Skocz do zawartości
DziubekR1

Ct4760 Sb Live Player 1024 Box / Platinium Czy

Rekomendowane odpowiedzi

Chce sobie sprawic Live! Poczytalem troche tutaj http://lbs.elektroda.net/historia_creative.htm i w sumie koles najbardziej poleca stara wersje CT4760 SB Live Player 1024 Box / Platinium ze zlotymi wejsciami. Co o niej myslicie ? Ja przy kompie mam caly czas sluchawki, wiec nie zalezy mi na 5.1. Mam akurat teraz mozliwosc jej kupna, a jedyna alternatywa jest SB0060 lub SB0100. Widzialem jeszcze jakas Live! 24bit 7.1, ale tej wogole nie znam. Co myslicie o wyzej wymienionych modelach ? Brac tego starego CT4760 SB Live Player 1024 Box / Platinium jak mam teraz okazje, czy lepiej ktoras z SB0060, SB0100 ?

Edytowane przez DziubekR1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chce sobie sprawic Live! Poczytalem troche tutaj http://lbs.elektroda.net/historia_creative.htm i w sumie koles najbardziej poleca stara wersje CT4760 SB Live Player 1024 Box / Platinium ze zlotymi wejsciami. Co o niej myslicie ? Ja przy kompie mam caly czas sluchawki, wiec nie zalezy mi na 5.1. Mam akurat teraz mozliwosc jej kupna, a jedyna alternatywa jest SB0060 lub SB0100. Widzialem jeszcze jakas Live! 24bit 7.1, ale tej wogole nie znam. Co myslicie o wyzej wymienionych modelach ? Brac tego starego CT4760 SB Live Player 1024 Box / Platinium jak mam teraz okazje, czy lepiej ktoras z SB0060, SB0100 ?

Wszystkie modele które wymieniłeś są bardzo dobre (oprócz Live! 24bit) więc bierz to co najtańsze, na żadnym się nie zawiedziesz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli tak bardzo sie napaliłeś na gniota sblive to weź już lepiej wersje 5.1 digital, player , etc. etc... Zależy do czego ale chyba najlepsza będzie sb24 z tych wymienionych.... ale to i tak jest #%&@&*

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No ale w granicach 50zl to raczej alternatywy nie ma. Mialem SS, a teraz siedzie na Realteku i normalnie mi uszy odpadaja, wiec szybko potrzebuje czegos co zagra. Poza tym pisalem, ze akurat na 5.1 nie patrze, bo przy kompie zawsze mam sluchawki.

 

EDIT:

 

Karta potrzebna mi jest glownie do muzy MP3, radio internetowe itp. Chociaz nie powiem, w dobra gierke lubie zagrac :)

Edytowane przez DziubekR1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli tak bardzo sie napaliłeś na gniota sblive to weź już lepiej wersje 5.1 digital, player , etc. etc... Zależy do czego ale chyba najlepsza będzie sb24 z tych wymienionych.... ale to i tak jest #%&@&*

Wersja 5.1 digital oraz 24bit to akurat najgorsze modele z serii Live! I nie rozumiem Twojej agresji do serii live! ma już ładne pare lat, a zintegrowane układy dźwiękowe montowane dzisiaj w płytach są wciąż gorsze. I pewnie nigdy nie będą dobre, w końcu na tym też polega marketing.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wersja 5.1 digital oraz 24bit to akurat najgorsze modele z serii Live!

Lajf! to wogóle szajs i pomyłka. :mur: Ale jeśli chodzi komuś o filmy i słuchanie muzyki i od czasu do czasu porgranie w coś to live24 jest znacznie lepszy od jego starszych braci. Co do jakości dźwięku to wg. mnie układy c-media montowane na płytach są lepsze od live 5.1 jeśli chodzi o jakość dźwięku. Nie wspominam już o SS.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Lajf! to wogóle szajs i pomyłka. :mur: Ale jeśli chodzi komuś o filmy i słuchanie muzyki i od czasu do czasu porgranie w coś to live24 jest znacznie lepszy od jego starszych braci. Co do jakości dźwięku to wg. mnie układy c-media montowane na płytach są lepsze od live 5.1 jeśli chodzi o jakość dźwięku. Nie wspominam już o SS.

Live! z pewnością nie jest super dźwiękówką, z tym się może zgodzę, ale na pewno lepszy niż c-media :lol2: O Live!24bit już wole nie wspominać, nie oferuje nic więcej niż stare dobre 5.1 a jakośc wcale nie jest lepsza, chyba że Ty porównujesz to wszystko z Live! digital - tak więc być może nie wiesz do końca co to dobre Live! :)

SoundStorm to już historia więc nie ma co poruszać tego wątku, choć zgodze się że przewyższała Live!y, sam z żalem rozstawałem się ze SS jak zmieniałem mobo.

