Skocz do zawartości
BENITO

Problem Z Grami Pod Dx9

Rekomendowane odpowiedzi

Sprzęt w sygnaturce. Problem w tym że w grach są freezy i resety, a proc i memki 100% stabilne. 3DMArki przechodzi bez mgnienia okiem. Podejrzewam WDC 800JB że coś niedomaga. Jak myślicie, czy to możliwe, czy jednak grafika?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie pomaga. Wgrałem nowy bios w razie czego nawet do mobo. WTF?

 

Z tego co mogę powiedzieć zostaje tylko HDD, proc albo grafa. Z tym że proc i grafa były katowane i nic.

 

Nie wiem co jest.

Update:

 

W grach pod DX 7/ DX 8 można sobie grać ile dusza zapragnie. W grach pod DX9 lipa. Ciągłe freezy i restarty. Pomoże ktoś co to może być?

Edytowane przez BENITO

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie ma nowszego jak 9.0c który mam.

 

Update:

 

Karta się wiesza na 3Dmarku 2005. 3Dmarkiem 2003 mogę katować do woli i nic. :blink:

 

Karta nigdy nie była podkręcana.

 

To samo po zmianie driverów z najnowszych whql na NGO opimized.

 

Czyżby grafa uszkodzona czy co?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na chłodzeniu pasywnym (fabrycznym) jak i po założeniu bloczka dalej to samo. Odkręcanie zagarów GPU i pamięci nie pomaga.

 

W poniedziałek pewni pójdzie do proline na gwarancję o ile zdołam zetrzeć z jajka i chłodzenia CLP, jak myślicie, przejmować się tym, czy zostawić?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przekladka na drugi slot? Zmiana na x8? Podniesienie taktow portu? :P

I jestes w 100% pewien ze cala reszta jest stabilna jak skala? :wink:

Mogles skrobnac to w przylepionym... A mnie juz nie chce sie poprawiac gdzie-i-jak-ma-byc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Popróbuję tego do poniedziałku, sorry, nie wiedziałem gdzie to napisać. Ale i tak powinno przecież chodzić.

 

Normalnie mi witki opadywują. Karta za 500zł a tu takie jaja.

 

Wygląda to tak, jakby GPU miało zwalone jakieś jednostki co odpowiadają za rendering pod DX9.

 

Pierwszy taki przypadek mam w życiu. dziwne :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

konflik z mobo, ale stawiam na sterowniki, mialem kiedys cos podobnego z programami do podkrecania karty (byl jakis konflikt ale po jakism dluzszym czasie od instalacji i uzywania tych programow sie problem pojawil)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na chłodzeniu pasywnym (fabrycznym) jak i po założeniu bloczka dalej to samo. Odkręcanie zagarów GPU i pamięci nie pomaga.

 

W poniedziałek pewni pójdzie do proline na gwarancję o ile zdołam zetrzeć z jajka i chłodzenia CLP, jak myślicie, przejmować się tym, czy zostawić?

Przejmować się! Serwis Proline to najgorsze co mogło Cię spotkać!

Być może już na starcie zaproponują Ci poserwisową używkę, najprawdopodobniej nieco gorszą od Twojej, o czym zupełnie nieprzypadkowo zapomną Cię poinformować.

Jeżeli nie będą mieli takiej na stanie dostaniesz taką później, po okresie serwisowania (21 dni roboczych) lub nie stwierdzą żadnej usterki, ale i tak oddadzą Ci inny egzemplarz karty o gorszych ofkoz parametrach.

Chyba, że ich serwisman to Twój serdeczny przyjaciel, wtedy to co napisałem Ciebie nie dotyczy.

Jeżeli jednak tak to nie omieszkaj obfotografować i oznakować karty, którą oddajesz do serwisu.

 

Pozdrawiam

 

Klient serwisu Proline

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Spiszę z niej numer seryjny i każę go napisać na druku.

A próbowałeś ją odpalić na innym komputerze?

Tak, żeby wyeliminować winę sterowników itp.

Bo jak na uszkodzenie karty to wydaje się mocno nietypowe.

IMHO najpierw trzeba upewnić się na 99.99%, że to nie wina softu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To na pewno nie wina softu, bo miałem reinstalkę windy jak zmieniałem mobo z Asrocka na DFI. Poza tym miałem 3 różne drivery i dalej to samo.

 

Poza tym jak uruchomię dxdiag i zapuszę test 3D, to ten sześcian nie wygląda jak sześcian.

 

Co dziwne karta nie zawiesza się na samej próbie renderingu w aplikacjach DX 9 tylko po kilku, kilkunastu sekundach.

 

W grach typu DX7/DX8 można spokojnie sobie pograć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Benito miałem coś podobnego z R9550, w grach z DX9, freezy, resety i inne świństwa, a po jakimś czasie na stock zaczęła walić artami ;] Poszła na gware i przysłali 9600Pro B-)

Edytowane przez Fredek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Firekage

W poniedziałek pewni pójdzie do proline na gwarancję o ile zdołam zetrzeć z jajka i chłodzenia CLP, jak myślicie, przejmować się tym, czy zostawić?

