Skocz do zawartości
karwiin

Sunbeam Quarterback

Rekomendowane odpowiedzi

Czy ktoś może posiada ww obudowę Sunbeam Quarterback

http://www.cooling.pl/product_info.php?products_id=1793

 

Interesuje mnie czy można zdjąć całkowicie przednie drzwiczki

I jak ma się sprawa wentylacji, bo z tego co czytałem to dość ciekawe jest te rozwiązanie umieszczenia

w środku na szynie dwóch wentyli

 

Tylko czy to coś daje czy raczej zbędny bajer

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś może posiada ww obudowę Sunbeam Quarterback

http://www.cooling.pl/product_info.php?products_id=1793

 

Interesuje mnie czy można zdjąć całkowicie przednie drzwiczki

I jak ma się sprawa wentylacji, bo z tego co czytałem to dość ciekawe jest te rozwiązanie umieszczenia

w środku na szynie dwóch wentyli

 

Tylko czy to coś daje czy raczej zbędny bajer

Hehe - akurat dzisiaj chyba sprawie sobie ta obudowe. Czytalem troche na necie i wszedzie

dostawala w miare dobre recenzje.

 

Jesli chodzi o drzwiczki to akurat chyba zbedny bajer bo napedy moga sie wysunac przez nie...

(tak mi sie wydaje - przynajmniej 2 z nich a wiecej mi nie potrzeba).

 

Nie rozumiem wogule montowania drzwiczek na obudowach - zmniejsza to znacznie uzytecznosc...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niestety tylko trzy mogą się wysunąć bez otwierania drzwiczek :(

a to przynajmniej dla mnie nie dopuszczalne

 

Na razie się wstrzymam i czekam na recke :)

 

Bardzo przypadła mi do gustu ta buda

 

No ale jak kupie urządzenie co zajmuje dwa miejsca to lipa za każdym razem otwierać drzwiczki

 

Z resztą bez nich jakaś taka ładniejsza jest

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

moja już dotarła.. i drzwiczki wyglądają nienajgorzej, chociaż to tylko taki badziewny dodatek.. nie osłaniają nic i są wykonane ze strasznie krucho wyglądającego plastiku.. ale jak dla mnie stwarzają całkiem niezłe możliwości moddingu..

niestety na razie mam tylko budę, z którą chciałem coś zrobić przed modernizacją reszty sprzętu i nie wiem jak będzie z montażem MoBo itd..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na razie wrzuciłem 3 fotki, które zrobiłem po rozpakowaniu obudowy.. Trochę więcej się może pojawi w weekend.. wtedy się za nią zabiorę na poważnie.. i rozpracuję jakoś te drzwiczki :D

 

http://fatcat.ftj.agh.edu.pl/~ainaruth/sunbeam/1.jpg

http://fatcat.ftj.agh.edu.pl/~ainaruth/sunbeam/2.jpg

http://fatcat.ftj.agh.edu.pl/~ainaruth/sunbeam/3.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W specyfikacji napisane jest, że ta obudowa ma szerokość 20,5 cm, tzn. Scythe Infinity powinna się zmieścić? Niby rzecz oczywista, ale wiem, że w praktyce różnie to bywa, więc pytam.

Edytowane przez Fulgor

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@karwiin - dobra wiadomość. Drzwiczki zdjęte. Wieczorem napiszę więcej o ściąganiu i będą krótkie opisy do zdjęć które są w tym folderze:

http://fatcat.ftj.agh.edu.pl/~ainaruth/sunbeam/

 

no, chyba że wolicie poczytać profesjonalną recenzję, która jednak wyciąga sporo wad tej obudowy:

http://www.mod-planet.com/index.php?module...&pageid=638

Edytowane przez ainaruth

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzieki wielkie

 

Ale właśnie po przeczytaniu wielu recek postanowiłem dołożyć trochę kaski, wszak co roku nie zmienia sie obudowy

I kupiłem TT Aguile

 

Chodź i tak w swojej klasie cenowej IMHO ma bardzo mało konkurentów

i jest warta polecenia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja jednak uważam, że dokonałem słusznego zakupu. Mam obudowę z montażem beznarzędziowym i oknem ( zobacze czy uda mi się je odwrócić, tak żeby przezrocysta część była nad prckiem, a nie napędami), gratis dostałem 3 bardzo ciche wentylatory 12cm a do tego nienajgorzej toto wygląda (zwłaszcza jak się zdejmie "drzwi".

