Skocz do zawartości
greg505

Delta Dps-400mb-1 3x12v

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie wszystkich, mam ten zasilacz od tygodnia i jestem zadowolony:) smiga z płytą MSI K8N Neo4 Fi do tego venice puszczony na 2700Mhz i gf7600GT. Mam propozycje coby na początku tematu powpisywac płyty z ktorymi wspołpracuje i z którymi NIE. I oczywiscie pasuje napisac jasno i wyraznie ze to nie jest normalny zasilacz. Ale jesli ktos ma plyte z ktora on wspolpracuje i jest na kupnie zasilki to niewidze przeciwskazan zeby sobie kopil (wszak za taka kase nic ciekawszego niema).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tak co ciekawsze mi się zdaje że jak sobie go kupisz a potem będziesz np zmieniać 1 część (co pociągnie zmiane płyty jak znam życie) to zasilacz tez do wymiany....nie radzę go kupywać , chyba że do starszych kompów naprawdę starszych...albo takich które będą u was dożywotnio...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nosz kurde ;x

 

moglem poczekac z kupnem zasilacza - ale nie . :|

jest jakas szansa by zabimblal z biostarem a9a? ;( no bo nie sadze ze gosc z allegro zwroci kase za wysylke w obie strony i sam zasilacz, a forsy mi na nowa zasilke nie starczy ... no chyba ze na jakies gowno za 30zl :(

Napisz koniecznie jak tylko dojdzie czy działa, składam gościowi kompa na tej mobo i zasiłka juz zamówiona, ale będę musiał czekac jeszcze sporo na grafę, więc Ty pewnie będziesz wiedział wczesniej...

 

Dlaczego nie sądzisz, że odda? Sytuacja jest taka: to nie jakiś anonimowy gość, z którym trudno będzie się nawet skontaktować, ale firma ze stałą sidzibą, która sprzedaje towar niezgodny z opisem i myślę, że nie robi tego w złej wierze. Towar, według nich, zasilicz ATX, nie jest w istocie zasilaczem ATX, z tego oczywistego powodu, że nie spełnia norm ATX. Jest sporo dróg/instytucji, które można uruchomić i wykorzystać, by dochodzić swego: począwszy od własnej osoby i próby załatwienia sprawy w sposób polubowny, poprzez Allegro, rzecznika praw konsumentów, w końcu sąd. Fakt, że nie jest to sprawa incydentalna, ale dotyczy szerszego grona osób, zwiększa "siłę przetargową" poszkodowany, zarówno w relacjach z samym sprzedawcą jak i w/w instytucjami.

Edytowane przez przemo3642

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ale dziwne jest to że działa na jednych płytach a na innych nie ....sama w sobie jest dla mnie boska , niska cena , luksusowe wnętrzności i wogóle....może ktoś się pokusi żeby posprawdzać te napięcia...

mam taką teorię , nowsze płyty firmowe nie pozwalaja by były jakieś napięcia nie w normie , pw_ok ma za zadanie informowac płytę o stanie napięć , starsze płyty może się tym nie przejmowały....a nowsze nie dają się odpalić jak coś jest nie tak....można to jakoś oszukać ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hmm, z ta teorią chyba coś nie tak, bo z poprzednich wypowiedzi widzę że na Abit-ach na nf4 chodzi, ciekawe czy ruszyła na moim Abit AT8 32x.

 

A po zwrotach pewnie będą sprzedawać za bezcen ;P

Edytowane przez Sawa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tak co ciekawsze mi się zdaje że jak sobie go kupisz a potem będziesz np zmieniać 1 część (co pociągnie zmiane płyty jak znam życie) to zasilacz tez do wymiany....nie radzę go kupywać , chyba że do starszych kompów naprawdę starszych...albo takich które będą u was dożywotnio...

No nie przesadzajmy z narzekaniem. Osoby którym nie działa powinny istotnie zwrócić. Ale skoro na częsci płyt działa a do tego stabilność wykonanie i podzespoły są z najwyższej półki to czemu im odoradzać. Należy tylko wiedzieć czy nasza mobo jest obsługiwana

 

Ta zasiłka nie kosztuje 200 czy 300zł a 60 więc nawet do nowoczesnych zestawów o ile wspólpracuje z mobo do dobry wybór.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Problem ten sam byl w straszych werjach fortronow z seri gln ze sygnal power good mogl byc w nie ktorych wypadkach za slaby. Spowodowane to bylo chyba kondensatorem po pierwtnej stronie za slabo naladowanym czy jakos tak ,jak mi sie przypomni to podam wiecej szczegolow. Producent w nowszej wersji rozwiazal ten problem montujac ten ukladzik jest to chyba kondensatrek maly ten owiniety nad kablami.

Dołączona grafika

Update znalazlem http://www.xbitlabs.com/articles/other/dis...atx-psu6_5.html

Dołączona grafika

Edytowane przez ste3an

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

.. to jest racjonalne wytłumaczenie. u mnei zailacz nie chciał pracowac na plytahc AsRocka AM2NF6G-VSTA i ALIVENF6G-VSTA.

Pyt 1 Czy to, że zasilacz nie chciał podnieść płyty poprzez "za słaby sygnał Power Good" mogło być powodem, tego że był podłączony pod gniazdo Pin20 ??

Pyt 2 Czy to że zasilacz nie chciał uruchomić płyty mimo, że był podłączony i działał mogło uszkodzić płytę ??