Oczywiście broniąc Live! mam na myśli tanie rozwiązanie dla zwykłych użytkowników, którzy słuchają muzyki, grają i oglądają filmy, więc nie wciskaj kitu że Live to szajs.

Edytowane przez mookie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i sobie strzelilem Audigy SB0090 za 60zl z wysylka :) Za te Live! kazdy krzyczal 50-60zl, wiec z ciekawosci popatrzylem w dzial "Audigy" i dogadalem sie z jednym typem :) Mam nadzieje, ze to byl niezly strzal.

 

EDIT:

 

Tak wyglada moj zakup http://photos.allegro.pl/photos/oryginal/1...86275/163862758

Edytowane przez DziubekR1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i sobie strzelilem Audigy SB0090 za 60zl z wysylka :) Za te Live! kazdy krzyczal 50-60zl, wiec z ciekawosci popatrzylem w dzial "Audigy" i dogadalem sie z jednym typem :) Mam nadzieje, ze to byl niezly strzal.

Świetny zakup jak za taką kase, zainstaluj drivery YOUP-PAX i z pewnością będziesz zadowolony z dobrego dźwięku :gitarzysta:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Live to szajs.

Tak było i jest. Jeśli chodzi o samą jakość dzwięku to live24 ma na prawde dobrą, bo jest zbudowany z dobrym komponentów, lepszą niż jego starsi bracia a co do a1 sound quality jest taki sam jak na starym lajw, 24 bije to na głowe. Ale żeby sie z tym zgadzać lub protestować trzeba to sprawdzić samemu a nie powtarzać opinie z netu.

 

 

Co nie zmienia faktu że wszelkie creativy to karty do gier i dla bardziej wymagających userów nie nadają sie do słuchania muzyki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Piszesz mi tu non stop, ze Creativy nie nadaja sie do sluchania muzyki. Mozesz zamiast marudzic, napiszesz jaka inna karte bys polecil ?? Oczywiscie mowie tu o jakiej rozsadnej cenie, a nie 200zl za karte muzyczna.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co dziwniejsze, razor1 w sygnaturce ma Yamahę 724. Mam taką kartę produkcji Aopen. Jest gorsza niż współczesna karta zintegrowana na płycie :-)

 

Do muzyki warto wybrać Live! 24 lub Audigy SE. Oczywiście możesz kupić lepszą technicznie kartę, ale będzie to kosztować 5-10 razy tyle. I bardzo wątpię, czy w rzetelnym ślepym teście odsłuchowym zauważysz różnicę w dźwięku.

 

Audigy1 jest do muzyki nieco gorsza, ale jak w winampie czy foobarze ustawisz programową konwersję częstotliwości próbkowania, to powinna grać bez zarzutu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak sie sklada, ze mam dokladnie ta sama Yamahe na chacie :) Kupilem ja wiele lat temu jak przeczytalem w tescie w Chipie jak konkurowala z pierwszym Live! :) Jest lepsza od Realteka 850, ale ogolnie to juz do wymiany sie jedynie nadaje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak było i jest. Jeśli chodzi o samą jakość dzwięku to live24 ma na prawde dobrą, bo jest zbudowany z dobrym komponentów, lepszą niż jego starsi bracia a co do a1 sound quality jest taki sam jak na starym lajw, 24 bije to na głowe. Ale żeby sie z tym zgadzać lub protestować trzeba to sprawdzić samemu a nie powtarzać opinie z netu.

Co nie zmienia faktu że wszelkie creativy to karty do gier i dla bardziej wymagających userów nie nadają sie do słuchania muzyki.

:lol2: Mam wrażenie że klepiesz w kółko tą samą definicję że live24 to... a nie masz konkretnych argumentów. Miałem modele Creative'a począwszy od sb128 skończywszy z X-Fi extreme music, przerobiłem wszystkie Live!a oraz Audigy na wszystkich możliwych driverach (kx, pax, creative), a Ty się strasznie upierasz że to szajs tamto szajs.

Oczywiście że nie są to profesjonalne karty dla audiofilów, tego nikt Ci nie próbuje wmówić, cały czas mówimy o amatorskim sprzęcie do słuchania muzyki oraz grania w gry, które nie mają konkurencji bo są tak dobre ponieważ są dobre i tanie.

Edytowane przez mookie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam taką kartę produkcji Aopen.

No właśnie Aopen to był jeden z najgorszych szajsów na chipsecie ymf 724 jaki wyszedł :D . Ja mam orginalną Waveforce 192 yamahy ;]. Różnica w jakości i barwie dźwięku jest co tu dużo mówić orgomna. Jakość dźwieku ze wszystkich klonów Y724 jest beznadziejna w porownaniu do orginału.