A co do Core fan, któe może faktycznie okażą się kiepskim patentem (zobaczymy po zamontowaniu jakiegos mobo) ale łatwo można się pozbyć tej listwy, a wzięte z niej wiatraki zamontować gdzieś indziej..(akurat są w sumie 3 miejsca na wiatraki 12cm)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ainaruth - kupiłem tą samą budę co Ty za 180zł z kosztami przesyłki więc myślę że dobrze zrobiłem, ciężko jest wyjąć tą szynę gdzie są zamontowane 2 wentylatory ??? bo prawdopodobnie trzeba będzie je dać w inne miejsca, i jeśli mógłbyś to prosiłbym o dokładny opis ściągnięcia tego srebrnego panelu ( drzwiczek) daj znać czy wykombinowałeś coś z tym oknem :-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam

 

tez mam ta obudowe , czekam na procka i jazda :)

 

ciężko jest wyjąć tą szynę gdzie są zamontowane 2 wentylatory ?

nie jest ciezko , wrecz banalnie ;) przykrecona jest jedna srubka u gory i dwoma na dole ;)

 

zapowiada sie bdb obudowa , zobaczy co bedzie przy montazu i ogolnej pracy ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

» Naciśnij, żeby pokazać/ukryć tekst oznaczony jako spoiler... «
Dołączona grafika

tutaj jest otwarta obudowa z zaznaczonymi miejscami montowania całego przedniego panelu (po drugiej stronie jest identycznie). są to takie "spinki" które trzeba czymś ścisnąć a następnie popchnąć. Tą część bardziej przy ściance podważyłem zakrzywionymi nożyczkami, a drugą docisnąłem kciukiem.

Proponuję demontować w tej kolejności jak jest zaznaczone, a potem tak samo z drugiej strony. Za drugim razem w ten właśnie sposób zajęło mi to niecałe 5 min.

» Naciśnij, żeby pokazać/ukryć tekst oznaczony jako spoiler... «
Dołączona grafika

"drzwi" są zabezpieczone w 3 miejscach plastikowymi ząbkami, które trzeba czymś podważyć, a następnie popchnąć drzwi "do środka". Nic trudnego.

» Naciśnij, żeby pokazać/ukryć tekst oznaczony jako spoiler... «
Dołączona grafika

tak wygląda obudowa z odmontowanymi "drzwiami", a na niej wszystko czego użyłem do operacji: scyzoryk i zakrzywione nożyczki :)

 

» Naciśnij, żeby pokazać/ukryć tekst oznaczony jako spoiler... «
Dołączona grafika
-otwarta obudowa wraz z odłączonym panelem

 

» Naciśnij, żeby pokazać/ukryć tekst oznaczony jako spoiler... «
Dołączona grafika

1. ciekawe podświetlenie przycisku

2. jak ktoś jest dobry w elektronice, może uda mu sie dolutować FireWire?

Edytowane przez ainaruth

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ainaruth - na 3 foto po ściągnięciu już tych śmiesznych drzwiczek widać przez całą obudowę pasek blachy od góry do dołu powiedz mi czy to dlatego że nie domknąłeś obudowy z boku, czy dlatego że zdemontowałeś drzwiczki ???

