD? w życiu"

 

Jeśli ten panel naprawdę sprawdza się dobrze w grach to jestem skłonny rozstać się z moim poczciwym ,ale wciąż jarym 21'CRT. :P Wymogi mam jeśli chodzi o nasycenie barw ,żadnego gubienia kolorów ,obraz ma być ostry jak żyleta i w miarę możliwości żadnych martwych pikseli. Martwi mnie tylko gdzie ja później znajdę miejsce na mój centralny głośnik ,ale to już najmniej istotne :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czy ten BENQ ma jakas regulacje do gory w boki itp - czy moze poprostu jest to sztywna konstrukcja (monitor +podstawka)

 

ile cm jest od biurka do dolnej ramki monitora ?

Jest to sztywna konstrukcja, można regulować jedynie pochylenie tył, przód. Od biurka do dolnej ramki jest około 8,5 cm

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jestem chyba za stary, ale grając w

 

1. Bioshock

2. Medal of Honor Airborne

3. Command&Conquer Tyberian Sun

 

nie zauważyłem żadnego smużenia (gry były puszczone zawsze w full detalach w rozdziałkach 1280x1024). Powiem tylko, że 19 cali robi swoje (wcześniej 17 crt).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

postanowiłem , że kupie tego BenQ

mam tylko pytanie do tych którzy już go kupili , jakie wrażenia ? Czy nadal spisuje się tak świetnie jak mówiliście a może poradzilibyście kupić mi coś innego :>

 

 

 

Poza tym czy zakup na esc.pl jest bezpieczny , i czy ta gwarancja jest przydatna : > Często są martwe pixele : >

 

bo mam do wyboru zakup w komputroniku w bydgoszczy (949zł) , albo przez esc.pl (949+przesyłka)

 

:<

 

 

 

Pozdro :blink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poza tym czy zakup na esc.pl jest bezpieczny , i czy ta gwarancja jest przydatna

:<

Pozdro :blink:

Co do sklepu esc ,moge polecic kupilem u nich w sierpniu leadteka 8800gts 640mb i po 2 tyg karta padla:(,wysłałem do nich po tyg odesłali mi nową karte.(btw tylko jak sie ma do nich cos wysyłać to tylko kurierem).Jakbym miał kupować akurat ten model( a sie właśnie zastanawiam nad nim) ,to bym brał u nich ze wzgledu na tą 14dniową gwarancje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

k , jeszcze jedno a czy w razie awarii rozumiem , że wysyłam monitor na własny koszt? : P

 

I jak poznać , że mam martwe/złe//sub pixele , są jakieś programy , jakieś techniki sprawdzania tego : > I kiedy najlepiej to sprawdzić...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...