Faktycznie ona jest gorsza pod względem mozliwości i udogodnień niż real-tek czy jakieś audigy. Jednak bije je wszystkie na głowe pod względem naturalności barwy dźwięku!!! I takie właśnie zadanie ma spełniać jak najwierniej.

 

Mookie, te karty nie maja konkurencji bo jej nie ma a nie dlatego że są najlepsze. Ciekawi mnie na jakim sprzęcie odsłuchiwałeś te wszystkie wynalazki creativa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mookie, te karty nie maja konkurencji bo jej nie ma a nie dlatego że są najlepsze. Ciekawi mnie na jakim sprzęcie odsłuchiwałeś te wszystkie wynalazki creativa.

razor1 - Tobie jak krowie na rowie ;) Nikt tutaj nie twierdzi że wynalazki Creative'a są najlepsze, są poprostu dobre w swoim segmencie, a nie mają konkurencji bo konkurencja wymiękała gdy próbowała wprowadzić coś nowego na rynek, poprostu byli gorsi, lub ich sprzęt był za drogi dla zwykłych zjadaczy chleba jak ja.

 

A jeśli interesuje Cię na jakich głośnikach testowałem karty to przewinęły się u mnie takie: Creative Inspire 6700, Inspire P5800, Inspire T5900, I-Trigue 5600.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mookie, pisales wyzej o driverach YOUP-PAX . Masz moze gdzie pod reka linka do tego cuda ? :) Odrazu bym zainstalowal jak dostane karte. Jeszcze jedno pytanko, je sie instaluje jako jakas nakladke na stery Creative, czy poprostu zamiast sterow Creative ? Maja jakis EQ ?

Edytowane przez DziubekR1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mookie, pisales wyzej o driverach YOUP-PAX . Masz moze gdzie pod reka linka do tego cuda ? :) Odrazu bym zainstalowal jak dostane karte. Jeszcze jedno pytanko, je sie instaluje jako jakas nakladke na stery Creative, czy poprostu zamiast sterow Creative ? Maja jakis EQ ?

Instalujesz soft YouP-PAX-Fiv2.32.2006.SP2 (ogromna paka zmodowanego softu od Audigy4/X-Fi) odznaczając drajwery które tam są bo są troche stare.

Potem drivery YouP-PAX-A4v3.5 (niedawno wyszły nowsze 3.5.1 których nie próbowałem ale na pewno są poprawką poprzednich).

Nie wiem jak to będzie się spisywało na Twojej A1, ponieważ na A1 testowałem PAXy ze 3 miesiące temu w starszej wersji, ale myślę że będzie OK.

Przed instalacją trzeba wyczyścić wszystkie stery Creativa orginalne, jeśli takie zainstalujesz.

Są tam equalizery, i różne szmery bajery, z których i tak rzadko się korzysta ;)

Edytowane przez mookie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No właśnie Aopen to był jeden z najgorszych szajsów na chipsecie ymf 724 jaki wyszedł :D

Klon, ale poza chipsetem Yamahy i kodekiem Yamahy, to tam praktycznie nic więcej nie ma. Nawet działało toto na oryginalnych driverach Yamahy.

 

Na 44.1kHz to była tragedia :-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Creative Inspire 6700, Inspire P5800, Inspire T5900, I-Trigue 5600.

Dziękuję, nie mam więcej pytań. :lol2: :lol2:

 

Hehe próbujesz ośmieszyć moje zestawy głośników? :)..... nie rozumiem po co wtrącasz takie nic nie wnoszące uwagi.....

A czy ja cokolwiek ośmieszam czy wtrącam? Przecież ja tylko dziękuje za za odpowiedź na moje pytanie, nic więcej. :blink:

Edytowane przez razor1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję, nie mam więcej pytań. :lol2: :lol2:

Hehe próbujesz ośmieszyć moje zestawy głośników? :) To są tylko tanie głośniki do komputera którym daleko daleko do przeciętnego sprzętu audio a co dopiero do dobrego, co powszechnie wiadomo. Nie mniej jednak są wystarczające aby wyczuć różnicę pomiędzy jedną dźwiękówką a drugą, więc nie rozumiem po co wtrącasz takie nic nie wnoszące uwagi. O głośnikach możemy podyskutować w innym wątku ;)

 

DziubekR1 na Audigy możesz potestoweć jeszcze stery KX http://kxproject.lugosoft.com/ Są całkiem niezłe, a nad ich konfiguracją można spędzić całe godziny jak nie dni :) Według wielu opinii są lepsze do muzyki i filmów, ale to trzeba samemu sprawdzić.