 

aha i kiedy wkładasz graty do budy bo interesuje mnie wydajność systemu chłodzenia , a moja buda będzie u mnie dopiero w piątek :-(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ten pasek to po pierwsze od niedociśniętego panelu przedniego, po 2 do niedosuniętego bocznego panelu. Normalnie wszystko jest elegancko dopasowane. :)

Myślę że chłodzenie wypróbujesz szybciej niż ja. Miałem kompa zmieniać na Wielkanoc, ale z powodu sił wyższych muszę z tym zaczekać do lipca. Myślałem że sprawdzę budę z płytą kumpla, którą dał mi do sprawdzenia, ale wygląda na to że jest całkiem padnięta.. Teraz muszę sprawdzić mojego starego szefa czy przeżył to sprawdzanie :? Wiem tylko tyle, że te wiatraki są dość ciche. Słyszalne, ale ciche. Cichsze od tego szefa..i boxowego coolera z semprona [s754] ;).

Nie ma tego złego co by na dobre nie wyszło.. Jak już mam obudowę, można pomyśleć co by w niej pozmieniać ;)

Poza tym w wakacje ceny będą niższe, więc może będzie możliwość wsadzić tam c2d i gf8600 zamiast a64 i gf7900 :D teraz i tak korzystam z lapa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ainaruth - dzięki za szybką odpowiedź uspokoiłeś mnie :-)

 

 

buda już do mnie dotarła, mam do Ciebie pytanie co robiłeś z zaślepkami stalowymi na napędy cd i fdd ( foto numer 4 ) przykręcałeś je dodatkowo śrubkami (ja na razie tak zrobiłem) czy wywaliłeś całkiem ??? bo nie wiem jak będzie lepiej ??? z góry dzięki za odpowiedź

 

 

zdemontowałem drzwiczki i musiałem też wywalić tą szynę na której są przykręcone 2 wiatraki 12cm, ponieważ ta szyna wszystko komplikuje zarówno z ułożeniem kabli jak i dostępem do płyty głównej, ale teraz mam 1 wentylator na oknie, 2 z przodu przed dyskiem twardym a 3 jest standardowo z tyłu i zarówno z wentylacją jak i z miejscem w obudowie jest ok :-)

 

ps standardowe wiatraki chodzą na 1200obr min ( na razie nie będę podkręcał kompa bo nie mam jeszcze dobrego zasilacza ale jak już go kupie to zastanowię się nad zmianą wiatraków na wydajniejsze )

Edytowane przez CKM18

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zdecydowałem się na ta budę - będzie tam siedziało C2D E6300 @ 2,8 - 3,0 GHz na płycie Biostar TForce 965 PT, więc konkretną ilosć ciepła powinno generować - po niedzieli napisze jak się sprawuje buda jeśli chodzi o chłodzenie i ciszę.

BTW - ktoś wie jak można puścić te wichry w niej na 7 V ??

EDIT-nie wiem co tam widać przez to okno ;) Ale z nudów i dla estetyki pobawiłem się w polerkę.

post-125016-1173099207_thumb.jpg

pozdrawiam

sansaba

Edytowane przez sansaba

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wlasnie zobaczylem ta bude i bardzo mi sie spodobala. Najlepszy jest ten patent z szyna i 2 wentlami na srodku budy. Wlasnie z tym zwiazane jest moje pytanie.

Czy na plycie glownej DFI LP UT nF4-D nie bedzie zadnych "kolidacji" z tymi wentlami ? Bo w tej recenzji kolo napisal, ze wogole ta szyne wyciagnal, a takie cos mnie nie urzadza. Ma ktos z was ta bude i moze sie wypowiedziec jak to wyglada ? Jest od nich jakas odleglosc od plyty i kabli, czy to jest zara obok i moze byc lipa ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

BTW - ktoś wie jak można puścić te wichry w niej na 7 V ??

to chyba pytanie do działu Chłodzenie i modyfikacje, np tu

http://forum.purepc.pl/index.php?showtopic=18721

 

ja zamierzam kupić jakiś panel sterujący obrotami..

a te płytki wywale.. moim zdaniem tylko przeszkadzają a poza tym mogą troche drżeć.. a po co to komu? :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

DziubekR1 - tą szynę się bez problemu wykręca , zresztą ona praktycznie nic nie daje , więc lepiej ją wymontować i zamontować wiatraki tak jak pisałem wcześniej bo ta szyna to naprawdę nie trafiony pomysł i nie dość że brzydko wygląda za oknem to jeszcze przeszkadza przy montażu - demontażu podzespołów.

