Skocz do zawartości
greg505

Delta Dps-400mb-1 3x12v

Rekomendowane odpowiedzi

A ja czekam na test, bo mam nadzieję, że utwierdzi mnie w przekonaniu, że był to opłacalny zakup. Wydaje mi się, że jaki on by nie był (ten zasilacz) to i tak będzie lepszy dostępnych w podobnej cenie nołnejów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zdjęcie środka mi wystarczyło, żeby stwiedzić, że elementy elektroniki są z najwyższej półki.

 

Np. Klucze Toshiby czy kondzioły Rubycona do 105 stopni. Fanatycy abita NF-7 wiedzą o co chodzi.

 

Tego np. w Huntkeyu nie uświadczysz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ale nie tych serwisowanych z allegro...

w sensie rozumiesz :P

 

Niewazne... :P

a jak wrazenia z dzialania? cisza? napiecia? etc :)

EDIT:

mhm nie wiem czemu wydawalo mi sie ze juz go masz i go otworzyles i ogladles :P

Edytowane przez Pageup

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

cos czuje ze za dni kilka rowniez zostane szczesliwym (badz nie) posiadaczem tej zasilatorni.

Buduje bratu budget zestaw:

AMD Athlon X2 3600+

geforce 6600

512 ram

etc :]

 

EDIT:

zamowilem 2 sztuki...dla mnie i dla kolegi ;)

zrobie szybki test jak dojdą :)

Edytowane przez Pageup

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze takie pytanie do @Benito i @Pageup. Maci z czym tak bezpośrednio porównać poziom hałasu? W tej chwili mam Fortrona HLN z 12cm wiatrakiem i jest prawie bezgłośny, ale jeśli ta Delta okaże się takim cudeńkiem, to może na nią zmienię (bo w przyszłości ma to zasilać A64 lub c2d i jakąś niezłą katre graf.). Z tym że nie chciałbym rezygnować z ciszy na biurku..

 

Czytać nie umiesz. Przeca pisałem ze jeszcze go nie mam. Pageup też nie.

Jeez, co za kolejny elo koleś

I umiem czytać.. wiem, że jeszcze nie ma zasilaczy, ale chyba mogłem już teraz zapytać o to co mnie szczególnie interesuje ?? czekam z niecierpliwością na testy.. pozdro..

Edytowane przez ainaruth

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

A ja mam taki problem z tymi zasilaczami , kupiłem dwa , wczoraj zostały dostarczone ,dzisiaj podłączyłem jeden, wiatrak z cpu ruszył dysk twardy słychać , myszka i klawiatura także ma zasilanie ale bios wogóle nie rusza ,diody na płycie się nie świecą.Włozyłem drugi objawy takie same.

Po zmierzeniu napięć na zasilaczach okazuje się ze wszystkie są .Mój obecny zasilacz tracer jest 20 pinowy i na mim wszystko chodzi,pozyczyłem od kolegi Chieftec który ma dołączone do 20 pinów te dodatkowe 4 i także wszystko jest ok.Nie wiem co robic czy je reklamować czy może płyta mi nie obsługuje takich zasilaczy z trzema liniami 12V? Sprzęt taki jak w sygnaturce

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No właśnie że włozone i na nich także pokazuje 12,2 V i obojetnie czy są włożone czy nie płyta tak samo reaguje :mur:

 

Spróbowałbym po włączeniu komputera trzymać przez chwilę reset może zaskoczy.....

 

warto odpalić zasilacz "na sucho" i zmierzyć wszystkie napięcia... tzn zasilacz wyciągamy z komputera łączymy kabelek PS_ON z masą czyli zielony z czarnym i mierzymy poszczególne napięcia....

 

 

pozdr. Łukasz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Spróbowałbym po włączeniu komputera trzymać przez chwilę reset może zaskoczy.....

 

warto odpalić zasilacz "na sucho" i zmierzyć wszystkie napięcia... tzn zasilacz wyciągamy z komputera łączymy kabelek PS_ON z masą czyli zielony z czarnym i mierzymy poszczególne napięcia....

pozdr. Łukasz

zasilacz powinno sie uruchamiac z obciazeniem, nawet minimalnym (np. cd-rom)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dostałem :)

Jeden...zamawialem 2...

Nowe to one nie są...

Jutro dam foty i troche sie nimi pobawie...

Ale na szybko:

Ciężki, sladów serwisu nie widać, montaż extra klasa :D

Cos mi latalo plastikowego w srodku, jakis zaczep czy cos...

