Skocz do zawartości
kubajew

Sałatka Kebab :d

Rekomendowane odpowiedzi

a mi dopiero dzisiaj udało sie upolować niektóre składniki tej sałatki . zrobiłem sobie i było pycha mniam mniam . Polecam . Chociaż u mnie w mieście dostać przyprawę do kebaba/gyrosu graniczy z cudem . Musiałem kupować w sąsiednim mieście ale warto było :D :D :D :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przeciez taka przyprawe mozna kupic w kazdym markecie i wiekszym sklepie a w mniejszych tez sie dostanie.

Z tym, że mieszkamy niedaleko siebie (w miarę), więc już wiedziałbym gdzie podskoczyć po tą przyprawę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kaaban, smażyłeś tego kurczaka z tą przyprawą do kebaba/gyrosu, a jeśli tak to gdzie ja kupiłeś?

Pisałem Ci, LD ;) napisz jak Ci wyszła ta sałatka :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zgadza się , do sałatek lepiej dawać czerwoną ,chociaż z Kebabem podsmażona się również nada. Robiłem coś podobnego na jednej imprezie firmowej ,tyle że nie z kurczaka tylko kebab zakupiony w jednej z wrocławskich knajp i całkiem mi przypadło do gustu. Jednak było trochę osób co szczerze się przyznawali że to mięso z baraniny im nie leży.

Edytowane przez Devil

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja proponuje trochę inaczej przygotować mięso.

Wsypujemy do garnka przyprawę do gyrosa, zalewamy małą ilością zagotowanej wody ok 0.5l i trzymamy pod przykryciem. Mięso z kurczaka smażymy na patelni, ale nie za długo!!! Bo traci soczystość. Potem wlewamy wywar z przyprawy do gyrosa i dusimy mięso, aż do wyparowania wody, reszta według podanego przepisu. SMACZNEGO!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

robiłem ostatnio dla mojej Pani. Rewelacja! Szczerze to lepszego gyrosa/kebabu nigdzie w lokalu nie jadłem [;

 

spostrzeżenia:

- majonez radzę zmieszać z jogurtem naturalnym (nie będzie takie mdłe)

- cebulka podsmażona

- podawać z frytkami i colą ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Robilem, wypas

 

Moje "porady" :

 

- Nie dodawac zbyt duzo kukurydzy bo zrobi sie mdle i gorzkie (nie przepadam za kukurydza wiec to moje zdanie)

-do kapusty pekinskiej przydal by sie lekki sos lub zaprawa zeby nie byla taka sucha, ew. wiecej majonezu dodac

- tak jak juz ktos pisal, cebulka jest super gdy po pieczeniu miesa na nie umyta patelnie (pozostaje na niej przyprawa do gyrosa) wrzuci sie cebulke i podsmazy

 

Dzieki za przepis !

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@up

ja pekinska lekko gniote rekami, ale nie zeby zrobic z niej papke :] dodaje troche soli, bo ona wydobywa wode z kapusty, i jest lux

polecam zrobic z porem zamiast cebuli ;]

 

robilem ja juz z 5 razy i za kazdym razem zajebista wychodzi ;d

Edytowane przez TeLe

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w niedziele zrobiłem dokładnie według przepisu ;)

 

mam rade odnośnie cebuli ;)

 

gdy mięso będzie już usmażone i ułożone na dnie miski to wtedy pokrojoną cebule warto podsmażyć. Nie myć patelni (bo są tam resztki przyprawy). Po prostu wrzucić cebule na patelnie.

 

imho

 

lepiej smakuje niż taki gyros ze "zwykłą" cebula DD

Proponuję spróbować zamiast cebulki użyć por.Oczywiście tylko ta jaśniejszą część.Jest to nieco delikatniejsza wersja, ale myślę, że równie rewelacyjna.Do takiej sałatki należałoby użyć ok.2 szt.Również robi szał na imprezach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

salatka robi szal wszedzie, smakuje kazdemu, robilem ja juz kilka razy, doszedlem do wprawy, wychodzi prawdziwe cudo i polecam czerwona cebule do tego, nie wrzucajcie tego na patelnie, po prostu czerwona cebulke, por bedzie za mocna wedlug mnie, a bialej juz nie wrzuce po tym jak zrobilem z biala i na drugi dzien mialem smak cebuli w gebie :>

Edytowane przez kucyk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Kaaban

i u mnie wczoraj zrobiła furorę ;] wszyscy zachwycali się na prawo i lewo :D ja zresztą też :rolleyes: ahh już dawno jej nie jadłem, jak dobrze było sobie przypomnieć ten smak B)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nono skoro tak chwalicie to może trzeba na sylwka zrobić(niektórzy powiedzą że marnotrastwo ale o suchym pysku się nie siedzi)

A co do tej przyprawy to jest przyprawa do gyrosa czy tzatzyki? Bo widziałem że są obje a stosuje się to i to w kebabie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...