Skocz do zawartości
dj_kamciu

Niestabilna Praca Pamięci Kingston

Rekomendowane odpowiedzi

Mam kłopot z tymi pamięciami najlepiej przedstawię kopię listu który wysłałem dogościa (firmy) u którego kupiłem. Jednak echo, na telefon też nie odpowiada i zwracam się z prośbą o informację gdzie można pamięci reklamować/co jeszcze z nimi zrobić.

Witam! Końcem czerwca 2006r zakupiłem u pana na allegro pamięci Kingston

Dual Chanell PC3200 2x256MB CL3. Na początku kiedy korzystałem z procesora

z szyną FSB 133Mhz wszystko było OK (XP 2000+ Thoroughbread A). Jednak po

zmianie na inny procesor (Barton 3200+) korzystającego z szyny 200MHz

pamięci nie pracują stabilnie - wyrzucają błędy podczas pracy w systemie jak i

w popularnych bechmarkach - GoldMEM oraz MEMTest. Tak samo jest przy

częstotliwości szyny 166MHz (efektywnie dla pamięci 333MHz).Udało mi się ustalic

ze jeden z modułów jest w stanie pracowac stabilnie przy 133MHz

(efektywnie 266MHz). Drugi ani w Dualu ani osobno nie pracuje dobrze. Wykluczyłem

uszkodzenie sprzętu (EPoX 8RDA+, Athlon XP 3200+ Barton, Gigabyte Radeon 9550,

zasilacz 580W Hiper) testując go z innymi pamięciami oraz wkładając je do

innego komputera - objawy bez zmian. Proszę o instrukcje co mam zrobic aby

zareklamowac wadliwy produkt. Oznaczenia spisane z pudełka to

KVR400X64C3AK2/512 512MB PC3200 CL3 184 - Pin DIMM KIT (2 pcs.) poniżej liczby 0176 | 120.

Od siebie dodam tylko że tak naprawdę mam mobilka 2500+ sprawdzony z 200MHz FSB na innych pamięciach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przy 400MHz? Teraz niebardzo mi się chce kompa rozkładać i wkładać tej drugiej, spróbuje na pierwszej, ale chodziło mi bardziej o jakiś adres/ numer telefonu który nie jest w angli tylko w polsce, strona kingstona w tej sprawie milczy, byłem w jednym ze sklepów optimusa (wymieniony jako dystrybutor) i powiedzieli że nie mają obowiązku. I czuję się troszkę poirytowany, bo cóż mi z dożywotniej gwarancji jeśli nie mogę jej zrealizować?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Częstotliwość FSB 200MHz, Timingi CL2,5-4-4-8, nic z tego, byk w MemTest'cie po 5 minutach. Jakieś jeszcze sugsetie? Dodam jeszcze że zanim napisałem tego posta to bawiłem się wieloma konfiguracjami timigów - nic nie pomogło.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przy 400MHz? Teraz niebardzo mi się chce kompa rozkładać i wkładać tej drugiej, spróbuje na pierwszej, ale chodziło mi bardziej o jakiś adres/ numer telefonu który nie jest w angli tylko w polsce, strona kingstona w tej sprawie milczy, byłem w jednym ze sklepów optimusa (wymieniony jako dystrybutor) i powiedzieli że nie mają obowiązku. I czuję się troszkę poirytowany, bo cóż mi z dożywotniej gwarancji jeśli nie mogę jej zrealizować?

Wystarczyło troszkę poszukać:

http://forum.purepc.pl/index.php?showtopic...mp;hl=kingstone

http://ultramedia.pl/serwis_csk.php

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wystarczyło troszkę poszukać:

2497460[/snapback]

W temacie piszesz CL3 a timingi ustawiasz 2,5? Coś nie bardzo... Ustaw 3 3 3 8 i wtedy probuj na 200Mhz

Bawiłeś się timingami (CL 2,5-4-4-8)? Command Rate 2T?

Pozdrawiam

 

P.S. Temat do zamknięcia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...