 

ainaruth - panel do obrotów mi nie potrzebny ( buda jest u mnie od tamtego czwartku komp chodzi 24/7 i mam w niej w sumie 3 wentyle 1000rpm , 1 wentyl 12cm w zasilaczu nie wiem jakie ma obroty, i 1 wentyl 8cm na procesorze komp stoi od łóżka jakieś 2 metry i bezproblemowo mogę spać) chciałem zmieniać wiatraki na świecące , ale szybko ten pomysł wyszedł mi z głowy bo niepotrzebna mi lampa nocna , a co do zaślepek to przykręciłem je tymi śrubkami co przykręca się zasilacze do obudowy , także na pewno nie będą wibrować :-)

Edytowane przez CKM18

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to troche lipa, bo jak ta szyna nic nie daje, to wogole mi ta obudowa nie potrzebna :) Poprostu mi najbardziej sie spodobal wlasnie ten patent i ciekaw bylem jak to chodzi i czy nie koliduje z plyta. Jesli chodzi o wyciaganie elementow, to przeciez czesto sie tego nie robi.

Wiec mowisz, ze ten patent z ta szyna nie daje za wiele ? Nie masz nizszej temperatury dzieki temu ? Bo jesli mialbym to wymontowac, to bralbym raczej jakas inna bude.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

DziubekR1 - chodzi dokładnie o to że jak wiatraki są na tej szynie to powinny sięgać głębiej żeby łapały bok płyty radiatora od procesora , ramy itp a one walą na pustą przestrzeń ( tak to wygląda bo nie mam karty graficznej ani muzycznej osobno gdyż wszystko jest na zintegrowanym) jeśli masz kartę muzyczną na pci i grafikę niezintegrowaną to wtedy może te wiatraki Ci się przydadzą ( a tak moim zdaniem to ta szyna niema sensu) chyba że dorwę przypadkowo jakieś 2 dodatkowe wiatraki 12cm które mają 1200obr i zamontuje na chwilę do obudowy żeby sprawdzić jak będzie z temperaturami ( przy 5 wiatrakach 12cm) ale nie liczę na to za bardzo, ale ogólnie buda jest super bez tej szyny lepiej wszystko widać :-) no i za tą cenę ( cooling.pl sprzedaje je w promocji) i samo to że masz 3 wiatraki gratis to chyba niema teraz lepszej budy z takim chłodzeniem za 180zł

 

edit: prawdopodobnie niedługo będę miał w tej budzie 5 wiatraków AC 1500obr min więc wtedy powiem czy szyna jednak coś pomoże :-)

Edytowane przez CKM18

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

podpisuję się pod tym co mówił (pisał ;) ) @CKM18. Z początku szukałem budy z LCD z przodu, kontrolą wiatraków itp.. Teraz nie wiem czy będę montował jakiekolwiek oświetlenie, za to nadal zależy mi na ciszy.

Wiatraki 12cm w tej budzie są bardzo ciche i dostajesz 3 takie gratis. Przy tym porządna blacha, okno i system beznarzędziowy. To dużo, zwłaszcza za taką cenę.