Czemu kurna te radiatory takie porysowane????

p.s. Benito masz juz?

 

EDIT

Jednak juz daje foty ;)

Dołączona grafika

Widok z góry

Dołączona grafika

Radiatory-spore...ale co one takie porysowane?

Dołączona grafika

Środeczek :)

Dołączona grafika

środeczek 2

Dołączona grafika

płytka

Dołączona grafika

płytka 2

Dołączona grafika

coś :P

Dołączona grafika

znowu środek?

Dołączona grafika

kabelki-aż 5 wtyków SATA!

 

EDIT2

Zasilacz wlaczony na sucho: działa :)

I jest naprawde cichutki (bez obciazenia-cd-rom)

Napięcia-praktycznie idealne. Jutro wieczorem testy z x2 :D

Dobranoc :P

Edytowane przez Pageup

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Muszę sprawdzić jeszcze parę rzeczy zanim powiem, to co pokazałeś mi nie wystarcza.

 

Z tego co widzę, to:

 

Zaj.....sty filtr sieciowy na osobnej płytce.

 

APFC również na osobnej płytce, oparty na scalaku, więc lepsiejszy niż np. w topowerach. Jest 2-pinowa wtyczka, więc w przypadku współpracy z UPS można bez problemu odłączyć.

 

Obroty wiatraka sterowane za pomocą regulatora opartego na wskazaniach termistora przykręconego do radiatora po stronie pierwotnej.

 

No i jakość montażu po prostu wgniata w fotel i przynitowuje szczękę do podłogi.

 

To właśnie delta moi państwo.

 

Update..

 

Po głębszym przemyśleniu widzę jednak, że to nie APFC tylko regulator obrotów wiatraka jest na osobnej płytce. Sorry za pomyłkę, ale na zdjęciach wszystkiego nie widać.

Edytowane przez BENITO
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Spróbowałbym po włączeniu komputera trzymać przez chwilę reset może zaskoczy.....

 

warto odpalić zasilacz "na sucho" i zmierzyć wszystkie napięcia... tzn zasilacz wyciągamy z komputera łączymy kabelek PS_ON z masą czyli zielony z czarnym i mierzymy poszczególne napięcia....

pozdr. Łukasz

Jakie powinno być napięcie na szarym kabelku oznaczonym jako PW_OK ? bo na jedynym pokazuje mi 1 V a reszta jest ok i do czego on służy , napięcia sprawdzane pod obciążeniem

Pozdr.

Andrzej

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witaj.

 

Spokojnie kolego :) Jak koledzy z forum będą coś wiedzieli to na pewno się z nami podzielą informacjami :wink: Ja też się nie mogę już doczekać :) Nie ukrywam, że interesuje mnie ta Delta :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakie powinno być napięcie na szarym kabelku oznaczonym jako PW_OK ? bo na jedynym pokazuje mi 1 V a reszta jest ok i do czego on służy , napięcia sprawdzane pod obciążeniem

Pozdr.

Andrzej

Mogą być nawet spr. bez obciążenia współczesne zasilacze powinny działać na sucho (95% działa) ... choć nie muszą !

 

PWR_OK najprościej mówiąc to sygnał który informuje płytę główną ,że zasilacz ma na wyjściu napięcia w normie tzn ze są już ustabilizowane i jest gotowy do pracy.

 

a teraz konkrety :

PWR_OK = 5V oznacza ze wszystko OK i płyta główna się włączy napięcia

PWR_OK poniżej 2.4 V oznacza ,że jest problem np za niskie napięcia i płyta główna nigdy się nie włączy.

oczywiście dzieje się to po zwarciu zielonego kabla (PS_ON) do masy .

 

uwaga:

pojawienie się sygnału PWR_OK może trwać chwilkę , czasami powoduje to problem i komputer może się nie włączyć , ale nigdy czegoś takiego nie widziałem , jedynie słyszałem ,że taki problem istnieje.

 

sprawdzałem u siebie w "nowym" fortronie 350-60HLN na sucho , PWR_OK jest 5V po zwarciu PS_ON z masą.

 

jak kogoś interesuje specyfikacja ATX to jest dostępna na stronie

www.formfactors.org zasilanie obudowy itd.

 

ps. naprawiłem już "kilka" zasilaczy ;).

 

pozdrawiam Łukasz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Istnieje i to dość powszechnie, zwłaszcza w markowych zasilaczach, które nie dadzą się podłączyć do byle czego ze względu na wbudowane zabezpieczenia.

 

Wiele było przypadków ze zasilacze "nie lubiały się" z płytami głównymi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...