Skocz do zawartości
Dr_Ozda

Ambient Light Effect

Rekomendowane odpowiedzi

Czego to producenci nie wymysla...i po co? Zeby naklonic nas do kupna czegos, co wcale nie jest nam potrzebne...

 

Ale jak to mowia...

Ludzie jedzcie gowno!! Miliardy much nie moga sie mylic!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Autor tematu pyta sie jak to zrobic metoda d.i.y. a ty prawisz jakies moraly na temat jedzenia gowna... o_O

 

ps. smacznego

 

Sprzet bardzo fajny na jakies imprezy, prezentacje, bardzo efektowny, przeciez nikt nie kaze uzywac tego w domu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Ludwiczek

@ath Carlos ma trochę racji no sprzęt fajny i na tym się kończy a ciekawe kto robi prezentację na dużej sali na laptopie ;] wtedy mamy takie jedno duże ambient light zwane rzutnik ;p

 

Nie przydatny i nie praktyczny bajer. Jak każdy bajerek zbędny nie wiem po co to komu no chyba, że ktoś pracuje na laptopie z odległości 5 metrów i wzrokiem obejmuje też ścianę ;] Ta i na bank patrzenie na fioletową ścianę zmniejsza zmęczenie oczu...

 

Ale ile się nie wydać by być cool and trendy ;]

Edytowane przez Ludwiczek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ogólnie zasada działania jest prosta... przechwytujesz sygnał rgb lecący z kompa do monitora... uśredniasz ilość posczególnych składowych na całym ekranie... i sterujesz odpowiednio, odpowiednim kolorem diod rgb... działa :D

 

koleś w tym linku jakies mikroprocki zastosował... imo zbędnie... Wystarczyło by np podładowywać kondensatorki składowymi rgb, które miały by odpowiednio dobrany czas rozładowywania, po czym napięcie to wykorzystywać do sterowania diod LED... Taki Poor man's ambient light z jedną diodą rgb dało by się wyżulić za mniej niż 10 pln :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

żeby to narysować to musiałbym mieć pojęcie o sygnałach rgb w kablu monitorowym... a pojęcia tego nie mam... :) wszak śmiem twierdzić, że nie jest to trudne zadanie... Nawet kiedyś myślałem o zbudowaniu takiego czegoś... ale wiadomo jak u mnie z kończeniem projektów :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Piszecie, że to zbędny bajer. Może i tak, ale pewnie nikt z was nie oglądał nigdy filmu na TV Philipsa z Ambilight. Efekt jest naprawdę oszałamiający. Fajnie by było coś takiego sklecić. Jedyna moją uwaga. Zamiast stosować sygnał RGB albo lepiej wziąć sygnał z composite. Wtedy urządzenie będzie bardziej uniwersalne. Niestety podobnie jak @PelzaK nie znam się na tych sygnałach i nie zrobię takiego cacka. Możemy tylko razem coś wymyśleć

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

śja bym się szarpnął na to to... gdybym władał oscyloskopem a takowego nie posiadam, mam nadzieję - jeszcze... Nie chcę zgadywać jakie tam sygnały występują w drucikach, bo z doświadczenia wiem, że kupę czasu na to stracę macając po omacku :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...