Pytam bo jedną oddałem jako uszkodzoną.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pyt 1 Czy to, że zasilacz nie chciał podnieść płyty poprzez "za słaby sygnał Power Good" mogło być powodem, tego że był podłączony pod gniazdo Pin20 ??

u mnie odpalił p4 2900 na asusie p4pe-x i on ma wtyke 20pin + p4

Pyt 2 Czy to że zasilacz nie chciał uruchomić płyty mimo, że był podłączony i działał mogło uszkodzić płytę ?? Pytam bo jedną oddałem jako uszkodzoną.

sprawdzałem na 2 kompach u mnie i nic się nie stało :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmm wymyslilem metode "na partyzanta" tylko ze nie mam na czym przetestowac tego patentu bo u mnie wszystko ok. Pasowalo by poprostu przeciac szary kabel na ktorym zwykle atxy daja te 5v gdy jest wsio oki i puscic tam 5v z lini ktora dziala (czyli czerwona), mozliwosci sa 3 :) ruszy, nieruszy, zjara wszystko. Hmm sprawa do przemyslenia. Tylko prosze nie miec do mnie pretesji jak wystapi 3 ewentualnosc, to tylko "glosne myslenie" :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kurde. juz zasilka przyszla :| niestety mobo nie mam i nie bede miec narazie bo panowie z morele.net powiedzieli ze nie ma jej na stanie ;x mimo ze wczoraj jak zamawialem byla..

 

no i co radzicie teraz zrobic? :? czy jak bym mu wyslal zasilke za np miesiac to by musial przyjac? :? bo chcialbym go na biostarku przetestowac ktorego na razie miec nie bede :?

 

@BENITO

 

co odpisal sprzedajacy?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

.. to jest racjonalne wytłumaczenie. u mnei zailacz nie chciał pracowac na plytahc AsRocka AM2NF6G-VSTA i ALIVENF6G-VSTA.

Pyt 1 Czy to, że zasilacz nie chciał podnieść płyty poprzez "za słaby sygnał Power Good" mogło być powodem, tego że był podłączony pod gniazdo Pin20 ??

Pyt 2 Czy to że zasilacz nie chciał uruchomić płyty mimo, że był podłączony i działał mogło uszkodzić płytę ??

Pytam bo jedną oddałem jako uszkodzoną.

Szansa jest prawie zerowa :] bo jeśli zasilacz się nie włączy to jest tylko 5VSB ,aby cokolwiek się uszkodziło musiały by się pojawić nieprawidłowe napięcia tj. zasilacz musiał by być uszkodzony i załączyć się.

 

Co do artykułu i problemu występującego w serii fortron to jest tam napisane :

aby zwiększyć sprawność w zasilaczach tych usunięto obciążenie (tj. rezystory które są często montowane w zasilaczach tak aby ten pracował prawidłowo nawet bez obc. ) i pojawił się problem ... niektóre płyty główne nie pobierały odp. prądu na starcie co w rezultacie powodowało wyłączenie PSU z braku stabilnych napięć.

Firma FSP dołożyła układ który pracuje jako obciążenie minimalne , które po "włączeniu się" płyty głównej jest odłączane.

 

z tego co piszą użytkownicy tej DELTY 400W ,tam ten problem nie występuje gdyż zasilacz załącza się i posiada stabilne napięcia nawet bez obciążenia.

 

zasilacz działa zapewne (co zostało już "odkryte" przez użytkowników tego forum :) ) na płytach które ignorują sygnał PWR_OK .

 

pozdrawiam Łukasz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@tubermana skad mamy wiedziec ktore mobo ten sygnal ignoruja a ktore nie?

albo po postach uzytkowników albo z własnego doświadczenia :)

 

ktoś jeszcze szuka informacji jak oszukać płytę ? (ja szukam)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szansa jest prawie zerowa :] bo jeśli zasilacz się nie włączy to jest tylko 5VSB ,aby cokolwiek się uszkodziło musiały by się pojawić nieprawidłowe napięcia tj. zasilacz musiał by być uszkodzony i załączyć się.

....

pozdrawiam Łukasz

Zasilacz działa, w sensie, kręci się wentyl. A co do diód, czy ktoś zna ich znaczenie. Zielona zapewne power, a pomarańczowa ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zasilacz działa, w sensie, kręci się wentyl. A co do diód, czy ktoś zna ich znaczenie. Zielona zapewne power, a pomarańczowa ??

Już pisałem o tym pomarańczowa zapala się w razie "defektu" braku masy, napięcia, itd.....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@tuberman

 

a skad mamy wiedziec ktore mobo ten sygnal ignoruja a ktore nie?

niestety takich informacji nie podaje producent ... jedyne co was ratuje to ślepe testy.

Zgodnie z normą ATX płyty powinny wykorzystywać ten sygnał .

spojrzę na te płyty które działają z tą zasiłką może coś zauważę.

 

pozdr Łukasz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jesli ta zasilka nie zadziala z biostarkiem a9a to ja juz nie wiem co kupic. a jak gosc z allegro nie przyjmie spowrotem zasilek to juz kompletnie nie wiem co zrobie bo kasy mi na nic innego nie starczy :|

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie z PC Lotus zapomnieli zapewne, że zasilacze robione na zamówienie są robione zazwyczaj pod 1 płytę główną, która wcale nie musi mieć takich standardów zasilania jak normalne ATXy.

 

Często przecież spotyka się zasilacze z "markowych" stacji roboczych, które mają zupełnie inaczej poukładane kable we wtyczkach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...