Edytowane przez mookie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mookie, nie masz moze gdzies pod reka jakiegos dzialajacego linka do tych Driverow YouP-PAX-A4v3.5 ? Ta wielka pake 380mb juz sciagnalem (znalazlem w chinach), ale do tych driverow YouP-PAX-A4v3.5 wszedzie jest jeden link (http://files.filefront.com/YouP_PAX_A4v35zip/;6533877;;/fileinfo.html), a tu klikam na download i nic sie nie dzieje, juz dwa dni probuje to jakos zassac.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mookie, nie masz moze gdzies pod reka jakiegos dzialajacego linka do tych Driverow YouP-PAX-A4v3.5 ? Ta wielka pake 380mb juz sciagnalem (znalazlem w chinach), ale do tych driverow YouP-PAX-A4v3.5 wszedzie jest jeden link (http://files.filefront.com/YouP_PAX_A4v35zip/;6533877;;/fileinfo.html), a tu klikam na download i nic sie nie dzieje, juz dwa dni probuje to jakos zassac.

Oj sorry, byłem przekonany że jak pisałem o tym wcześniej to dałem linka, ale zapomniałem :)

Wszystko znajdziesz tu http://www.youp-pax.org/forumdisplay.php?fid=13

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Firekage

Wtrace sie i ja. Akurat wedlug mnie do zastosowania DOMOWEGO styka co kolwiek jak Mooki podawal. Wiadomo , ze sa lepsze karty muzyczne , ale czy na glosniczkach do max 100 zlotych zauwazymy roznice?? Czy na nich bedzie lepiej odtwarzany dzwiek w grach czy jakims filmie. Przejzalem caly temat i wygladalo to tak : Creative kup >>> nie Creative to szajs. Wedlug mnie takie cos ma racje bytu , gdy ktos napisze >>> panowie mam 1000 zl na karte , glosniki za 5000 i co kupic...Sam smigam na Azali i jest lepsza niz moj Lajf 5.1 ale nigdy nie dalbym za karte muzyczna powyzej 100 zl tylko po to aby "miec wrazenie" , ze mi lepiej to gra w filmach czy grach...skoro i tak sprzet nie jest w stanie tego oddac. A jesli idzie tylko o muzyke to polowa i tak nie kupi Creative a Prodigy czy uklady na Juli...Ponadto Creative to w zasadzie jedyna firma , ktora da sie u nas kupic...normalnie w sklepach wiec olejmy marketing...po protu innych kart nie ma.

 

 

Wedlug mnie dobrze zrobil.

Edytowane przez Firekage

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oj sorry, byłem przekonany że jak pisałem o tym wcześniej to dałem linka, ale zapomniałem :)

Wszystko znajdziesz tu http://www.youp-pax.org/forumdisplay.php?fid=13

Dawno juz tam bylem :) I niestety, ale tam ( http://www.youp-pax.org/viewthread.php?tid...;extra=page%3D1 ) tez jedyny linkt, to na ten z filefronta :/

 

EDIT:

 

Dobra jest, po dwoch dniach prob, w koncu zaskoczylo sciaganie :)

 

A tak wogole, to ktore lepiej zainstalowac ? Bo sciagam i te sprawdzone 3.5 i odrazu jakies nowe 3.5.1 jak juz FileFront na to pozwolil.

Edytowane przez DziubekR1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A tak wogole, to ktore lepiej zainstalowac ? Bo sciagam i te sprawdzone 3.5 i odrazu jakies nowe 3.5.1 jak juz FileFront na to pozwolil.

Kolejny numerek w pozycji > 1 oznacza poprawienie czegoś co nie działało albo działało błędnie, więc teoretycznie nowsze = sprawniejsze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Audigy co prawda juz dawno kupione i moze juz dzisiaj bedzie, ale jeszcze mam jedno pytanko z ciekawosci. Jak sie ma do tego Audigy karta Hercules Fortissimo II lub III ? Ktora lepsza do muzy MP3 ? Granie bedzie, ale zadko.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Audigy co prawda juz dawno kupione i moze juz dzisiaj bedzie, ale jeszcze mam jedno pytanko z ciekawosci. Jak sie ma do tego Audigy karta Hercules Fortissimo II lub III ? Ktora lepsza do muzy MP3 ? Granie bedzie, ale zadko.

Hercules Fortissimo II lub III to przeciętne karty zbudowane w oparciu o kodeki AC97 i chipset Cirrusa. Audigy 1 ma większy potencjał, jak zadbasz w winampie czy foobarze o konwersję próbkowania na 24bit/48kHz, to uzyskasz lepszy dzwięk.

 

Dopiero Fortissimo IV jest warty uwagi, bo to karta klasy Prodigy 7.1.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...