Skocz do zawartości
Outsider25

Temperatury I Napięcia

Rekomendowane odpowiedzi

Moj kumpel kupil oststnio komputer. pentium d915, geforce 7900gs, 1 gb ddr2. Sprzet nie podkrecany. zastanawia sie czy odczyt temperatur w everescie jest ok:

temperatury:

płyta - 30 stopni

Procesor - 50 stopni

Grafika - 43 stopnie

Hdd - 41 stopni

Są to temperatury zaraz po włączeniu windowsa. jaka jest maksymalna temperatura dla tego procka i hdd (baracuda 7200.10 250 GB SATA)??

 

A teraz napiecia ktore cały czas skacza:

Napięcie rdzenia 1,01-1,03 V

Napicie pomocnicze 3,68 - 3,70 V

+3,3V 3,33 - 3,38 V

+5V 5,64 - 5,67 V

+12V 12,87 - 12,95 V

-12V 1,63 - 1,95 V

-5V 2,49 - 2,54V

napiecie to cały czas skacze w tych granicach niezaleznie czy komputer jest tylko w windows czy zakonczylo sie własnie godzinna gre w Quake 4.

czy to normalne?

Nie wiem jaki w budzie jest zasilacz bo kupil go razem z obudowa a nie moze sprawdzic bo zalozyli mu plomby.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

napięć nie mierzy się programowo tylko MIERNIKIEM to tak po pierwsze primo:)

 

po drugie primo :D Temp wydają się być wporządku tylko procek chyba troszkie się grzeje za bardzo . Nie jestem pewien co do HDD ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no ladnie. Nie niedzialem ze sa jeszcze firmy co zakladaja plomby na kompy. Przeco nie bede za kazdym razem lecial do sklepu jak zechce otworzyc obudowe zeby dysk jakis wlozyc czy przeczyscic z kurzu czy tam kabeliki do ide pozamieniac

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

+12V 12,87 - 12,95 V

Z tymi napięciami mierzonymi programowo bywa różnie. Jak miałem mobo gigabyte to 12V pokazywało 12,4-12,64V (wg miernika wszystko dobrze), teraz na Abicie z siga pokazuje 11,98V.

 

Nie wiem jaki w budzie jest zasilacz bo kupil go razem z obudowa a nie moze sprawdzic bo zalozyli mu plomby.

Ja bym poszedł do tego sklepu i pogadał z nimi. Kumpel jak kupował kompa to poprosił żeby plomb mu nie zakładali na budę i nie było problemu (potem zaglądamy do środka, a tam plomba naklejona na śrubkę na którą hdd jest przykręcony do zatoki :lol:).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...