Polecam to zrobic dokladnie...Aby nie bylo zadnego sladu i nie dla Proline a GG...ale juz pewnie po ptokach.

 

Przejmować się! Serwis Proline to najgorsze co mogło Cię spotkać!

Być może już na starcie zaproponują Ci poserwisową używkę, najprawdopodobniej nieco gorszą od Twojej, o czym zupełnie nieprzypadkowo zapomną Cię poinformować.

Jeżeli nie będą mieli takiej na stanie dostaniesz taką później, po okresie serwisowania (21 dni roboczych) lub nie stwierdzą żadnej usterki, ale i tak oddadzą Ci inny egzemplarz karty o gorszych ofkoz parametrach.

Chyba, że ich serwisman to Twój serdeczny przyjaciel, wtedy to co napisałem Ciebie nie dotyczy.

Jeżeli jednak tak to nie omieszkaj obfotografować i oznakować karty, którą oddajesz do serwisu.

Jedno ale. Proline robi waly , ale nie serwis...bo sprzet idzie do producenta. W przypadku Benita jego grafa idzie na serwis ESM czyli glownego GG we Wroclawiu a tam sie tym zajma. Oddziel 2 sprawy : podejscie i olewanie ludzie przez Proline a serwisy glowne danego producenta. Nie zaproponuja mu gorszej lub innej bo o tym decyduje Gigabyte , a ten ja albo naprawi albo da z bufora , jak kazdy producent

 

Update. Grafa poszła na gwarę. Teraz zastępczo mam S3 trio 2MB PCI (nie express).

Jak ci przyjdzie...kaz ja sobie przetestowac w sklepie...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Polecam to zrobic dokladnie...Aby nie bylo zadnego sladu i nie dla Proline a GG...ale juz pewnie po ptokach.

Jedno ale. Proline robi waly , ale nie serwis...bo sprzet idzie do producenta. W przypadku Benita jego grafa idzie na serwis ESM czyli glownego GG we Wroclawiu a tam sie tym zajma. Oddziel 2 sprawy : podejscie i olewanie ludzie przez Proline a serwisy glowne danego producenta. Nie zaproponuja mu gorszej lub innej bo o tym decyduje Gigabyte , a ten ja albo naprawi albo da z bufora , jak kazdy producent

Jak ci przyjdzie...kaz ja sobie przetestowac w sklepie...

Nie wiem jakie TY masz doświadczenia, ale ja...

1. Na wymianie gwarancyjnej zamiast sprawnej dostałem płytę z uszkodzonym wyjściem głównym dźwięku.

2. Jak tą uszkodzoną wymieniałem, gość w serwisie mówił, że dopóki wymieniam na ten sam model to gwarancja liczy się od zakupu, a dopiero w wypadku na inny od nowa. A tak naprawdę to jest tak jak serwisantowi się uwidzi, bo jeśli nie ma do sprzętu gwarancji producenta to warunków gwarancji od Proline nie wydębisz!

A przy odbiorze ten sam serwisant nic nie mówiąc, dał mi inny (nowszy) model oczywiście bez nowej gwarancji i bez sterowników do elementów różniących te płyty.

3. Przy kolejnym zakupie niby przypadkowo zapomniano do nagrywarki LG dać mi płytkę z Nero.

Jak się upomniałem do dostałem, ale przypadek to nie był.

Cokolwiek byś nie twierdził, ja zawsze będe lojalnie przed nimi przestrzegał, bo kantują klientów ile wlezie!

Edytowane przez wheelerfan

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Spokojnie, chłopaki ze sklepu są po tej samej szkole co ja, jakoś się dogadamy. Od nich dostałęm na razie tego S3, o dziwo jest szybszy niż ATI mach 64 co miałem w zapasie o ile tu można w ogóle mówić o prędkości.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Twój przypadek to pikuś , ja miałem lepszy .karta za 2,5k prawie i co [gluteus maximus]...przechodziła marki bez problemu..a w grach się wywalała.....dwa tygonie kombinowałem co jest .... a ona poprosu w AA się sypała :) .A marki puszczałem na default.Dopiero jak dałem im 1280 i AAx8 i zapętliłem to się wywalała.. 6 tygodni czekałem ....no ale już mam nowego i jest miodzio.nawet w serwisie nie mogli dojsc co jest bo marki puszczali na default i wszystko chodziło i stwierdzili ze ok jest , dopiero jak im powiedziałem aby AA włączyli to padła....poleciała na Taiwan do producenta i zaraz dali nojke.:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Update. Grafa poszła na gwarę. Teraz zastępczo mam S3 trio 2MB PCI (nie express).

I dobrze u mnie, wlasciwie u siostry bylo wynikiem padnietych pamieci na grafice. Dobrze jak masz jakichs znajomych ktorzy siedza w sprzecie komputerowym i jest wszystko na podmianke. U mnie wlasnie tak wytypowalismy grafike, wsadzajac taka sama tylko innej firmy i wszystko zaczelo dzialac.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...