 

Szyny warto się pozbyć, ale i tak zostaje miejsce na wszystkie wiatraki. Z tym że zamiast w oknie, spróbuję jakoś zamontować jeden w zatokach 5,25.. :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ainaruth - ja szynę już dawno wywaliłem ( od razu mi się nie spodobała) ale to mało ważne , myślę jednak nad założeniem jej jeszcze raz i dodaniem ( tzn wymianą) wszystkich wiatraków na takie - Arctic Cooling 120mm AF12025 1500obr min ale nie wiem czy to obniży temperatury, ewentualnie można by było dokupić takiego Arctic coolinga :

 

http://www.proline.pl/shop.php?prodid=AC+FAN+12

 

dać go z tyłu obudowy a oryginalny wyjąć z tyłu

i zrobić tak jak mówisz czyli spróbować zamontować 1 wiatrak w zatoce napędów 525, tylko pytanie jak go zamontować bo jest tam trochę dziurek w tych wyjmowanych stalowych zaślepkach ale nie wiem czy za nie złapiesz śrubką, a nie chce mi się już dzisiaj rozbierać budy :-)

 

także prosiłbym o radę które rozwiązanie z tych 2 byłoby lepsze

ponieważ zależy mi na jak najlepszym ac :-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

update: wreszcie znalazłem troche więcej czasu itroche pobawiłem się z moją obudową

1. zacząłem od wykręcenia szyny. Podobno nie zdaje egzaminu. Zajmuje miejsce a niewiele pomaga.. Teraz w środku jest naprawdę przestronnie :)

Dołączona grafika

 

2. Co by tu zrobić z wiatrakami z szyny? Jeden trafił na dół przed koszyk dysków, ale drugi? Na boku nie chcę montować, bo to komplikuje sprawę otwierania budy.. Już wiem! Zatoki 5,25"! te blaszki są przykręcane, i jak się je trochę dotnie, będą super. Jedyny minus - zajęte 3 zatoki. Dla mnie nie problem, bo planuję tylko 1 napęd i 1 panel.

Dołączona grafika

 

3. Ostatnim z mankamentów tej budy, na który narzekali jej recenzenci to otwory w oknie które skutecznie maskują najpękniejszą część wnętrza :). Przykręciłem szybę 'do góry nogami' i myślę że będzie ok. Tylko nie wiem jak teraz będzie z chłodzieniem grafiki. O proca sie nie martwie, bo wiatrak z przodu i z tyłu stworzą coś jakby tunel powietrzny.

Dołączona grafika

 

To nie koniec modyfikacji. Kupiłem już 4 diody UV, ale dalszy ciąg (jeśli będzie) już nie w tym dziale..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ainaruth - widzę że nie próżnujesz :-) ja też będę działał z wymiana chłodzenia jak tylko dojdzie moje 5 wentylatorów :-) a co do montażu wentylatorów bardzo spodobał mi się Twój pomysł z przednim wentylem, tylko powiedz mi czy wejdą w zatoki 525 jakoś 2 wentyle 12cm ??? ale widze że raczej nic z tego nie będzie :-( ( niemam jeszcze nowych wentylatorów a nie mogę rozkręcić teraz całkiem budy bo musze mieć włączonego kompa) bo jeśli tak to rezygnuje z ponownego montażu szyny i montuje 3 wiatraki 12cm z przodu 1 z boku i 1 z tyłu ( w zatoce 525 będę miał tylko dvd rw na samej górze ) a co do okna to jednak przynajmniej na razie odwracał go nie będę :-) a co do katod to byłyby zbyt uciążliwe przy tym że komp chodzi u mnie 24/7 i nie potrzebna mi lampa w nocy :-)

Edytowane przez CKM18

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie ma szans żeby w zatoki 5.25 weszły Ci 2 wentyle.. pisałem, że ten jeden zajął aż 3 sloty..

co do lampy nocnej.. montuję tylko 2 lub 4 delikatne diody UV (może w postaci jakiegoś neonka-jeszcze zobaczymy co mi z tego wyjdzie), a poza tym na pewno będą z wyłącznikiem. Nie po to mam budę z oknem, żeby nikt nie mógł podziwiać tego co jest w środku ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ainaruth - w takim razie jednak na szynie zawisną 2 arctic coolingi , 1 pójdzie z tyły 1 z boku ( albo z przodu) i 1 będzie chłodził dysk na dole , mi już katody nie będą potrzebne :-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...